Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt: Érthet a filmhez de ha nem szereti az sw-t akkor ugysem érti. Igazából jó sw-kritikát csak rajongó írhat szerintem.

De az is lehet, hogy pont ő írná meg a legrosszabb kritikát, ha nem tud elfogulatlan lenni ;) De az örökzöld érvet én is tartom: nem kell szakácsnak lennem ahhoz, hogy megmondjam az ételről, hogy jó vagy rossz. Ha mindenki csak azzal foglalkozna, amihez ért, akkor béke lenne ezen a világon. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Végigolvastam egy korábbi fórumot (1999), de hányingerem lett a sok rosszindulatú hozzászólástól. Amivel vádolják az 1-es részt:

1: Csak a látványra megy, semmi történet

2: Lucas ezt jól el***ta, a régiek sokkal jobbak

3: Csak a bevétel miatt csinálták meg, nincs meg az SW feeling

stb.

Örülök, hogy itt nem divat a prequel-fikázás

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végigolvastam egy korábbi fórumot (1999), de hányingerem lett a sok rosszindulatú hozzászólástól. Amivel vádolják az 1-es részt:

1: Csak a látványra megy, semmi történet

2: Lucas ezt jól el***ta, a régiek sokkal jobbak

3: Csak a bevétel miatt csinálták meg, nincs meg az SW feeling

stb.

Örülök, hogy itt nem divat a prequel-fikázás

 

 

Ismerted volna Quarront a starwars.hu-ról , ő a fikázás mestere volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végigolvastam egy korábbi fórumot (1999), de hányingerem lett a sok rosszindulatú hozzászólástól. Amivel vádolják az 1-es részt:

1: Csak a látványra megy, semmi történet

2: Lucas ezt jól el***ta, a régiek sokkal jobbak

3: Csak a bevétel miatt csinálták meg, nincs meg az SW feeling

stb.

Örülök, hogy itt nem divat a prequel-fikázás

 

Mind marhaság szerintem, amit állítanak.

1.Nagyon jó története volt az EP1-nek. Még jobb, mint a klasszikus trilógia nyitányának, az EP4-nek.

2. Szerintem mind a hat nagyon jó, csak az EP4-et érzem hangyányit gyengébbnek, mit a többi 5-öt.

3. Ott van az SW feeling, az igazi rajongó megérzi ezt. Nem kell rohamosztagos, TIE vadász, hogy jó SW történetet kapjunk.

 

Na ezek az egyedek mennyi csodálatos percet tudtak szerezni nekem is anno, a begyöpösödött felfogásukkal. :lol:

 

Én mostanában vitáztam egy párral a képregénynet fórumán. Bár azokat már nem prequel utálóknak kell elkeresztelni, mert minden SW töténettel bajuk volt, amiben nincs Luke Skywalker, Darth Vader, Han Solo. Szerintük a Semic is azért megy tönkre, mert nem nyomták állandóan a klasszikus hősök kalandjait. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

3. Ott van az SW feeling, az igazi rajongó megérzi ezt. Nem kell rohamosztagos, TIE vadász, hogy jó SW történetet kapjunk.

 

Mint már írtam más topikban, régebben nem szerettem az SW-t, egyenesen utáltam. De valami okból mégis a szívemhez nőt. Szerintem mindegyik részben meg van a feeling, még én is megéreztem, holott nem voltam rajongó. Akik fikázzák, azért fikázzák, mert nem értik amit látnak, és ezért inkább lehordják. Nekem határozottan tetszett mind a hat rész, ráadásul az még jobb, hogy könyvben is tudom olvasni. És még többet megtudok érteni a Csillagok Háborújáról. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint már írtam más topikban, régebben nem szerettem az SW-t, egyenesen utáltam. De valami okból mégis a szívemhez nőt. Szerintem mindegyik részben meg van a feeling, még én is megéreztem, holott nem voltam rajongó. Akik fikázzák, azért fikázzák, mert nem értik amit látnak, és ezért inkább lehordják. Nekem határozottan tetszett mind a hat rész, ráadásul az még jobb, hogy könyvben is tudom olvasni. És még többet megtudok érteni a Csillagok Háborújáról. :)

Akkor Te a ritka kivételek közé tartozol. :) Még sose hallottam olyat, hogy utálóból rajongó vált volna. Ettől független ez jó dolog. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
1: Csak a látványra megy, semmi történet

2: Lucas ezt jól el***ta, a régiek sokkal jobbak

3: Csak a bevétel miatt csinálták meg, nincs meg az SW feeling

stb.

 

A mohás agyat nem lehet kigyomlálni, a véleményükön változtatni úgysem hiszem, hogy tudunk. De tegyünk róla, hogy ők se tudjanak a miénken változtatni. De akkor legalább ne fikázzanak, ha olyan helyen vannak ahol sw rajongók beszélgetnek. :clap2:

Szerkesztve: - Master
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tetszik. :D Egyébként igazad van. Érdekes, hogy ha ezt egy 13 éves srác is simán felfogja, akkor a jóval öregebbeknek miért nem megy?

Elméletem szerint azért, mert a tizenhárom éves srácnak van mivel felfognia, az idősebbnek meg nincs. Persze ez csak elmélet, de láttunk már pár példát, ami átültette gyakorlatba. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elmondom hogy ezekkel a kritikákkal mi a bajom mint amilyeneket DhenStertől is olvashattunk. Arról szó sincs hogy ezeket a filmeket mindenkinek szentként kell kezelnie, hogy ezen a fórumon nem lehet egy fikarcnyi negatív érzés iránta, mert sok mindenre én is azt mondom hogy na ezt nem kellett volna.

 

De az egész átesett a ló túloldalára. Szerintük nem azért rossz a film mert hibái vannak, hanem rossz a film, ezért hibái vannak. Plinkett kritikái is itt véreztek el, mert hiába mondott gyakran igazságokat, olyanba is belekötött ami semmit nem von el a film élvezetéből, még ha alapjában véve igaz is. Ő is úgy kezelte hogy sz*rok az előzmények, kössünk bele mindenbe amibe lehet, és nem úgy hogy elmondja hogy szerinte miért nem működött a film.

Sok mindenben hasonlít DhenSter kritikája az övéjére, a kedvencem amikor a szereplők döntésébe kötnek bele, hogy logikátlan. Mint ha mi emberek nem hoznánk néha(..) balf*sz döntéseket.

 

És mint már többen is mondták, a Star Wars soha se a 100%-ig koherens és logikus csillagászati tényekről szólt, csak egy bugyuta csillagközi kalandfilm volt mindig is. De hozzáteszem a legjobb fajtából.

 

Néha emlékeztetni kell őket hogy komplett balféket csinálnak magukból ha elkezdenek műelemezni egy Csillagok Háborúja filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ollé... Otherworld-ről:

 

"Iróniával: Akkor nem értem mi a problémád, a Csillagok Háborúja köztudottan egyetlen trilógia. Egyesek emlegetni merik, hogy az Eredeti és Egyetlen Csillagok Háborúja trilógia után készült még egy, de az Új Köztársaság tudósai később bebizonyították, hogy az valójában csak egy, az Uralkodó klónja által legyártott gonosz Lucasklón ármánya, annak érdekében, hogy meggyalázza Skywalker, Kenobi és Yoda mester emlékét. A Jedi Rend alighanem hamarosan megkezdi a másolatok megsemmisítését.

 

Irónia nélkül: A Star Warst úgy emlegetik, hogy dupla trilógia, avagy új és régi trilógia. Esetleg úgy hogy A Csillagok Háborúja Trilógia és, hogy Az A Három Rakás Szar Ami Lucasból Kifért Még.

Egyébként magyar nyelvterületen szerencsések vagyunk, mert meg tudjuk különböztetni a Csillagok Háborúját és a Star Warst. Ugyanis az utóbbi címeit már nem fordították le.

 

A Mátrix sem trilógia, az valószínűleg az ügynökök trükkje az eredeti film után gyártottak két másolatot, nehogy Neo fel tudja szabadítani az emberek tudatát a rendszer fogsága alól. Egyébként az emberiség jelen állása szerint, a művelet tökéletesen bevált! Sokan évek óta trilógiaként gondolnak a Mátrixra, miközben nyilvánvalóan nincs valódi összefüggés a részek között. (Tegye fel a kezét, aki látott egyetlen forradalmat is, vagy hallani vélte a forradalom szót a háromban. Ez csak egy példa, hogy a filmek már a címeikkel sem ápolnak kapcsolatot, nemhogy a többi résszel.)"

 

Éljenek a megmondó emberek! :D Akik kizárólagosan bírják az IGAZSÁGOT!!! :D AVE!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy csak azért, mert már több, mint egy hete folyamatosan dolgozom, és már szó szerint több napot töltöttem a munkahelyemen, mint otthon, de ezt nem sikerült felfognom. Persze hiba alapvetően az én gépezetemben lehet, mert megpróbálok felfogni egy bolond szavait. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...
  • 1 hónappal később...

K nevezetű kolléga írása az Xpress.hu-ról:

 

Vicces! :)

 

"A kritika akkoriban azt írta róla, hogy ezt a filmet meg kell nézni, majd azonnal el kell felejteni. A kritika első részével egyet is tudok érteni, a második része ostoba nyegleség, hiszen az ember nem azért néz meg egy filmet, mert az élménytől gyorsan szabadulni akar.

Tény, hogy Lucas 1977-ben forradalmat csinált az űrháborúk ábrázolásával, de nem az űrlátványvilág alkotásával, hiszen azt Kubrick előtte jóval megtette, és az Űrodüsszeia trükkjei sokkal élethűbbek és jobbak voltak, mint a Star Wars egyébként jól sikerült látványvilága.

Tizenévesként magam is rácsodálkoztam, mikor először bemutatták idehaza a Star Wars-t Csillagok háborúja címen, s még most is megvan a 45 forintos jegyem a könyv első kiadásában könyvjelzőként.

A folytatást már az NSZK-ban volt szerencsém megnézni, és emlékszem, a hitetlenkedők lincshangulatot teremtettek akkor, mikor idegesítő kérdezgetéseik és követelőzéseik után végül elmondtam nekik, hogy Vader Luke apja. Azt mondták, hogy az lehetetlen, hiszen akkor Kenobi tábornok hazudott. Ma már tudjuk, hogy Kenobi egyik legjobb tanítványa Gyurcsány Ferenc volt, aki megtanulta, hogy nem kell mindig az igazságot annak egészében kibontani, hiszen Kenobi sem tette. Tulajdonképpen ennél a pontnál bukott meg a film, hiszen ez az erőltetett folytatás indukálta, hogy szappanopera legyen a filmből. Hiszen a Return of the Jedi-ban már Leia-ról is kiderült, hogy a Skywalker család tagja, Luke testvére. A szememben már a látványvilágot tekintve is megbukott a film a sok gumimaszk, a vetített hátterek, a Muppet show-ból kölcsönvett figurák és megoldások miatt, a The New Hope Halálcsillagának erős makettszerűségétől, a kivetített császár kezdetlegességétől.

A filmsorozattal nem az a legnagyobb baj, hogy szinte minden alakjáról és történéséről könnyen be lehet bizonyítani, hogy lopás, hanem amiatt a fanatizmustól, amit a film kivált bizonyos emberekből. Egyszerűsítve, akinek tetszik a film, a szakértő, akinek nem tetszik, az nem ért a filmekhez.

Külön nagy hatása volt a film zenéjének, melyet magam is rajongva hallgattam. De csak addig, míg nem ismertem meg azokat a műveket, ahonnan lopták. Már Placido Domingo (természetesen ő sem ért a zenéhez), felháborodottan nyilatkozta, hogy a filmzenéje kísérteties hasonlóságot mutat Puccini Manon Lescaut című operájának egyik témájával. Természetesen Dvořák, Wagner, Muszorszkij és Rimszkij-Korszakov is a háttérben settenkedhetett, amikor a zene „ össze lett állítva”.

A filmsorozat természetesen kimagaslón termelt a jegypénztáraknál, s egész iparágak nőttek ki belőle. Ezen okok miatt az eredetileg egyetlen filmnek szánt sorozat hirtelen kilenc részes koncepcióvá nőtte ki magát, és a 2000. év lett megjelölve a teljes eposz elkészültének.

De a Jedi után Lucas leállt, hiszen a Star Wars-ra rákapatott generáció felnőtt, munkát keresett, megnősült, s félre tette az álmait. Ezt várta meg Lucas, hogy felnövekedjen az új generáció, és a régi pedig gyermekét elkísérve nosztalgikus élményekkel megnézze a folytatást. És a digitális technika fejlődését…

És a kilencedik rész körülbelüli időpontjára el is készült az előzmény, hiszen a szálak összegubancosodtak, és a saga is kezdett problematikussá válni. A cowboy elszerette Luke elöl Leilát, nosza, Luke Leia ikertestvére lett. Ez a nyolcvasnas években a Love story miatt a párnákat telezokogó kamaszlányok miatt volt fontos, amúgy is szerelem nélkül nincs eposz. A The New Hope ártalmatlan és impotens vágyakozása és a The Empire strakes back infantilis viháncolása után a Jedi-ban már aggódó szerelmesek lépnek elénk. Házasságról szó sincs, Luke pedig szerzetessé lesz. Ez részben komikus, részben az egyetlen lehetséges megoldás.

Tehát jött az előzménytrilógia mindenidők legbugyutább szörnyével, Jar-Jar Binks-szel, aki ellen komoly tüntetések is robbantak ki Amerikaszerte.

De megjelent a közel-keleti és keresztény teológiában alaptézissé szentesülő szeplőtelen-fogantatás tana, hiszen Anakin családfájának kiderítéséhez már valóban -1., -2. és -3. epizódot is forgatni kellett volna. Aztán jött a Ben-Hurból kölcsönvett kocsiverseny modern változata.

Eztán a klónok háborújába keveredtünk bele, ez egyébként a sorozat leggyengébb része, s végül a Sith-ek bosszúja próbálta a gordiuszi csomót megbontani. Sikertelenül… Ennek a címnek már semmi értelme, s erre a részre már végérvényesen rányomja a hatását a Harry Potter és a Gyűrűk ura-filmek.

A zene itt is számos nagy klasszikus mű zenéjéből lett összeollózva, s az embernek olyan érzése van, mintha Williams egyszerűen néhány hang sorrendjét megváltoztatva eladja ugyanazt a hangállományt más filmekhez. Ha valaki leül egy zongora mögé, majd eljátssza a két film zenéjét, azt látja, hogy az egyik a másiknak variációja.

A második sorozat egyrészt politikusabb, ugyanakkor vérengzőbb, de gyerekesebb is. Ez okozza a belső disszonanciáját. Ma már látszik, hogy a The New Hope a legjobb és legzártabb, a többi rész a ravasz üzletpolitika és a mozilobbi eredménye, hiszen a tévére átszokó amerikai közönséget vissza kellett vinni a mozikba. Ez sikerült is, hiszen az űr térélménye egy kicsi televízión nevetséges.

A Star Wars nem a világ legjobb filmje, gyanítom az első ezerben sincs benne, ugyanakkor mindenképpen a legsikeresebbek egyike. Siker és minőség szinte sohasem jelentik ugyanazt. A Beatles a könnyűzene talán legjobb és legkreatívabb alakulata, de messze nem a legjobb zene, s a Beatles összes dala kevesebb hangot tartalmaz és sokkal alacsonyabb minőséget, mint egy egyszerű Bach-szonáta.

De a Beatles szórakoztató, ahogy a Star Wars is az, nem kíván magas intellektust, magas érzelmi hevületet, mégcsak terhet sem rak a nézőre. Nincs benne katarzis, az egész alkotás egy hatalmas üst, ahol a kifosztott európai mesekincs, a közel-kelet és távol-kelet mesés vallási dinamizmusa feszíti eggyé ezt a sokszor otromba történetet.

Háborúit is lejátszották már az ókorban, technikai megoldásaiban rengeteg szerzett ötlet munkál. X-wing-jeinek híres rohama az angliai légi csata dokumentumainak másolata. Lucas nem mágus, hanem zseniális szélhámos. Mindenhonnan vesz, mindent összevarr vagy ölt, mindent elles. Kreativitásának hiánya ott mutatkozik meg, hogy minden egyéb próbálkozása bukás lett. Még az American Graffiti sem több egy aszfaltbetyárkodásnál.

Mégis örömteli, hogy megjelenik, hiszen őszre visszahoz valamit a nyárból, feledtetni hivatott a rosszabbodó időt, az iskolakezdést, a nyarak végi illúzióvesztést. Ennél többre nem hivatott."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.