Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Elgondolkodtató, hogy ha ti, mint rajongók ennyire elutasítjátok a egész Saga jövőjét, akkor mit lehet majd várni a alapból SW-utáló világtól? Már várom az Indexes köpködést...

 

Nem nekünk kellene most inkább bízni Lucas értékítéletében? Nem hiszem, hogy a Disney azt csinál a SW-szal, amit csak akar: vélhetően van rá biztosíték, hogy nagyjából a szellemiség megmaradjon. Az is tény - és én már rég gondoltam is rá -, hogy a Fisher/Ford/Hamill triumvirátus korban pont most érné el azt a kort, amit Lucas eredetileg szánt a záró trilógia időpontjának.

 

No persze minden forgatóköny kérdése. Én örülni fogok az EP VII-nek is, a rendező kérdésében meg Bomarr pártján vagyok: inkább nagyobb neveket várok, mint senkiket. A Disney fog válogatni, az biztos. Fincher, Nolan, Spielberg, Jackson ... felőlm bárki lehet befutó. :)

 

Ez viszont nagyon igaz!! Mondjuk egy Nolan rendezésre piszkosul kíváncsi lennék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez viszont nagyon igaz!! Mondjuk egy Nolan rendezésre piszkosul kíváncsi lennék.

 

Halálra unnánk magunkat, pedig jók az új Batman filmek....na de a Tim Burton feeling, az volt a csillagos 5-ös! (Ez egy szubjektív vélemény! :peace: )

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig nem értem, miért lenne rosszabb ez a jövendő éra, mint akár csak a TCW??

 

Már Maul feltámasztása borzasztóan cikis - ezt pedig még Lucas alat követték el.

 

 

Azért mert csinálhatnak még filmeket. Ahogy Ody írta CSAK Lucas tud minőségi sw-t csinálni senki más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bontsuk ketté: az, hogy ismét minden a Star Warsról fog szólni, az mindenképpen jó. Én ennek örülök. Az, hogy másoknak mennyire tetszik, már az EpI óta, ha nem is hidegen hagy, de java részt nem igazán tud érdekelni. Az már sokkal inkább, hogy ez a közösség mit szól hozzá. Azt mondom: legrosszabb esetben is itt lesz nekünk ez a 6 rész, amit már senki sem vehet el tőlünk. Ha emellett születnek jó filmek pluszban, azon csak nyerhetünk.

 

Hatalmas a kockázat, és persze a rókabőr effektus miatt könnyen lehet, hogy a Star Wars név elgyengül, de magam is úgy éreztem, hogy előbb-utóbb át kell adni a stafétabotot, mert az várható volt, hogy nem marad a mai világban reboot vagy egyéb kezdeményezés nélkül. Akkor pedig már tényleg a Bomarr által jelzett módon történjen meg, és lehetőleg profi módon. Bizakodjunk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most per pillanat egy embert tudok elképzelni, mint megnyugtató biztosíték: Nolan.

Ne hogy már itt is hype-olva legyen. Lucas és ő ég és föld! Két év alatt egyébként sem lehet egy normális és színvonalas SW filmet csinálni. A saga megerőszakolása zajlik éppen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halálra unnánk magunkat, pedig jók az új Batman filmek....na de a Tim Burton feeling, az volt a csillagos 5-ös! (Ez egy szubjektív vélemény! :peace: )

 

Valóban... mint ahogy az enyém is (Burton félét nem szerettem, Nolan félét imádtam, és sohasem unatkoztam Nolan filmen.) :)

 

Ody... és J.J-t is támogatom :)

 

Azért Nute, remélem nem vágod fel az ereidet, mert Lada és én nagyon komáljuk Nolan rendezéseit!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először azt hittem, hogy kamu. Csak az lehet. Aztán feljöttem a Sagára és kiderül, hogy nem. Hát... Nem örülök neki, fogalmazzunk így. Megvan a veszélye annak, hogy a Star Wars elk*rvul a jövőben, de annyira csak nem, hogy még az eddig megjelent EU-khoz képest is szörnyű. (Ahhoz már nagyon durván kell "teljesíteni.") A Star Wars rajongásom amúgy sem a régi már az utóbbi időben és ezek után valószínűleg nem is lesz az. Ettől függetlenül viszont nem kell úgy tekintenünk a Disney-re, mintha minden áron gúnyt akarna űzni ebből a filmsorozatból. Azért senki se várjon ilyen Justin Biebereket, meg Selena Gomezeket a filmekben, csak azért, mert ők folynak a Disney Channelből, A Karib-Tenger Kalózai is Disney produkció volt, világklasszis sztárokkal. És szerintem rengeteg olyan híresség van, aki tűkön ülve vár arra, hogy szerepeljen benne, nem fogják ilyen kis ripacsoknak kiadni. (Nyilván van, akinek nem tetszett, én szeretem és szerintem okkal volt népszerű.) Természetesen pénzt óhajt keresni vele a Disney, mert mintha Lucas nem tette volna! Elég az óceáni EU-ra gondolni, vagy erre az egész Darth Maul visszatér dologra, ami szintén elég pénz szagú volt sokak szerint. Ettől függetlenül a Disney-nek nem szándéka rossz filmet csinálni belőle. Persze, vannak mögötte anyagi érdekek, de melyik film mögött nincsenek? Igazából várható volt, hogy előbb, vagy utóbb eljön ez a pillanat. Már sokszor gondoltam egy esetleges Star Wars rebootra majd évtizedek múlva. Hát, hamarabb eljött végül a változás szele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nolan rendezett már mesét? Ez a baj! Az SW nem a Batman... Áhhhh....úgy sz*r ez az egész ahogy van. De ha mondani kellene valakit, akkor én csak egy embert tudnék, az pedig J.J. Abrams.

 

:clap: ennyi! v2.0

 

Sok jó rendező van, de olyan, aki tud is mesét mesélni, ritka mint a fehér holló!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt mondom: legrosszabb esetben is itt lesz nekünk ez a 6 rész, amit már senki sem vehet el tőlünk. Ha emellett születnek jó filmek pluszban, azon csak nyerhetünk.

Én például azért vagyok lelkes, mert tök igy élem meg. Vagy lesznek megint nagy, marha jó SW filmek -vagy ha nem mind akkor pár- vagy marad ami eddig is volt. Volt idő amikor nagyon érdekelt, hogy mi a Star Wars megitélése a világban, de annak már jó ideje vége, igy ha rosszak lesznek és sokan huhognak... hát az olyan nagyon nem is lesz nagy újdonság öszintén szólva és ahogy eddig se ugy ezután se érdekel a nagybani megitélés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne hogy már itt is hype-olva legyen. Lucas és ő ég és föld! Két év alatt egyébként sem lehet egy normális és színvonalas SW filmet csinálni. A saga megerőszakolása zajlik éppen.

 

Nolan bizonyította, hogy alázattal és kreativitással képes nyúlni egy halott univerzumhoz. Nem hiszem, hogy a műfaji eltérés nehézséget jelentene neki.

De JJ sem hangzik rosszul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én például azért vagyok lelkes, mert tök igy élem meg. Vagy lesznek megint nagy, marha jó SW filmek -vagy ha nem mind akkor pár- vagy marad ami eddig is volt. Volt idő amikor nagyon érdekelt, hogy mi a Star Wars megitélése a világban, de annak már jó ideje vége, igy ha rosszak lesznek és sokan huhognak... hát az olyan nagyon nem is lesz nagy újdonság öszintén szólva és ahogy eddig se ugy ezután se érdekel a nagybani megitélés.

No igen. És akkor itt majd hogy beszélgetünk erről az egészről? Az egyik csak a felét fogadja a másik meg a másik felét? Így csak veszekedni lehet, mert nem egy alapról indul az egész téma kivesézése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én például azért vagyok lelkes, mert tök igy élem meg. Vagy lesznek megint nagy, marha jó SW filmek -vagy ha nem mind akkor pár- vagy marad ami eddig is volt. Volt idő amikor nagyon érdekelt, hogy mi a Star Wars megitélése a világban, de annak már jó ideje vége, igy ha rosszak lesznek és sokan huhognak... hát az olyan nagyon nem is lesz nagy újdonság öszintén szólva és ahogy eddig se ugy ezután se érdekel a nagybani megitélés.

 

Én is beszállok a tapsolós kommentelők közé. Ebben sok igazság van! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én például azért vagyok lelkes, mert tök igy élem meg. Vagy lesznek megint nagy, marha jó SW filmek -vagy ha nem mind akkor pár- vagy marad ami eddig is volt. Volt idő amikor nagyon érdekelt, hogy mi a Star Wars megitélése a világban, de annak már jó ideje vége, igy ha rosszak lesznek és sokan huhognak... hát az olyan nagyon nem is lesz nagy újdonság öszintén szólva és ahogy eddig se ugy ezután se érdekel a nagybani megitélés.

Örülök, hogy egyetértünk. :) Elsőre én is lesokkolódtam, de bőven jól is elsülhet, ha pedig nem, akkor még mindig marad a SAGA. :) Amúgy ha a rajongók többsége ki van akadva... mit szólhatnak az EU írók / EU kedvelők?! :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én is! :) Hamarabb elhittem volna, hogy Lucas csinálja a hetest, mint hogy eladja az egészet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem dőlt össze a világ.

 

A miénk nem, az SW világa igen. :cry:

 

Olyan jó dolog volt, hogy volt Star Wars Saga, ránézek a BD díszdobozra, és ott van a TELJES TÖRTÉNET, A LEGENDA.

 

Ennek lett vége, innentől kezdve olyan lesz mint a Marvel filmek (2 jó, többi közepes). Ha nem sikerül pár év és reboot és retcon.

 

Minden rendezőt vonz? Ugyan már... 1997, de jobb esetben is 1999 óta nevetség tárgyává tették.

 

Sok mindent tudnék még írni indulatból, amit nem teszek meg.

 

Köszönjük... :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen. És akkor itt majd hogy beszélgetünk erről az egészről? Az egyik csak a felét fogadja a másik meg a másik felét? Így csak veszekedni lehet, mert nem egy alapról indul az egész téma kivesézése.

Szerintem alap, hogy a hat film külön egész. Ez Lucas Saga-ja. Ami ezután jön az valami tök más még ha látszolag a történet szintjén csatlakozni is fog hozzá. Én nem hiszem, hogy van aki egybe akarja őket láti majd, mert az erőltetett lenne. A Sagat azért néztük egybe mert egy alkotó állt mögöttük, aki ezt a mesét mint élete munkája el akarta mondani. Majd biztos lesz valami frappáns név arra ami ezután jön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nolan semmiképp se rendezze, hiába a kedvenc rendezőm jelenleg, az ő látásmódja túl romantikamentes egy meséhez. Mondjuk az egyik kedvenc filmje tudtommal a Csillagok Háborúja. :)

Inkább Abrams akkor már.

 

Gondolom John Williams se nagyon fog már visszatérni, nélküle meg nem tudok elképzelni SW-os mozgóképet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig nem értem, miért lenne rosszabb ez a jövendő éra, mint akár csak a TCW??

Két választ is tudok adni.

1) A TCW egy gyereksorozat, súlya annyi, mint a könyveknek. Hiába kardoskodnak amellett, hogy a mozifilmekkel egy szinten áll, ez legfeljebb az univerzumon belül igaz, a valóságban a mozifilmek még rendes TV sorozatokhoz képest is súlyosabbak, popkultúrális hatásuk erőteljesebb lesz, hát még egy animációs, tizenéveseket megcélzó, húsz perces animációs sorozat.

2) Mert beindul a rókabőr effektus. Jönnek a folytatások, aztán az előzmények, aztán amikor ezekkel már a béka ülepe alá rugdosták a címet (ala Star Trek, Alien), jöhetnek a remake-k és rebootok. A f*szomnak sem kell, mert tízből egy, ami sikerül (Star Trek, és ugye kérdés, hogy a tizenkettedik résszel sikerül-e megismételni a Főnix feltámadását, vagy végleg a hamvaiba hal). És persze, ha már remake-eltük/rebootoltuk, jöhetnek azok folytatásai.

Összességében nem a hetedik filmtől félek. Mert annak elképzelhetetlen elvárásoknak kell megfelelnie, szóval tuti odateszik magukat, pláne a befektetés méretét elnézve (mellesleg ezeket az elvárásokat így sem fogják tudni megugrani, de rossz nem lesz). Hanem ami utána jön, engem az aggaszt.

 

Ha választani kéne rendezőt, én is egyikként Abramst jelölném meg (a Star Trek amúgy is az ep6 mintájára készült), másiknak Whedont, és talán még James Cameron, aki mint jó meseszövő sci-fi guru szóba jöhet, ráadásul ő nagy Star Wars fan és baromira tiszteli az alapműveket.

 

De én inkább azt a kérdést feszegetném, hogy nem lehetett volna békén hagyni? Minek folytatni, remake-elni, rebootolni? Miért nem lehet egy elkészült művet, egy kerek sztorit úgy hagyni? Már leszámítva a dollármilliókat... Egyik részem fohászkodott azért, hogy Lucas a végrendeletébe belefoglalja: soha a büdös életbe senki sem nyúlhat hozzá a Star Warshoz. Pont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy gyors gondolat...a mai adásvétel a kapitalista történelemben is egyedülálló. Lucas 100 százalékban birtokolta a céget, persze, lehet, hogy voltak részvényesek, de kvázi egy vállalatbirodalom, egy komplett filmes Microsoft kerül kótyavetyére. Erről könyvek fognak születni, borítékolhatjátok is. A szerződés, amin Lucas neve szerepel önmagában történelmi jelentőségi, nekünk viszont részvéttávirat. Lucas független rendezőből mogullá nőtte ki magát, de úgy, hogy Hollywood kiutálta, nem tagja a színészek és rendezők szakszervezetének, nem tagja a jelentősebb rendezői kluboknak sem, mert Hollywood mindent mindig privilegizált és Lucas mindig is gyűlölte az álomgyár álmokon lépkedő elefánttalpait. (Spielberg azért nem rendezhette meg a Jedit, mert benne volt a rendezők valamelyik flancos szervezetében, és Hollywood megfenyegette, hogy a független Lucasfilmnek rendez, az életbe nem kap munkát. Egy olyan társaság volt a Lucasfilm, ami egyedül képes lett volna kiváltani a teljes hollywoodi stúdiórendszert. Akkora anyagi tőkével és filmes tapasztalattal bírt, hogy független stúdió létére gyűlölt riválisa lett Hollywood belterjes köreinek. A Lucasfilmet nem felvásárolták, a független és kreatív Lucasfilmet ma a tőke bekebelezte.

 

Ebben nincs semmi reménykeltő, és aki kicsit is érdeklődik a politika iránt, az érti, hogy én most mire gondolok most.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.