Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Starship Troopers mennyire gyerekmázas szerinted?

Ugye ezt nem megnyugtató példának szántad a Starship Troopers 2-3 tükrében. :para: (Azt az apróságot nem számítva, hogy az első rész igen gyér könyvadaptáció, bár tény, remek film.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"That will be followed by Episodes 8 and 9 – and our long term plan is to release a new Star Wars feature film every two to three years.”

 

Ennél rosszabb nem is lehet.....az a tervük, hogy kihozzák a 7-8-9-et és utána két-három évente újabb Star Wars filmeket. Így kell ezt, egészen addig, amíg a 4 milliárd dollár vissza nem termelődik.

 

Na akkor leírom, a Star Wars titka, hogy a két trilógia két külön generációra lett szabva és Lucas részint a technika miatt részint pedig a korszellem változása miatt tolta ki az időt a két filmfolyam között. Ugyanis a Star Wars együtt rezeg a nagy társadalmi változásokkal és kell, hogy a trilógiák vagy filmek között bazi nagy űr legyen. Nehéz ezt pár mondatban összefoglalni, de a Star Wars úgy sikeres, ha minél kevesebb van belőle és az is jó ritkán jön....de ha kijön, az mindig egy aktuális korszellemet fed le. A Star Wars halála, ha a Twilight (foskalács) mozifilmek mintájára minden évben lehoznak belőle egyet.

De a Twilight épp hogy lezárt történet. Akkor már hozhattad volna példának a James Bondot. Eredetileg a Star Wars trilógiák csak a technikai nehézségek miatt lettek egyébként ennyire külön leforgatva. A nagy társadalmi változásokra pedig szerencsére nem remeg: annál sokkal univerzálisabb történetről van szó. Lucas pont ugy irta meg a sztorit, ahogy azt már felvázolta évtizedekkel korábban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez egyelőre nem tudok józan gondolatot hozzáfűzni, bár ahogy látom, az itt lévők nagy része hasonlóképp vélekedik. Alaposan emésztenem kell még...

 

Ebben a videóban Lucas beszél a Star Wars filmek jövőjéről...

http://www.youtube.com/watch?v=YyqlTi7lkhY

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye ezt nem megnyugtató példának szántad a Starship Troopers 2-3 tükrében. :para: (Azt az apróságot nem számítva, hogy az első rész igen gyér könyvadaptáció, bár tény, remek film.)

De épp hogy megnyugtatásul szántam. Különösen azért mert a folytatások nem Disney-k. Ugye milyen rossz ha már valamit nem a Disney csinál? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a Twilight épp hogy lezárt történet. Akkor már hozhattad volna példának a James Bondot. Eredetileg a Star Wars trilógiák csak a technikai nehézségek miatt lettek egyébként ennyire külön leforgatva. A nagy társadalmi változásokra pedig szerencsére nem remeg: annál sokkal univerzálisabb történetről van szó. Lucas pont ugy irta meg a sztorit, ahogy azt már felvázolta évtizedekkel korábban.

 

Ezt ne vedd bántásnak...tudom, nagy rajongó vagy és ezt tisztelem is, de talán (!) pont nem érzed a mítosz sikerének titkát. Nem az a lényeg, hogy Lucas 30 éve megírta előre az egész történetet, hanem hogy azt megfelelő korokra osztva prezentálta.

 

Tehát a Star Wars az egy társadalmi szinten létező jelenség és úgy működik növekszik illetve úgy is múlik el bizonyos része, ahogy az emberi korszellem és generáció növekszik vagy vész a feledés homályába. Tehát finoman rezeg együtt a korokkal és a túlélésének a záloga, hogy nem eröltetve, hanem mindig a megfelelő időben támadt fel.

 

A Starship Troopers pedig egy 1997-es film, azóta pedig Hollywood nagyon "elkurvult". Száműzték az értéket és felnőtt egy olyan forgatókönyvíró generáció, aki talán még életében nem fogott tollat. (finom voltam!) De pont a Starship Troopers a legrosszabb példa, mert megbukott (pedig 5/5 a film) és azóta nem is készült annyira merész, szatirikus és minőségi alkotás...illetve készült, de nem a korhoz mérten hatalmas büdzséből. A Star Wars esetében pedig a Disney biztosra fog menni, ezért az aktuális sztárok egész hadát bele fogja nyomni a filmekbe. Egész sor pszichológus fogja megtervezni a jövő Luke Skywalkerét....szinte már várom a híreket, hogy Hanna Montana és/vagy Selena Gomez is szerepet kap majd az EP7-ben...Disney sztárok!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elgondolkodtató, hogy ha ti, mint rajongók ennyire elutasítjátok a egész Saga jövőjét, akkor mit lehet majd várni a alapból SW-utáló világtól? Már várom az Indexes köpködést...

 

Nem nekünk kellene most inkább bízni Lucas értékítéletében? Nem hiszem, hogy a Disney azt csinál a SW-szal, amit csak akar: vélhetően van rá biztosíték, hogy nagyjából a szellemiség megmaradjon. Az is tény - és én már rég gondoltam is rá -, hogy a Fisher/Ford/Hamill triumvirátus korban pont most érné el azt a kort, amit Lucas eredetileg szánt a záró trilógia időpontjának.

 

No persze minden forgatóköny kérdése. Én örülni fogok az EP VII-nek is, a rendező kérdésében meg Bomarr pártján vagyok: inkább nagyobb neveket várok, mint senkiket. A Disney fog válogatni, az biztos. Fincher, Nolan, Spielberg, Jackson ... felőlm bárki lehet befutó. :)

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De épp hogy megnyugtatásul szántam. Különösen azért mert a folytatások nem Disney-k. Ugye milyen rossz ha már valamit nem a Disney csinál? :D

Aha, jó példa, hogy a Disney hogyan védi a saját "gyermekeit". Kiadta a kezéből, miután ő nem volt elégedett vele, hadd szarja össze boldog boldogtalan. Ugye milyen jól csinálja a Disney? :P Te sem leszel ilyen vidám, amikor már a Star Wars vs Terminatort forgatják direct to BR formában. :evil::para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez nagyon durva, de én azért még várom.:)

Amikor látok egy animációt amiben Han Luke vagy bárki van a régi trilógiából elszorul a szívem, hogy mennyire jó lenne őket új kalandokban látni, és hogy már mennyire unom az előzményeket, meg a clone wars meg a még korábbi történeteket. És gondolom a régi szereplők már alig lennének benne, de ezt akkor is látnom kell még! :) SW 7 FTW!!! :)

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én valahol Bomarr és Ody véleményei között vagyok félúton. Hol ide, hol oda húzok jobban. Mindenesetre azt mondom várjuk ki, hogy mi lesz.

 

Ám egy dolog egészen biztos. A mai nappal a LUCAS korszak ezek szerint végleg lezárult... és kezdődik valami egészen más, valami teljesen új, ami nem feltétlen biztos, hogy rossz lesz.

 

Jelenleg, amint mondtam, nagyon vegyesek az érzéseim.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt ne vedd bántásnak...tudom, nagy rajongó vagy és ezt tisztelem is, de talán (!) pont nem érzed a mítosz sikerének titkát. Nem az a lényeg, hogy Lucas 30 éve megírta előre az egész történetet, hanem hogy azt megfelelő korokra osztva prezentálta.

 

Tehát a Star Wars az egy társadalmi szinten létező jelenség és úgy működik növekszik illetve úgy is múlik el bizonyos része, ahogy az emberi korszellem és generáció növekszik vagy vész a feledés homályába. Tehát finoman rezeg együtt a korokkal és a túlélésének a záloga, hogy nem eröltetve, hanem mindig a megfelelő időben támadt fel.

Hát pedig a Star Wars csak a CGI miatt támadt fel ott és akkor. Pontosabban az ILM fejlesztéseinek köszönhetően. És ez persze csak a filmek, mert ha Lucason múlik a Star Wars mindig velünk lett volna nem csak képregényekben és regényekben hanem akár TV-filmekben és sorozatokban is csak az ezirányú dolgaikból rosszul jöttek ki anno. Az alapjárat az lenne hogy mindig jön az SW és nézd a Clone Wars is milyen marha jó tud lenni pedig még csak pár év telt el az ep.3 óta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, jó példa, hogy a Disney hogyan védi a saját "gyermekeit". Kiadta a kezéből, miután ő nem volt elégedett vele, hadd szarja össze boldog boldogtalan. Ugye milyen jól csinálja a Disney? :P Te sem leszel ilyen vidám, amikor már a Star Wars vs Terminatort forgatják direct to BR formában. :evil::para:

Már amennyiben eladhatják a jogokat... nagyon amatörnek nézitek Lucast. Tényleg úgy gondoljátok hogy valami sima adás-vételit kötöttek és semmi kisbetűs rész nem volt és Lucas úgy van vele, hogy az örökségével azt csinálnak amit akarnak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abba különben belegondolt valaki hogy mi van ha rebootolni fogják a prequelt hogy sok barom Quarron-féléknek tetszen? Hogy más lesz az eredmény? Vagy akár a classickal is megtehetik. Ennek baromira nem lesz jó vége. Irtózatos ökörségeket fognak jönni filmekben és könyvekben.

Lucas rettenetes döntést hozott a jövőre nézve. A lányára kellett volna hagynia az legalább ért hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez arcon csapott.

 

Szerintem egy gond van. Az hogy folytatódni fog a Star Wars előbb-utóbb valamilyen módon, ebben biztosak lehettünk, de az hogy a Disney már az első közleményében azt mondja hogy ők bizony 2 évente új SW filmet fognak gyártani, mindenféle légből kapott ötletekből.. ez nem bizakodásra ad okot, hanem arra hogy tömegcikké válnak a SW filmek, nem lesz már kuriózum, egy egyedülálló világ amiből nem készítenek mindenféle sz*rt. George Lucas 16 éven át tervezte mondhatni a folytatást, ezek meg csettintenek és már a játékbábukat gyártják a 7. részhez.

 

Lehet folytatni a SW-t, nem azzal van a gond, de ne k*rvuljon el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elgondolkodtató, hogy ha ti, mint rajongók ennyire elutasítjátok a egész Saga jövőjét,

Szerintem mi inkább féltjük az SW-t! Én borzasztóan. Nekem Lucas volt a garancia. Sokan nem szerették azt a lakonikus stílust amit az SW képviselt, de én imádtam, mert ő inkább a képekkel mesélt! Az SW lényege a Lucas -i látásmód. Ezt ki adja majd vissza?

 

Már amennyiben eladhatják a jogokat... nagyon amatörnek nézitek Lucast. Tényleg úgy gondoljátok hogy valami sima adás-vételit kötöttek és semmi kisbetűs rész nem volt és Lucas úgy van vele, hogy az örökségével azt csinálnak amit akarnak?

Nem nézem amatőrnek, de kicsit érthetetlen amit tett. Várom a részleteket...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A franchise eddig biztos kezekben volt, ezért nem szabadult el soha ökörségek irányába az egész. Ez most másképp lesz. Star Wars vs Alien? Talán nem is olyan elképzelhetetlen... egy világ omlott bennem össze. Talán a gyerekkorom vége?

 

Mintha milliók kiáltottak volna fel egyszerre, aztán hirtelen csönd lett... Valami szörnyű dolog történt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, jó példa, hogy a Disney hogyan védi a saját "gyermekeit". Kiadta a kezéből, miután ő nem volt elégedett vele, hadd szarja össze boldog boldogtalan. Ugye milyen jól csinálja a Disney? :P Te sem leszel ilyen vidám, amikor már a Star Wars vs Terminatort forgatják direct to BR formában. :evil::para:

 

Dzséjt, ne adjál már ötleteket! :lol: Star Wars vs Terminator. :lol: Ezek fontos percek, a Disney nézi a fórumokat és szedi be az első gondolatokat...holnap már készül is belőlük a forgatókönyv, egy hónap múlva Timur (Vámpirhunter) Bekmambetov kezdi is a forgatást Hanna Montanna és a The Rock főszereplésével. :cry:

 

Az Asylum pictures-nak kellett volna eladni a jogokat! :cool::lol:

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez arcon csapott.

 

Szerintem egy gond van. Az hogy folytatódni fog a Star Wars előbb-utóbb valamilyen módon, ebben biztosak lehettünk, de az hogy a Disney már az első közleményében azt mondja hogy ők bizony 2 évente új SW filmet fognak gyártani, mindenféle légből kapott ötletekből.. ez nem bizakodásra ad okot, hanem arra hogy tömegcikké válnak a SW filmek, nem lesz már kuriózum, egy egyedülálló világ amiből nem készítenek mindenféle sz*rt. George Lucas 16 éven át tervezte mondhatni a folytatást, ezek meg csettintenek és már a játékbábukat gyártják a 7. részhez.

 

Lehet folytatni a SW-t, nem azzal van a gond, de ne k*rvuljon el.

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mi inkább féltjük az SW-t! Én borzasztóan. Nekem Lucas volt a garancia. Sokan nem szerették azt a lakonikus stílust amit az SW képviselt, de én imádtam, mert ő inkább a képekkel mesélt! Az SW lényege a Lucas -i látásmód. Ezt ki adja majd vissza?

 

:clap: ennyi!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már amennyiben eladhatják a jogokat... nagyon amatörnek nézitek Lucast. Tényleg úgy gondoljátok hogy valami sima adás-vételit kötöttek és semmi kisbetűs rész nem volt és Lucas úgy van vele, hogy az örökségével azt csinálnak amit akarnak?

Khm... Darth Maul feltámadt, állítólag az ő szavára, az ep2 egyik-másik jelenete amatőr mód szét lett trancsírozva a BR-re (tegnap néztem meg, az a két jelenet még mindig fáj(, és a Darth Vaderféle nooo-noooo (ami még mindig teljesen fölösleges), és most ez. Ezek után én nagyon sok mindent el tudok képzelni az öregről, de egyik sem hízelgő. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.