Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ha az illető kiborg úriember se nem Luke klónja, se nem Sheev reinkarnációja, akkor vajon melyik kalapból rángatták elő?

Hány éves lehet, és eddig hol bujkált az EpIV és EpVI idején.

Tényleg a Rebels kapocs lesz a megoldás, amire burkoltan utaltak az animációs sorozat készítői?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

én is csatlakozom Bomarr írásának dicséretéhez, fantasztikus, lécci folytasd amint van új hír, ha nem zavarja a többieket akkor időnként kiegészítheted, persze tudom , hogy csak elmélet az egész de mégis jó olvasni :)

 

sajnos valóban nekem is ez a fénykard dolog problémás de majd fellebben a fátyol erről a rejtélyről

 

Zééé nem tudom mit szedsz de állj le róla, ez a Luke klón ötlet Tőleg nagyon színvonalon aluli :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, bocs.. ;)

Bocsi de tényleg így látom. :) Ez kvázi a szappanoperák "ikertestvér" húzásával lenne egyenértékű, csak az SW galaxisára szabva.

 

Zééé: Mielőtt írnád, nem, nem azért, mert tőled jött az ötlet, de tényleg borzalmasnak találom, bocsi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A klónkérdésben Donáttal értek egyet. Százszor inkább legyen Luke-ból valahogy az elfajzott főgonosz, mintsem klónozzák és a klónja legyen a rivális. Ez egy nagyon elcsépelt klisé lenne, egy olyan sci-fi elem, ami a SW-ba szerintem nem passzol (klónseregtől függetlenül). Majd előkúsznak a Vader, Palpi meg Yoda klónok is, aztán az csapja csak szét igazán a SW lényegiségét. A korábban felmerültek is pengeélen táncoló ötletek, de jó megvalósítással el tudom képzelni, hogy működjenek. Valahogy erre a klónozós motívumra egyelőre ez már nálam nem igaz.

 

Igazából az új főgonosszal az a legfőbb baj, hogy Sidious után valami igazán ütős kellene, de ilyet nehéz találni. Az öreghez hasonló stílusú velejéig romlott zsenit behozni eleve bukott ötlet, mert vagy nem ér fel az elődéhez, vagy csak egy koppintás lesz. Jöhet más karakterű, de hasonló kaliberű spíler, viszont ott meg arra lenne nehéz magyarázatot adni, hol bujkált eddig az arc. A Rebels persze lehet megalapozása ennek, csak az ráadásul még az OT előtt játszódik, tehát hol a genyó a filmek alatt?

Nem lenne semmi gond, ha csak szimpla rosszarcok kellenének, hisz a Birodalomban volt belőlük elég, bármelyikükből lehet fő gonosztevő későbbre. Addig meg jelentéktelen volt (mondjuk csak egy szimpla tiszt) és nem mutatták. A gond csak az, hogy nekünk fénykardpárbajok kellenek, Erőhasználat, sötét oldal stb.. Akárhogy is nézzük, nem egyszerű a semmiből elővarázsolni valami méltó ellenfelet, aki felveheti a versenyt a jedikkel (vagy akik lesznek helyettük).

 

Én lehet, hogy teljesen elrugaszkodnék az eddigi hozzáállástól és nem egy olyan sztorit dolgoznék ki, ahol a galaxis megmentése a cél. Ahol a gonoszság nem abban mutatkozik meg, hogy le akarják igázni a világot, elnyomás alá dönteni a galaxis lakóit stb.. Ahol a főhőseinknek nem az a feladata, hogy megváltsák a világot, hanem valami személyesebb és kisebb hatáskörű dolog. Itt egy elveszett Luke pl. nagyon jól működhetne, akire már magasról tesz a rendszer, ő meg remeteségben bóklászik az Erőben valahol. Önmagában nem olyan fontos a szerepe, nem fenyegeti a világ aktuális rendjét, viszont a SW esszenciája révén jelentős, komoly misztériumait lehetne felfedni az Erőnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi de tényleg így látom. :) Ez kvázi a szappanoperák "ikertestvér" húzásával lenne egyenértékű, csak az SW galaxisára szabva.

 

Zééé: Mielőtt írnád, nem, nem azért, mert tőled jött az ötlet, de tényleg borzalmasnak találom, bocsi.

 

Star warson belül klisés egy jó karakter gonosszá válása. Sokkal erősebb klisé, mint a klónozás, ami nem egy felbukkant ikertestvér.

El tudod képzelni, hogy Luke ártson Leiaéknak vagy a gyerekeinek vagy akárkinek? Yodáék forognak a kék fényükben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star warson belül klisés egy jó karakter gonosszá válása. Sokkal erősebb klisé, mint a klónozás, ami nem egy felbukkant ikertestvér.

A gonosz klón a sci-fi műfaj legelcsépeltebb kliséje, manapság komoly pofával ehhez hozzá sem állnak. Már ha hozzáállnak, mert szerintem a évek, ha nem évtizedek óta csak egy mű volt, ami elő mert ezzel rukkolni, az a Mass Effect 3, de ott is poénra vették a dolgot. Ennél nagyobb klisé már csak a párhuzamos világból jött gonosz "ikertestvér", amit sajnos a mai napig használnak sci-fi sorozatokban. Ilyen ne legyen Star Warsban - pláne, hogy az EU-nak hála már ott is elpuffogtatták ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star warson belül klisés egy jó karakter gonosszá válása. Sokkal erősebb klisé, mint a klónozás, ami nem egy felbukkant ikertestvér.

El tudod képzelni, hogy Luke ártson Leiaéknak vagy a gyerekeinek vagy akárkinek? Yodáék forognak a kék fényükben...

Ezzel egyetértek, bár ez talán a korábbi hsz-eimből is leszűrhető volt. Alapvetően befogadó vagyok az új és egyedi ötletekre, de Luke gonosszá válása olyan szinten rombolná a régi trilógia esszenciáját, hogy az egy igen pöpec megvalósítás mellett is kérdésesen találna elfogadásra részemről... látatlanban. Darth Maul visszatérése sokak számára szentségtörés volt, és számos ember a körülményekhez képest jól összehozott végeredmény ellenére sem volt képes befogadni a Saga ezen elemét. A klónos megoldás inkább abból a szempontból gáz, hogy szimplán ötlettelen és erőltetett, ennél jóval kreatívabbnak gondolom Abramséket.

 

Továbbra is azt gondolom, az új Inkvizítor lesz a kiborg, aki egykor Vadert szolgálta, de valami folytán számottevő fenyegetéssé növi ki magát az új filmre. Nem egy pletyka támasztja ezt alá (már amennyire szavazunk némi igazságtartalmat a pletykáknak), a megannyi Rebels - Ep7 kapocsról nem is beszélve.

 

Ja, Daisy meg annyira biztos, hogy Leia és Han lánya, mint az, hogy én éppen itt pötyögök... konkrét bizonyíték nyilván nincs rá jelenleg, de nem is érzem különösebb szükségét. A csajszi nyugodt szívvel indulhatna egy Padmé hasonmásversenyen, amit nem érzek véletlennek, főleg, hogy SW-ról van szó. Azokról a híresztelésekről nem is beszélve, hogy a korábbi főhősök gyermekei lesznek a főszereplők. Nos, Boyegáról valahogy nehezemre esik elképzelni, hogy Leia, vagy akár Luke gyereke lenne. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star warson belül klisés egy jó karakter gonosszá válása. Sokkal erősebb klisé, mint a klónozás, ami nem egy felbukkant ikertestvér.

El tudod képzelni, hogy Luke ártson Leiaéknak vagy a gyerekeinek vagy akárkinek? Yodáék forognak a kék fényükben...

A gonosszá válásnak lehet ezerféle árnyalata. Korábban elég sok alternatívát boncolgattunk itt, hogyan lehet Luke anélkül (akár csak látszólag) a rendszer ellensége, hogy közben nem lett egy romlott gazember, aki a sötétség szolgálatába állt és elárulta az elveit, a szeretteit stb.. Ebből sok olyan, hogy megfelelő igényességgel megvalósítva egyáltalán nem hatna klisésen és mondjuk a Dooku- vagy Anakin-féle árulásra se hajazna.

Ehhez képest Luke klónozása jóval konkrétabb helyzetet szülne és leszűkítené a lehetőségeket. Biztosan lenne egy klón, aki gonosz lenne, itt a variációs lehetőség szinte csak abban rejlik, ki is miért klónozta és hol siklott félre a buli. Szerintem itt sokkal kevésbé adódik olyan mozgástér, amivel hitelessé és eredetivé lehetne tenni ezt a szálat.

 

A gonosz klón a sci-fi műfaj legelcsépeltebb kliséje, manapság komoly pofával ehhez hozzá sem állnak. Már ha hozzáállnak, mert szerintem a évek, ha nem évtizedek óta csak egy mű volt, ami elő mert ezzel rukkolni, az a Mass Effect 3, de ott is poénra vették a dolgot. Ennél nagyobb klisé már csak a párhuzamos világból jött gonosz "ikertestvér", amit sajnos a mai napig használnak sci-fi sorozatokban. Ilyen ne legyen Star Warsban - pláne, hogy az EU-nak hála már ott is elpuffogtatták ezt.

Na igen, a ME-ben is igencsak furcsán vette ki magát a dolog, poén ide, poén oda. Szvsz az egyik, ha nem a legjobb DLC-t táncoltatták meg kicsit a pokol tornácán ezzel a húzással. :D

 

Továbbra is azt gondolom, az új Inkvizítor lesz a kiborg, aki egykor Vadert szolgálta, de valami folytán számottevő fenyegetéssé növi ki magát az új filmre. Nem egy pletyka támasztja ezt alá (már amennyire szavazunk némi igazságtartalmat a pletykáknak), a megannyi Rebels - Ep7 kapocsról nem is beszélve.

Meg kell várni, hogy a Rebels-ben honnan és hogyan kerül elő az Inkvizítor, miképp működik (kikhez tartozik közvetlenül és közvetetten, kik ismerik, kik előtt titkos a figura stb.), majd mi lesz a sorsa a sorozat végén, hogyan lép le a színről, ha egyáltalán lelép. Ezek sok mindenre választ adnak majd. Nem örülnék neki, ha a ST-ra előkerülne egy másik "inkvizítor", aki Vader titkos tanítványa volt és hasonló ökörségek.

Egy olyasmi viszont tetszene, ahol mondjuk Sidious-ék a szőnyeg alá akarják söpörni az Inkvizítort, mondván már nincs rá szükség vagy hasonló. Egy nagy harc és/vagy párbaj közepette súlyos sérüléseket szenved és eltűnik a süllyesztőben. Történhetne mindez mondjuk a Rebels végén. Aztán az OT alatt emiatt nem tűnik fel, a Birodalom és a sithek bukásával viszont előkerül, kiborgként túlélve a korábbi gyötrelmeket. Aztán mutatkozhatna Vader sisakjával, hiszen mégiscsak szoros kapcsolat volt köztük anno. Emellett Erőhasználó, aki fénykardozni is tud.

Persze ez csak egy ötletvázlat, sok egyéb módja is lehet a dolognak, csak ügyesek legyenek a készítők. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy honnan jött? Mondjuk akár tőle is, mert ez a kém tudhatott valamit. A spoileres részben a részletek. Mondjuk ezt a posztot a force.net fórumán találtam, de ez az eredeti forrás.

Már augusztusban és szeptemberben ezekről beszélt a G@BRIEL GR@Y nevű kém (sok filmoldalán feltűnik néha a neve mint kém egyébként...), holott csak október elején derültek ki itt a nagy titkok..

Augusztusban ezt írta:

Ez az ikonikus SW kép nagy jelentőséggel bír #EPVII

Bv6EC-UCMAAAAAK.jpg

 

Szeptember 9-én ezt írta megindítva a spoiler lavinát:

 

- Luke Skywalker börtönben van és a Sötét oldal alaposan rongálja elméjét.

 

- Dart Vader visszatér, méghozzá kulcsmomentuma lesz az új trilógiának a visszatértének okai.

 

- Luke Skywalker lelke meg van kínozva, gyötörve.. Ez a tragédia a teljes trilógiára kihat és végig kíséri.

 

- Az SW7 könnyed hangulatú film lesz, de lesz egy sötét tónusa, mint az Empire Strikes Back-nek. A végjáték komoly spoilereket tartogat..

...ami alaposan meg fogja osztani a rajongó tábort. Igazi tökös lépés lesz az SW történetében az alkotók részéről.

 

- Darth Plagueis-re mindenki emlékszik?

 

- Az erő szellemek jelentős szerepet játszanak az antagonisták részéről, akik nem az Inkvizitor néven futnak.

 

- Búcsút mondhatunk a midikloriánoknak teljesen. Az erő misztikus mivolta marad előtérben inkább.

 

-----------------------------

Ezek a bejegyzések tehát még nyár végén, szeptember elején íródtak, amikor sehol se voltak a kiszivárgott látványtervek. Természetesen szíve joga mindenkinek baromságnak titulálni eme kém jelentéseket, de kitudja? Talán igazak is lehetnek...

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kurv@jó! :D

 

Egyébként én sem gondolom, hogy Luke a lenne a Vader fetisiszta kiborg. Lehet, hogy a film végén az lesz belőle, de sokat sejtet, hogy a szigetes forgatáson ott volt a robotkar és ott volt a szakállas Hamill is. Szerintem a két karakter valahol, valamilyen módon összeér, de nem gondolom, hogy a kiborg "főgonosz" az maga Luke lenne. Azt el tudom képzelni, hogy esetleg Luke klónja.

Az jutott eszembe, hogy Timothy Zahn az EPVII előkészületének az idején részt vett JJA-val egy kerekasztal beszélgetésen és ugye az általa írt Thrawn ciklusban Jorus C'baoth a híres jedi mester klónja volt, de a klónozási procedúra miatt megbolondult. Tudom, hogy vad az ötlet, de mi van, ha Lukeot klónozták, hogy a klónja beüzemelje a bolygófegyvert, csak a klónozás miatt az egy picit őrült lett. Tehát a főgonosz tényleg Luke lesz...az pedig elképzelhető, hogy a jó Luke a film végén meghal és így a gonosz Luke megváltásáról fog szólni a történet további része.

Ne már Zééé. :lol:

 

Nem rossz a Bomarr-féle első félóra. Csak az a fránya fénykard. Az bizony az EP 5-ben leesett az aknába majd mikor Luke alatt kinyilt az ajtó akkor kiesett a semmibe. Aztán az űrbe.

Az űrbe biztos nem mert az ellenkező irányba volt. :) Elvileg beleesett a gázbolygóba. Mert ugye a Bespin az valami hasonló planéta mint a Jupiter.

 

A Luke-klón iszonyat gagyi lenne.

Borzalmasan. Még mindig nevetek ha olvasom ezeket a felvetéseket. :D Luke nekimegy a gonosz Luke klónnak. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Borzalmasan. Még mindig nevetek ha olvasom ezeket a felvetéseket. :D Luke nekimegy a gonosz Luke klónnak. :lol:

 

Te és többiek komolyan könnyen elfogadnátok egy gonosz Luke-ot? Anakin pálfordulásának kvázi ismétlését?

Hogy az OT naív pozitív hőse, aki tökéletes eleganciával és higgadtsággal utasította el a sötét oldalt, miközben igazi Jedivé vált, most terrorizálja barátait és szeretteit.

Most hagyjuk a klón témát, nem írom, hogy az jobb lenne, de nem akarom Luke-ot a sötét oldalon látni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem arról van szó, hogy elfogadnák csak az még olyan elem, ami briliáns forgatókönyv mellett talán működhet (az pedig erős túlzás hogy tökéletes higadsággal utasitotta el a sötét oldalt, hisz ha igy lett volna akkor nem rohan neki Vadernek). A Luke klón viszont csak egy béna marhaság. Legalábbis én így látom. Sőt nekem kifejezetten tetszik a gonosz Luke ötlet, mert ezen a vonalon még valami érdekeset is lehet mutatni. A Luke klónról ezt nem tudom elképzelni. Aztán ki tudja. Annak idején ha valaki azt mondja, hogy egy olyan sorozatot fogok majd nézni amiben egy űrlény egy telefonfülkével időutazva sorra veri vissza az alien-inváziókat kiröhögtem volna. Végülis kellő tehetséggel akármekkora marhaságot elő lehet jól adni.

 

Egyébként örülök, hogy az első fél óra vázlat ennyire sokaknak tetszett :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyakran éri vád a kikerülő pletykákat, hogy erőltetett meg hogy kell az újdonság. Na hát ha ismét egy Skywalkert látnánk a Sötét Oldalon, pláne félig robotként, az tökéletesen erőltetett ismétlés lenne, igazi rókabőr. Én is leírtam korábban, mit gondolok erről, csak ismételni tudom: hatalmas marhaság, értelmetlenné tenné az OT-t, plusz sokan elfordulnának a SW-tól. Írjanak akármilyen cool script-et, ezt ne tegyék már bele. Ha már Gandalf lett Hamillből, legyen Gandalf karakter. Az éretlen padawan után érdekes lenne bölcs mesterként látni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi de tényleg így látom. :) Ez kvázi a szappanoperák "ikertestvér" húzásával lenne egyenértékű, csak az SW galaxisára szabva.

 

Zééé: Mielőtt írnád, nem, nem azért, mert tőled jött az ötlet, de tényleg borzalmasnak találom, bocsi.

 

Nyugi, én is gagyi ötletnek vélem...csak bedobtam a közösbe, hogy csámcsogjunk rajta.

 

Egyébként Timothy Zhan Utolsó Parancsa már ellőtte az ötletet. Abban ugyanis Joruus C'baoth klónoztatta Lukeot, majd eresztette őket össze a végső párbaj során.

Ráadásul a klón itt is Luke Bespinen levágott kezéből készült....és az apja kardját használja. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy Timothy Zahn és JJA állítólag beszéltek az EPVII forgatókönyvének a kidolgozása során.

 

1156786596Luuke_clone_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarnék újra zavarni. DE. A kérdés még mindig az hogy Luke levágott keze és a fénykard hogy kerül elő? Ok gázbolygóba esett, de mégis hogyan? A szemétből kiguberálták? Honnan tudták kié?

Én valami orbitális baromságnak tartom azt hogy az lenne a story fő vázlata hogy pár évtizeddel később valaki megtalálja Luke fénykardját. Az EP 5-ben az eltünt a levágott kézzel. Vagy a gázbolygóba esett vagy a szemétbe de szinte nulla az esély hogy azt valaki megtalálja brutálisan sok év múlva és haszna legyen belőle. Nagyjából ez olyan mintha én 7 évvel ezelött kidobtam egy joghurtos dobozt és ma azt valaki megtalálja és nyer vele. Totálisan lehetetlen.

A másik is az. Vader elvileg elégett sisakja hogyan kerül elő? Luke szétkürtőlte a Holoneten hogy a Vadert az Endoron égettem el? Annak a páncélnak már rég szét kellet volna rohadnia.

A gonosz Luke meg teljesen kizárt szerintem. Azzal az EP6 végét köpnék szemen. Aki a legnagyobb gonosz elött eldobja a fénykardját és inkább a halált választja minthogy áttérjen az nem léphet rossz útra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azon a véleményen vagyok, hogy a klón Luke-verzió meglehetősen ötlettelen húzás lenne. Ez a koncepció már Zahn műveiben sem tetszett (később pl. Thrawn is fog kapni klónokat), hát még mozivásznon... a concept art-okat elnézve a gonosz Luke-ban viszont lehet ráció. Ám a készítőknek ezt nagyon jól kell megcsinálniuk, hiszen könnyedén lehet, hogy egy ilyen döntéssel darázsfészekbe nyúlnak. Összességében én azért még mindig bizakodom, hogy a Luke-cyborg "spoiler" egy kacsa, és Abramsék valami egészen mást fognak letenni az asztalra. Egyébként Bomarr fél órás vázlata nekem is tetszik, bár a fénykard hirtelen felbukkanását én is erőltetettnek érzem. Persze a SW galaxisban sok minden lehetséges. :)

 

Tatooine, Yavin 4, Hoth... de miért? Én leginkább új bolygókra, helyszínekre lennék kíváncsi, néhány megkerülhetetlen régi planéta mellett (Coruscant és talán Tatooine). Nem tudom, mi oka lenne pl. Han és társainak visszatérnie a totálisan lakatlan Hoth bolygóra... szerencsére, eddig csak annyit tudunk, vagy még annyit se, hogy lesz egy havas bolygó, de örülnék, ha ezek új helyszínek lennének. Csak fantázia kell hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarnék újra zavarni. DE. A kérdés még mindig az hogy Luke levágott keze és a fénykard hogy kerül elő? Ok gázbolygóba esett, de mégis hogyan? A szemétből kiguberálták? Honnan tudták kié?

Én valami orbitális baromságnak tartom azt hogy az lenne a story fő vázlata hogy pár évtizeddel később valaki megtalálja Luke fénykardját. Az EP 5-ben az eltünt a levágott kézzel. Vagy a gázbolygóba esett vagy a szemétbe de szinte nulla az esély hogy azt valaki megtalálja brutálisan sok év múlva és haszna legyen belőle. Nagyjából ez olyan mintha én 7 évvel ezelött kidobtam egy joghurtos dobozt és ma azt valaki megtalálja és nyer vele. Totálisan lehetetlen.

A másik is az. Vader elvileg elégett sisakja hogyan kerül elő? Luke szétkürtőlte a Holoneten hogy a Vadert az Endoron égettem el? Annak a páncélnak már rég szét kellet volna rohadnia.

A gonosz Luke meg teljesen kizárt szerintem. Azzal az EP6 végét köpnék szemen. Aki a legnagyobb gonosz elött eldobja a fénykardját és inkább a halált választja minthogy áttérjen az nem léphet rossz útra.

 

Az Utolsó parancsban azt írta Zahn, hogy Vader a Lukeval vívott fénykardpárbajt követően megkerestette a kardot, mert az volt a célja, hogy Lukeot klónozza és az így létrehozott klónt tanítványául fogadja. Amikor a császár értesült a tervről, a levágott kezet a fénykardal együtt magához vette, majd elzáratta a Wayland bolygó birodalmi raktárába. A minta itt pihent évekig, mígnem Joruus C'baoth elő nem vette újra és létre nem hozta Luuke Skywalkert. (igen...két uu-val írták a könyvben)

 

Yavin szinte biztos, hogy benne lesz a filmben, Hoth nem...Tatooine kérdéses, de szerintem a sivatagos bolygó új helyszín lesz. Bár most megint azt írták, hogy az mégis a Tatooine lesz. Fene tudja....az biztos, hogy az OT nosztalgia faktor meglovagolása most még elsődleges, de ezt már ezerszer leírtam.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Utolsó parancsban azt írta Zahn, hogy Vader a Lukeval vívott fénykardpárbajt követően megkerestette a kardot, mert az volt a célja, hogy Lukeot klónozza. Amikor a császár értesült a tervről, a levágott kezet a fénykardal együtt magához vette, majd elzáratta Wayland birodalmi raktárába. A minta itt pihent évekig, míg Joruus C'baoth elő nem vette újra és létre nem hozta Luuke Skywalkert. (igen...két uu-val írták a könyvben)

 

Yavin szinte biztos, hogy benne lesz a filmben, Hoth nem...Tatooine kérdéses, de szerintem a sivatagos bolygó új helyszín lesz. Bár most megint azt írták, hogy az mégis a Tatooine lesz. Fene tudja....az biztos, hogy az OT nosztalgia faktor meglovagolása most még elsődleges, de ezt már ezerszer leírtam.

 

Na de ez EU. Itt meg már az EP7-ben kánonként forog és senkinek sem jut eszébe a hogyan, mikor ,látták az EP 5-öt. Ebben a fejtegetésben ki kell zárnunk a Thrawn-trilógiát mert az EU és a készítők sem veszik figyelembe.

Itt enélkül az ismeret nélkül kéne valami logikus magyarázatra lelnünk hogy Luke fénykardja hogyan kerül a sivatagos bolygóra? Mert ez nálam eddig nagyon Zs-szint.

Mert akkor előjöhetnénk azzal hogy előkerül Mace Windu levágott karja is aminek szintén nulla az esélye. Hisz kiesett az ablakon ,zuhant nagyon sok métert és szétrohadt jó sok évben át úgy hogy az ott lakó aljanépnek fogalma sem lehetett arról kié a kar. A fénykard meg el lett adva 18 ft-ért valami szintén faék egyszerüségü színesfémkereskedőnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy baromság az egész "Luke karja lebeg az űrben és lehet, hogy leklónozzák" koncepció, de sajnos jelenleg többel nem tudunk gazdálkodni. Vannak dolgok, amiket kész tényként el kell fogadnunk. Ebből a megközelítésből lényegtelen, hogy a forrás eredetileg EU volt -e vagy sem, mert ugye sok dolgot az EU-ból kanonizáltak. Eklatánst példa erre az inkvizitor, az inkvizitorok ugyanis az EU-ban jelentek meg először.

 

http://starwars.wikia.com/wiki/Inquisitorius

 

Ez a Luke cyborg is baromságnak hangzik, de lehet, hogy tényként kell hamarosan kezelnünk.

 

Egyébként pedig nehezen tudom elképzelni, hogy az EPVII kész tény elé állítja majd a nézőket és a film már úgy mutatja be Luke karakterét, mint valami cyborg főgonoszt. Egy trilógia nem így építkezik, ráadásul nagy szentségtörés is lenne, hogy nem láthatjuk újra kedvenc karaktereinket a megszokott szerepükben. Nyilvánvaló, hogy el leszünk kényesztetve a jó Luke, a bölcs Luke szerepeltetésével, az már más kérdés, hogy a film végén a karakter hova fog kifutni.

 

HA tippelnem kéne, azt mondanám, hogy Luke a film végén legyőzi a főgonosz óriás sith harcost (azt már tudni véljük, hogy a nagy óriás nem egyenlő a cyborgal) és a harc közben vagy után egy kényszerű áldozat bemutatását követően Luke a saját elmélye egy rejtett zugának az áldozata lesz. Megbolondul, talán fizikálisan meg is sérül, mert a fizikai és lelki torzulás mint egymás következményei, mindig kéz a kézben járnak. Az is elképzelhető, hogy Luke fogságba esik és nem önszántából lesz cyborg, hanem valami sötét praktika áldozatául esik. Átalakítják valami nagyobb terv érdekében.

 

Az EPVII koncepteken több cyborg is látható, az egyiken Daisy (Kira) karakterét szorongatja egy cyborg, aki nem a VAder fetisiszta Cyborg. Ott van a kocsmai pultot támasztó Montross is, aztán a VAder fetisiszta is...sok cyborg, ami bizonyára történeti funkcionalitással bír.

 

Lucase eredeti EPVII-es ötlete úgy szólt, hogy a Jedi után egy olyan világ tárul elénk, amiben a robotok lesznek a galaxis urai. Egy olyan Mos Eysleről beszélt, aminek az utcáit nem élőlények, hanem robotok népesítik be. Szerintem pontosan ez a koncepció körvonalazódik most, hogy itt valami történt a galaxisban, ami az ember/robot együttélést új szintre emelte.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.