Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Ezt embere válogatja. :) Nekem az SW van. Nem a fele, harmada, 1-2 rész hanem az egész hat rész és a TCW. Na már most itt sem lenne baj, ha csak megmaradna EU szinten a dolog, de nem fog hisz ez lesz a hivatalos folytatás! Innentől kezdve mi nevezhetjük "új EU" -nak meg minden másnak, ha el lesz sz*rva akkor biza annak végleg annyi. Kíváncsi vagyok Simon Zoli mit szól majd ehhez.

Na látod, én meg már eleve kicsit külön kezelem a 4-5-6-ot és az 1-2-3-at. És ahogy ott sem volt apelláta, mikor Lucas behozta a midichlorianokat pl, úgy igazából itt sem lesz. Kapunk amit kapunk. Nem lehet mindenki kedvére tenni. Bár lehetne. Én általában azért próbálok arra gondolni, hogy jó lesz. Mert végül is mégiscsak a SW-hoz nyúlnak hozzá. És valahol bízok pár apróbetűs kitételben a szerződésben. By Lucas. (még akkor is, ha nem voltam teljesen elégedett az előzményekkel. De akkor is SW)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na látod, én meg már eleve kicsit külön kezelem a 4-5-6-ot és az 1-2-3-at. És ahogy ott sem volt apelláta, mikor Lucas behozta a midichlorianokat pl, úgy igazából itt sem lesz. Kapunk amit kapunk. Nem lehet mindenki kedvére tenni. Bár lehetne. Én általában azért próbálok arra gondolni, hogy jó lesz. Mert végül is mégiscsak a SW-hoz nyúlnak hozzá. És valahol bízok pár apróbetűs kitételben a szerződésben. By Lucas. (még akkor is, ha nem voltam teljesen elégedett az előzményekkel. De akkor is SW)

 

Ezzel csak az a probléma, hogy Lucasnak joga van baromságokat, vagy kevésbé elfogadható dolgokat beleírni a Star Wars világába, de ha Cameron beleírja a Terminátort (szándékosan torzítottam ennyire) akkor azért az egészen máshogy csapódik majd le a rajongóknál. Lucasnak joga van hozzá, hogy hülye legyen és azt én készséggel akceptálom, ha más teszi hozzá ugyan azt a baromságot, az azért egyészen más dolog!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, de azért Lucas saját gyereke a Star Wars és ugyan a szülő is azért dolgozik, hogy legyen pénz a családra, de a gyermekét nem a profit keresztmetszetén keresztül vizsgálja. Cameron meg maximum rajongó, az agyában összeállhat ugyan egy közel tökéletes kép, de az annyira sosem lesz tökéletes, mint az alkotó képzeletében!

Cameron is alkotó. ;) De speciel vele kapcsolatban az olyan filmekre gondoltam, mint az Avatar, az Aliens, a Titanic vagy a Terminator 1-2. Te azt mondod, hogy aki üzletember, az rossz filmet fog csinálni. Én írtam példát, hogy ez dőreség, mert attól, hogy valaki jó üzletember, lehet jó, sőt, kiváló mesélő. Lucas és Cameron erre élő példák. És ne ringasd magad abba az illúzióba, hogy Lucas sosem vizsgálta a profit keresztmetszetén át gyermekét. Nem azért kötött anno olyan megállapodást a Foxxal, amilyet, mert súgott neki a Szent Kincseskamrából. Nagyon szépen látta ő a dollárokat a Star Warsban, azért született a Lucasfilm mellé még egy LucasArts is, azért hagyott jóvá mindenféle könyvet, játékot, mondhatni, kakkantott bele abba, hogy ki hogyan taszigálja a gyermekét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nagy kérdés. Lucas vajon a merchadise jogokat is eladta, vagy csak a filmkészítés jogait?

Én úgy tudom - de aki okos az javitson ki ha nem igy van- hogy a merchandise jogok azok személy szerint nála voltak és nem a Lucasfilmnél. Én alapjáraton úgy gondolnám, hogy ami eddig járt neki a merchandis után az ezután is járni fog, viszont a maradék rész ami eddig a cégnek járt az most a Disney-hez megy. De ez tényleg olyan amit csak konkrét szerződés ismerője tudna megválaszolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel csak az a probléma, hogy Lucasnak joga van baromságokat, vagy kevésbé elfogadható dolgokat beleírni a Star Wars világába, de ha Cameron beleírja a Terminátort (szándékosan torzítottam ennyire) akkor azért az egészen máshogy csapódik majd le a rajongóknál. Lucasnak joga van és azt én adoptálom, ha más teszi hozzá ugyan azt a baromságot, az azért egyészen más dolog!

Nézd, Lucasnak meg joga volt azt tenni a "felnőtt" gyerekével, amit akar. Ha nekem lenne valamim, én is azt mondanám, azt csinálok vele amit akarok. Ha nem fog tetszeni, nem fogom nézni. Ha meg tetszik, hát akkor csak jó. De tényleg, legpesszimistább nézetem szerint is 50%, hogy j lesz! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom - de aki okos az javitson ki ha nem igy van- hogy a merchandise jogok azok személy szerint nála voltak és nem a Lucasfilmnél. Én alapjáraton úgy gondolnám, hogy ami eddig járt neki a merchandis után az ezután is járni fog, viszont a maradék rész ami eddig a cégnek járt az most a Disney-hez megy. De ez tényleg olyan amit csak konkrét szerződés ismerője tudna megválaszolni.

Aha. A végén még kisül, hogy csak annyi változik, hogy a Fox logó helyére a Disney logó kerül. :)

 

Ezzel csak az a probléma, hogy Lucasnak joga van baromságokat, vagy kevésbé elfogadható dolgokat beleírni a Star Wars világába

Tök mindegy, ki tesz bele baromságot. A baromság az baromság, akárki szövi bele. Azért az alkotónak sem szabad mindent, mert onnantól már rossz alkotó, aki valójában romboló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nekem lenne valamim, én is azt mondanám, azt csinálok vele De tényleg, legpesszimistább nézetem szerint is 50%, hogy j lesz! :)

A másik ötven százalék alapján pedig K. (men in black) Bocsi, nem tudtam kihagyni. :D

 

Dzséjt: Nem hiszem. Nekem az egészből az jön le, hogy Lucas belefáradt az SW gardírozásába, és inkább köszöni szépen az érte kapott pénzt, és gondoskodik az ük-ük-ük unokájáról is. Szerintem nemcsak képletesen adja át a stafétabotot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cameron is alkotó. ;) De speciel vele kapcsolatban az olyan filmekre gondoltam, mint az Avatar, az Aliens, a Titanic vagy a Terminator 1-2. Te azt mondod, hogy aki üzletember, az rossz filmet fog csinálni. Én írtam példát, hogy ez dőreség, mert attól, hogy valaki jó üzletember, lehet jó, sőt, kiváló mesélő. Lucas és Cameron erre élő példák. És ne ringasd magad abba az illúzióba, hogy Lucas sosem vizsgálta a profit keresztmetszetén át gyermekét. Nem azért kötött anno olyan megállapodást a Foxxal, amilyet, mert súgott neki a Szent Kincseskamrából. Nagyon szépen látta ő a dollárokat a Star Warsban, azért született a Lucasfilm mellé még egy LucasArts is, azért hagyott jóvá mindenféle könyvet, játékot, mondhatni, kakkantott bele abba, hogy ki hogyan taszigálja a gyermekét.

 

"azt mondod, hogy aki üzletember, az rossz filmet fog csinálni"

 

Nincs ilyen prekoncepcióm és nem is volt és ezt nem is állítottam. Lucas üzletember és abban zseniális, többre vitte üzletemberként, mint rendezőként....és bizonyosan Lucas is vizsgálta a dolgot a profit keresztmetszetén, de vitán felüli, hogy az ember a saját gyerekét jobban szereti mint a más gyerekét. Tök jó, ha Cameron vagy akárki rendez Star Wars filmet, tényleg faszányos dolog is kisülhet belőle, de a Star Warsban Lucas a király, mert azt Ő találta ki és ezt a szeretetet senki más nem képes beleönteni a műbe, mint az eredeti alkotó. Azt siratjuk, hogy ez a kötődés el lett adva és nem azt vitatjuk, hogy ezután jó Star Wars film nem fog születni, hiszen a Birodalmat is Irvin Kershner rendezte...igen ám, de rendezte kinek, jobban mondva minek a keretei között? A Lucasfilm önálló, Hollywoodtól kvázi független szellemisége szabta meg a határokat és ez érvényesült az új részeknél is....most sír a szánk, mert a határ ledőlt és ha egyszer ledől a határ, a szenny kontroll nélkül kezd áramolni és ez mindig így van.

 

Ha nincs erkölcsi határ, amit jelen esetben Lucas személye, akkor a szenny teszi be elsőként a lábát a szent helyekre....a történelem ezerszer bizonyította, hogy ez mindig így történik és ez ad okot a félelemre.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha. A végén még kisül, hogy csak annyi változik, hogy a Fox logó helyére a Disney logó kerül. :)

 

 

Tök mindegy, ki tesz bele baromságot. A baromság az baromság, akárki szövi bele. Azért az alkotónak sem szabad mindent, mert onnantól már rossz alkotó, aki valójában romboló.

Már hogyne lehetne? A saját műve! Ha jó, ha rossz, azé aki írta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha. A végén még kisül, hogy csak annyi változik, hogy a Fox logó helyére a Disney logó kerül. :)

Egyébként az aeonflux-nál azt irják, hogy a Disney például egyáltalán nem strukturálta át a Marvelt vagy a Pixart miután felvásárolta, csak az ott dolgozóktól várta el hogy termeljenek amiért cserébe ő befektet egy valag pénzt. Kérdés hogy Lucas óvó tekintetét mennyire kell komolyan venni... keménykalapos producer lesz és be fog szólni a forgatókönyvirónak (egyáltalán beszólhat?) ha nem tetszik neki ami alakul vagy ennél valami sokkal lazább lesz csak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Esküszöm, ha csak annyi lenne a hír, hogy lesz egy III. trilógia, ami fölött már csak bábáskodik Lucas, még örülnék is neki. Sőt, nagyon boldog lennék!

 

De ez borzasztóan elkeserít... Itt egyáltalán nem erről van szó. Csakugyan az lesz vele, mint a Terminátorral és az Alien-nel vagy A majmok bolygójával vagy a Batman-nel, Pókemberrel.

Sajnos nem tudok azonosulni azokkal, hogy "ezt majd nem tekintem folytatásnak". Az Episode VI-nak, a VII a folytatása. Jön majd a jó film, egyre gyengül, végül híg széklet lesz az egész, és 10-15 év múlva jön a minőségi reboot. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már hogyne lehetne? A saját műve! Ha jó, ha rossz, azé aki írta.

Az írói felelősség, az olvasók/nézők tisztelete, a minőségre törekvés, a saját mű tisztelete, önmaga tisztelete, meg ilyen piszlicsáré dolgok miatt... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én inkább azt a kérdést feszegetném, hogy nem lehetett volna békén hagyni? Minek folytatni, remake-elni, rebootolni? Miért nem lehet egy elkészült művet, egy kerek sztorit úgy hagyni? Már leszámítva a dollármilliókat... Egyik részem fohászkodott azért, hogy Lucas a végrendeletébe belefoglalja: soha a büdös életbe senki sem nyúlhat hozzá a Star Warshoz. Pont.

 

 

Ez a lényeg. Eladhatta volna a Lucasfilmet úgy is hogy kiköti hogy soha nem nyúlhat az sw-hez a Disney. Majd éltek volna az Indiana Jones-ból.

 

Azt senki nem mondta hogy a 9. után nincs reboot. Én is attól tartok amitől Dzséjt. A rebootól. Majd új EP1 lesz, Darth Vaderrel?

 

Az meg hogy a nem rajongóknak erről mi a véleménye teljesen lényegtelen. Ők az sw-ben csak egy filmet látnak és semmit nem értenek hozzá, őmiattuk kellett elhúzni a starwars.hu-ról is. Döbbenetes lenn ha egy nem rajongónak odaadnák az sw-t.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nem tudok azonosulni azokkal, hogy "ezt majd nem tekintem folytatásnak". Az Episode VI-nak, a VII a folytatása. Jön majd a jó film, egyre gyengül, végül híg széklet lesz az egész, és 10-15 év múlva jön a minőségi reboot. :angry:

Hát amennyire én tudom még egyáltalán nem biztos hogy a filmek mind csatlakozni fognak egymáshoz. Igen az elején igen, de utána lehet, hogy ezer évvel ezelőtti események feldolgozása jön vagy valami tök más, mondjuk egy film a fejvadászokról vagy egy hat részes új Saga egy csempész-dinasztiáról... most leirtam az első marhaságot ami eszembe jutott, de a lényeg, hogy egyelőre nincs szó róla, hogy vég nélkül fogják f*sni a Saga folytatásokat. (eleve nyilván amint bukik az egyik film abba is marad az egész... ugyhogy ha tényleg olyan orbitálisan rossz lesz akkor nem kell aggodni: nem lesz belőle sok... nézzük a jó oldalát :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A 2015-ben érkező 7. részt a 8. és a 9. követi majd, a két cég távlati terve padig az, hogy két-három évente újabb mozifilmekkel folytatódjon a történet." - Index cikk. Igenis szó van a vég nélküli filmkészítésről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelműen az a kijelentés a legaggasztóbb, hogy az Ep7-8-9 után 2-3 évente tervezik új SW-filmek piacra dobását. Ez mindent ígér, csak minőséget nem! A Star Wars 6 része úgy kerek ahogy van. Így, hogy a Disney felvásárolta legújabb fejős tehenét, néhány évente ontani fogják magukból a finoman szólva sem arra a koncepcióra épülő filmeket, mint anno Lucas 6 mozija. Mert mi a lényeg? Közhely, de attól még igaz: a pénz. Lehet, hogy az új filmeket telepakolják majd TIE-vadászokkal, rohamosztagosokkal, fénykardozó Jedik és Sith-ek tucatjaival, hogy biztosítsák a látványos akciójeleneteket és azokat az elemeket, amik külsőre Star Wars hangulatot varázsolnak a vászonra, de hogy ennél több nem lesz benne, arra akár már most fogadni mernék. Igen, úgy, hogy egy képkockát nem láttam belőle, és semmi infóm róla! A Disney-t nem sűrűn fogja foglalkoztatni, mikor mit tipor el az aktuális filmmel, amíg hype van körülötte és dollármilliókat kaszálnak vele. Így a Star Wars lesilányul egy The Avengers, vagy egy Iron Man film szintjére. Nem arról van szó, hogy nem csípem ez utóbbi két produkciót, de egy Star Wars-tól, egy generációk életét meghatározó legendától többet vár az ember, mint látványos akciók, poénos beszólások, ütős zenék egyvelegét... Szép és jó, hogy Lucas fél szemét a projekten tartja, de semmit nem ígér! A cég nyilván nem azért perkált 4,05 milliárd USA dollárt, hogy Lucas szisztematikusan megszabja, mit szabad és mit nem. Arról nem is beszélve, hogy itt a Lucas halála utáni jövőn van a fő hangsúly, amikor már annyit sem tehet majd, mint jelenleg. Hiú remény volt azt hinni, hogy az SW filmkészítés jogait magával viszi a sírba.

 

A lényeg, hogy bármennyire próbálom pozitívan szemlélni a hírt, számomra hatalmas csalódás. Épp azért, mert féltem a Sagát. Ez a félelem pedig nem alaptalan a sorozatgyártott filmekké való lealacsonyodás tekintetében... Akárhonnan nézem, a jövőbeli terveikkel csaknem nyíltan kijelentették, hogy immár nem a szellemiségen (bár ez a szó nem fedi le teljes egészében a Star Wars-t, mint fogalmat) lesz a hangsúly, hanem a sorozatgyártáson, a látványorgián, a lehető legmagasabb bevételen. Úgyhogy igen, mindezek fényében képtelen vagyok úgy hozzáállni, hogy "7. rész? No problem, jöhet!"

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, tisztább fejjel nézve, átgondolva a dolgokat, már más véleményen vagyok. S nem igazán értem, hogy minek itt - és szinte mindenhol - a hőbörgés, és a "Mi lesz a Star Warssal?", amikor ez már megtörtént. Most írhat róla az ember tízezer hozzászólást és vitázhat egészen a premierig, de akkor sem változtathat a dolgokon.

 

De nézzük a problémát a legelejénél, miért is olyan rossz, hogy ez megtörtént?

Jó, nem a legjobb kezekbe került, olyanokhoz, akik nem fognak hezitálni, ha a biztos haszon és a némi kockáztatás - tehát az eredeti SW minőség megpróbálása - közt kell választaniuk. De, legalább került valahova, mozgásba lendültek a dolgok, ahelyett, hogy a hét évvel ezelőtti film körül futnák a köröket. A Disney emberei igenis értik a dolgukat, tudnak jó filmet csinálni, ha akarnak. És ami a legfontosabb, csinálnak, meg tudják tenni, amit az előző hét évben senki. És, ha már megtörténik, két teljes eshetőség lehetséges.

1. Szar lesz a film - Ez esetben, ez van. Nem fog megsemmisülni a Star Wars, ami most is van az megmaradt. Nem fogják összegyűjteni az összes DVD-t és keresztülégetni egy kis termittel, aki fan az megmaradhat ezeknél. Ha valaki eddig, az elmúlt hét év után nem pártolt el a franchise mellől, azt már nem ez fogja a sínekre vetni. Egyszerűen csak úgy fogja majd fel, hogy az nem igazi SW, hanem csak ez, a Lucas féle az. Az EU-val is sokak így vannak, itt is ez lesz, csak nagyobb végletekben.

2. Jó lesz a film - akkor a rövidtávú gond máris elhárult, végre valami méltán kerülhet a polcra, amit újra és újra végignéz az ember. És elsősorban ez az, aminek örülnünk kellene, mert így legalább adott ennek a lehetősége is.

Viszont a történéseknek van egy másik velejárója is, a hosszabb távú gond.

 

Bármilyen eredménnyel is zárul a film, nem fognak leállni. Jönni fog a következő, a következő, aztán másik trilógia, az alá is egy másik, tehát minden hemzsegni fog az SW névtől, épen csak a "minőség" szócska veszik majd el a lefolyóban. Ez semmiképp sem lesz jó, különösem, amikor a jogokat tovább adják majd ennek és annak, aztán a Star Wars nem lesz több az Alieneknél, vagy épp a Starship Troopers-nél. Ez ugye semmiképpen sem lehet jó, de kérdem én, megelőzhető lett volna?

Erre egy roppant egyszerű kérdés van:

George Lucas örökéletű? - Nem!

Ha már az ember öreg, elkezd gondolni arra is, hogy mi lesz a gyermekével, pontosabban a saját legendájával. Ha ez nem történik meg, akkor is másé lett volna az SW, csak épp két fontos dolog veszett volna tova. Mégpedig George nem lett volna az élők közt, valamint a stúdió neve is más lett volna - bár az is éppúgy megtörténhetett volna, hogy úgy is a Disney lett volna, de akkor is ugyanott vagyunk - s nem ismernénk, nem is ismerhetnénk a kilétét. Tehát már ott a lehetőség, miszerint egy még rosszabbak kapják, akik nem hogy a franchiset sz*rnák le, de még a filmekhez sem értenének. Emellett még Lucas nagyon is ott van, szembesülhet az eljövendőkkel és véleményezheti azokat, ez alapján is javíthat a dolgokon, ha hibaként fogná fel az egészet + javítsatok ki, ha tévedek, de így legalább van tanácsadó, aki ha mást nem is, de rosszat nem tesz majd a dolgoknak.

Tehát összességében van egy új SW név, ami senkinek sem tetszik különösebben. És meglehet, hogy a franchise fanjai megpróbáltatások elé néznek majd - na jó, már aki, hisz mindig van akinek tetszik, és akinek nem tetszik - de ott a kérdés: Lehetett volna jobb? Hiszen Lucas eddigi hozzáállásából egyenesen következik, hogy azt akarja, utána is tovább menjen a Star Wars, tehát minderre sor került volna, csak mindenképp nélküle és, ha kis mértékben is, de jelentős tanácsadás nélkül. Valamint kerülhetett volna jobb helyre is, de éppoly esélyes lett volna ugyanezen, vagy éppen rosszabb stúdió.

 

Ezért én azt mondom, inkább elégedjünk meg azzal, ami van. Próbáljuk a dolgok jó oldalát nézni. Lehetőségekkel tele lássuk a jövők, ne azzal, hogy "Itt az SW vége!". Hisz különben sem ér véget. Új születik, melynek még nem tudjuk a végkifejletét. Ezért azt mondom, várjuk ki a végét, aztán panaszkodjunk, vagy épp hálálkodjunk a történtekért!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát amennyire én tudom még egyáltalán nem biztos hogy a filmek mind csatlakozni fognak egymáshoz. Igen az elején igen, de utána lehet, hogy ezer évvel ezelőtti események feldolgozása jön vagy valami tök más, mondjuk egy film a fejvadászokról vagy egy hat részes új Saga egy csempész-dinasztiáról... most leirtam az első marhaságot ami eszembe jutott, de a lényeg, hogy egyelőre nincs szó róla, hogy vég nélkül fogják f*sni a Saga folytatásokat. (eleve nyilván amint bukik az egyik film abba is marad az egész... ugyhogy ha tényleg olyan orbitálisan rossz lesz akkor nem kell aggodni: nem lesz belőle sok... nézzük a jó oldalát :D)

 

 

De nem ezt fogják csinálni. Honnan lehet lóvét szerezni? Hát abból hogy aki utálta a prequelt(elég sokan vannak)azoknak csinálnak egy szájuk íze szerintit. Mert ha az lenne amit írtál hogy ezer évvel az EP 1 elött azt mondom érdekes lehet, de szerintem biztosra fognak menni. Mert kit ismernek az emberek? A Skywalkereket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A 2015-ben érkező 7. részt a 8. és a 9. követi majd, a két cég távlati terve padig az, hogy két-három évente újabb mozifilmekkel folytatódjon a történet." - Index cikk. Igenis szó van a vég nélküli filmkészítésről.

Szerencsére az eredeti nyilatkozat nem igy fogalmaz. Ott az univerzum bővitéséről van szó. A Saga bővitést persze lehet úgy érteni, hogy csak és kizárolag ezt az egy sztorit fogják nyujtani, de ugy hogy Lucas a kreativ konzultáns, aki csak szabott pár feltételt abba a helyre kis szerződésbe, nem hiszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát amennyire én tudom még egyáltalán nem biztos hogy a filmek mind csatlakozni fognak egymáshoz. Igen az elején igen, de utána lehet, hogy ezer évvel ezelőtti események feldolgozása jön vagy valami tök más, mondjuk egy film a fejvadászokról vagy egy hat részes új Saga egy csempész-dinasztiáról... most leirtam az első marhaságot ami eszembe jutott, de a lényeg, hogy egyelőre nincs szó róla, hogy vég nélkül fogják f*sni a Saga folytatásokat. (eleve nyilván amint bukik az egyik film abba is marad az egész... ugyhogy ha tényleg olyan orbitálisan rossz lesz akkor nem kell aggodni: nem lesz belőle sok... nézzük a jó oldalát :D)

 

Ilyeneket csinálhatnak, bánom is én. Max. nem nézném meg, de nem is fikáznám, van már annyi SW spin-off mint égen a csillag. De a folytatás egészen más. Így már nem ugyanaz lesz a történet vége. Magát az alaptörténetet kellene csak békén hagyni.

 

Én nem a Disney-re haragszom, üzletemberek, akik egy újabb aranytojást tojó tyúkot vásároltak a baromfi udvarukba, akit nem fognak meggyalázni, szállítani is fogják a közepes pop-corn mozikat, ezáltal pedig, a popkultúrából meg kiírják azt, ami megteremtette magát a popkultúrát. Olyan lehet mint a Pókember franchise, majd 2042-ben, amikor nézik 3. reboot-ban az akkor aktuális Obi-Wan Kenobi halálát...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem rajongóként jól fogunk járni, mert végre a Disney megmeri tenni azokat a lépéseket, amikre Lucas látszólag képtelen volt. Én mondjuk sosem adtam volna el életem fő művét, mert annyi ember dolgozik a keze alatt, hogy akár csak rájuk bízva lehetett volna már régesrég kismillió élőszereplős folytatást vagy sorozatot csinálni. Mert lássuk be, ha csak két erőhasználó csépelné egymást egy zárt szobában 90 percen át, a népek arra is betódulnának a moziba. Egyszerűen nem értem, hogy miért nem léptek egyik irányba se, mert pénz volrá, akarat is volt rá, de aztán csak méláztak az SW:CW készítése mellett. Szerntem akár több különböző SW idősíkban játszódó produkciót is elfogadott volna a közönség, hiszen a játékok és könyvek terén is a siker már beigazolódott. Úgyhogy remélem a Disney hallgatni fog a rajongók szavára is és a következő 10-20-50 évben szépen kiszolgálja az igényeinket és ontják magukból a jobbnál jobb tartalmakat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére az eredeti nyilatkozat nem igy fogalmaz. Ott az univerzum bővitéséről van szó. A Saga bővitést persze lehet úgy érteni, hogy csak és kizárolag ezt az egy sztorit fogják nyujtani, de ugy hogy Lucas a kreativ konzultáns, aki csak szabott pár feltételt abba a helyre kis szerződésbe, nem hiszem.

Egyébként hogy lehet majd kreatív konzultáns, amikor korábban kismilliószor lenyilatkozta, hogy nem lesz folytatás mert lövése sincs hogyan lehetne innen tovább vinni a sztorit, ráadásul eleve lezárt volt a történet. És ezek után kreatív konzultáns... Bravo.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy viszont biztos, szívesen lennék most forgatókönyv író Hollywoodban. Vagy rendező. Akkora verseny indulhat az ep7-ért, hogy világ nem látott még olyat. Gondoljunk bele. Nem csak a presztízs az, ami itt számít, hanem a tény, hogy Hollywoodban sok szakember pont a Star Wars miatt lett rendező, író, spec. effektes. Whedon, Abrams, Cameron, stb. mind nyíltan vallják, hogy emiatt a filmszéria miatt álltak erre a pályára (a Star Wars hatását úton útfélen észre is lehet venni műveikben). És eddig Lucas mondhatni privilégizálta a rendező és író posztokat (eltekintve a két kivételtől, de 6:2 arányban ez nem számít sokat). Most viszont szabad a vásár, és ezek az emberek bizony ott fognak verekedni a Disney kastély kapujában, ha kell a toronyról is lelökik egymást, csakhogy övék legyen a film. És nem kispályások, hanem a nagyok mennek oda, letapossák a kicsiket.

A kérdés az, a Disney mit fog szem előtt tartani. A presztízst, a pénzt (olcsó rendező), a minőséget? Esetleg mindhármat (olyan nincsen, ha csak tényleg nem egy olyan rendező esik be, akinek már tök mindegy, akár ingyen is vállalja, de ezt tényleg csak a Világ Királyáról tudnám elképzelni)?

 

Amúgy csendben megjegyzem, J. J. Abrams nem csak Star Wars fan, mindig is akart Star Wars filmet rendezni, ráadásul Lucas haverja. Szerintetek esélyes lenne? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként hogy lehet majd kreatív konzultáns, amikor korábban kismilliószor lenyilatkozta, hogy nem lesz folytatás mert lövése sincs hogyan lehetne innen tovább vinni a sztorit, ráadásul eleve lezárt volt a történet. És ezek után kreatív konzultáns... Bravo.

Nem ez az első hogy meggondolja magát. A Baljós Árnyak készitéséig mindenhol azt hirdette hogy ez bizony kilenc részes lesz. Ahogy beszéltük is: egy ideig az sw.com-on is kilenc rész kattintható füle jelent meg a felső sávban. Aztán rájött, hogy mégsem: hat rész az egész. Most megint meggondolta magát. Ő is csak ember és ő - már csak a filmezési attitüdjéből is tudjuk - a kifejezetten bizonytalan tipus, aki újra és újra átértékel jeleneteket is akár. Alig jelent ugy meg SW kiadás hogy valamit nem variáltak, pedig ezek már a kész filmek... hát most a hét-kilencet is felülbirálta. Látatlanban még nem gondolom, hogy marhaság az egész pláne, hogy ha eredetileg hét-nyolc-kilenc volt a terv akkor valami sztori csak volt a fejében, nem? Majd kiderül hogy ez mit jelent a gyakorlatban. Lehet hogy gőze se volt, csak a suskáért passzolta a Disney-nek és tojik az egészbe, a Disney meg a legrosszabbat hozza ki belőle, vérre menő tehetségtelen script-irtókkal és rendezőkkel, de ennyi információ birtokában ahol most vagyunk annyira nyitott még minden... miért feltételezzük a legrosszabat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.