Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Most már magyar felirattal is elérhető a Lucas videó. Nézd meg. Abból most már tényleg mindenkinek egyértelmű kell legyen: nem a Disney, hanem a Lucasfilm dolgozik a Star Warson hiába irjátok le ezerszer az ellenkezőjét és Lucas kezdett el dolgozni most is az előkészületeken. Nincs dátum hogy mikor kezdték el. Lucas pedig rettenet lassú filmes. Egyáltalán nem mérce az ő munkatempója ahhoz, hogy mennyi idő alatt készül el egy "tisztes film". Nem attól lesz valami jó hogy lassan dolgoznak rajta. Spielberg fél évek alatt forgat le néha mesterműveket.

Kicsit kesze-kusza ez. Lucas miközben azt mondja, hogy dolgoznak az új filmen, arról beszél, hogy szeretne nyugdíjba vonulni és mással foglalkozni. Akkor ezt most hogy is? Láttuk mennyire benne volt a többi film készítésében. Azzal kelt és feküdt. Kíváncsi lennék konkrétan mit is csinál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit kesze-kusza ez. Lucas miközben azt mondja, hogy dolgoznak az új filmen, arról beszél, hogy szeretne nyugdíjba vonulni és mással foglalkozni. Akkor ezt most hogy is? Láttuk mennyire benne volt a többi film készítésében. Azzal kelt és feküdt. Kíváncsi lennék konkrétan mit is csinál.

Egyrészt a cégvezetés már semmilyen módon nem nyomja a vállát, másrészt ő már csak annyiban van benne a Star Warsban, mint anno az Indiana Jones-ban vagyis sztorit vázol, elmondja nagyjából hogy néznek ki ezek a történetek és itt meg is áll a világ. A többi Kathleen-nél van. Igazából ez a hölgy lett kvázi az új Lucas. Ha nem is ilyen nyiltan de el is hangzik hogy ő kapta a franchise-t. Egyébként érdemes ennek a Kathleennek belelesni a filmográfiájába. Nem semmi milyen filmek körül bábáskodott. Már az Elveszett Frigyláda fosztogatóinál is ott van! Nem arról van tehát szó hogy az első jöttmentnek lett odavágva az SW.

Szóval Lucas dolgozik az új filmen, de valójában már az utóda az aki ebből nagyrészt kiveszi a részét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit kesze-kusza ez. Lucas miközben azt mondja, hogy dolgoznak az új filmen, arról beszél, hogy szeretne nyugdíjba vonulni és mással foglalkozni. Akkor ezt most hogy is? Láttuk mennyire benne volt a többi film készítésében. Azzal kelt és feküdt. Kíváncsi lennék konkrétan mit is csinál.

nekem gyanum ezzel az hogy a filmek utomunkai folynak mar es 2015 tol megy Lucas igazan nyugdijjba

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este az első reakcióm a teljes döbbenet volt, és az az érzés, hogy ez lehetetlen. Ezután viszonylag hamar magamhoz tértem, és rájöttem, hogy ez egyrészt korántsem volt olyan lehetetlen, másrészt akár nagyon jó hír is lehet.

 

Lucas részéről nagyon bátor és bölcs döntés volt, hogy kiadta a kezéből a sagát, és lehetővé teszi, hogy mások is beletegyék a saját álmaikat, ha ő maga már elszánta magát arra, hogy kivonuljon mindebből. Az, hogy a Disney-nek adta, a lehetőségekhez képest szerintem a legjobb választás volt, ami Lucas nyilatkozatából ki is derül. A Star Wars-hoz kapcsolódó merchandising-tömeget és a számtalan oldalági lehetőséget ez a cég képes a legjobban összefogni. És miután Lucas maga nem óhajt új Star Wars-mozifilmeket csinálni, a világ pedig igényli őket, legkésőbb Lucas halála vagy színpadról eltűnése után valaki úgyis megcsinálná azokat. De Lucas miért ne gondoskodjon legidősebb gyermeke jövőjéről még akkor, amikor lehetősége van rá? A készülő/elkészült történetvázlataival lefektetheti az alapokat az utána jövőknek.

 

Az egyetlen kérdés, hogy mi lesz a saga eszmeiségével? Anakin Skywalker története véget ért. Akármi lesz a folytatásban, az már egy új történetet kell, hogy bemutasson. Az eszmei mondanivaló részben a lassan és tervezetten mindenből kivonuló Lucason, részben pedig az új generáció filmkészítőin múlik majd. Azokon az embereken, akiknek nem kis részét a fejük fölött eldübörgő csillagromboló állította a hollywoodi pályára. Ezek az időközben befutott filmesek most lehetőséget kaphatnak arra, hogy gyerekkori csodájuknak visszaadják azt az inspirációt, amit harmincöt évvel ezelőtt kaptak tőle.

 

Azt gondolom, hogy akármi is lesz ezután, a Star Wars nem lesz rosszabb helyzetben, mint jelenleg. És ha valakinek nem tetszik, ami az univerzumával történik, legfeljebb nem nézi meg a folytatásokat, ahogy például egyesek nem olvassák az EU-t sem. Mindenki maga döntheti el, számára mi lehet része ennek a világnak, és mi az, ami már nem fér bele. A Star Wars fantáziavilága túlélte a Holiday Specialt és az (annál kevésbé problémásabb) egész estés CW mozit is. Most meglátjuk, túléli-e azt, ha a kitalálója lassan elengedi a kezét.

 

Amit, ha jól sikerült, túl kell élnie, hiszen az igazán nagy alkotások összehasonlíthatatlanul tovább élnek, mint az alkotóik. Shakespeare drámáiból még négyszáz év múlva is dőlnek a feldolgozások, és kis szerencsével olyan darabok készülnek belőlük, mint a Baz Luhrmann-féle Rómeó és Júlia. Nyilván nem állítom, hogy Lucas Shakespeare-rel egyenértékű, de van esélyünk arra, hogy a mítosza most új virágzásnak indul - amire eddig nem volt esély. Hogy egy máshonnan vett, de szerintem nagyon is ideillő kifejezéssel éljek, ez lehet a Star Wars "regenerációja". Ehhez csak jó történet, jó forgatókönyv, jó rendező és jó színészek kellenek. Mindegyikre van esély, hiszen a Star Wars-ról van szó. Az pedig, hogy a Disney adja a pénzt, egyedi helyzetet teremt: Lucasnak végül, most először tényleg trilógiát kell kigondolnia, és nem elégedhet meg azzal, hogy az összkép bizonyos fokú ismeretében majd később ügyesen összefűzi a szálakat. Ezáltal tervezhető a Star Wars jövője, és a Disney részvényesei is nyugodtan alhatnak, mert tudják, hogy 2015-ben biztosan bevétel lesz ebből az akcióból.

 

Ami engem illet, én hálás vagyok Lucasnak az álmaiért. Tisztelem, hogy jól átgondoltan lemond róluk, és lehetőséget ad másoknak, hogy tovább álmodják azokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt a cégvezetés már semmilyen módon nem nyomja a vállát, másrészt ő már csak annyiban van benne a Star Warsban, mint anno az Indiana Jones-ban vagyis sztorit vázol, elmondja nagyjából hogy néznek ki ezek a történetek és itt meg is áll a világ. A többi Kathleen-nél van. Igazából ez a hölgy lett kvázi az új Lucas. Ha nem is ilyen nyiltan de el is hangzik hogy ő kapta a franchise-t. Egyébként érdemes ennek a Kathleennek belelesni a filmográfiájába. Nem semmi milyen filmek körül bábáskodott. Már az Elveszett Frigyláda fosztogatóinál is ott van! Nem arról van tehát szó hogy az első jöttmentnek lett odavágva az SW.

Szóval Lucas dolgozik az új filmen, de valójában már az utóda az aki ebből nagyrészt kiveszi a részét.

 

Ha jól tudom ez a csaj Spielberggel dolgozott együtt sok filmen mint producer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nekem gyanum ezzel az hogy a filmek utomunkai folynak mar es 2015 tol megy Lucas igazan nyugdijjba

 

Utómunkák nem folyhatnak, hiszen még forgatás sem volt (és az a forgatás után jön... azért utómunka) és annyira biztosan nem profik, hogy titokban már le is forgatták a filmet :P

 

--------------

 

Zoli, remek komment, mint mindig! :clap: A regenerációs megjegyzésért bónusz taps :clap:

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt gondolom a következő években még százszor fogom leirni az eddigiek alapján: a filmet nem a Disney hanem a Lucasfilm késziti. Lucas az egész "örökség átruházást" úgy kezdte hogy előbb el kezdett dolgozni az ep.7-8-9-en majd utána átruházta a Lucasfilmet az egykori alelnöknek, majd hogy biztositva legyen a háttere a cégnek eladta a Disney-nek bizonyos feltételek között. A Lucasfilm gyártja a Star Wars filmeket és Kethleen, az egykori alelnök felügyeli a kreativ munkáat az ep.7-8-9-nél amiket Lucas vázlatai alapján kezdtek el. Az tök rendben van hogy nem SW-s helyeken megy majd ez a Disney csinálja a Star Wars filmeket, de mi legyünk már képben pláne ha tényleg komolyan erről akarunk beszélgetni ebben az ep.7-es topikban a következő hónapokban/években.

Persze ezt írod, de ez nagyjából ugyanaz lenne, mint régen. Akkor is a FOX volt a háttérben, a Lucasfilm pedig megcsinálta a filmeket. De itt most a Disney megvette az egészet cakom-pakk, így ő lett a tulaj! Óriási különbség van! Szuperül hangzik, hogy a Lucasfilm csinálja, de azért nyilván van különbség a régi és a mostani állapot között. Persze eleinte majd hagyják őket dolgozni, de amint valami nem jól sül el, úgy közbe fognak lépni mint a sicc. És főleg... nem lehetnek ötleteik? Dehogynem! Lehetnek, legfeljebb megbízzák a Lucasfilmet, hogy dolgozzák ki a történeteket. Szóval szuperül hangzik ez a "Disney csak a háttérben van" dolog, de én ezt nem hiszem el. Úgy is az lesz amit ők akarnak, hisz az egész Star Wars az övék lett. Persze nem ismerjük a szerződés részleteit, de kétlem, hogy Lucas -nak sok kikötése lett volna. Nekem se kellene egy olyan lakás, amibe az előző tulaj megszabja nekem, mit lehet változtatni és mit nem. Megvettem, szóval az enyém és úgy alakítom ahogy nekem tetszik. Én ezt így látom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze ezt írod, de ez nagyjából ugyanaz lenne, mint régen. Akkor is a FOX volt a háttérben, a Lucasfilm pedig megcsinálta a filmeket. De itt most a Disney megvette az egészet cakom-pakk, így ő lett a tulaj! Óriási különbség van! Szuperül hangzik, hogy a Lucasfilm csinálja, de azért nyilván van különbség a régi és a mostani állapot között. Persze eleinte majd hagyják őket dolgozni, de amint valami nem jól sül el, úgy közbe fognak lépni mint a sicc. És főleg... nem lehetnek ötleteik? Dehogynem! Lehetnek, legfeljebb megbízzák a Lucasfilmet, hogy dolgozzák ki a történeteket. Szóval szuperül hangzik ez a "Disney csak a háttérben van" dolog, de én ezt nem hiszem el. Úgy is az lesz amit ők akarnak, hisz az egész Star Wars az övék lett. Persze nem ismerjük a szerződés részleteit, de kétlem, hogy Lucas -nak sok kikötése lett volna. Nekem se kellene egy olyan lakás, amibe az előző tulaj megszabja nekem, mit lehet változtatni és mit nem. Megvettem, szóval az enyém és úgy alakítom ahogy nekem tetszik. Én ezt így látom.

Oké, nem hiszed el, ettől még igy van. Én már többet szerintem nem irom le ugyanazt. Hoztam egy rakás példát már, Disney felvásárlások is ott vannak példának. Aki ennek ellenére úgy gondolja hogy hasra ütve jobb képet kap abból hogy mi a helyzet mint abból amit elmondtak és amit az eddigi példákból láttunk akkor azt mondom oké. Ha ezt akarod hinni, akkor hidd ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mit mondtak el? És főleg ki? Lucas? :) Sajnos neki már nem lehet elhinni semmit. Évekig azt mondta nem lesz új film, erre a semmiből előáll, hogy eladta az egészet és már írják a sztorikat, köztük Ő is! Micsoda hitelesség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mit mondtak el? És főleg ki? Lucas? :) Sajnos neki már nem lehet elhinni semmit. Évekig azt mondta nem lesz új film, erre a semmiből előáll, hogy eladta az egészet és már írják a sztorikat, köztük Ő is! Micsoda hitelesség.

Ennél sokkal nagyobb súlya van annak, hogy hogy zajlottak az eddigi Disney felvásárlások. Nagyjából látjuk mire lehet számitani, nem most történik ilyen először. Lucas pedig mindig azt mondja ami aktuális: egy időben azt mondta, hogy Darth Maul halott mert akkor és ott tényleg ezt gondolta aztán kitalálta hogy inkább éledjen fel. Egy ideig azt mondta hogy lesz kilenc film mert akkor azt gondolta hogy... de gondolom látszik mire megy ki a gondolatmenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennél sokkal nagyobb súlya van annak, hogy hogy zajlottak az eddigi Disney felvásárlások. Nagyjából látjuk mire lehet számitani, nem most történik ilyen először.

Ki is csináltak pár franchise -t. :) Legalábbis Dzséjt erről írt korábban ha jól emlékszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem arról volt szó, hogy a Disney a négy milliárd egy részét részvényekben fizette meg Lucas bácsinak? Tehát akkor Lucas Disney-részvényes, vagyis - ha jól emlékszem a gazdasági órákra - már ő is ugyanazoknak a nagyfőnököknek a sorát gazdagítja, akinek van némi beleszólási joga a cég működésébe, jelen esetbe abba, hol pofázzanak bele a Star Warsba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki is csináltak pár franchise -t. :) Legalábbis Dzséjt erről írt korábban ha jól emlékszem.

Rosszul emlékszel. Dzséjt sci-fi franchise-akról beszélt általában, amik dugába döltek és félt hogy ezzel is az lesz. Azok nem Disney-k voltak. Az egyetlen ami a nevükhöz köthető az a Starship Troopers, ami alattuk k*rva jó volt aztán rettenet nagyot bukott ugyhogy eladták és akiknek eladták rossz filmeket csináltak belőle.

 

Nem arról volt szó, hogy a Disney a négy milliárd egy részét részvényekben fizette meg Lucas bácsinak? Tehát akkor Lucas Disney-részvényes, vagyis - ha jól emlékszem a gazdasági órákra - már ő is ugyanazoknak a nagyfőnököknek a sorát gazdagítja, akinek van némi beleszólási joga a cég működésébe, jelen esetbe abba, hol pofázzanak bele a Star Warsba.

De, jól tudod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki is csináltak pár franchise -t. :) Legalábbis Dzséjt erről írt korábban ha jól emlékszem.

Azok nem Disney-k voltak hé! Példaként a Starship Troopers hangzott el, amit azzal "csináltak ki", hogy eladták a jogokat Noname Janiéknak, miután az első rész baromi nagyot bukott. Azért ez valószínűleg a Star Warsot nem fenyegeti, mivel már csak a birtoklása is presztízsemelkedéssel jár. A Starship Troopers viszont sosem volt franchise, hanem egy alapból bukott széria, így kicsinálásról aligha beszélhetünk. Ahhoz pedig azért nagy teljesítmény kéne, hogy pár rész alatt az ST szintjére rángassák le az SW címet. Ha a jövőben ez bekövetkezik, az már Lucas halála után és jó sok év, sorozat és film után lesz (sajnos sok esélyt látok rá, hogy bekövetkezik, de őszintén szólva, ez bekövetkezik a Disney-vel és nélküle is, amint Lucas életfonala elszakad - most talán annyival jobb a helyzet, hogy még kontroll alatt maradhat, ha viszont nem adta volna el, akkor a halála után kitört volna a káosz).

Amiket példának hoztam (Alien, Star Trek, Stargate), azok kétharmada a Fox birtokában van (Alien, Stargate), a maradék egy meg Paramount.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor rosszul értelmeztem. A lényeg, hogy én nem vagyok ilyen hurrá optimista. A készítési fázis alatt már látszani fog mi lesz ebből.

Én ugy vagyok vele, hogy most hogy semmit nem tudunk örülök a lehetőségnek és bizok benne hogy jó lehet mivel ez a nagy név nagy szakemebereket vonzhat. Aztán az első rossz hirre ahogy irtam is a másik topikban ez simán szertesfoszolhat. Várakozok de még úgy hogy bármikor egy nagy legyintés lehet a vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb. nálam is hasonlóról van szó. Inkább pozitívak a várakozásaim, ami persze nem végleges, kivárom, mi fog történni, addig is izgatottan várom a fejleményeket. Kicsit a magyar negatív mentalitást érzem a hozzáállásokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit a magyar negatív mentalitást érzem a hozzáállásokban.

Nem hiszem hogy erről lenne szó, külföldi fórumokat olvasva más helyeken is ugyanez a felállás. De ez természetes szerintem. Egyébként a legtöbben már kialudtuk a sokkot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb. nálam is hasonlóról van szó. Inkább pozitívak a várakozásaim, ami persze nem végleges, kivárom, mi fog történni, addig is izgatottan várom a fejleményeket. Kicsit a magyar negatív mentalitást érzem a hozzáállásokban.

Szerinted én negatív mentalitású vagyok? :D Egyszerűen aggódok. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez Riddick? :hehe: De azért ne idegesítsd fel magad!! :lol:

 

Már dühöngtem egy sort máshol. Tök jó, hogy vannak emberek akik ilyen baromságokkal töltik az idejüket (mint ezek a hülye képek) egyszerűen viccnek is borzasztóak. Pláne, hogy egy másik helyen írtam egy kommentre, hogy azért, mert a Disney-hez kerültek a jogok még nem lesznek az SW filmekben Miki egerek, táncikálás és Montana kisasszony dalai... de mintha a falnak beszéltem volna, ugyanis pont az utánam kommentelő megint azzal jött, hogy biztos Montana fogja énekelni a főcímet és hogy Leia biza Disney hercegnő lett. Gigamegabrutál Facepalm :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd lecseng. Azért a 20. (21.) századi róka helyén nehéz elképzelni a Disney palotát. :D

 

Dzséjt: az hogy Lucas Disney részvényes, még önmagában nem sokat jelent. Persze tulajdonos, de ahhoz, hogy mekkora beleszólása is lesz a Disney dolgaiba, tudni kéne, hogy mekkora százalékát kapta a részvényeknek. A 4 milliárdon felül - ha tippelnem kellene - nem hinném, hogy olyan hű de sokat (szinte fixre veszem, hogy 5% alatt), tehát innen megközelítve ő szerintem csak egy kisrészvényes, tehát indirekt módon nem sok beleszólása lesz a Star Wars dolgaiba.

 

Direkt módon, lévén valószínűleg ő lesz az "Ex. Pr." ahogy a másik topikban írtad, annál több persze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.