Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Dettó. Eredetileg Firefoxot használtam, de amióta kipróbáltam a Chrome-ot eszemben sincs visszaállni. A Chrome sokkal jobb. Legalábbis nekem.

 

Szintén dettó. Ugyan ez a felállás. Évekig toltam Firefoxal az ipart, de valahogy a 4.0 verzió óta nem a régi.. át is álltam 'Króm'-ra. Tökéletes! (Nekem legalábbis.) Nincs gond a Magos oldalra való belépéskor sem. És villámgyors!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: Leirtam a személyes tapasztalatomat a Firefox-ról. Nem tudom miért veszed ezt személyeskedésnek vagy okoskodásnak. Egy rossz szót nem szóltam hozzád, úgyhogy nem tudom mire vélni a támadást. Illetve de: valszeg megint beittál vagy csak szimplán rossz passzban vagy és nem tudod kezelni. De én sajnos nem tudom elmondani, hogy régen ez nem igy volt.

 

 

Azért veszem mert totál hülyének nézed a másikat. És nem csak itt hanem az egész fórumon. Egyszerübb a beittál. Az meg elég gusztustalan hogy régen is így volt mert nem. Ha valaki megbántódik az tuti részeg meg régen is ilyen volt. Akkor miért szóltál egyáltalán hozzám 7 éve? Vagy akkor még sem volt így?

Dzséjtre persze ugyanez vonatkozik. Nem tünt fel hogy nem irok ide semmit már hónapok óta? Nem a részegség miatt van hanem az állandó okoskodás miatt meg a másik hülyének nézése okán. Ti ketten Dzséjttel csak nyomjátok a tanult professzor szöveget és bárki bármi beír ami nem egyezik a ti mainstream véleményetekkel akkor az vagy részeg ,vagy hülye. Legyen szó filmről vagy akármiről. Annyira tele van ,ár a hócipőm ezzel hogy el sem hiszed. Régen ez egy normális fórum volt ma meg a pokol lett.

Most is csak be mertem írni hogy szar a Chrome erre olyan támadásnak vagyok kivédve mintha öltem volna. Pedig olyan egyszerü. Firefox-on megy minden az szar, Chrome-on nem megy az ncore az a legjobb. Világos mint a nap. És az nem jelent semmit hogy nálatok megy mert akinél nem az ez nem hatja meg. Firefox-on mindenkinél minden megy.

De meséljetek már róla hogy mi olyan jó abban a Chrome-ban hogy le kellett cserélni?

Ja és bocs hogy mertem a két legnagyobb főmesterhez szólni én nyomorult szarember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Innen is látszik hogy a Firefox sokkal jobb böngésző. Nincs vele gond és én is azon bankolok. Soha nem volt belőle gondom.

Egy ideig jó volt, de sajnos a végén már állandóan kifagyott, minden baja volt. Ezért álltam át a Chrome -ra. Az sokkal gyorsabb volt, és ott is bejött minden. Persze nem mondom, lehet, hogy a Firefox -on sok volt már a bővítmény meg talán frissíteni is kellett volna... Sajna most a chrome sz*rakszik ezekkel a tanúsítványokkal, így valószínű, hogy nálam lesz a gond (ha máshol jó).

 

Ody, még egy tipp, mikor volt utoljára frissítve a Chrome? Jelenleg a 31.0.1650.57 m verziónál járnak (a jobb sarokban az X alatti három vízszintes vonalra katt -> előugró menünél A Google Chome Névjegye). Most olvasom, hogy pár hónapja több bank is lecserélte a tanúsítványait, ami meghülyítette a régebbi Chrome-okat.

A verzióm: 31.0.1650.57 m

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Chrome-ra egy kis magyarázat. Anno mikor megjelent felraktam. A videók nem jelentek meg jól, a menüjét valami isten háta mögé rakták, az egész borzasztóan egyszerű volt. 3 ms alatt leszedtem. Persze lehet mára kinőtte a gyerekbetegségeit.

Szerintem az a jó szoftver amit a felhasználó annak tart. Mit értek ezalatt böngésző esetében? Azonnal jelenjenek meg a weboldalak. Minden videótipust játsszon le(akár plug-in segítségével), legyen gyorsan elérhető menüje, és lehessen csinálni gyorsan elérhető könyvjelzőket. Vannak még más kritériumok is ,de ha leírnám mindet éjfélig tartana. :D

A fentieket a Firefox maradéktalanul teljesíti. Őszintén szólva nem igazán értem hogy miért váltott valaki Chrome-ra. Ok, Odynál fagyott. Ugyanakkor a Firefox-nak van egy hibája ami szerintem ma már nem hiba, mégpedig hogy nagyon sok memóriát használ. a már ez azért nem gáz mert sok gépben simán van 4 GB Ram vagy több. A másik hogy nekem a shockwave plugin párszor összeomlik ami nem jó, de legalább nem rántja magával a böngészőt.

Szóval miért is jobb a Chrome, erre lennék én kiváncsi. Lehet akkor én is átállok arra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából én is ezekért vagyok inkább Operás, de ha valaki Chrome-os akkor ám legyen :D

 

Más: Jó driver frissítő programot ismer valaki? Driver Geniust már lefutattam, Slim Drivers-t is, Driver Reviver-t is. Egyedül az Iobit Driver Booster tűnik jónak, de az meg valamiért nem akarja telepíteni a drivereket. Letölti majd kiírja hiba a telepítés során. Leszedtem belőle még egy verziót, az meg nem talált semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chrome pro

Gyorsan kezelhető, átlátható menüje van, rendkívül kézreálló billentyűparancsokkal. Könnyen és egyszerűen bővíthető, stabil, ráadásul nem járnak hozzá hetente frissítések, amiket mellesleg teljesen észrevétlenül magától telepít. Könnyen kilőhető belőle bármilyen nem kívánt alkalmazás (ha véletlen felcsúszik), emellett számos remek funkciója van, hála annak, hogy a világ egyik legnagyobb és legjobb internetes cégének böngészője. Egen, a Google az. És ez hatalmas előnye, mert tudom szinkronizálni a laptopom, a gépem, a telefonom. Amit az egyiken csinálok, az azonnal megjelenik a másikon. Fölveszek egy könyvjelzőt a laptopomon, és az azonnal elérhető a PC-n és a telefonomon is, ami nagy mértékben megkönnyíti a munkámat. De például nem kell lementenem semmit, ha mondjuk teljesen újratelepítem a wint, mert egyből vissza tud állítani mindent a google fiókomból vagy a többi gépről. És rendkívül jól opciózható.

 

Kontra:

Ez is egyre memóriaigényesebbé kezd válni. Engem nem aggaszt (még), de sokszor van szerencsém olyan gépekhez, amiben 1-2 memória van, és ott komoly gondot tud okozni, ha 300-500 MB-ot elemészt, főleg, ha sok ablakot megnyitnak. Konkrétan, a húgom laptopja annyira kis teljesítményű, hogy ha megnyitok egy Chrome-ot, mellé egy Wordot, akkor elfogy a memória (1 GB van benne, és a legalapabb Win 7 rajta). És sajnos, tapasztalatom szerint az emberek többségének nincs 4 GB-ja se, nem hogy nyolc. A legtöbbjük azt sem tudja, hogy mi az a memória. :) A gamerek persze kivételek, de őszintén szólva, szerintem az ország PC álományának többsége nem gamerek kezében van. (Ha csak ezt a fórumot vesszük, szerintem igazán komoly gépe az aktív tagok közül csak hármunknak, vagy négyünknek van).

 

Firefoxról akkor váltottam, amikor már heti rendszerességgel dobáltak ki rá frissítéseket, állandóan összeomlott és a memóriaigénye frusztrálóan naggyá vált (nekem egy böngésző nem zabáljon fel 1 GB-ot, akkor se, ha a gépemben 4 vagy 8 van). És akkor még az olyan kényelmi funkciókról nem tudtam, amiket a Chrome nyújt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm... akkor a Chrome azért sokkal gyorsabb nálam (pár napja telepítettem), mert mindössze 750 M körüli memória van a gépemben, és a Firefox-szal már alig bír el, de a C-nek még elég? :hmm:

Tesóm most nézelődik memória után, ami nem egyszerű ehhez a régi alaplaphoz, de a teljes gépet egyelőre nem tudom lecserélni. Oprendszert is kéne telepíteni, XP fog ismét rákerülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy olyan segítség kéne hogy a laptopom monitorja elkezdett befeketedni. Használom, sötét. Újraindítom és van hogy még elég sokáig jó, de van hogy szinte rögtön megint használhatatlan lesz. Ez vírus, vagy simán besz-rik? Már jó rég,5-6 éves, és nagyon használva volt. Meg lehet javítani vagy érdemes inkább újat venni? Hátha ért innen valaki hozzá. köszi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyi alapján nehéz megmondani, mert több dolog is okozhatja a jelenséget.

 

- Az OP rendszeredben valamiért megzavarodott a szoftveres fényerő állítás.

- A kijelződ élettartama kezdi elérni a végét

- A kijelző szalagkábele rosszul csatlakozik, kontakthibás vagy meghibásodott és cserére szorul.

- Esetleg az LCD invertered adta be az unalmast.

- Stb...

 

Ezeket ki kellene szűrni, de pl a szalagkábel/inverter probléma nem vészes, mert cserélhető. Igazából a kijelző is cserélhető, de nyilván drágább, mint csak a szalagkábel/inverter csere. A szoftveres fényerő szórakozást meg valamiért nem tartom valószínűnek, ez inkább hardveres gond lesz.

 

Mérlegelni kell és gondolkodni, 5-6 éves gépnél (pláne laptop esetén) már érik egy komplett csere, de ez csak az én véleményem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perce használom a Chrome-ot és már álleesős. Eddig azt hittem gyors a Firefox, de ehhez képest csigalassú. Minden (akár ez az oldal, akár a youtube-os videók) szemmel láthatóan gyorsabb. De amitől padlót fogtam hogy telepítés után megkérdezte hogy melyik böngészőből kívánom a könyvjelzőket, mentett jelszavakat stb áthozni, beklikkeltem a Firefoxot és azonnal áthúzta úgy hogy pontosan úgy néz ki a könyvjelzők eszköztáram mint ahogy a Firefoxban még a sorrend is ugyanaz. Zseniális. Azt hittem itt fogok kinlódni még belövöm ,de még fájlt sem kellett megadnom. Innentől Firefox kuka és ezt fogom használni. De balga voltam én eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bejön az nCore? :D

Ne is mondd. Tegnap tök ideges lettem, hetek után először akarok letölteni egy filmet, erre az egész rendszer összeomlott... De ahogy nézem, a probléma még most is fennáll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bejön az nCore? :D

 

Igen, simán. Semmilyen tanúsítványt nem kért.

Viszont lenne 2 kérdésem. Nem lehet belőle előhúzni menüt? Nem annyira lényeg csak megszoktam a Firefoxban. A másik hogy van-e Chrome-ra olyan videóletöltő mint Firefox-ra a Downloadhelper. Ez videómegosztó portálokról(mint a youtube) leszedi a videókat. Kerestem ,de nem találtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Videóleszedő progi sajnos nincs. Mivel mind a Youtube, mind a Chrome a Google tulajdonában van, emiatt nem készül rá olyan program, ami képes lenne a Youtube-ról bármit is leszedni.

Menüt annyit lehet, hogy megjeleníthető a Kezdőlap gomb, illetve a címsor alá lepakolhatóak a könyvjelzők, akár könyvtáranként is. De egyéb menü sajnos nem állítható be (ezt valóban szokni kell, kezdetben nekem is hiányzott a menüsor).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Videóleszedő progi sajnos nincs. Mivel mind a Youtube, mind a Chrome a Google tulajdonában van, emiatt nem készül rá olyan program, ami képes lenne a Youtube-ról bármit is leszedni.

Menüt annyit lehet, hogy megjeleníthető a Kezdőlap gomb, illetve a címsor alá lepakolhatóak a könyvjelzők, akár könyvtáranként is. De egyéb menü sajnos nem állítható be (ezt valóban szokni kell, kezdetben nekem is hiányzott a menüsor).

 

 

Más módszer nincs a videók leszedésére? Pl hallottam olyanról hogy egy weboldalon az ember beadta az url-t és lejött, vagy akkor gondolom Firefoxban leszeded te is. Mindkettőt megtaláltam(a Kezdőlapot és az eszköztárat) Illetve a címsor alatti eszköztárat mely a könyvjelzőket tartalmazza maga a Chrome rakta be telepítés után miután rányomtam hogy a Firefoxból kérem az adatokat. Erre írtam hogy nem semmi volt. Ilyet egy böngésző sem csinál meg automatikusan. Még a sorrendre is figyelt. Különben annyira nem hiányzik a menű, sőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, simán. Semmilyen tanúsítványt nem kért.

Viszont lenne 2 kérdésem. Nem lehet belőle előhúzni menüt? Nem annyira lényeg csak megszoktam a Firefoxban. A másik hogy van-e Chrome-ra olyan videóletöltő mint Firefox-ra a Downloadhelper. Ez videómegosztó portálokról(mint a youtube) leszedi a videókat. Kerestem ,de nem találtam.

Ez az oldal nem jó?

 

http://www.clipconverter.cc/hu/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, simán. Semmilyen tanúsítványt nem kért.

Viszont lenne 2 kérdésem. Nem lehet belőle előhúzni menüt? Nem annyira lényeg csak megszoktam a Firefoxban. A másik hogy van-e Chrome-ra olyan videóletöltő mint Firefox-ra a Downloadhelper. Ez videómegosztó portálokról(mint a youtube) leszedi a videókat. Kerestem ,de nem találtam.

Arra is gondoltam, hogy az XP biztonsági rendszerében van valami gigszer, de aztán elvetettem mert akkor a Firefox -on se kellene bejönnie az Ncore -nak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más módszer nincs a videók leszedésére? Pl hallottam olyanról hogy egy weboldalon az ember beadta az url-t és lejött, vagy akkor gondolom Firefoxban leszeded te is. Mindkettőt megtaláltam(a Kezdőlapot és az eszköztárat) Illetve a címsor alatti eszköztárat mely a könyvjelzőket tartalmazza maga a Chrome rakta be telepítés után miután rányomtam hogy a Firefoxból kérem az adatokat. Erre írtam hogy nem semmi volt. Ilyet egy böngésző sem csinál meg automatikusan. Még a sorrendre is figyelt. Különben annyira nem hiányzik a menű, sőt.

Én nem szoktam youtube-ról vagy máshonnan videót leszedni, csak elmentem a google fiókomba. Az én tudásom ezen a téren ennyiben kimerül. :(

Ja, akkor menü kérdésben oké, bocs, kicsit lassú a felfogásom ma. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Van egy Logitech fejhallgatóm, utóbbi időben a bal fele nem szólt csak ha a kábeljét kezdtem el csavargatni a fejrészénél, tegnap óta már úgy sem szól. Gondolom megtörött a kábel, azt már nem lehet helyrehozni, igaz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utóbbi hónapokban nem egyszer összeomlott a Chrome-om, minden előjel nélkül, böngészett oldalaktól függetlenül. Újraindításkor némely honlapon (mint pl. ezen) random szavak, vagy szótöredékek zöld linkké változnak, az oldal aljára "reklámok" kerülnek, egyértelműen vírusos tartalommal megáldva. A "tartalékböngészőm" (Internet Explorer) szintén ilyen tüneteket produkál. A Chrome újratelepítése időlegesen megoldja az ügyet, de csak abban az esetben, ha nem mentem a böngészési adatokat, és teljesen szűz Chrome-ot telepítek. A kíváncsiság kedvéért, leszedtem a Firefoxot, ahol semmi ilyet nem tapasztaltam (akkor se, ha a Chrome böngészési adatait töltöttem be). Tudtommal semmi olyan oldalt nem látogatok, ahonnan vírust kaphatnék (eddig nem történt ilyen az utóbbi hónapokat leszámítva), ahogy az MS Essentials sem jelzett soha gyanús tartalmat. A kérdésem annyi lenne, hogy nálam a hiba (valamilyen oldalról felszökő kártékony elem), vagy a böngészővel van zűr? Amennyiben nálam, miként tudnám lokalizálni a problémát és kiszűrni a jelenséget?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy Logitech fejhallgatóm, utóbbi időben a bal fele nem szólt csak ha a kábeljét kezdtem el csavargatni a fejrészénél, tegnap óta már úgy sem szól. Gondolom megtörött a kábel, azt már nem lehet helyrehozni, igaz?

 

Nem igazán. Bár megpróbálhatod szakszervízben.

 

Az utóbbi hónapokban nem egyszer összeomlott a Chrome-om, minden előjel nélkül, böngészett oldalaktól függetlenül. Újraindításkor némely honlapon (mint pl. ezen) random szavak, vagy szótöredékek zöld linkké változnak, az oldal aljára "reklámok" kerülnek, egyértelműen vírusos tartalommal megáldva. A "tartalékböngészőm" (Internet Explorer) szintén ilyen tüneteket produkál. A Chrome újratelepítése időlegesen megoldja az ügyet, de csak abban az esetben, ha nem mentem a böngészési adatokat, és teljesen szűz Chrome-ot telepítek. A kíváncsiság kedvéért, leszedtem a Firefoxot, ahol semmi ilyet nem tapasztaltam (akkor se, ha a Chrome böngészési adatait töltöttem be). Tudtommal semmi olyan oldalt nem látogatok, ahonnan vírust kaphatnék (eddig nem történt ilyen az utóbbi hónapokat leszámítva), ahogy az MS Essentials sem jelzett soha gyanús tartalmat. A kérdésem annyi lenne, hogy nálam a hiba (valamilyen oldalról felszökő kártékony elem), vagy a böngészővel van zűr? Amennyiben nálam, miként tudnám lokalizálni a problémát és kiszűrni a jelenséget?

 

Az a gyanúm hogy valami fut párhuzamosan a böngészővel. Első körben meg kéne nézni az automatikus indtásban hogy mi indul el a Windows-al. A Futtatásba kell be irni azt hogy msconfig. Ha ott ismeretlen program van azt lődd le. Ha nem oldja meg a problémát akkor a rendszervisszaállítással állítsd vissza gépet arra a dátumra amikor még a probléma nem jelentkezett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy Logitech fejhallgatóm, utóbbi időben a bal fele nem szólt csak ha a kábeljét kezdtem el csavargatni a fejrészénél, tegnap óta már úgy sem szól. Gondolom megtörött a kábel, azt már nem lehet helyrehozni, igaz?

 

Nekem is előfordult ilyen, bár az Razer volt... Van egy ismerősöm, aki ilyesmivel foglalkozik, ő grátiszba megforrasztotta, azóta megint jó (egyébként kb. másfél év után történ, hogy megtört a vezeték az egyik oldalon).

 

Az utóbbi hónapokban nem egyszer összeomlott a Chrome-om, minden előjel nélkül, böngészett oldalaktól függetlenül. Újraindításkor némely honlapon (mint pl. ezen) random szavak, vagy szótöredékek zöld linkké változnak, az oldal aljára "reklámok" kerülnek, egyértelműen vírusos tartalommal megáldva. A "tartalékböngészőm" (Internet Explorer) szintén ilyen tüneteket produkál. A Chrome újratelepítése időlegesen megoldja az ügyet, de csak abban az esetben, ha nem mentem a böngészési adatokat, és teljesen szűz Chrome-ot telepítek. A kíváncsiság kedvéért, leszedtem a Firefoxot, ahol semmi ilyet nem tapasztaltam (akkor se, ha a Chrome böngészési adatait töltöttem be). Tudtommal semmi olyan oldalt nem látogatok, ahonnan vírust kaphatnék (eddig nem történt ilyen az utóbbi hónapokat leszámítva), ahogy az MS Essentials sem jelzett soha gyanús tartalmat. A kérdésem annyi lenne, hogy nálam a hiba (valamilyen oldalról felszökő kártékony elem), vagy a böngészővel van zűr? Amennyiben nálam, miként tudnám lokalizálni a problémát és kiszűrni a jelenséget?

 

Nem tudom, hogy ugyanaz e a problémánk, de nekem is régen rengetegszer összeomlott a Chrome. Megnéztem a conflicts-ba, hogy melyik modulok nem kompatibilisek vele és azokat eltávolítottam... azóta nem omlott össze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.