Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

4 órával ezelőtt, Frenkie írta:

A Win 10 Home verziójában ráadásul(mivel nem léptethető tartományba) még a trükk sem működik, ott már a registryben kell matatni a kikapcsoláshoz.

Én ezzel mondjuk pont megszívtam. Pár hónapja, vagyis már jó pár hónapja, még tavaly az egyik frissítés sehogy sem akart települni, és állandóan beb*szkurálta nekem az "indítsa újra a gépét" ablakot, játék, film, munka közben. Eléggé bosszantó volt, főleg, mert újraindítás után tíz perc várakozás a telepítésre, aztán a gép visszaállt az utolsó állapotára. Ezért néha lekapcsoltam a frissítést, persze nem a regisztriben, mert nem akartam örökre kiiktatni. Szóval néha-néha visszakapcsolt, és eljátszottuk ezt. Jött a frissítés, nem települt, kikapcs. Aztán kijött a frissítés, ami automatikus mellőzi a hibás update-eket, na, attól kezdve ez a probléma megszűnt.

A lényeg, hogy szerintem az azért jobb volt, amikor volt némi beleszólása az embernek a frissítésekbe, így például ki tudta manuálisan ütni azokat, amikkel gond volt. Plusz még az is előnye volt a manualitásnak, hogy nem kapta le egyből a hibás frissítéseket. Ezért volt nálam "kérdezősködésre" állítva a frissítés - automatikusan leszedte, de telepítés előtt rákérdezett. Így utána tudtam nézni, vagy ha már eleve tudtam, hogy hiba van a gépezetben, nem telepítettem. Az Nvidia frissítéseket a mai napig pár napos késéssel telepítem.

Ugyanakkor tény, hogy így a gépek nagyobb védelemben részesülnek, hiszen mindig naprakészek. Viszont azért vna ányoldala a dolognak - de hát valamit valamiért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én ezzel mondjuk pont megszívtam. Pár hónapja, vagyis már jó pár hónapja, még tavaly az egyik frissítés sehogy sem akart települni, és állandóan beb*szkurálta nekem az "indítsa újra a gépét" ablakot, játék, film, munka közben. Eléggé bosszantó volt, főleg, mert újraindítás után tíz perc várakozás a telepítésre, aztán a gép visszaállt az utolsó állapotára. Ezért néha lekapcsoltam a frissítést, persze nem a regisztriben, mert nem akartam örökre kiiktatni. Szóval néha-néha visszakapcsolt, és eljátszottuk ezt. Jött a frissítés, nem települt, kikapcs. Aztán kijött a frissítés, ami automatikus mellőzi a hibás update-eket, na, attól kezdve ez a probléma megszűnt.

A lényeg, hogy szerintem az azért jobb volt, amikor volt némi beleszólása az embernek a frissítésekbe, így például ki tudta manuálisan ütni azokat, amikkel gond volt. Plusz még az is előnye volt a manualitásnak, hogy nem kapta le egyből a hibás frissítéseket. Ezért volt nálam "kérdezősködésre" állítva a frissítés - automatikusan leszedte, de telepítés előtt rákérdezett. Így utána tudtam nézni, vagy ha már eleve tudtam, hogy hiba van a gépezetben, nem telepítettem. Az Nvidia frissítéseket a mai napig pár napos késéssel telepítem.

Ugyanakkor tény, hogy így a gépek nagyobb védelemben részesülnek, hiszen mindig naprakészek. Viszont azért vna ányoldala a dolognak - de hát valamit valamiért.

A Win 10 elött nálam is úgy volt hogy rákérdeztettem telepítés elött hogy biztos akarom-e. Érdekes hogy több mint 3 éve használom a Win 10-et(még azt amit elsőnek telepítettem, persze azóta frissült) és hálistennek soha semmilyen problémám nem akadt az automatikus frissitésekkel. Mindig olvastam hogy ez meg az a frissítés problémát okozott pár gépnél, de nekem sose. Persze ez csak szerencse.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedvencem, amikor sietnék vonattal haza, és amikor le akarom állítani a laptopot, hogy eltegyem a táskájába, elkezd minden kérdés vagy figyelmeztetés nélkül frissíteni... Szerencsére a nagy októberi fiaskó után, már van némi beleszólása az embernek, hogy mikor frissítsen, de voltak bosszantó elemei az egésznek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint fel lett adva nekem a lecke.

Vidit akarnék 8.1-en a BB FlashBack Pro 5 Recorder-rel játékból rögzíteni ami nem sikerál mert a kihagyja képet.

Itt-ott olvastam a neten hogy talán ki kéne kapcsolni a hardveres gyorsítást amit meg is csinálnék de a 8.1-ben  úgy tűnik nem lehet. Troubleshoot nincs benne hogy azon keresztül ki tudjam kapcsolni és a regedit-es beszerkesztős megoldás se válik be. Már ha jól csináltam.

Egyesek azt irkálták hogy a fejlesztők direkt kihagyták és állandóra aktivizálták.

Létezik valami trükk amivel mégis ki lehet kapcsolni?

 

Közben olvastam hogy némely game beállításai között is van gyorsítás plusz a renderelés kikapcsolását emlegetik. No azok nincsenek.

 

Még utánaolvastam az NVIDIA Shadowplay-nek. Ott a "My Rig" bigyó kéne de azt én Experience-em tetején olyan nincs.

 

--------------------------------

 

Közben csak meglett az a játékrögzítős cuccos. Egy háromszög alakú bigyóra kellett kattintani hozzá.

 

--------------------------------

 

No rögzítettem vele egy kicsit. Jól felvette amit kellett de az a majdnem 60 fps zavar egy kicsit. Nem hat ki a vidire ha 25-re állítom? No meg ott van átalakítás után két oldalt egy-egy függőleges csík. Azokat ki lehet küszöbölni valahogy?

 

--------------------------------

 

Felraktam a Jutyubira egy kis részletet. Ott már nincsenek oldalt függőleges fekete csíkok.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
4 órával ezelőtt, reaper írta:

Azért vegyük figyelembe, hogy a nagyátlag filmnézőnek nem feltétlen van igénye annyira a tényleges minőségre, mint amennyire sokszor bevásárol technikából - nem csak itthon, de kint is. Teljesen megszokott, hogy lehet megveszik a fél falnyi UHD tévét, aztán megy rajta a pendrive-ról a 700 megás sd-rip (legnagyobb virágbolt statisztikája is ez, de ha a nemzetközi oldalakat nézzük, ott is az sd-t seedelik többen -  pedig nem mondhatjuk, hogy ezeken anyagi gát lenne az elérhető legjobb minőség beszerzésére). 

Mondjuk ezt, nem tudom megérteni, amíg a régi monitorom (vagy 10 éves nemtom mekkora) volt a gépen addig én is elvoltam az SD-vel, de amióta az új 27"-os UHD azóta nem tudok megnézni csak HD filmet, mert egyszerűen b*ssza a szemem a felbontás. 
Egyébként az nem lehet, hogy az dobja meg az SD népszerűségét, hogy sokan pl. tebletről, telefonról nézegeti a sorozatait/filmjeit elvégre okostelefonja már szinte mindenkinek van, de pl. én ismerek olyat akinek számítógépe/okos TV-je nincs.

4 órával ezelőtt, reaper írta:

Aki nagyobb felbontást szeretne, az menjen a Disney+-ra, az az egyre szűkebb réteg, aki ragaszkodik a fizikai formátumhoz, meg vegyen DVD-t, és szívja a fogát (és persze fizessen elő a csatornára).

Hát igen ez a jövő, a fizikai adathordozóknak lassan annyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van az a réteg, aki törekszik, igen, de az átlag filmnézőknél - sőt, filmszakos, de nem kifejezetten technikafil ismerősömnél is ez volt - hogy ha érzik is a különbséget, képben, hangban egyaránt, de nem feltétlen tulajdonítanak neki AKKORA jelentőséget, hogy utána automatikusan csapjanak a HD gomb felé. Mondhattam, mutathattam, hogy HD, BD, ezerpontegy, a reakció többször is az volt, hogy aha, aha, szép, jó, látja, rá is csodálkozik, de nekik az élvezeti szinten nem dobott annyit, hogy olyan szinten foglalkozzon vele, hogy érdemben is kihasználja esetleg a megvett technikát. Az átlagnéző, casual vásárló ahogy én látom ehhez van közelebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

A gépen fent levő tűzfal mellé lehet másikat felrakni? Az jutott eszembe hogy a Kaspersky Internet Security 2008 (Az kezeli a rendszer tűzfalát így azt nem tudom állítgatni.) tűzfalán kívül lehetne egy másik is. Valami jó fajta. Nem vagyok jártas tűzfal témában így azt se tudom milyet érne meg használni.

 

A másik gondom az hogy a gépemen a VirtualDub egyik napról a másikra megbolondult. Nem nyiotja meg normálisan a videókat. Betöltés után az első képkocka helyett csak szürkeséget mutat. A vidit amúgy el lehet indítani de a jobbra-balra billentyűk nyomkodásakor nem lépkednek a képkockák.
Néhány dolgot már kipróbáltam. Újabb Xvid kodek és FFMpeg plugin telepítés megvolt de nem segített. Más meg nem jut eszembe. Újabb VirtualDub-ot meg nem találtam. Úgy néz ki hogy nincs.
Úgy gondolom valami rendszerhiba lehet a háttérben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Múlt pénteken elromlott a gépem és csak úgy lehetett megoldani a dolgot hogy új alalap-proci-memória triót kellett vennem bele. Tegnap délután hoztam el a boltból/szervízből.

 

Az új konfigom:
alaplap: Asus Prime A320M-K
proci: QuadCore AMD Ryzen 3 2200G, 836 MHz
memória: 8 Gb HyperX

vidikarcsi: Geforce GTX 1050 Ti

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyi az. Az adatait az Aidából másoltam ki mert nem akartam bepötyögni. A dobozán vagy a gép rendszerleírásában meg nem volt eszemben nézni.

 

A dobozon az áll hogy "3,7 GHz Max Boost, 3,5 GHz Base". Meg még Radeon Vega Graphics támogatás van benne.

A rendszerleírás is 3,5 GHz-et ír.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Rog írta:

Annyi az. Az adatait az Aidából másoltam ki mert nem akartam bepötyögni. A dobozán vagy a gép rendszerleírásában meg nem volt eszemben nézni.

 

A dobozon az áll hogy "3,7 GHz Max Boost, 3,5 GHz Base". Meg még Radeon Vega Graphics támogatás van benne.

A rendszerleírás is 3,5 GHz-et ír.

Akkor ok, az a 836 MHz elég kevésnek tűnt a mai világban :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Lassan egy éves lesz az IPS monitorom, és ráférne mér egy tisztogatás a a kijelző részére, csak nem tudom hogy mivel kellene, ti mivel szoktátok és hogy tisztítani az ilyen felületeket? Előtte egy régi TN rendszerű monitorom volt azt töröltem vizes ronggyal simán, nem nagyon féltettem, de ennél más a helyzet, azért nem mertem vele mit kezdeni eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 20. - 20:01, Iqvi írta:

Valaki tudna nekem segíteni? A telefonom(Samsung Galaxy j6+) képernyőjét szeretném megosztani az LG tévémre, de nem tudom hol találom a telefonon ezt a lehetőséget,:(

Tudja a telefon a Miracast-ot? A tv is? Ellenkező esetben nem fog működni. Ami még feltétel hogy mindkét készüléknek azonos wifi-hálozaton kell lennie. Nálam a "Vezeték nélküli kivetités" a mobilon a tükrözés.

A tv-n is át kell állítani a forrást "képernyőtükrözés"-re. Mikor a hdmi-ket váltogatod ott kell lennie ennek az opciónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
21 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Amennyiben szeretném törölni a facebook profilomat, akkor az általam létrehozott aloldalak is törlődnek? 

Elvileg nem. Ha törlöd a profilodat, a Facebook megtartja az oldalaidat. Ha több admin is létezik ott, akkor minden okés, ha csak te voltál, akkor bárki elvállalhatja az adminisztrátori szerepet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.