Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

15 perccel korábban, Pildi írta:

Mit lehet kezdeni egy olyan régi tablettel, amiben még 6.0.1-es Android szoftver van, és simán nem tudok rá frissíteni semmit? Még a Google Play store is elavult.

Egy Lenovo Yoga 3 tabletről van szó (YT3-X50F), amit évek óta nem használtak, minden appja elavult, s egyedül a böngésző (Chrome) megy, de egyébként semmi baja. A tárhely 16GB (bővíthető), a mermória 2 GB.

Lehet ezt a régi 6-os Adroidot valahogy valami használható 11-es verzióra frissíteni? 

 

Köszi szépen előre is, ha van valakinek használható ötlete!

 

Ezt találtam, de lehet ezt már megcsináltátok. A második rész a megfelelő, de az oldal aljára oda van írva hogy a régebbi tipusú eszközökön nem biztos hogy futnak az újabb Android verziók. A Youtube-on is csak olyat találtam ahol 8.0-ra frissítették. Azal sem sokat értek mert az is elavult. A harmadik lehetőség hogy egy tablet-szervízbe, vagy mobilszervízbe be kell vinni és ott hátha meg tudják mókolni. Ők bele tudnak nyúlni jó mélyen a rendszerbe. Valamennyi pénzt persze fognak kérni.

 

https://support.google.com/android/answer/7680439?hl=hu

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Pildi írta:

Mit lehet kezdeni egy olyan régi tablettel, amiben még 6.0.1-es Android szoftver van, és simán nem tudok rá frissíteni semmit? Még a Google Play store is elavult.

Egy Lenovo Yoga 3 tabletről van szó (YT3-X50F), amit évek óta nem használtak, minden appja elavult, s egyedül a böngésző (Chrome) megy, de egyébként semmi baja. A tárhely 16GB (bővíthető), a mermória 2 GB.

Lehet ezt a régi 6-os Adroidot valahogy valami használható 11-es verzióra frissíteni? 

 

Köszi szépen előre is, ha van valakinek használható ötlete!

 

Egyetlen megoldás ha rootoljátok a rendszert és egy TWRP Recovery-vel ráflasheltek egy olyan custom ROM-ot ami 11-es vagy újabb Androidon alapul. Feltéve persze, ha találni hozzá.

Ha hivatalosan nincs hozzá más csak 6-os Android, akkor másképp nem megy sajna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örömmel jelentem, hogy megoldottam a problémát, de magam sem értem, hogyan. :D

Annyit előljáróban elmondok, hogy a tabletre bejelentkeztem a google fiókommal.

A telefonomon 14-es android szoftver van. Ma jött egy értesítés a telefonra, hogy van elérhető frissítés az egyik apphoz, megnyitottam a Google Play appot, s miközben a frissítést megnyomtam, észrevettem, hogy az elérhető eszközök között ott van a tablet is, és hogy azon is ott az a bizonyos app telepítve (annak egy réges régi verziója persze). Gondoltam, megnézem, mi van, ha a tableten lévő appot is megpróbálom a telefonomon és a google fiókomon keresztül frissíteni. S ugyan az az app nem frissült, viszont ezzel az akcióval ilyen indirekt módon frissült a tableten a Google Play app, s onnantól kezdve azzal már az összes elavult alkalmazás frissítését is meg tudtam csinálni.  :D

 

Szóval most úgy áll a dolog, hogy továbbra is 6.0.1 Android verzió van a tableten, de mégis működik rajta minden! :)  Az összes streaming, youtube, spotify, játékok stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.