Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Gratula!

Kösz!

 

Hmmmm aszondjátok Libriben érdemes keresni?

Akár ott is. Egyedül azt tudom, hogy az Alexandrába ma szállították ki. Ezen túl megállt a tudományom, de feltételezem, hogy a többi könyvesbolt is mostanság kapja meg. Jövő héten mindenképpen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratula Dzséjt!

 

Kardok Vihara

 

Aztamindenit micsoda könyv volt, te jó isten. Utáltam olvasni, de egyszerűen nem lehetett letenni, csak ha valamin felhúztad magad - és valljuk be ez a könyv adott elég okot ahhoz, hogy az olvasó felhúzza magát. Szívem szerint megálltam volna a Királyok csatájánál, ott még olyan szép volt minden, itt meg csak hullottak a jobbnál jobb karakterek.

 

Robb haláláról már tudtam korábbról, így azt hittem fel vagyok rá készülve, de a megalázásáról nem tudtam, úgyhogy az egy időre kicsapta a biztosítékot.

Aztán a másik akiről tudtam hogy meghal az Joffrey volt, de itt azt kívánom, bárcsak ne tudtam volna. Sokkal jobb lett volna olvasva megtudni, hogy halott.

Catelynen még meglepődtem, bár soha sem kedveltem annyira, hogy nagyon hiányozzon, és úgy látom nem is kell majd sokáig nélkülözni.

Ygrette-et sem vártam, hogy ez lesz a vége, ahogyan Tywin Lannister és a két Clegane halála is meglepett, Lysa Arryn meg... de a legjobban mégis a Vén Medve halálakor anyáztam Matint.

A könyv legegyhangúbb részei most Daenerys nevéhez fűződtek, nem sokkal mögötte ott van Bran és Sansa (bár náluk igazán pont az utolsó fejezetben indultak be a dolgok). Havas Jon fejezetei nagyon jók voltak, ahogy a 2 Lannister testvéré. Aryanál a végére már egy kicsit egyhangú volt, hogy már 2 könyv óta mindenki csak foglyul ejti, kíváncsi leszek mi lesz belőle most, hogy végleg megszabadult mindentől.

 

 

Már alig várom a sorozatot :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszalapoztam pár odalt- de lehet elkerülte a figyelmem- de még Bomarr nem írt kritikát a Sárkányok táncáról.

Várom már, mert jókat írt a korábbi könyvekről is :)

 

A Kardok vihara tényleg súlyos darab (szó szerint is :D ), pár napig lehet depis utána az ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratula Dzséjt!

 

Kardok Vihara

 

Aztamindenit micsoda könyv volt, te jó isten. Utáltam olvasni, de egyszerűen nem lehetett letenni, csak ha valamin felhúztad magad - és valljuk be ez a könyv adott elég okot ahhoz, hogy az olvasó felhúzza magát. Szívem szerint megálltam volna a Királyok csatájánál, ott még olyan szép volt minden, itt meg csak hullottak a jobbnál jobb karakterek.

 

Robb haláláról már tudtam korábbról, így azt hittem fel vagyok rá készülve, de a megalázásáról nem tudtam, úgyhogy az egy időre kicsapta a biztosítékot.

Aztán a másik akiről tudtam hogy meghal az Joffrey volt, de itt azt kívánom, bárcsak ne tudtam volna. Sokkal jobb lett volna olvasva megtudni, hogy halott.

Catelynen még meglepődtem, bár soha sem kedveltem annyira, hogy nagyon hiányozzon, és úgy látom nem is kell majd sokáig nélkülözni.

Ygrette-et sem vártam, hogy ez lesz a vége, ahogyan Tywin Lannister és a két Clegane halála is meglepett, Lysa Arryn meg... de a legjobban mégis a Vén Medve halálakor anyáztam Matint.

A könyv legegyhangúbb részei most Daenerys nevéhez fűződtek, nem sokkal mögötte ott van Bran és Sansa (bár náluk igazán pont az utolsó fejezetben indultak be a dolgok). Havas Jon fejezetei nagyon jók voltak, ahogy a 2 Lannister testvéré. Aryanál a végére már egy kicsit egyhangú volt, hogy már 2 könyv óta mindenki csak foglyul ejti, kíváncsi leszek mi lesz belőle most, hogy végleg megszabadult mindentől.

 

 

Már alig várom a sorozatot :yes:

Én is nemrég olvastam végig, és hasonlóan érzek. :)

 

Én senki haláláról nem tudtam előre semmit, így még megdöbbentőbb volt a Vörös Nász (nálam ez volt, ami kiverte a biztosítékot), annyira nem voltam rá felkészülve, és nagyon méltatlan volt a Stark-okhoz. Robb-ot nagyon kedveltem, Catelynt kevésbé (hiába volt hűséges és szerető feleség, de valahogy mindig túl keményen viselkedett, és volt pár rossz döntése, ami nagyban hozzájárult az események rosszra fordulásában), de egyikük sem ezt a sorsot és befejezést érdemelte volna.

Ehhez képest Jeoffrey halála üdítő meglepetés volt... Az egyik legellenszenvesebb karakter volt eddig. Tywin Lannister karakterének hosszabb kifutást gondoltam, de hát Martinnál senki nincs biztonságban, ezt az ő halálánál éreztem a legjobban.

Egyébként óriási feszültségeket szül, hogy a történet folyásában egyszerűen nem lehet érezni előre, ki fog legközelebb távozni az élők sorából, annyira megtörténhet bárkivel minden előzmény nélkül, ami annak köszönhető, hogy a történetet nem elmesélik, hanem mindig más szemével látjuk, és úgy minket is éppen úgy meglepnek a fejlemények, mint azt, akinek a szemszögéből történik mindez.

 

Jon és a története a legjobb nálam eddig, de Tyrion sorsára is nagyon kíváncsi vagyok, és mindkettőjüknek hosszú életet kívánok még. :) Aki pedig a legnagyobb pozitív meglepetés lett, az Jamie Lannister. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Catelynt kevésbé (hiába volt hűséges és szerető feleség, de valahogy mindig túl keményen viselkedett, és volt pár rossz döntése, ami nagyban hozzájárult az események rosszra fordulásában)

 

 

 

Hát igen, ha nem ereszti el Jamie-t nem valószínű, hogy Tywin megkockáztatja a Vörös Nászt. De jobban visszavezetve Edmure a legnagyobb hibás, hisz ha nem állítja meg Tywint a Három Folyónál, akkor valószínűleg Robbék felőrölték volna a seregét, talán elkapva magát Tywint is.

 

Arra is kívácncsi leszek, hogy mekkora lesz a káosz Királyvárban, hisz a Segítő halott, ráadásul a király gyilkosa elmenekült. Nem lepődnék meg ha a Tyrellek kihasználnák a lehetőséget és magukhoz ragadnák a hatalom egy nagyobb részét. És közben még ott vannak a Martellek is, akik nem biztos, hogy jó néven veszik a Vörös Vipera halálát és azt hogy a Tyrellek pattognak. Már szinte sajnálom Cersei-t, de csak szinte

 

Márcsak valakiknek a Frey-eket kellene kiirtania meg az áruló Boltonokat és én már ezzel megrelégednék

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam Metro 2034-et is, azt kell mondjam Dmitry Glukhovsky kedvenc írómmá lett Lőrincz L. László mellett, hihetetlen egy stílusa van a palinak, a sok filós részhez kellenek idegenek, de épp ez adja regényei savát-borsát. Metro 2034 fele akkora terjedelmű lett mint a 2033, de a történetet nagyon húzni se lehetett, inkább Hunter személyiségén volt a hangsúly. Dmitry azt nyilatkozta egy darabig pihenteti a szériát, de fejébe már kész a Metro 2035 alapja. Megjelent nemrég az új könyvbe a Szürkület, ez is Oroszországba játszódik, csak épp a maja világvégével foglalkozik, marha érdekes könyv ez is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hogy tudjam, milyen könyvsorozat ez amit hónapok óta dicsér mindenki, és mi az első kötete (feltéve hogy az elején érdemes elkezdeni olvasni)?

Tűz és Jég dala sorozat és a Trónok harca az első kötet címe (a belőle készült TV-sorozatnál az első kötet címét használják minden évadnál).

 

Sajnos, szerintem, a 4. és 5. rész a Kardok viharánál gyengébb kötetek, de persze így is élvezhetőek.

Igen, de szerintem ez a történet ívéből következik. A Kardok vihara afféle trilógia-záró ami a pontot tesz az

Öt Király háborújára

Martinnak még olyan ötlete is volt, hogy ugrik pár évet a negyedik könyvvel, aminek már inkább az a feladata -az ötössel karöltve- hogy felvezessék a végső nagy finálét. Meg persze ehhez hozzá kell csapni, hogy Martin menet közben láthatóan beleszeretett a saját világába és egyre szivesebben foglalkozik a cselekmény mellett a világépítéssel. Nekem egyébként így is nagyon tetszik amit csinál.

 

Visszalapoztam pár odalt- de lehet elkerülte a figyelmem- de még Bomarr nem írt kritikát a Sárkányok táncáról.

Várom már, mert jókat írt a korábbi könyvekről is :)

Köszi, hogy szóltál, a napokban pótolni fogom a hiányosságomat :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akár ott is. Egyedül azt tudom, hogy az Alexandrába ma szállították ki. Ezen túl megállt a tudományom, de feltételezem, hogy a többi könyvesbolt is mostanság kapja meg. Jövő héten mindenképpen.

Gratula :) A kiadótól nem érdemes beszerezni? Úgy láttam, hogy tőlük is meg lehet venni.

 

A tűz és jég dala

Én is nemrég olvastam végig, és hasonlóan érzek. :)

 

Jon és a története a legjobb nálam eddig, de Tyrion sorsára is nagyon kíváncsi vagyok, és mindkettőjüknek hosszú életet kívánok még. :) Aki pedig a legnagyobb pozitív meglepetés lett, az Jamie Lannister. :)

 

 

 

Nekem az elején Jon lett az egyik kedvencem, de ott van a dobogón Tyrion is :) Jamie valóban egy kellemes meglepetés volt.

 

 

Én meg csak azt érzem, hogy folyamatosan úsznak ki a fejemből a könyv részletek, annyira hosszú volt, és sok minden történt benne...

Nem vagy egyedül vele, néha nekem is agyalnom kell, kivel mi is történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R. A. Salvatore : A Medve

 

Zseniális befejezés lett. Kellően összetett történetileg és akciódús is. A vége egy kissé szomorkás lett, nem hittem volna, hogy ezt meg meri lépni. De egyben nagyon heroikus is.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hogy tudjam, milyen könyvsorozat ez amit hónapok óta dicsér mindenki, és mi az első kötete (feltéve hogy az elején érdemes elkezdeni olvasni)?

Az én lelkesedésem a 3. kötettel elszállt. Az 5.-et már csak könyvtárból kölcsönöztem ki, mert már nem voltam hajlandó érte pénzt kidobni.

Sőt, most úgy gondolom, hogy az első 4 könyvet még akciósan is kár volt megvennem.

De ez csak az én véleményem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát aki még nem kezdett bele, de tudja magáról hogy nehezen viseli, ha a szimpatikus szereplők nincsenek állandó burokban és akár el is patkolhatnak, és zavarja ha egy történet nem az ezerszer bejárt ösvényeken halad akkor az tényleg inkább bele se kezdjen. A Tűz és Jég dala kivételesen egy olyan történet, amihez semmi hasonlót nem írtak még és nem törekszik arra, hogy az olvasó menetrendszerűen fellélegezhessen és örülhessen. Bár hozzátéve: ez a tulajdonsága nem vált fölösleges manírrá. Martin nagyon érzi, hogy nem attól lesz jó egy történet, hogy állandóan valami rossz történik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.