Ugrás a kommentre
Darth Sky

Delilah S. Dawson: Phasma

Recommended Posts

Szeptemberben érkezik egy Phasmáról szóló regény a "Journey to Star Wars: The Last Jedi" projekt részeként:

20170414-phasma-buch-bg.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EP7 után emelni akarják a tekintélyét, hogy előkészítsék az EP8-as badass karaktert. :D A borító nagyon király.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Megjött a második Del Rey kötet, ami számomra érdektelen. Reméltem, hogy valami jobb témával állnak elő. Azt se hittem volna, hogy fél éves megjelenési perióduson belül már a második Del Rey kötetre mondom azt, hogy nem igazán érdekel.

Gray Leia regényét várom, ahogy a Legends of Luke Skywalker-t is, remélem mindkettő fiatal felnőtt regény lesz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ebben nem kételkedek, de ez nem változtat az érzéseimen. Ahogy abban is biztos vagyok, hogy rajtam kívül is vannak olyanok, akiket Phasma kevésbé mozgat meg. Ahogy szétnéztem máshol, voltak, akik hasonlóan vélekedtek, mint én.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Szerintem többen vannak akiket érdekel, nyilván ezért is lesz róla könyv. Plusz fel akarják hozni a TLJ-re. Az előzetesben egyedül félelmetesebb volt mint az egész VII-ben.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Érdekes egy könyv lesz ez. Az EpVII -ben lévő kevés jelenete miatt gondoltam, hogy nem fogják annyiban hagyni a karakterét. Bár eddig nem igazán győzött meg( annyi kevés jelenet miatt meg pláne ), de az EpVIII előzetesében vagány volt. :)

Szerkesztve: - Bence1997

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nem tudok azzal mit kezdeni, hogy többen lennének azok, akiket érdekel a könyv. Az ilyen dolgok az ember személyes érzelmeit, vagy érdeklődését nem befolyásolják.

Ennek ellenére remélem, hogy jó lesz. Hátha pozitívan csalódok.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A karakterplakátok után most megérkezett a "Journey to the Last Jedi" kampány részeként megjelenő Phasma című regény leírása is:

"Mélyen az Absolution csatacirkáló belsejében az Ellenállás elfogott kémnőjének brutális kínvallatást kell elszenvednie. Kínzója nem más, mint a vörös páncélú rohamosztagos, Cardinal. A férfi azonban nem azt akarja kiszedni belőle, hogy milyen fedett küldetésre küldték az Első Rend ellen.

A rejtélyes rohamosztagos Phasma múltjára kíváncsi - bármiféle régóta titkolt botrányra, árulásra vagy személyes problémára, amit azután gyűlölt riválisa ellen fordíthat, így gyarapítva saját hatalmát és kiváltságait az Első Renden belül. Foglya birtokában van az általa áhított információnak, de nem adja könnyen magát. Ahogy a nő és fogva tartója fáradhatatlanul vívja az elmék harcát, melynek során a rab az életéért próbál alkudozni a tudásáért cserébe, szép fokozatosan kibontakozik a rejtélyes Phasma története. Ez az információ pedig több mint veszélyessé válik, amint Cardinal a birtokába jut - főleg akkor, amikor az ellenfele haragja lesújt rá."

Szerkesztve: - tomcsi80

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Mi a szösz, Phasma régen a "jók" oldalán harcolt? :hmm:

A Vérvonalból már kiderült, hogy nagyon sok "jó" pártolt át az Első Rendhez évekkel az ep7 előtt. Phasma is köztük lehetett.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ha így van, engem nagyon érdekelne, hogy Phasma vajon érdekből vagy meggyőződésből csatlakozott az Első Rendhez, és hogy bármelyik is a helyzet, mi volt a háttérben. Egyébként belőle valahogy a meggyőződést nézem ki.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Az enciklopédiában a leírása is azt sugallja, hogy inkább a meggyőződés vonzhatta (ha tényleg a másik oldalról állt át) az Első Rendhez.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Egész jó könyv volt. A sztori röviden annyi, hogy Cardinal elfogja az ellenállás egyik kémjét, Vi Moradi-t. Titokban tartja fogságban, olyan információk reményében, amikkel meg tudná buktatni Phasmát, mivel tudja, hogy a kém korábban járt Phasma szülőbolygóján a Parnassos-on.  A 400 oldalból kb. csupán 100 játszódik a jelenben, a többi 10 évvel korábban a Parnassos-on. A múltban játszódó részt Vi Moradi elmesélésében ismerjük meg, aki pedig Phasma klánjába tartozó Siv-től hallotta a történteket. A múltban feltűnik, még Brendol Hux is, aki fontos szereplő lesz. A Parnassos-on játszódó rész Mad Max féle kalandként írható le. A jelenben játszódó részekben Cardinal kínozza, eteti, és ittatja Vi-t (hogy életben maradjon, és tovább mesélje Phasma titkait) , ezenkívül betekintést nyerhetünk a rohamosztagosok kiképzésébe, és abba, hogyan alakítják őket szinte agymosott számozott katonákká. 

Ami kicsit furcsa, hogy Phasma olyan erősnek, ravasznak, és könyörtelennek van bemutatva, hogy ennek tükrében kicsit vicces ahogy az Ébredő erőben egyből kikapcsolja a Csillagpusztitó védelmét.

Az utolsó Jedik hajnala felirat itt is egy jó kis marketing fogás, ahogy az Ébredő erő esetében is volt.

Spoiler

Egyébként szép kis emberekből áll az Első rend. Kylo megöli az apját. Phasma megöli a saját klánját. Hux Phasmával megöleti a saját apját. Igazi "példaképek".

Még azt is megtudjuk a könyvből, hogy Phasma Palpatine nabooi jachtjából készítette a króm páncélját. Ezzel a jachttal zuhant le Brendol Hux a Parnassos-on.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ