Ugrás a kommentre
Darth Revan9

Chuck Wendig: The Aftermath Trilogy

Recommended Posts

A végére jutottam az Adósságnak. Sokkal jobban tetszett, mint az Utóhatás, főleg azért, mert ez végre azzal foglalkozott, ami érdekelt: a Galaxis állapotával. Hát... keserves. Nem tudom, mi a rosszabb, az elvadult Birodalom, akik immár korlátok nélkül kegyetlenkednek és katonai akciók helyett terrorakciókat hajtanak végre, vagy az álszent új Köztársaság, ahol ünnepségeken rázzák a rongyot, miközben a lázadás egyik nagy támogatója, a Kashyyyk szenved a Birodalom elnyomásától. És miért nem segítenek? Hát mert nem szavazták meg! Hát én lefosom a bokámat! Pedig csak néhány hónapra vagyunk az ep6-tól, de az új Köztársaság már döntésképtelen. Mon Mothma meg nagyjából egy vállrándítással intézi el a dolgot. Én Leia helyében kikapartam volna a szemét. És nézd már, megint nem a vezetők voltak azok, akik cselekedtek. Na jó, részint a vezetők, hiszen Leia is cselekedett, igaz, ehhez politikai öngyilkosságot kellet elkövetni. Nagyra becsülendő e nő elhivatottsága és tehetsége, hogy innen visszaküzdi magát oda, ahonnét a Vérvonalakban újra alázuhan. De kezdek rájönni, hogy Leiának a politika nem áll jól. Neki a terepen a helye.

Ezúttal az "újoncok" is jobban bejöttek. Azt hiszem, Weddig nem tud karaktereket bevezetni, de ha már ezen túl van, jól tudja kezelni. Sugi unokahúga, Sinjir és a többiek sokkal kedvelhetőbbek voltak, mint az előző részben, bár Sinjirt már ott is bírtam. Mondjuk a Wexley család így sem lesz a kedvencem, de tetszik, hogy Wedge úgy tűnik, Norra mellett állapodik meg... Ha... Még nem olvastam a Birodalom végét. Nem lenne rossz kapcsolat, ha tudnám, hogy az ep7-ben Snap mostohaapja Wedge. És még azt is megmagyarázná, miért nincs az Ellenállásban (csak az ne derüljön ki, hogy a Hosnian Prime-on éltek).

Persze mint az előző részben, ebben is a Birodalom szála volt a legütősebb. Tetszik Rax karaktere, s bár a módszerei vitathatóak, ő legalább felismerte, hogy a Birodalomnak a túléléshez fejlődnie kell. Kíváncsi vagyok, hová fejlődik a karakter, bár amit olvastam róla, az azért nem tetszik, mert az alapján inkább ámokfutó. Sloant viszont nem komálom. Túlságosan merev, túlságosan ragaszkodik a Birodalom régi, Palpatine által alkalmazott módszereihez, amik bizonyítottan nem működnek. Morálisan talán ő a jobb figura, de a moralitás még nem mentett meg senkit és semmit. Ugyanakkor érdekes látni, hogy akivel anno Kanan pofátlanul flörtöl, már a Birodalom egyik leghatalmasabb embere. Mekkora lenne, ha újra összetalálkoznának. :D Ugyanakkor érdekes, hogy vajon Sloannak lesz-e szerepe az Első Rend megalapításában. Hux apját (és említés szintjén Huxot) már bevonták, ez azért komoly alapkő az Első Rendhez.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre volt szerencsém elolvasni a trilógia záródarabját. Összességében ez is tetszett, jobban mint az első rész.
Tetszett a jakku-i csata leírása, jobban mint az Elveszett csillagokban. Néhány novellának hála már megtudtam hogyan pusztult el a Ravager, de így ebben a regényben leírva még jobban bejött. Külön öröm hogy tettek is a rövid történetekre utalást. 
Érdekes volt ez az Obszervatórium is. Meg a feladat amit Palpi Rax-ra bízott - ha nincs császára a Birodalomnak, akkor nem érdemli meg hogy létezzen - ezek után már értem hogy miért volt az ami a Shattered Empire-ben és a BFII-ben. 
Remélem Sloane története itt nem ér véget, mert kíváncsi vagyok a sorsára és a kapcsolatára a kicsi Hux-szal. Akin egyébként már elég fiatal korában mutatkozni kezdtek a pszichopata vonások. :D 
Tetszettek a közjátékok is. Jar Jar-t megsajnáltam. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én is a napokban fejeztem be és meglepően jó volt. Ami gondolkodóba ejtett az a vége. Van ez a részlet, amikor a megmaradt birodalmiak megérkeznek az Ismeretlen Régióba:

"Ideje újrakezdeni - szólt oda Huxnak - A legfontosabb parancsunk: alapítsuk meg az Első Rendet. Újrakezdjük! És ezúttal jól fogjuk csinálni."

Itt Sloane csak úgy hirtelen előrukkol az Első Rend elnevezéssel vagy ez benne volt a parancsban? Mert ha az utóbbi akkor az Első Rend nevet Palpatine találta ki :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Én is a napokban fejeztem be és meglepően jó volt. Ami gondolkodóba ejtett az a vége. Van ez a részlet, amikor a megmaradt birodalmiak megérkeznek az Ismeretlen Régióba:

"Ideje újrakezdeni - szólt oda Huxnak - A legfontosabb parancsunk: alapítsuk meg az Első Rendet. Újrakezdjük! És ezúttal jól fogjuk csinálni."

Itt Sloane csak úgy hirtelen előrukkol az Első Rend elnevezéssel vagy ez benne volt a parancsban? Mert ha az utóbbi akkor az Első Rend nevet Palpatine találta ki :)

Angolul egy kicsit máshogy hangzik a mondat. :D 

"It's time to start over. That is our first order. To begin again. And to get it right, this time."

• Like 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Wow, akkor ezt rendesen elcseszték! És így sokkal több értelme van. Fura is volt, hogy még el se kezdték újraszervezni magukat még el se dőlt ki a nagyfőnök -hisz az Eclipse legénységével még csak nem is találkoztak- de az máris megvan hogy hogy fogják hivni magukat :D Viszont az hogy azaz első parancs, vagyis a first order, hogy újra kell kezdeni.... valszeg innen jött a név, csak jóval később lett hivatalosan is ez a szervezet neve.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Kicsit furcsa volt ez a mondat Sloane-tól olvasás közben, most már megvan a megfejtés, hogy miért. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ez érdekes volt.

A fordításokról.. Ahogy sejtettem, valószínűleg továbbra is elsőbbségi prioritást kap az, hogy a köteteknek időben meg kell jelennie. Annak idején a kilistázott észrevételeket elküldtem nekik. Azt ígérték, hogy majd továbbítják a fordítóknak és jobban vigyáznak.

Szerkesztve: - Darth Revan9
  • Tetszik 2

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ