Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Iqvi írta:

 

Mit kell minden sz*ron kiakadni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Just now, NorbiLordi said:

 

Mit kell minden sz*ron kiakadni

Ugye? Pláne egy ilyen fotón, ha csak a szalagcímet olvastam volna fel se tűnt volna semmi a képen amin fel lehetne háborodni. De a cikk olvasása után is baromi erőltetett ez a kiakadás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Iqvi írta:

Ugye? Pláne egy ilyen fotón, ha csak a szalagcímet olvastam volna fel se tűnt volna semmi a képen amin fel lehetne háborodni. De a cikk olvasása után is baromi erőltetett ez a kiakadás.

 

Most ha csak fekák lennének rajta vagy fekák-fehérek közösen akkor a sárgák akadnak ki, hogy miért nincsenek rajta. Ha ők mindannyian rajta vannak akkor a Beudin Félszeműek Társasága akad ki. Túl sokat nyavalyognak az emberek, holott értem mi a baja, de túlzásban van víve. Lehet készült fekás kép is, csak teszem azt holnap akarják kitenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeretnék többet megtudni egy bizonyos dologról, talán @Bomarr, @Donát, @Ody Mandrell vagy ha jól emlékszem, még @Wilde esetleg tudhat valamit róla. Az érdekelne, hogy Magyarországon mikor kezdett kialakulni a futballhuliganizmus. Hogyan jutottunk el oda, hogy míg az 50-es években tízezrek jártak (akár családilag) meccsekre, manapság féltik a szülők elengeni a gyerekeiket az ultrák miatt. Sajnos nem sok forrást találtam erről online. A legtöbben a 90-es évek elejére teszik az ultrák megjelenését, de Spiró György Jönnek c. versével kapcsolatban találtam az alábbi idézetet:

 

"Spiró azonban elmondta, itt nem kifejezetten a magyarságról írt, hanem ebben a versciklusban a leghíresebb magyar költőket imitálta, itt éppen Ady Endrét, és ezt a verset az állami antiszemita uszító kampány kapcsán írta, amikor az Újpest-meccseken Auschwitz feliratú táblák jelentek meg. Később azért megjegyezte, mentalitásról szokott beszélni, de véleményt mondani, általánosítani semmiképp."

 

Ez az Auschwitzos esemény 1984-ben vagy azelőtt történt, mert akkor írta a verset. Tud esetleg valaki valamit erről?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez amit írsz a múlt, manapság nincs ilyen. A Fradinál pl. Kubatov munkája hihetetlen jót hozott a klubnak, és nem csak anyagilag de erkölcsileg is. Megtörtént a tisztulás. Persze egy focimeccsen nem csak docensek vannak, így fel kell készülni mindenre, de korántsem akkora a baj mint régebben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@kolmilan Amennyire én tudom a futballhuliganizmus leginkább a 80-as években kezdődött és a kilncvenes években élte a virágkorát nálunk, némileg átnyúlva az új évezred elejére. A második világháború utáni korszakban a politika sok tekintetben beleszólt a labdarúgásba, több csapat (pl. FTC, MTK) is rendszeridegenként volt számon tartva és megpróbálták megváltoztatni a nevét, identitását. Az 56' utáni időkben pedig Kádár kifejezetten tartott a bizonyos szurkolói csoportoktól (a futballban ugye a nemzeti érzelem, nacionalizmus és az állami ideológián felüli összetartozásérzés is megnyilvánult, aminek ezt a formáját nem nézték jó szemmel a kommunista vezetők, illetve tartottak ezeknek az energiáknak egy szervezett újabb forradalomban kibontakozó eszkalálódásától) ezért akkoriban a lelátók népe igen komoly keretek közé volt szorítva - állítólag volt olyan időszak az 50-es években, amikor egy "Hajrá Fradi!"-ért is elvihettek valakit. Ettől függetlenül amivel én kapcsoltaba hoznám ezt a jelenséget a kádári diktatúra puhulásán túl, hogy a 80-as évek második felére kezdett igen komolyan hanyatlani a magyar foci és a 90-es években volt talán igazán a mélyponton. A rendszerváltás utáni időkben az élet több területén is sokkal szabadabban tört fel az erőszak az akkori magyar társadalomban és az ultrák összecsapásai is ekkor voltak leginkább előtérben. Én személy szerint Nyíregyházán jártam meccsekre olyan 2004 és 2011 között NB2-ben és NB1-ben is és már akkor sem volt igaz az, hogy családok ne jártak volna meccsre, vagy fiatalabb gyerekeket ne mertek volna egyedül elengedni oda, erre én vagyok az élő példa. 2010 után pedig tényleg sokat tettek azért, hogy azt régi arculatát a futballnak megváltoztassák. Élkészültek a stadionok és ezek már kifejezetten olyan létesítménynek épültek, ahol nem a székeket hajigálják meg összecsapnak a szurkolók, hanem egy családi szórakozásnak. Kubatov és a Fradi tábor között ebből éveken át voltak szankciók, de aztán ők is belesimultak ebbe az új rendszerbe. Egy-két balhé lehet, hogy előfordul, anyázás, káromkodás mindig lesz, de szerintem egyáltalán nem félelmetes közeg, ahová akár én ha lenne gyerekem, akkor ne merném elengedni. Ilyen antiszemita megnyilvánulásra talán utoljára arra emlékszem amikor még készült a Fradi stadionja és a régi Puskásban játszottak és egy Csatáry Lászlóra (háborús bűnös) emlékező felirattal próbálták hergelni a "zsidó csapatként" számon tartott MTK-t. Erre is csak azért emlékeztem, mert a TV-s közvetítésben Ifj. Knézy Jenő, mint egykori Fradi játékosként hivatkozott Csatáryra (gondolom nem tudta kiről van szó). :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Futballhuliganizmus mindig is volt. A két világháború között késsel fenyegették a bírókat egy-egy pesti rangadón a munkásnegyedekben. Rendszeresek voltak a tömegbunyók, sokszor egész csendőrszázadokat vezényeltek le vidékre is egy-egy meccs során.

 

Ezekről részletesen beszámol Szegedi Péter: Az első aranykor - A magyar foci 1945-ig

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ez teljesen váratlanul ért. Írtak róla egy nagyon jó cikket a 24-en itt, béke poraira! Játékvezetőként már nem láttam, leginkább a TV-s szerepléseiről volt számomra emlékezetes, ha meghallom, hogy Puhl nekem mindig ez a Zomborival való vitája fog eszembe jutni:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 05. 25. - 12:08, Bence1997 írta:

A monacoi sTroll-meme. :lol:

 

Készült a monacoi közvetítés hátteréről egy videó, hogy miért volt olyan, amilyen. Tényleg nagyon amatőr volt több ponton is a rendezés, amit az sem nagyon ment, hogy ez a stáb, amelyik kifejezetten ezt a versenyt közvetíti a szezonban nincs heti szinten hozzászokva és úgy belerázódva az F1-be. Nekem amúgy Palik egyik klasszikusa jutott eszembe az ominózus jelenetnél, még 2005-ből... "Vegyétek már le a feliratot!"

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EB keretünk:

 

Kapusok:
Bogdán Ádám (Ferencváros), Dibusz Dénes (Ferencváros), Gulácsi Péter (RB Leipzig – Németország)

 

Védők:
Bolla Bendegúz (Mol Fehérvár FC), Botka Endre (Ferencváros), Fiola Attila (Mol Fehérvár), Kecskés Ákos (FC Lugano – Svájc), Lang Ádám (Omonia – Ciprus), Lovrencsics Gergő (Ferencváros), Willi Orbán (RB Leipzig – Németország), Szalai Attila (Fenerbahce – Törökország)

 

Középpályások:
Cseri Tamás (Mezőkövesd), Gazdag Dániel (Philadelphia Union – Egyesült Államok), Holender Filip (Partizan Beograd – Szerbia), Kleinheisler László (NK Osijek – Horvátország), Nagy Ádám (Bristol City – Anglia), Loic Nego (Mol Fehérvár), Schäfer András (DAC – Szlovákia), Sigér Dávid (Ferencváros)

 

Támadók:
Hahn János (Paksi FC), Nikolics Nemanja (Mol Fehérvár), Sallai Roland (Freiburg – Németország), Schön Szabolcs (FC Dallas – Egyesült Államok), Szalai Ádám (Mainz – Németország), Varga Kevin (Kasimpasa – Törökország), Varga Roland (MTK Budapest)

 

A középpálya k*rva gyenge. Se Szoboszlai, se Kalmár. Ki fog fazont adni a csapatnak? 

 

@Donát! Lesz tippelés az EB meccseire, mint az eddigi tornákon?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Lesz tippelés az EB meccseire, mint az eddigi tornákon?

Persze, kár lenne megszakítani a hagyományt. :)

 

14 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Sajnálatos, hogy Szoboszlai nem épült fel.

Mondjuk ebben a csoportban így se úgy se fogunk sok sót megenni. De hiányozni fog persze. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.