Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nekem az a lényeg, hogy az olyan PT gyöngyszemek, mint pl. a "lézerkard", messze kerüljék el a fordítók klaviatúráját. Mikor Yoda arról értekezik Obi-Wannal az Ep 3-ban, hogy ezzel a padawannal lézerkard végzett, nálam kissé megölte az élményt. Na ezt többet nem szeretném átélni. Merthogy - akármilyen szentségtörés - én mindenképp szinkronosan nézem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon kívül, hogy mindkét mű egy egész bolygót belepő, hatalmas felhőkarcolókkal teli, égi forgalommal bíró világot ábrázol,

Nem is tudtam, hogy 2029 -ben Los Angeles az egész földet be fogja teríteni. :pfff::facepalm:

 

teli droidokkal, holoreklámokkal, korrupcióval, és az egyik központi épület egy bazi nagy piramis, plusz a gazdagok a tornyokban élnek, a szegények a fénytelen alsóvárosokban nyomorognak, s a fémes színek az uralkodóak, semmi hasonlóság sincsen. :) Ajánlom figyelmedbe a starwars.com cikkét, ami szép hosszan ecseteli a hasonlóságokat, egy másikban meg megemlékezett a dologról. (Arról már csak zárójelben szólok, hogy az ep1-2-3 és a TCW is tele van utalásokkal a Blade Runerre, és mindegyiket Coruscanton találhatod meg.)

Akkor ezt jól elcseszték mert nekem ezekről rohadtul nem ugrik be a Blade Runner a filmnézés alatt. Annak a filmnek eleve annyira egyedi hangulata van Vangelis zenéjével, hogy nem is igazán hasonlíthatna rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudtam, hogy 2029 -ben Los Angeles az egész földet be fogja teríteni. :pfff::facepalm:

Nem is tudtam, hogy a Blade Runner igaz történet... :roll: Amúgy 2019-ben játszódik.

 

Akkor ezt jól elcseszték mert nekem ezekről rohadtul nem ugrik be a Blade Runner a filmnézés alatt. Annak a filmnek eleve annyira egyedi hangulata van Vangelis zenéjével, hogy nem is igazán hasonlíthatna rá.

Attól, hogy neked nem jött át, még így van. Cseszd le érte George Lucast, ő a felelős ezért. Bár arról gőzöm sincs, mi köze a Blade Runner film hangulatának és zenéjének Coruscant látványához és felépítéséhez - mert ezek megalkotásához merítettek Scott filmjéből vagy éppen a Metropolisból -, de hát ilyen kis korlátolt elméjű vagyok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az a lényeg, hogy az olyan PT gyöngyszemek, mint pl. a "lézerkard", messze kerüljék el a fordítók klaviatúráját. Mikor Yoda arról értekezik Obi-Wannal az Ep 3-ban, hogy ezzel a padawannal lézerkard végzett, nálam kissé megölte az élményt. Na ezt többet nem szeretném átélni. Merthogy - akármilyen szentségtörés - én mindenképp szinkronosan nézem. :)

Én is fénykard párti vagyok. Egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is fénykard párti vagyok. Egyetértek.

Ezt a fénykard - lézerkard mizériát amúgy nem értem. Az Ep I-ben is azt mondja Anakin Qui-Gonnak, az eredeti angolban, hogy "I saw your lasersword!" Lucas csak tudja már, hogy hogy is akarja nevezni a dolgokat! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a fénykard - lézerkard mizériát amúgy nem értem. Az Ep I-ben is azt mondja Anakin Qui-Gonnak, az eredeti angolban, hogy "I saw your lasersword!" Lucas csak tudja már, hogy hogy is akarja nevezni a dolgokat! :D

Ez igy van. Nekem ebben csak az fáj, hogy 50-ből egyszer mondják így kb.

Lehet ez egy kisfiú tévedése amúgy esetünkben.

Mégis, mivel az EP I-ben így hangzik el a szinkronban az egész PT így hasznája.(ep II: Dooku) Az én fülem is bántja.

A TCW-ig várnunk kellett, míg helyreállt a rend.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet ez egy kisfiú tévedése amúgy esetünkben

Aligha, hiszen már a TCW-ben és a Rebelsben is hivatkoztak rá így. Legutóbb Kanan, aki a Jedi Rend egykori tagjaként csak nem téveszti el. ;) Ez az egész fénykard/lézerkard dolog csak egy magyar hülyeség. Eleve, a lightsaber sokkal inkább fényszablyát jelent, ha már annyira ragaszkodunk a pontossághoz, így viszont csak az ep6 eredeti szinkronjában hívták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aligha, hiszen már a TCW-ben és a Rebelsben is hivatkoztak rá így. Legutóbb Kanan, aki a Jedi Rend egykori tagjaként csak nem téveszti el. ;) Ez az egész fénykard/lézerkard dolog csak egy magyar hülyeség. Eleve, a lightsaber sokkal inkább fényszablyát jelent, ha már annyira ragaszkodunk a pontossághoz, így viszont csak az ep6 eredeti szinkronjában hívták.

Oké, akkor csak az arányokra hivatkozom: 50-ből 1-szer hívják így!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12278784_1624486044468106_2939085555682982033_n.jpg?oh=1364f21ba226ac7c8aa4976509e83c6a&oe=56F49538

 

Adam Driver says that he sees Ren as more of a religious fanatic than a villain in the traditional sense. “When they think of their actions as morally justified,” Driver told us, “it makes them dangerous and unpredictable. There’s no level they won’t go to to accomplish what they’re after. I never thought of the character as an evil person.”

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A figura összetettségéről nem először hallani.

Nagyon örülök, hogy nem egy "fogdmeg" a csávó!

Hogy Driver is ezt mondta, valószínüleg arról árulkodik, hogy remekül megírt karakter.

De valószínüleg egy gonosz sem agyal azon, hogy gonosz-e.

Bár pont a star wars az, ami ennek ellenkezőjét veti fel nálam néha, hisz a gonoszok is sötét oldalnak hívják a sötét oldalt, szinte elismerve a módszereiket és indítékaikat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aligha, hiszen már a TCW-ben és a Rebelsben is hivatkoztak rá így. Legutóbb Kanan, aki a Jedi Rend egykori tagjaként csak nem téveszti el. ;) Ez az egész fénykard/lézerkard dolog csak egy magyar hülyeség. Eleve, a lightsaber sokkal inkább fényszablyát jelent, ha már annyira ragaszkodunk a pontossághoz, így viszont csak az ep6 eredeti szinkronjában hívták.

 

Lucas maga is többször "lasersword"-nak nevezte a különböző "making off" filmekben. Én is lightsaber párti vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas maga is többször "lasersword"-nak nevezte a különböző "making off" filmekben. Én is lightsaber párti vagyok.

Angolban nincs is ezzel gond. Hanem hogy a szinkronban "úgymaradt" a PT-ben, ahogy az ep-I ben említik.

Én akkor lennék boldog, ha Dooku fénykardot mondana a 2-ben és Yoda is 3-ban. Mindig jól fordítva azt, amit épp angolban mondanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

.... egyébként arról már van valami hivatalos, kanonikus infó, hogy az ep6 utolsó filmkockája és az ep7 első filmkockája közötti röpke 30 évben mi a péklapát történt a galaxisban? Régeen olvastam itt teóriákat, dehogy pontosan, hogy alakult ki az Első Rend, mi történt Coruscant-on, hogy a fenébe nem tudták a császár halála után 30 év alatt lenullzni az egykori birodalmat, ki ez a Hux stb.? Tehát a politikai átrendeződés érdekelne... ami kb. a felvezető szövegben lesz majd tk. látható....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.