Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Archive.org-al valahogy eljutottam a letöltésig a régi oldalon. Itt van egy rakás, Persze a fájlt már nem lehet letölteni, de a "hivatalos" neve megvolt. Erre rákeresve a sok általad is említett szemét között kiszúrtam egy orosz oldalt. Mivel párszor már kisegítettek az ilyen oldalak a bajból, megnéztem itt mi van. Találtam valami drivert, csak épp nem tudom, hogy jó-e. Kicsomagolásnál az ESET nem vinnyogott keyloggerre, talán nincs benne semmi ilyesmi. Remélem működik.

 

Link, és ezzel a felirattal lehet letölteni: Скачать SiI 0680/0680A 64-bit Windows BASE Driver for Windows 7 №2

Köszönöm szépen, megmentettél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valaki rájön miért irdatlan baromság ez a cikk vasárnapig(akkor fogom megmagyarázni), nyer tőlem egy Paulaner sört a MOm parkban.

 

http://www.investor.hu/news/elemzesek/20130711-2013ban-mar-nem-meno-az-asztali-pc.html?utm_source=origo_cimlapbox

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, miért tartod marhaságnak. Ha az eladások valóban ezt mutatják, akkor ez a helyzet.

Személy szerint pc-párti vagyok, engem halálra idegesít, hogy nem tudok normálisan gépelni az érintőképernyőn, mert kicsi a felület. Persze telefonon még mindig jobb, mint a régi billentyűs megoldás, de ne kelljen már e-mailt írnom tableten, amikor tudok gépelni!

Bár milyen jó volna egy olyan laptop, ahol a billentyűzet rész érintős :D Vagy ilyen már van, csak én nem tudok róla (tekintve, hogy nem követem a fejlesztéseket)? Ezt el tudnák képzelni, ennyivel is vékonyabb lehet egy laptop, ezt az egyet megszoknám.

Ami nagyon igaz, hogy pc/laptop a munkahelyeken elengedhetetlen, és azoknak, akik sokat írnak, stb. lásd fentebb. Játékok tekintetében nem vagyok otthon, de gondolom, komolyabb játékokhoz pc kell. Meg aki monitoron néz filmet, annak is (de mi vagyunk kisebbségben) :D

Szerintem egy idő után be fog állni a piac a kisebb pc mennyiségre. Tényleg vannak olyan emberek, akiknek egy tablet/okoska elég gép helyett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azt látom, hogy ezek a trendek érvényesülnek, amit a cikk is ír. Nemrég beszéltem az egyik nagy hazai számitástechnikai boltlánc vezetőjével, illetve az egyik legnagyobb gyártó hazai képviseletével és ők is megerősítették, hogy a PC eladások egyértelműen esnek visszafelé. Egy idő után majd nyilván meg fog ez állni, mert egy rétegnek szüksége van rá, de azok a tömegek akiknek csak a Facebook profil csekkolására, hír olvasásra stb. kellett az lelkesen hajítja a PC-ket a kukába.

 

Én mondjuk munka terén abszolút PC-párti vagyok. A laptopokra például nem áll rá a kezem, a táblagépek meg hosszabb szövegeknél használhatatlanok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szintén :)

Frenkie, ezen a fórumon a nagy többség nem csak facebookra, youtube-ra és társaira használja a számítógépeket, ezért nehéz elhinni, amit a cikk ír. Viszont ha szétnézünk, akkor az történik, ami olvasható.

Ha piszok olcsón, kb. 2 max 3 regény áráért hozzám vágnának egy tabletet, valószínűleg még én sem utasítanám vissza, mert könyvolvasásra nagyon jó volna :) Minden másra ott a pc :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán egyszerűen elszaporodott az az "állatfaj", amelyiknek a Facebook meg miegyéb létfontosságú. Ha nekik ez kell, persze, hogy nem hordoznak magukkal egy laptopot, elég a tablet. De attól még a PC az PC marad. Talán egyszer megint rájönnek, hogy biza nem minden a hordozhatóság... Valahogy nem tudom elhinni, hogy a tabletek leválthatják a PCket. Persze, pár dologra jobb, de attól még ott van egy rakás másik, amire meg a PC jobb. (De mintha valaki ezt már mondta volna.. :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tippre én azt mondanám, hogy Frenkie inkább azt nehezményezi, hogy a PC hanyatlásának tényét úgy jelentik ki, hogy közben csupán egy egyéves kimutatást néznek, nem figyelembe ama tényt, hogy egyrészt, egy PC élettartalma a csereberélhető alkatrészeknek hála jóval hosszabb, mint a "konkurencia" gépei (tabletta, hülyetelefon), másrészt, a konzolok jelenlegi generációváltása hatással van az asztali gépekre is.

Azaz, visszaesések alapból akadhatnak egy olyan iparban, ahol komplett rendszert nem kell éves szinten cserélni, és az új felhasználók száma sem nő olyan gyorsan, mint ahogy egy családi gép kihal. Másrészt, itt a konzolgeneráció váltás, és ez hatással van a gépekre. Mert ugye ott a versenyszellem - amiben most a PC mindennél erősebben vesz részt majd. Az elmúlt két-három évben már nem kellett annyira teperni, hiszen a konzolokat lehagyta a számítógép, így bejött a "nem kell fejleszteni" szakasz. Ennek viszont vége, jönnek az új, bivaly játékok, amit az igen népes gamer társadalom bizony hatalmas PC-s vásárlásokkal fog díjazni.

Szóval az oké, hogy az elmúlt egy évben leült a piac, de merem állítani, hogy jövőre meg mindenki a feltámadásáról fog beszélni. Pláne, hogy elkezdenek beszivárogni a konzol árban mért, de igazi kis atomerőművek.

 

Azon meg már csak én vakarom a fejem, hogy miért kellett az AMD Xbox One-os hardverét ide citálni, mert a kettőnek semmi köze egymáshoz. Az AMD nem azért szállít hadrvert a Microsoftnak, és mellesleg a Sony-nak is, mert döglődik a PC ipar. Ez baromság! Azért szállít ezeknek, mert ad1), mindkét konzol PC alapokra épül (nesze neked dögrovás), ad2) három milliárd dollárt fizetett nekik a Microsoft, még valamikor 2010-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha Frenkie erre gondolt akkor nincs igaza: a tényező amit irsz -nem kell évente cserélni a gépet ezért hullámzik az eladás- maximum akkor játszana ha az emberek egyszerre vették volna a gépeiket. De mivel erről szó sincs, a felújítások, új vételek megoszlanak és emiatt a PC eladások éves szinten eddig nem hullámoztak hanem jó ideje emelkedést mutattak. 2001 óta 2012 az első év hogy visszaesés mutatkozott (ebben az időszakban volt egyébként már egy konzol-generációváltás is, ami miatt egyáltalán nem mentek negativba a PC eladások). Az pedig külön beszédes, hogy akiknek a legnagyobb rálátásuk van a piacra -forgalmazók, gyártók- azt mondják, hogy ez bizony nem fog egy hamar megállni és már elkezdtek berendezkedni az új időkre, ahol a PC-nek már nincs akkora szerepe a háztartásokban mint korábban.

Ami nagy kérdés mondjuk hogy a válság esetleges későbbi megszűnése milyen hatással lehet a piacra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó ne várjunk vasárnapig. Dzséjt is jókat írt, de én arra gondoltam hogy csak a pc-gyártókat vették figyelembe(HP, Dell stb). Ez viszont így hamis, hisz rengetegen maguk rakják össze a gépeiket. Magyarán figyelembe kéne venni valamilyen szinten a hardvereladásokat is. Szerintem ez így torz eredményt ad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha Frenkie erre gondolt akkor nincs igaza: a tényező amit irsz -nem kell évente cserélni a gépet ezért hullámzik az eladás- maximum akkor játszana ha az emberek egyszerre vették volna a gépeiket. De mivel erről szó sincs, a felújítások, új vételek megoszlanak és emiatt a PC eladások éves szinten eddig nem hullámoztak hanem jó ideje emelkedést mutattak. 2001 óta 2012 az első év hogy visszaesés mutatkozott (ebben az időszakban volt egyébként már egy konzol-generációváltás is, ami miatt egyáltalán nem mentek negativba a PC eladások). Az pedig külön beszédes, hogy akiknek a legnagyobb rálátásuk van a piacra -forgalmazók, gyártók- azt mondják, hogy ez bizony nem fog egy hamar megállni és már elkezdtek berendezkedni az új időkre, ahol a PC-nek már nincs akkora szerepe a háztartásokban mint korábban.

Ami nagy kérdés mondjuk hogy a válság esetleges későbbi megszűnése milyen hatással lehet a piacra.

Én pont, hogy több szakértőtől azt hallottam, hogy a legutóbbi konzolváltásnál is igencsak megzuhant a PC-s piac. Főleg az első három évben.

Nem egyszerre veszik az emberek, persze, de egyszerűen nem termel ki annyi új vásárlót a piac, hogy az érezhető különbséget mutasson a mobilok, tabletek mellett. Értsd: egy négy tagús család vesz egy számítógépet öt évre, meg ugyanennyi idő alatt húsz mobilt (évente egy fejenként), meg négy tabletet, mert hát az egy mindenkinek kell. Persze hasra ütöttem, de érthető a példa. PC-ből nem kell egy családba öt, max 1-2, és azokat évekig békén hagyja általában az ember, pláne, ha nem használja különösebben olyan dolgokra, ami fejlesztést igényel. A mobilt viszont sokkal sűrűbben cserél az ember, akárcsak tabletet.

Én ezalatt erre gondoltam, hogy a PC-k visszaeséséért nem tehető felelőssé a mobil és a tablet, meg a többi ilyen kütyü.

 

Na jó ne várjunk vasárnapig. Dzséjt is jókat írt, de én arra gondoltam hogy csak a pc-gyártókat vették figyelembe(HP, Dell stb). Ez viszont így hamis, hisz rengetegen maguk rakják össze a gépeiket. Magyarán figyelembe kéne venni valamilyen szinten a hardvereladásokat is. Szerintem ez így torz eredményt ad.

De ezek az emberek kevesen vannak ahhoz, hogy befolyásolják a piacot. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért kíváncsi leszek tableten mikor fogunk úgy játszani például egy Mass Effect-el (csak mert szeretitek :D) mint nagyképernyőn maximum grafikán hogy még élvezhessük is, szóval PC még jódarabig lesz. Én Frenkie-vel értek egyet, sokan maguk rakják össze a PC-jüket mint ahogy én is tettem, így azokat se ártana nézni. Ha meg ennyire zuhant volna a PC-s piac szerintem úgy dobálnák utánnunk a dolgokat csak fogyjon már :D

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Üdv!

Szerintetek jó (full) configot dobtam össze?

 

Processzor: AMD FX-8350=48360 Ft (bruttó)

Videó kártya: Asus GTX 660 2GB=61532 Ft (bruttó, és az összes többi is bruttó innentől kezdve)

Memória: Adata 8GB 1333Mhz + adata 2GB 1333Mhz=16801Ft+5311Ft=22112Ft

Memóriahűtő: Corsair Dominator Airflow Fan CMX AF1=5548Ft

Alaplap : AsusM5A99X evo R2.0=31608Ft

Tápegység: Corsair 600w Gs600 2013-07-25=21763Ft

Monitor: LG 20EN33S-B=27981Ft

Billentyűzet: Logitech K200=2968Ft

Egér: Media-tech MT1101 viper sárga gamer egér=1656Ft

Optikai meghajtó: Samsung SN-208DB/Bebet=4765Ft

Háttértár: Toshiba 1TB 32MB sata3 DT01ACA100=14502Ft

Oprendszer: Microsoft winddows7 home premium 64 bit magyar=25648Ft

Processzorhűtő: Scythe shuriken Rev.B=8010Ft

Számítógépház: M-tech NoBo9A-BK RED oldal ventillátorral, táp nélkül=15239Ft

Webkamera: Logitech C170 webcam=3490Ft

Hangszórók: ACME NI-51=2390Ft

WIFI: TP-LINK TL-WN721N=1990Ft

Összesen: 299562 Ft (bruttó)

 

Próbáltam egy jó gépet összerakni úgy hogy minden van benne 300ezerig :D Már van majdnem 200 ezrem a kövi hónapban még melózom (diákmunka) (bár most nyaraltam 5 napot, de annyi kiesés nem sok :D) aztán már szeptemberben elképzeléseim szerint lesz egy jó gépem :D Amúgy idáig laptopom volt még anno vettem 3 vagy 4 már nem tom éve csak már nagyon döglődik. Vélemény?

Szerkesztve: - Klónok Háborúja
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másoknál is előfordult már az hogy a videó ablakok még frissítés és a topikba való újbóli belépés esetén se jönnek elő egy ideig? Pár napja csinálja.

Talán vírus vagy elavult flashplayer okozza?

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 megás Invitel.

Időközben kilábaltam a tanácstalanságból és elkezdtem a víruskerestetést és később botokra is rászállok plusz keresek egy újabb flashplayert. A helyzet javulásáig pedig majd felváltom a Chrome-ot a Firefoxra mert ott jobban működik. Sőt szétnézek majd egy újabb Chrome után.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 megás Invitel.

Időközben kilábaltam a tanácstalanságból és elkezdtem a víruskerestetést és később botokra is rászállok plusz keresek egy újabb flashplayert. A helyzet javulásáig pedig majd felváltom a Chrome-ot a Firefoxra mert ott jobban működik. Sőt szétnézek majd egy újabb Chrome után.

A Chrome-ot felejtsd el, az telerakja a gépedet mindenféle sz*rral.

Az Invitel meg drága, amennyiért adja a "lassabbik" internetet, addig a DIGInél bekötsz egy 20/10-est. Mondjuk nekem mobilnetem van, mert nincs más, mert ide nem kötik be a vezetékes netet, mert túl messze van az oszlop. Nekem egy Maxthon nevezetű böngim van, abból is a 4.0.4.1200 verzió, tökéletes, gyors, és nem teszi tele a géped mindenféle sz*rsággal. ÉS mellesleg szinte bárhonnan le tudsz tölteni vele videót, csupán le kell állítani a videót, és ott kidobja h mentés/lejátszás ablakban. Na mindegy, ezenfelül a ccleaner nevű progi kitűnően kiszedi az összes hülye toolbart meg minden ilyesmit a gépedből. És sűrűn csinálj lemeztöredezettség-mentesítőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Chrome-ot felejtsd el, az telerakja a gépedet mindenféle sz*rral. ...

Az Invit egy hülye indok miatt az egyik rokon beszélte ránk és otthagytuk a T-Home-ot ahonnan a net meg a telefon volt.

Közben meg is bántam hogy hallgattunk arra a nagyokos illetőre mert később hallottuk hogy az Invi nem valami jó választás. Csak azért jó nekünk mert azzal tavaly dec. óta ingyen beszélhetek a mamámmal amire nagy szüksége van. Egy-egy dumaparti kábé 30 percig is eltarthat.

Sajna a hűségidő még 1,5 évig tart így nem tudunk tőle megszabadulni. Plusz a faternak elege van már az ilyen dolgokból (az Invi beszerelése is ellenére volt) és nem tudom hogy rá tudom-e venni majd a váltásra. Remélem sikerül majd,

Köszi a tippeket. Majd alkalmazom őket.

 

 

A Digi netcsomagjait én is csak ajánlani tudom, olcsón adják a valódi sebességet, mellébeszélés nélkül.

Akkor lehet hogy az lesz bekötve ha lehetségessé válik. Hacsak addigra egy cég elő nem rukkol egy jobb szolgáltatóval.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ellenvetés-ellenvetésem van a Chrome-mal kapcsolatban, én azt használom, és kiválóan fut, legfeljebb a flash playernek vannak rosszabb napjai, valamint szolidabb a többi browsernél, és ha zavarnak a reklámok, a plug-ineket ki lehet kapcsolni.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Chrome telerakja a géped mindenféle toolbarral meg ilyenekkel amik iszonyúan lassítják a gépet, + a chrome úgy beleépíti magát a gépbe, hogy egy esetleges vírus miatt el kellene távolítani, hiába lenne karantén alatt, hiába telepítenld le, és törlöd ki a program filesból a mappáját (ez utóbbi írásvédett, és akárhányszor megszünteted az írásvádettséget, annyiszor vissza is teszi, de csökkentett módban ki lehet törölni) akkor is a gépbe beleeszi magát, és töredékei még mindig maradnak a gépben, amit nem fogsz megtalálni. Esetleg a win32 mappában (asszem) ott még kereshetsz, és amúgy a win32 mappaát nem fogod megtalálni csak csökkentett módban (tipp: ha valamit nem tudsz megcsinálni, vagy megtalálni, próbáld meg csökkentett módban, akkor szinte mindig sikerül), de akkor sem fogsz találni, vagy ha igen, más helyen akkor is lesz maradványa, ha egyszer felteszed a chrome-ot és végleg el kell távolítanod, max újratelepítéssel...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Chrome semmilyen toolbart nem rak fel, vagy ha mégis, akkor a Chrome telepítésénél észnél kell lenni és nem csak a TOVÁBB-ra nyomkodni gondolkodás nélkül!!

 

Jó ideje használok Chrome-ot, miért nem rakott fel soha toolbart és miért nem szemetelte tele soha a gépemet semmivel? És még azt sem lehet mondani, hogy nem értek hozzá, lévén ez volt a hobbim 12 éves korom óta (immár 16 éve) és azóta a kenyérkeresetem részévé is vált valamennyire.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is Chrome-ot használok, de pont a napokban nálam is felmerült vele egy probléma, ami miatt le kellett szednem újra a Firefoxot. Az egyik kedvenc, Flash-es alkalmazást használó oldalam a fenének se akar bejönni Chrome-mal, pedig elvileg up-to-date az Adobe flash playerem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam még olyan szokott előfordulni hogy amikor be akarok ide lépni akkor eme oldal helyett néha átirányítódok egy kék sávos (amiben egy fehér felirat van és ha jól rémlik "HOST" és "URL" is van a nevében) tetejű oldalra és csak második próbálkozásra tudok ide belépni. Érdekes mód ez csak a fórumnál fordul elő. Sajnos a teljes feliratot nem írtam fel a fene vigye.

Először csak a "Króm" produkálta (mostanában nem szokta) de az előbb a "Tűzróka" is megtette. A neten meg semmi használható megoldást nem találtam a problémára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.