Ugrás a kommentre

A Sith program: "Jedi Order 66"


Szisz

Ajánlott hozzászólás

Ezeket az előzményeket, itt-ott felbukkanó mondatokat, félmondatokat dolgozta ki később. A karakterek valószínűleg nem voltak így meg (ezt nem hiszem), de a háttérhez viszont volt kiindulópont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Tündöklése tetőfokán a Köztársaságot is utolérte végzete. Akár a leghatalmasabb faóriás, mely képes szembeszegülni bármilyen külső támadással, a Köztársaság is belülről kezdett rothadni, noha az emésztő kór kívülről láthatatlan maradt."

A filmben is van egy mondat ami erről árulkodik, sőt nem is egy.

 

"Az én vagyok a szenátus"

és a "Markában tartja az egész szenátust"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Üdv!

 

A témán gondolkozva az jutott eszembe, hogy talán a 66-os parancsot maguk a Jedik implementálták a klónok kiképzésébe. Dooku példájára alapozva gondolhatták, hogy ha egy Jedit esetleg beszippant a sötét oldal, nehogy már egy egész klón osztagot felhasználhasson a saját céljaira. Arra meg nem gondoltak, hogy pont Palpi egyszerre kiadja a parancsot a saját tábornokainak megölésére.

 

Persze ez elég furcsán hangzik, és nem is gondolkoztam rajta eleget (valamelyik nap jutott az eszembe), de azért kíváncsi lennék a véleményetekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Sidious műve volt. Különben honnan tudott volna róla? A Jedik pedig nem olyan gonoszok, hogy ilyet tegyenek. :)

Amint láttuk, semmiféle becsületbeli vagy erkölcsi akadály nincs számukra, ha a sötét oldalról van szó. Maul és Dooku ellen is kettesével mentek, de képesek lettek volna simán lelövetni is a gróf urat (csak kifogyott a tár).

 

Én ezt olyan hivatalos dologként gondoltam, tehát pl. a Holonet hírekben bemondják, hogy "a Jedik biztonsági korlátot helyeztek el a klónokban, ami megakadályozza az illetéktelen felhasználásukat".

 

(De valószínűbb, hogy Palpi volt. :))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem is ezek miatt vetetném el... sokkal inkább amiatt, mert a Jedik egyáltalán nem gondolnak olyasmire, hogy a sajátjaik átállnának a sötét oldalra. Ez számukra abszurd, hiszen ne feledjük, lucasi verzió szerint nincsenek Sötét Jedik, csak Jedik és Sith-ek. Dooku mellett is elég sokáig kitartottak, aztán meg koppantak, hogy átállt. De szerintem a Jedik úgy vélekednek, hogy tőlük nem nagyon vezet út a Sötét oldalra. Aztán persze kapják a cáfolatot. Mondjuk az lehet, hogy Dooku miatt beiktatnának egy ilyet a klónokba, de szerintem kevés esélyt adnának egy ilyen árulásnak, ezért nem tennének ilyesmit.

 

U.i.: Gondoljatok Kamino kitörlésének esetére! Obi-wanban fel sem merült, hogy egy Jedi törölhette ki, sokkal inkább arra gyanakodott, hogy hiányos az archívum. Csak az apró-cseprő, ártatlan kis Jedi-tanoncnak jutott eszébe az a 'felháborító' ötlete, hogy valaki kitörölhette. Erre a hozzáállásra gondolok személy szerint.

 

 

Donát

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm. Nagyon igaz.

 

A Jediknek valóban utolsó gondolata az, hogy valaki áttért a sötét oldalra. Obi-Wannak sem jut eszébe a fénykarddal megölt gyerekekről, hogy Anakin lett volna, de még a felvételt is alig akarja elhinni.

 

A sötét oldal elhomályosítja a látásukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi szerintem azt hitte, hogy ropogósra sülve nem éli túl Anakin

Szegény Obi tényleg azt hihette hogy kinyírta. Totál az jött le az arcáról amikor a kezét oda emelte pilótafülkében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sötét oldal elhomályosítja a látásukat.

Ez még csak nem is a sötét oldal hatása. Ők maguk betonozódtak bele egy világszemléletbe, ami megakadályozta, hogy tisztán lássák saját magukat. Ez volt az egyik ok, ami miatt a Sith felülkerekedett a Jedi-renden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legalábbis hosszabb ideig. A kapzsi kereskedelmi vállalatok már Sidious előtt rendelkeztek a droid sereggel, a korrupt politikusokat sem a Sithek lökdösték a korrupcióba (ők csak kihasználták). Lehet Sithek nélkül is előbb-utóbb kitört volna egy háború, amiből a Jedik nem maradhattak volna ki (hiszen klón hadsereg nélkül ők a "hadsereg"). A Sith persze erősen rásegített és felgyorsította a folyamatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Köztársaság elbukása (már ha elbukott volna a háborúban) után létrejövő birodalom egész már lett volna, mint így. Akkor tulajdonképpen a Szeparatisták vették volna át a hatalmat, és a Kereskedelmi Szövetség, a Techno Unió, a Bankár Klán és hasonló alakok lettek volna a vezetőségben.

Ha meg a Köztársaság győzött volna... nem. Nekik honnan lett volna seregük? A Jedik ehhez elég kevesen voltak.

Szerkesztve: - Shettard Hart
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 66-os története szerintem a következő.Mikor Dooku megrendelte a klónokat, akkor megbízást adott arra is, hogy a klónokba építsék bele a 66-os parancsot ami a következő: Egy Darth Sidous nevű személy fogja kiadni, és akkor bármit is csinálnak a klónok, hagyják abba és lőjék le a parancsnokukat(illetve csak a klónparancsnokok tudtak a 66-osról).Szerintem Dooku ilyesmit mondhatott Lama Su-nak.Gondolom mondta azt is ,hogy teljesen titokban kell tartani.Viszont érdekes az, hogy amikor Lama Su már tudta, hogy Jedik a főparancsnokok, miért nem árulta el nekik?De persze az is furcsa, hogy a Sithek elárulták volna a "nagy" titkot amire egész tervük épült egy idegennek aki bármikor kifecsegheti?

Na megcáfoltam saját magamat. :D

 

A 66-os parancs az egyik rejtélye a prequelnek.Megnyugtatóan ,hogy minden logikusan legyen megoldva, még nem sikerült senkinek megmagírázni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szvsz ha Lama Sunak nincs oka fecsegni, nem is fecseg. Sidious/Dooku adta a pénzt (nem is keveset, szerintem), ő diktál, ha azt mondja nekik, hogy óvintézkedésből legyen egy 66-os parancs, amivel átlehet venni a klónok felett az uralmat, és erről a Jedik nem tudhatnak, akkor Lama su bepötyögi a 66-os parancsot és nem mondja el a Jediknek.

 

De akár az is megoldás lehet, hogy a parancsnokok később vettek részt egy külön eligazításon, amit Jango tartott nekik, vagy Palpatine. Mondjuk felhívta a klónparancsnokokat a titkos szobájából ugyan azon a módon, ahogy később a 66-os idején, aztán elmondta, mi a tehendő. Korlátlan jógú főkancellárként már alapból ő volt a legmagasabb hatalom, így lazán felülírhatta a Jedik parancsait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akár az is megoldás lehet, hogy a parancsnokok később vettek részt egy külön eligazításon, amit Jango tartott nekik, vagy Palpatine. Mondjuk felhívta a klónparancsnokokat a titkos szobájából ugyan azon a módon, ahogy később a 66-os idején, aztán elmondta, mi a tehendő. Korlátlan jógú főkancellárként már alapból ő volt a legmagasabb hatalom, így lazán felülírhatta a Jedik parancsait.

Szerintem ez lehet a megoldás kulcsa. Mármint, hogy csak a magasabb rangú klónok tudták, mi a 66-os parancs. Elég nekik tudni, ők majd kiadják a parancsot, hogy lőjjék le...

Azért gondolom ezt első sorban, mert Palpi, nem egyszer adja ki a parancsot, és azt mindenkinek szétüldi, hanem névszerint egy-egy klónt szólít meg. Kezdve Cody-val, aztán így tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy ellentmondást találok. A 66-os parancs idején Jedik ezrei vezettek csapatokat a galaxisban, nagyrészt egyenként. Ez azt jelentené, hogy Sidious elég sokáig állt a holopad előtt, míg végigmondta a névsort. :pfff:

 

A nevek egyenkénti kimondása szerintem dramaturgiailag fontosabb volt, mint a történet logikájka szempontjából. A logika azt diktálta volna, hogy egyszerre lép kapcsolatba mindegyik parancsnokkal egy titkos frekvencián, és egyszerre adja ki az utasítást mindenkinek. Ez időt takarított volna meg, és, ami sokkal fontosabb, így nincs idejük a Jediknek, hogy megérezzék a veszélyt.

Úgy tudnám megoldani ezt a problémát, ha felteszem, hogy az egyenkénti utasítást csak a legnagyobb Jediknek tartogatta Sidious, akiknél fennállt a veszély, hogy megérzik a többi Jedi halálát, és felkészülnek a klónok támadására. A "tucatlovagok" pedig utána kaptak egy általános irtóparancsot, és kész.

A parancs végrehajtását egyébként ebben az esetben Yodával kellett volna kezdeni, mivel ő a legnagyobb veszélyforrás (amint az ki is derült).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt úgy gondolom, hogy egyedül Cody az, aki névre szólóan kapta meg a parancsot, a többiek már javarészt egyszerre (semelyik más klón nevét nem mondja ki Sidious).

Szerintem Obi-Wan egy nagyon különleges helyet foglalt el Sidious bögyében. Elvégre ő volt az a Jedi, aki megölte első tanítványát, Mault (a könyvben még bosszút is esküszik). Aztán számtalanszor próbálta már megöletni (a Geonosison, az Invisible Handon, az Utapaun), de mindig kicsúszott a halál markából. Ráadásul ő volt az a Jedi, aki a leendő Darth Vadert is veszélyeztette (mondja is, hogy "Vader nagyúr nagy veszélyben van."). Ezért tartom jónak, hogy az ő klónja az első, akinek Sidious üzen, ráadásul névre szólóan, ezzel mintegy elégtételt véve és beteljesítve bosszúját.

Más kérdés, hogy az a fránya Kenobi ezt is túlélte :pfff: Szóval Kenobihoz képest még Yodát is csak tucat-Jedinek tartotta... persze erre is majdnem ráfaragott. Mint ahogy később Kenobira is, aki ugye elindította Luke-ot a Jediség felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt úgy gondolom, hogy egyedül Cody az, aki névre szólóan kapta meg a parancsot

Majdnem? Ha Yodával kezdte volna, akkor Obi halála után ki tanította volna tovább Luke-ot?

 

Amúgy Yoda akkor már igen nagyon gyanúzott, amikor a parancs Gree-hez ért. Az már nem Windu halála miatt volt, Obi megölési kísérletét meg aligha érezte.

 

És ha csak a Tanács tagjain ment végig név szerint? A többieket (pl Aayla) meg egybe.

 

Biztos ami biztos, Yoda örülhet hogy a névsor végén volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt, Yoda egyáltalán nem volt a névsor végén, hiszen utánna még a Jedi Templomban is ment a mészárlás, másrészt a filmben 10 000-ből láttun hat Jedi elleni 66-os támadást. Másrészt, hogy jött most képbe Yoda megérzései? Harmadrészt, ha Yodával kezdi, akkor nem lenne ilyen szép magyarázatom :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a topic elejéhez szólnék hozzá ( :D ):

Szerintem van egy alap köztársasági kódex a klónok számára amit nem a kaminon tanultak meg mint ahogy az új ep. 3 beli sisakot sem igazolja semmi hogy a kaminoiak tették volna a klónok fejére

Bizonyára létezett egy olyan parancs ami feljogosítja a klónokat a jedik elpusztitására ( :D ) amit a szenátus adhat ki abban az esetben ha megszavazzák a Jediket árulónak és a köztársaság ellenségének. Palpi mondta hogy ő maga a szenátus tehát biztos hogy a szenátus beleeggyezése nékül adta ki a klónoknak.

aztán palpi később elfogadtatta a szenátussal és igy mindenki beleeggyezett és aki nem (...)

 

Nekem ez az elképzelésem

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.