Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ajánlott hozzászólás

Hozzászólás ideje: (szerkesztve)

Van itt olyan, aki szokott beadni antikváriumokba könyveket?

Lenne pár könyvem, amelyeket annak idején jutalomként kaptam az általános meg a középiskolában, és be szeretném őket adni antikváriumba. A gond az, hogy - lévén jutalomkönyvek - van tollal írt szöveg meg pecsét bennük az első oldalaikon. Ez akadály lehet esetleg? Vagy ez antikváriumtól függ? Az állapotukkal nincs gond különben, tényleg csak ez a kézzel írott szöveg a baj velük. 

Szerkesztve: - caseyjones
Hozzászólás ideje: (szerkesztve)
  2020. 08. 01. - 10:17, Darth Revan9 írta:

Ez jó kérdés, nem tudom. Egyszer adtam csak be antikváriumba könyveket, de nem kaptam értük sokat, úgyhogy onnantól kezdve ezt a megoldást kerültem.

Teljes nézet  

Én szoktam beadni, és én se kapok értük sokat, de olyan könyveket adok be mindig, amelyeket soha nem tudnék eladni a használtpiacon, mert senkit nem érdekelnek. Képeskönyvek, mesekönyvek, enciklopédiák... Egy antikvárium meg ad értük mondjuk darabonként 3-400 Ft-ot, ami több, mint a semmi. :) Ha van csak 20 ilyen könyvem, akkor kapok már legalább 6-7000 Ft-ot. 

 

Szerkesztve: - caseyjones
  • 2 héttel később...
Hozzászólás ideje:

Bán Mór (Bán János): Hunyadi: A Hadak Villáma

Az első Hunyadi kötet, melyre csuklóból meg tudom adni az öt csillagot. Az előző kötetekkel se volt túl sok baj, csak a brutalitás és a szexualitás leírásai néhol túlzásba estek. A Hadak Villáma című kötetnél már azt éreztem, hogy ezen leírások aránya pont megfelelő, nincsenek túlbonyolítva, túlrészletezve. Újfent dicsérni tudom a függelékek anyagait. Családi kapcsolatok, kronológia és részeletes szereplő lista. Szükséges is, hisz egy olyan korszakban vagyunk, ahol a különféle történelmi események összeérnek és e mellett a Hunyadi saga most már rengeteg szereplőt mozgat. A felhasznált szakirodalom megint csak imponáló. A fikció és valóság megint szétválasztásra került és az író újra jelzi ezeket a különbségeket.

Végre valahára a cselekmény időrendje is lineáris és nem csapong annyira. Persze ott vannak az 1526-os események Deér Sólyom Istvánnal és Dénessel, de azok már hozzátartoznak a sorozat kereteihez.

Albert király itt is kissé pipogya, tehetetlen alak. Kénytelen megalkudni a nemesekkel és feladni hatalmának jelentős részét. Az külön durva, hogy

  Spoileres tartalom megtekintése

Drámai hatásokban is bővelkedik a könyv. Albertet nagyon megsajnáltam.

  Spoileres tartalom megtekintése

Szóval a negyedik kötet csak két évet dolgozott fel, de azt kiválóan tette. Drámai, megható és izgalmas. Érezni lehet a feszültséget a szereplők között. Sok plusz adalékot kapunk a korszakról. A Hadak Villáma kitűnő szórakozást nyújtott. Mindenféleképpen ötös. Amint lehet olvasom majd a folytatásokat is.

 

Hozzászólás ideje:
  2020. 08. 10. - 14:24, Iqvi írta:

Hány részes a Hunyadi sorozat?

Teljes nézet  

9. Emellett az író még tervez egy 5 részes sorozatot Mátyás királyról és egy három részes sorozatot Corvin Jánosról.

 

Amúgy ha jól tudom, akkor a Netflix adhat majd otthont a Hunyadi sorozatnak. Jó lenne végre egy világraszóló magyar siker. :)

Hozzászólás ideje:
  2020. 08. 10. - 16:03, Bence1997 írta:

9. Emellett az író még tervez egy 5 részes sorozatot Mátyás királyról és egy három részes sorozatot Corvin Jánosról.

 

Amúgy ha jól tudom, akkor a Netflix adhat majd otthont a Hunyadi sorozatnak. Jó lenne végre egy világraszóló magyar siker. :)

Teljes nézet  

Eddig 10 kötet van.

Azt jó tudni, hogy nem tett le még Mátyás korának bemutatásáról. Közben Benkő László már végignyomult a saját Mátyás király sorozatán.

Hozzászólás ideje:

Agatha Christie: Nyílt kártyákkal

Agatha egy érdekes szituációt hozott össze. Adott egy bridzs parti négy játékossal. Egyikük megöli a házigazdát. Ki volt az elkövető és miért tette? Látszólag egyszerűbbnek és unalmasabbnak tűnik Christie többi történetéhez képest. Az író ennek ellenére is ki tudott hozni belőle egy fantasztikus és elképesztően csavaros történetet. Azt kijelenthetem, hogy sokkal bonyolultabb és izgalmasabb lett, mint azt gondoltam volna. Most kevesebb szereplőt mozgatott az írónő, valahogy könnyebb volt megjegyezni őket. Ha jól tudom Poirot itt találkozik először Ariadne Oliverrel. Nekem úgy tűnt, mintha Agatha ezt a figurát saját magáról mintázta volna. Még Mrs Oliver egyik könyvének címe is megegyezik Agatha egyik könyvével. Holttest a könyvtárszobában. Itt lépett színre először Battle főfelügyelő és Race ezredes. Ha jól láttam nekik vannak külön történeteik is.

Nézzük a sztorit.

  Spoileres tartalom megtekintése

A vége fantasztikus volt, rengeteg jó fordulattal. Különösen tetszett a rejtett utalás A gyilkosság az Orient Expresszen regényre. Ötös.

Hozzászólás ideje:

Guy Haley: Trónvilág

Talán a legjobb rész lett a Bestia felemelkedése sorozatból. Legalábbis eddig. Haley regénye igyekszik elmélyíteni a konfliktust, melyet az Impérium vív az orkok inváziója ellen. Illetve egyre erősebbek a belső csatározások is.

Kiváló kérdéseket feszeget a könyv. Helyes volt-e feloszlatni az űrgárdista haderőket a Hórusz Eretnekség végén? Most épp nem úgy tűnik, hisz az orkok elárasztották az emberlakta területeket és a Terrát is sakkban tartják.

  Spoileres tartalom megtekintése

Mindenféleképpen ötöst adok rá. Kellő egyensúlyban van a dráma, az akció és a feszültség. Könnyen és gyorsan olvasható. Az eddigi legjobb rész a szériában. Remélem, a folytatások is ilyen jók lesznek.

Hozzászólás ideje:
  2020. 08. 27. - 12:49, Darth Revan9 írta:

A Tíz kicsi néger című Agatha Christie regénynél a legújabb francia kiadásban mindenhol eltüntetik a néger szót.

 

https://index.hu/kultur/2020/08/26/tiz_kicsi_neger_agatha_christie_politikai_korrekt/

Teljes nézet  

Színházban láttam még februárban Gálvölgyi János főszereplésével, ott  'És már senki sem ' címmel adták elő a művet.

Hozzászólás ideje:

Semmi meglepő. Amerikában már megjelenéskor más néven futott (And Then There Were None - amit aztán a magyarok is átvettek És már senki sem címen), és nem kellett hozzá sok, hogy máshol is Tíz kicsi indián néven legyen népszerű, de az utóbbi időben már ez is sértőnek számít, úgyhogy a legújabb mozgóképes angol adaptáció, már a Tíz kicsi katona címet viseli. :hehe: Én már azon lepődök meg, ha valahol az eredeti címmel/szöveggel jelenne meg :D 

Hozzászólás ideje:

Csikász Lajos: A félhold alkonya 1. könyv: Vörös-kék lobogók

Fantasztikus volt. Régóta szerettem volna kipróbálni Csikász Lajos könyveit, melyeket eléggé dicsérnek. Nos, azt nem kell mondanom, hogy nem alaptalanul teszik ezt. Egyszerűen lenyűgöző és lehengerlő lett a Vörös-kék lobogók.

Az elmúlt években reneszánszukat élik a történelmi regények. Csikász Lajos egyike azon tehetséges szerzőknek, akik az utóbbi időben ilyen remek könyveket írogatnak az olvasók legnagyobb örömére. Én úgy érzem, – már egy könyv elolvasása után – hogy Csikász Lajos bekerült a kedvenc íróim közé és megérett bennem az elhatározás, hogy a jövőben aktívan kívánom olvasni regényeit.

A félhold alkonyával kezdtem, mely a 17. században játszódik az 1680-as években. Csikász Lajos rendkívül érdekes korszakot választott, hisz jól tudjuk, hogy közeleg Buda felszabadítása és a török kiűzése. E mellett a magyarok is megosztottak. Vannak Habsburg-hívők és olyanok is, akik kiegyeznek a Portával. És akkor még nem is beszéltünk a katolikus-protestáns ellentétről. Az egyik legmegosztóbb korszak a történelmünkben. Kiváló táptalaj egy nagyszerű történelmi kalandregényhez.

Mi is az ami kiválóvá teszi a könyvet? Először is a megdöbbentően színes, összetett, részletes szépirodalmi stílusú leírások. No persze e mellett találunk olyan párbeszédeket és leírásokat, melyek a fiatalabb olvasókat is remekül megcélozzák. Egy kis káromkodás, egy kis erotika és részletes harci leírások is. De az író nem vitte ezeket túlzásba, megfelelő az arány. A szöveg tényleg összetett és színes. Sokszor már-már költői és festői leírásokkal és párbeszédekkel is találkozik az olvasó. E mellett olvasmányos is. Gördülékenyen lehet vele haladni.

A cselekmény vezetésre sem lehet panasz. Több nézőpont van és mindig a megfelelő időben vált.

Ki kell emelnek a könyvben rejlő változatosságot. Van itt minden. Két tiszt – Lehoczky Ferenc és Szentiványi Péter sorsa és a szerelmi háromszög Légrády Orsolyával. Izgalmas végvári élet portyákkal. Diplomáciai szálak mindenhol Bécs, Buda, Konstantinápoly. Kiválóan megismerjük a korszak hatalmi viszonyait. Megismerjük Habsburg Lipót, Kara Musztafa és Thököly Imre indokait is. Mindenki mást akar és máshogy akarja. Thököly többkulacsos hintapolitikáját kiválóan átadta az író. Thököly Imre a magyar történelem egyik legmegosztóbb személyisége. Hatalomvágyó és ambiciózus, de e mellett igazi hadvezér, jó szeretője Zrínyi Ilonának és úgy tűnik, hogy megfelelő pótapja a gyermek II. Rákóczi Ferencnek. Thököly ebben az időben még a Habsburgokkal tárgyal, de az udvar inkább Franciaország felé fordítaná a figyelmét. Thököly nem elégedett a Habsburgok ajánlatával, ennél többet akar és a budai pasa egy athnaméval meg is adja. Ez volt az az időszak, 1682-ben, mikor felcsillant annak az esélye, hogy Thökölyből akár magyar király is lehetne. E mellett ott Caprara szála, aki Konstantinápolyba ment az 1664-es vasvári béke meghosszabbítása ügyében. Ezt is nagyon élveztem. Bepillantást nyerhettünk Kara Musztafa nagyvezír és az Oszmán Birodalom külpolitikai céljába. Jönne az újabb háború, mellyel Kara Musztafa a birodalom problémáit orvosolná. Szóval a politikai kavarásokat nagyon élveztem.

Fülek várában indul az a szál, mely hétköznapi szereplőinkkel foglalkozik.

  Spoileres tartalom megtekintése

Harcokban és küzdelmekben sincs hiány. A leírások itt, ezeknél a részeknél is szép és részletes. A drámai helyzetek és a szerelmi szálak szintén szemléletes bemutatást kapnak, szóval drámából és izgalomból sincs hiány. A kötet vége pedig folytatásért kiált.

Hitelesség tekintetében is kiváló a könyv. Élvezettel olvastam a szerző utószavát. Csikász Lajos amúgy is Szegeden végzett töri-földrajz szakosként, úgyhogy a hitelességhez e miatt sem férhet kétség.

Minden elismerésem. Biztos, hogy el fogom olvasni Csikász Lajos további könyveit is. Mindenkinek csak ajánlani tudom, akik nagyszerű történelmi regényeket kívánnak olvasni. Ötöst adok rá. Bekerült a kedvenceim közé.

Hozzászólás ideje:

R. A. Salvatore és Andrew Dabb: Otthon

A legendás Otthon című regény képregény adaptációja.

A Drizzt legendája sorozat mindig is fontos és meghatározó szerepet töltött be az életemben. Az IDW gondozásában is megjelent e regény képregény adaptációja. Azt elmondhatom, hogy ez a kötet kiválóan feldolgozza a regényt és éppolyan nagyszerű és maradandó élményt ad, mint a regény. Andrew Dabb kapta a feladatot, hogy Salvatore regényét átdolgozza képregényre. Véleményem szerint kitűnő munkát végzett. Tim Seeley rajzait csak dicsérni tudom. Az látszik, hogy Todd Lockwood 2000-es években készült borító grafikáit vette alapul és nagyban hozzájárult ehhez a lélegzetelállító élményhez. Minden oldalt, minden képkockát örömmel néztem és olvastam. Jó volt elidőzni újra az Elfeledett Birodalmak földjén. Élvezet volt elmerülni a történetben és a csodás grafikákban. Természetesen pár jelenet kimaradt a regényből, de ezek nem voltak olyan jelentősek, a képregény nélkülük is kiválóan megállja a helyét. Mind a harci, mind a drámai jelenetek csodás ábrázolást kaptak. Az érzelmek lefestése élethű és szemet gyönyörködtető. Remek érzés volt nosztalgiázni és képregényben is megismerni egyik kedvenc regényemet. Ha egyszer lenne Drizztből animációs film, vagy sorozat, jó lenne, ha ezeket a rajzokat vennék alapul. Ötös lett. Remélem a Sötételf-trilógia további köteteinek képregény változata is meg fog jelenni.

Hozzászólás ideje:
  2020. 09. 05. - 15:27, NorbiLordi írta:

Stephen Kingtől A Setét Torony pont ilyen, végigköveted 8 könyvön keresztül a cselekményt, és k*rvára nem az a vége amire számítasz. Első reakcióm az volt, hogy a földhöz vágom a könyvet. De megnyugodtam és azóta tetszik :D 

Teljes nézet  

 

Azonnal visszalapoztam, elolvastam még egyszer az utolsó néhány oldalt, aztán jót nevettem rajta :D 

Hozzászólás ideje:
  2020. 09. 06. - 7:28, MissKarrde írta:

 

Azonnal visszalapoztam, elolvastam még egyszer az utolsó néhány oldalt, aztán jót nevettem rajta :D 

Teljes nézet  

Hát de most na :D Egy ilyen grandiózus sztorinak valahogy nem ilyen véget vártam, ráadásul le sem bírtam tenni már annyira érdekelt hogyan zárul. Erre tessék :lol:

Hozzászólás ideje:
  2020. 09. 06. - 17:59, MissKarrde írta:

Szerintem senki nem ilyen véget várt. Kíváncsi vagyok, vajon King fejében, amikor elkezdte a főiskola alatt írni a sztorit, ugyanez a befejezés járt-e :D

Teljes nézet  

Ismerve a műveit nem tudom akarom e tudni mi járt akkor a fejében :D Egyébként pont ezért tetszik így utólag a vége, mert ez egy olyan befejezés amire álmomban nem gondoltam volna és szerintem más se nagyon. Amire kíváncsi lennék hogy,

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Hozzászólás ideje: (szerkesztve)
  2020. 09. 06. - 17:59, MissKarrde írta:

Szerintem senki nem ilyen véget várt. Kíváncsi vagyok, vajon King fejében, amikor elkezdte a főiskola alatt írni a sztorit, ugyanez a befejezés járt-e :D

Teljes nézet  

Én sem erre vártam ,ugyanakkor iszonyúan tetszett és olyan a kör bezárult érzés fogott el.

 

  2020. 09. 07. - 17:01, NorbiLordi írta:

Ismerve a műveit nem tudom akarom e tudni mi járt akkor a fejében :D Egyébként pont ezért tetszik így utólag a vége, mert ez egy olyan befejezés amire álmomban nem gondoltam volna és szerintem más se nagyon. Amire kíváncsi lennék hogy,

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Teljes nézet  

 

Pont ebbe gondoltam bele én is. Lehet örök körforgás és ő nem tud belőle kilépni, vagy nem tudja a módját és addig lesz ez amig rá nem jön a megoldásra.

Szerkesztve: - Frenkie
Hozzászólás ideje:
  2020. 09. 07. - 17:59, Frenkie írta:

Én sem erre vártam ,ugyanakkor iszonyúan tetszett és olyan a kör bezárult érzés fogott el.

 

 

Pont ebbe gondoltam bele én is. Lehet örök körforgás és ő nem tud belőle kilépni, vagy nem tudja a módját és addig lesz ez amig rá nem jön a megoldásra.

Teljes nézet  

Nem emlékszem pontosan, de mintha a kürt lenne a megoldás. Aztán ki tudja, lehet kellene még kellene egyéb is mellé ami majd csak az újabb kör végén derül ki.

Hozzászólás ideje:

Richard A. Knaak: A vér szava

Régen a Diablo játékok óriási kedvenceim voltak. Még, amikor tartott a játékos korszakom, nagyon sokat játszottam velük. Főleg a második játékkal. A vér szava című regény annak idején még a második játék debütálásakor jelent meg. Sajnos annak idején a Diablo regényekről lemaradtam, csak évekkel később tudtam pótolni őket. Most, hogy közeleg egy új Diablo könyv megjelenése úgy döntöttem, hogy újra előveszem a magyarul megjelent köteteket.

A vér szavát a fantasyben is veteránnak számító Richard A. Knaak írta. Ezzel a regénnyel egy újabb kalandos és izgalmas fantasy-t tett le az asztalra. Nem kell tőle túl sokat várni, nyilván nem fogja megváltani a világot, de ennek ellenére egy nagyon is kellemes olvasmánynak tartom. A Diablo világa alapvetően a fantasy és a horror elemeit egyaránt elegyíti. Nincs ez másként A vér szavánál sem, bár a fantasy elemek hangsúlyosabbak lettek a horror elemekhez képest. No, azért nem kel félteni a cselekményt, ez nem egy babazsúr lesz.

Mint már említettem ez inkább egy kalandregény. Nagyon csekély a kötődése a játék alapsztorijához (közvetlenül a Diablo II. előtt járunk időben), de ennek ellenére is nagyon szórakoztató és jól illeszkedik e világ komorabb hangulatába is. A szerző több, érdekes figurát is a középpontba állít, pörgeti a cselekményt, igyekszik a belső vívódásokat és érzelmeket is jól ábrázolni. Mégis a hangsúly inkább a kalandon és az akción van. Vannak fordulatok, melyek elég érdekesek lettek. A kötet végére áll össze a kép a kérdéses pontokkal kapcsolatban. Talán egy kicsivel több dráma elfért volna a könyvben, de azért így is jól szórakoztam rajta.

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Élvezetes olvasmány volt. Kár, hogy a két főszereplőnek kevés volt a közös jelenete. Ha Richard egy kicsivel több drámát és dilemmát rakott volna bele, akkor talán csuklóból ötös lenne. Így is elérte e négy és felet. Egy hamisítatlan, igazi fantasy kalandregény lett Diablo stílusban.

 

Hozzászólás ideje:

Mel Odom: A Gonosz Ösvénye

A második Diablo regény szintén önálló sztori lett. Az események nagyjából az első Diablo játékkal zajlanak párhuzamosan, talán egy kicsit még utána is. Ennek ellenére nem kell megijedni, ez is érthető lesz a játékok ismerete nélkül is. A Gonosz Ösvénye egy sötét hangulatú, izgalmas dark fantasy sztori. A kaland és az akció mellett a drámára is nagyobb hangsúly került. Illetve Odom egy kicsit feljebb csavarta az előző kötethez képest az erőszakfaktort. Amikor először olvastam a könyvet egy kicsit durvának tűnt, de azóta rengeteg könyvet olvastam, szóval ez már meg se kottyant.

Nos a dráma jobban előtérbe került az akció mellett. De valahogy úgy éreztem, hogy az arányok nem mindig megfelelőek. A kötet eleje cselekmény egy kissé elhúzódott. 

  Spoileres tartalom megtekintése

Habár élvezetesek voltak az akciójelenetek, de a meneküléses rész már elhúzódott. Aztán jött a drámai rész.

  Spoileres tartalom megtekintése

A vallási fanatizmus nagyszerűen megjelenik a könyvben.

  Spoileres tartalom megtekintése

 Három váratlan fordulat is van a könyvben, ami nagyon tetszett.

  Spoileres tartalom megtekintése

A végkifejlet nagyon tetszett. Sajnos volt egy két aránytalanság a könyvben. A végső összecsapás lehetett volna egy kicsivel hosszabb és könyv többi szereplőjét is jobban megismerhettem volna, ha több szerepet kapnak. Így végül is ez egy jó könyv lett. Négyes.

 

Hozzászólás ideje:

Végre valami hír The Expanse háza táján: van címünk (Leviathan Falls) és borítónk, ja, és jövőre érkezik. A befejező részre kell a legtöbbet várni. Mindegy, csak legyen méltó lezárása egy nagyszerű történetnek. 

https://www.tor.com/2020/09/16/the-expanse-leviathan-falls-final-novel-james-sa-corey/

Hozzászólás ideje:

@Darth Revan9 ismét tettem egy kört az antikváriumokban, és még mindig nem kapható sehol a Résháború sorozat, pedig most igazán kedvem lenne elolvasni. Az továbbra is kizárt, hogy a Szukits valaha újra kiadja? Ráadásul az eredeti magyar kiadás óta rengeteg új rész jelent meg, jó lenne egyszer egy egységes kiadás itthon is az egésznek.

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.