Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Felhívtam a keszthelyi Alexandrát, a nő megnézte, mint kiderült mindkét készlethiányos könyv megvan nekik, igaz az egyik a másik keszthelyi boltban. Az mondjuk laza, hogy egy cég két boltot is nyit, egy akkora városban... Na mindegy, mondta, hogy az egyiket megrendelhetem neten, úgy olcsóbb lenne, de leállítottam, mivel már van törzsvásárlói kártyám, így nekem alapban olcsóbb. Szóval a 6. és 8. rész szépen beszerezve, a 7.et pedig még a héten megrendelem, mellé a Xenos. Aztán következő alkalommal pedig a Malleus a HERETICUS és a VÉGSŐ PARANCS-ot állítottam be. Legalább most lesz mit olvasni! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az egész trilógiát nagyon szeretem, aminek a Túzzel-vassal az első része. :) A második az Özönvíz, a karmadik pedig A kislovag (biztos rájössz, kiről szól :D).

Én az Özönvízzel találkoztam először, és nekem az a kedvencem a háromból. Romantikus, humoros, kalandos, és új tartalmat adott a hősiesség és önfeláldozás szavaknak. Szerintem a stílusa is remek. Azt is megpróbálhatod beszerezni, tetszene. :)

 

A Tűzzel-vassal-ból pedig a lengyelek készítettek egy pár részes sorozatot, az is tök jó lett. :)

Szándékomban áll beszerezni a másik két művet is, de valószínűleg csak egy antikváriumban fogok ráakadni.(Könyvtárakból nem szeretek kölcsönözni. :D)

A kislovag gondolom nem más, mint

Wolodyjowski.

 

Őt is kedveltem, de nálam Zagloba mindent visz. Fenomenális karakter. :lol:

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

C. S. Goto: Ébredés

Ez a rész kevésbé tetszett, mint az előző, de azért még jó szórakozást nyújtott. Az eldákat és az űrgárdistákat amúgy is nagyon szeretem, a nekronokat még inkább. Kár, hogy a nekronok csak a végén jöttek elő. A Vérhollók és az eldák csatái a végére egy picit ellaposodtak. De azért még jó lett ez a rész is.

5/4

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, ahogy a történet halad előre, a könyvek értéke is egyre jobban csökken. Azt azért jól ábrázolták, hogy a két faj összefog a Necronok ellen, de annak ellenére, hogy a felvezetés mennyire sokáig tartott, a velük való harc unalmas és eléggé egysíkú volt. A játék azért jobban visszaadta a dolgot.

http://www.youtube.com/watch?v=nodA5bxueyo

Az Orkok és a Chaos után, velük játszom a legtöbbet, de baromi jó taktikát igényelnek, mert nagyon lassú a hadseregük, egy kisebb hiba és bekerítenek, vagy felmorzsolnak minket. Ez sem igazán jött át a könyvből. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem még a mai napig, hogy miért nem próbálod ki a DOW játékokat, meglepődnél a régi részek is milyen jók, nem gépigényesek és a könyveket, az egész univerzumot máshogy látnád...

Amúgy a Puszta Acél felénél tartok, nekem eddig semmi bajom vele, a helyszín, vagyis a frontvonal nagyon bejön, igazi, beásós, sáros, leprás, gusztustalan hadszíntér! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

C. S. Goto. Vihar

Ez már jobb lett, mint az előző, de az első rész színvonalát még nem éri el teljesen. Itt már egy kicsit összetettebb lett a történet, mint az előző könyvben. A csaták megint csak elég jóra sikeredtek, a nekronokból egy picivel több volt. Ez már elérte az 5-ös szintet.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ím, a borító, mely mögött ott lesz Dwayne Hudson (alias én :D) első kisregénye! :yeah:

mu-antologia-borito-2012.jpg

 

Ami vicces, hogy Rics haverom kérdezett rá nálam, hogy ez lesz-e a borító, mert látta a Tuan oldalán. Én meg pislogtam, mert velem nem osztották meg az infót. Még azt sem, mikor jelenik meg (október második fele). Azért ez szép... :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szépen néz ki a borító. Gratulálok hogy megjelenik egy írásod. Viszont miért nem Dwayne "The Rock" Johnson a neved? :D

Köszi! Hát, azért az kicsit ironikus lenne. :D

 

Ritkán veszek könyvet, de ezt meg fogom szerezni. :)

Ez megtisztelő! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan, Bomarr, köszi. Én is remélem, hogy tetszeni fog nektek.

 

Borzalmas ez a külföldi nevezés. Hihetetlen, hogy nem lehet a saját neveden kiadni. :pfff:

Ki lehet, csak kisebbek az esélyeim arra nézve, hogy a kiadó szóba áll velem. Plusz az MU könyveknél kicsit már hagyomány is, hogy külföldi néven adják ki. Most került a birtokomba egy olyan korai MU könyv, aminek még angol címe is volt, és a könyv többi készítője (szerkesztő, tördelő, stb) is angol neveket kaptak. Eh...

Mondjuk annyira én sem örülök neki, de hát ha érvényesülni akar az ember, akkor kezdetben az árral kell úsznia. Aztán amikor már önálló, saját világhoz kötődő könyvet adok ki, akkor igyekszem azt a saját nevem alatt kiadatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még azt sem, mikor jelenik meg (október második fele). Azért ez szép... :|

Ez valóban az, de most már fátylat rá (és remélhetőleg legközelebb nem lesznek ilyen feledékenyek) :) Gratula a megjelenéshez, és én is beszerzek belőle egyet :) Szimpatikus volt a MU leírása ebben a topikban, szóval a történet is érdekelni fog :) Figyelem majd a boltokat, mostanában úgyis sokszor járok Pestre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi mindkettőtöknek! Amúgy ezek lesznek még benne (ma tették ki a Tuan oldalára):

 

Alex Glover: Eva gyermekei

Patrick Morrison – Mickey Long: A Nemzet virtusa

Patrick J. Morrison: Az oligarcha vérvonala

Eva Fulrice (Imre Viktória Anna): Doktor Faustus hagyatéka

Andrew Fiddler (Hegedűs András): P-modell

Dwayne Hudson (Valyon Tamás): Igazság, mely álarcot hord

Mickey Long (Rákosi Miklós): Robbanás Vlagyivosztok felett

Anthony Sheenard: Hogyan piszkáljunk bele gátlástalanul a múltba, avagy miért rángattam meg Lao-ce szakállát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan, Bomarr, köszi. Én is remélem, hogy tetszeni fog nektek.

 

 

Ki lehet, csak kisebbek az esélyeim arra nézve, hogy a kiadó szóba áll velem. Plusz az MU könyveknél kicsit már hagyomány is, hogy külföldi néven adják ki. Most került a birtokomba egy olyan korai MU könyv, aminek még angol címe is volt, és a könyv többi készítője (szerkesztő, tördelő, stb) is angol neveket kaptak. Eh...

Mondjuk annyira én sem örülök neki, de hát ha érvényesülni akar az ember, akkor kezdetben az árral kell úsznia. Aztán amikor már önálló, saját világhoz kötődő könyvet adok ki, akkor igyekszem azt a saját nevem alatt kiadatni.

Tudom, csak elszomorító, hogy nem adhatod ki a saját neveden. Vagy nem tudom, engem elszomorítana, persze még mindig jobb, mint nem kiadni, ez evidens.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.