Ugrás a kommentre

Kimaradt jelenetek


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nekem sokkal jobban tetszik ez a Yoda vs. Sidious párbaj. Nagyon nagy kár, hogy nem így valósult meg :(

Shaak-Ti halála is jobb, ez is maradhatott volna.

És még Barriss Offee meg Luminara halála is bejövős nekem.

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Order 66 ez a fajta vágása nem is olyan rossz, mármint hogy a Jedik halála közben be-be vágják Yodát.

 

Viszont megvannak a hiányzó csatajelenetek. A harmadik rész felszíni csatái mindig is elkapkodottak voltak, nem éreztem azt amit anno mondtak hogy milyen epikus csaták lesznek. Az akció inkább csak felvezetőként szolgált a dumcsizós részekhez. De szerintem jól tette Lucas hogy megvágta ezeket, így a drámáé a főszerep.

 

A vicceskedő Láthatatlan kezes jeleneteket is jó hogy kivágták.

 

Phobos: Hát nem tudom, volt abban a csatában pár elég rossz húzás, pl. Yoda futkosása a falon, vagy az hogy Sidious elmenekül egy ilyen szenátusi poddal az iszonyú gáz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos: Hát nem tudom, volt abban a csatában pár elég rossz húzás, pl. Yoda futkosása a falon, vagy az hogy Sidious elmenekül egy ilyen szenátusi poddal az iszonyú gáz.

 

Így is pörög eleget a két öreg, hát még így, a Pókembert is lekörözték volna, túl sok szerintem is. :)

Viszont azt nagyon benne hagyhatták volna, amikor a végén bejönnek a klónok és lőnek, keresik Yodát. Ez abszolút logikussá tenné a menekülését (tudom, megmagyaráztuk már párszor, hogy miért szalad el a szenátusból, de így sokkal jobb lett volna szerintem).

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 66-os parancs:

Bizony így lenne az igazi.

Mi itthon a tesóimmal mindig is szerettük -rejtélyes szótlanságuk ellenére is- a "háttér-jediket".

Érdekesek.

Kellett volna a haláluk egytől egyig, hogy a nagy jedi üldözés és Tarkin mondata az "elhamvadtak a világegyetemben",

erősebb alátámasztást kapjon.

Például, még Lego szett is jelent meg Luminaraval a Kashyyyk-on, a filmben meg csak a legszemfülesebbek vehetik észre, hogy Yoda nem egyedül ment.

Valahol vicces ez szerintem.

Anakin templombeli tevékenysége is lehetett volna bővebb egy kicsit(Shaak Ti 2. halála), bár a moziverzió az összerezzenő padawannal mindent visz.

De talán belefért volna mindkettő.

 

Ani vs Obi:

Megnézném ,hogy élőszereplősen hogy fest Anakin ilyesformán való legyőzése, mert a végleges verzió szerintem mindig is hagyott maga után kívánni valót;

Egyrész a "nyissz" pillanatában a moziban még tekercsváltás is volt, de dvd-n nézve is van egy érzékelhető "ugrás" a folyamatosságban.

Ráadásul az egyik legösszetettebb és leggyorsabb mozdulat ez a vágás a filmek során.

Valójában csak kikockázva látszik, hogy bal kéz, bal láb, jobb láb elvesztése mind Obi-wan egyetlen mozdulatának ára.

Szóval jó lenne látni, hogy hogy festene, mert bár elfogadtuk, megszoktuk az eredetit, van benne valami fura.

 

Yoda vs Sidious:

Jobb a végleges filmbeli, mert ebből az jön le hogy Yoda kerekedett felül, így nem lenne indokolt a számüzetés.

Más kérdés, hogy szerintem a moziban látott totál döntetlen után vajon miért kellett elvonulni a Dagobah-ra?

Kicsit jobban kiosztottam volna Yodát, mert az hogy nem tudta megölni most még nem jelent örök kudarcot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legtöbb kivágott jelenet mellőzését itt is helytállónak tartom. Ez a félkész állapotban lévő grafika valami borzasztó, de próbáltam úgy nézni a jeleneteket, hogy kész állapotban hogy festenének a vásznon. Grievous halála nagyon gagyi... :D Obi kiveszi a szerveit tartalmazó tasakot, szétlövi, majd lerúgja a mélybe a roncsot. Nem brutális egy Jedihez képest?

A mustafari küzdelem ezen változata is furcsa, talán megszokás, de a végleges verziót jobbnak tartom. A Yoda - Palpi harcnál szintén, bár volt néhány apró momentum, ami itt jobban bejött. :)

A 66-os parancs kiegészítése viszont egyértelműen kellett volna. Legalább a főbb Jedik halálát mutathatták volna. Az a plusz 1-2 perc nem sokat hosszabbított volna a filmen, viszont jót tett volna neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Grievous-Obi harc Spielberg által elképzelt verzióját. Borzalmas! Olyan dolgok vannak benne ami még az SW-ben is sok, ráadásul több idétlen momentum is tarkítja. A végén amikor Obi kiveszi Grievous belső szerveit, nem tudtam sírjak-e vagy nevessek. :para::D Ilyenkor mindig megnyugodok, hogy Lucas csinálta ezeket a filmeket és nem egy másik, sztár rendező.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem abból a hátrakaparós rész tett be, az tényleg nagyon röhejes volt. A vonaton átszáguldás egy másik filmbe elment volna, meg az egész túl hosszú lett volna a Spielberg-verzióban.

Főleg az a vonatos cucc....no comment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

Jó az itt, ne kavarj szegény csolinak. :)

 

Egyébként nagy hiánypótló ez a cucc, most belenéztem. Át is olvasom majd hamarosan aztán írok róla ha lesz mit. :D

Örülök! Már megérte őrizgetni!

Amúgy még akad pár gyöngyszemem. Ep2 korai sztori 2 oldalban. Hát az is hatalmas.

Majd megkeresem és dobom remélem jó helyre!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...
3 perccel korábban, Dzséjt írta:

de például a bailes rész igen, mert az a jelenet teljesen kánon és szerintem Lucastól ritka nagy baromság volt kivágni.

Lucas az egész lázadó-kezdemény szálat vágta ki amiben ez is benne volt. Szerintem jól tette, hisz itt már azt sugallta minden, hogy itt most akkor egyből lesz valami ellenállás, ehhez képest 20 évig nem volt semmi látható jele a lázadásnak a szenátorok részéről. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lucas az egész lázadó-kezdemény szálat vágta ki amiben ez is benne volt. Szerintem jól tette, hisz itt már azt sugallta minden, hogy itt most akkor egyből lesz valami ellenállás, ehhez képest 20 évig nem volt semmi látható jele a lázadásnak a szenátorok részéről. 

Inkább 16-17 év az a 20, de igen. Amúgy ez jelenleg is kánon, ezek szerint akkor az idővonal ezen részével nem értesz egyet?

 

Én személy szerint nem hiszem, hogy gond. Amikor Bailék szervezkednek az EpIII-ban, még demokrácia van. Hihetik, hogy joguk van petíciót benyújtani és ellenállást képezni Palpatine-nal szemben anélkül, hogy félniük kellene. Amint Palpatine kikiáltja a Birodalmat, fordul a kocka, és bölcsebb meghúzni magukat. Azokban az időkben, a tapsvihar közepette nem lett volna túl bölcs dolog ugrándoznia a szenátoroknak, főleg, hogy az ellenállás egy részét Palpatine lényegében kiherélte azzal, hogy befejezte a háborút és átalakította az államformát Birodalommá. Itt inkább egy kapcsolati tőke, a későbbi lázadás csírája jött létre. Egyébként most olvastam, hogy a Birodalom kikiáltása után 63 szenátort letartóztattak a 2000-ekből, de aztán a legtöbbjüket (talán mindet) el is engedték. Ekkor még inkább egy emberarcú Birodalom volt terítéken, talán ezért úszhatták meg "csak" ennyivel. De hogy onnantól kezdve gyanúsak lehettek a karhatalomnak, az tuti.

 

Szerintem tökk okból is jó lett volna benne hagyni, mert

- amúgy is kánon

- Mon Mothma castingja 10/10

- kiváló kapcsolódási pont a későbbi részek felé

- bemutatja, hogy a Köztársaságban létezik van egy frakció, ami nem tapsol Palpatine minden tervéhez és félti a demokráciát, ergo nem minden szenátor tapsol az egészhez

- bemutatja, hogy miként kerültek közös nevezősre a későbbi lázadás eszmei atyjai, ami adhatott nekik némi bizalom muníciót a Birodalom elleni szervezkedéshez. Ne feledjük, 10 évvel később már a falnak is Palpatine füle és szeme volt, így nagyon nehéz lehetett eldönteni egy "lázadó" szenátornak, hogy kiben bízhat meg és kiben nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért kánon a kivágott jelenet? 

 

A poltika nagyon ki van bontva a TCW-ben, köztük ez a kezdemény is. Nekem annyi elég. Bár abban egyetértek, hogy mégis csak lehet létjogosultsága már akkor egy ilyen frakciónak, csak adódik a kérdés, hogy mit csináltak 16-17 évig? Jó tudom, fű alatt szervezkedtek meg ilyenek. De ilyen sokáig? :) Mindenesetre megvagyok nélküle, bár ha benne lenne akkor se zavarna külünösebben. 

 

Egyébként Lucas nem azért vágta ki amit írtam, hanem mert teljesen Anakin drámájáras akart fókuszálni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Lucas az egész lázadó-kezdemény szálat vágta ki amiben ez is benne volt. Szerintem jól tette, hisz itt már azt sugallta minden, hogy itt most akkor egyből lesz valami ellenállás, ehhez képest 20 évig nem volt semmi látható jele a lázadásnak a szenátorok részéről. 

Egyrészt, szerintem az a jelenet egyáltalán nem sugallja, hogy azonnal lesz is valami, hiszen Bail és Mothma még csak egy szenátuson belüli szövetségről beszél, ami a 2000-ek delegációja, egy szimpla politikai csoportulás. Ugyanakkor Bail egy évvel a klónok háborúja lezárása után már aktívan szervezte a valódi, fegyveres lázadást, A-szárnyúakat szerzett, beszervezte Ahsokát is vagyis megkezdődött a hírszerzési hálózat felállítása, mentőakciót indított a Raadára.

Azt meg jól tudjuk, hogy öt évvel az RO-ep4 előtt meg már szép nagyra duzzadt a lázadás. Azokat a hajókat nem zsebből vették a kapitányok, Organától és más politikusoktól kapták. Az RO-ban látott szenátorok sem egy nappal Jyn beszervezése előtt estek be.

Ráadásul - tudom, hogy te unod, de akkor is leírom - ha legalább az a jelenet benne marad, amiben Bail Mon Mothma jelenlétében megemlíti, hogy elkezdtek valamit szervezni, akkor az tök jó kapcsolódási pont lett volna a Rogue One-hoz. Az ep3-ban látjuk, hogy ezek ketten elkezdték, az RO-ban meg láthattuk volna azt, hogy ezek ketten ott vannak az általuk elindított, hatalmasra dagadt szervezetben. És amikor Bail azt mondja, hogy "tényleg arról beszélünk, hogy feladunk valamit, aminek létrehozásáért olyan keményen dolgoztunk", akkor jó szívvel emlékezhetnénk vissza az ep3 e jelenetére, juthatna eszünkbe az RO kapcsán még Amidala is, de az mindenképpen, hogy igen, itt kezdődött.

 

21 perccel korábban, Donát írta:

10 évvel később már a falnak is Palpatine füle és szeme volt, így nagyon nehéz lehetett eldönteni egy "lázadó" szenátornak, hogy kiben bízhat meg és kiben nem.

Ezért vezették be azt a gyűrűt, ami Rose-nak van az ep8-ban. Azokat eredetileg a Szenátusban szolgáló lázadó szenátorok hordták, így tudták egymást azonosítani. :) 

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Miért kánon a kivágott jelenet? 

Mert azzá tették, amikor forráskönyvekben és a starwars.com-on megjelent eme jeleneteknek a leírása, képei és a szereplői. Hiába törölte Lucas, a Disney, ha a filmbe nem is tették vissza, a kánon szerves részévé tette az ep3 lázadó subplot azon két jelenetét, amiben Bail, Amidala és Mothma a többi szenátorról a 2000-ek delegációját szervezi. Mint ahogy magát a 2000-ek delegációját is (ugyanakkor a szenátorok találkozása Palpatine-nal és a mellett strázsáló Anakinnal már nem része a kánonnak). 

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyébként Lucas nem azért vágta ki amit írtam, hanem mert teljesen Anakin drámájáras akart fókuszálni. 

Amit személy szerint akkor is, most is nagy hibának tartok, mert a Star Wars nem csak Anakinról szól, ráadásul így ledegradálta Amidalát mellékszereplővé, aki csak kommentálja az olyan eseményeket, amikkel szemben évekkel azelőtt még fegyvert ragadva szállt szembe.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

Egyrészt, szerintem az a jelenet egyáltalán nem sugallja, hogy azonnal lesz is valami, hiszen Bail és Mothma még csak egy szenátuson belüli szövetségről beszél, ami a 2000-ek delegációja, egy szimpla politikai csoportulás. Ugyanakkor Bail egy évvel a klónok háborúja lezárása után már aktívan szervezte a valódi, fegyveres lázadást, A-szárnyúakat szerzett, beszervezte Ahsokát is vagyis megkezdődött a hírszerzési hálózat felállítása, mentőakciót indított a Raadára.

Azt meg jól tudjuk, hogy öt évvel az RO-ep4 előtt meg már szép nagyra duzzadt a lázadás. Azokat a hajókat nem zsebből vették a kapitányok, Organától és más politikusoktól kapták. Az RO-ban látott szenátorok sem egy nappal Jyn beszervezése előtt estek ám be.

Ráadásul - tudom, hogy te unod, de akkor is leírom - ha legalább az a jelenet benne marad, amiben Bail Mon Mothma jelenlétében megemlíti, hogy elkezdtek valamit szervezni, akkor az tök jó kapcsolódási pont lett volna a Rogue One-hoz. Az ep3-ban látjuk, hogy ezek ketten elkezdték, az RO-ban meg láthattuk volna azt, hogy ezek ketten ott vannak az általuk elindított, hatalmasra dagadt szervezetben. És amikor Bail azt mondja, hogy "tényleg arról beszélünk, hogy feladunk valamit, aminek létrehozásáért olyan keményen dolgoztunk", akkor jó szívvel emlékezhetnénk vissza az ep3 e jelenetére, juthatna eszünkbe az RO kapcsán még Amidala is, de az mindenképpen, hogy igen, itt kezdődött.

Igen ebben így jobban belegondolva, van ráció és érzelmi töltet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.