Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A nyilatkozatban nem a történetről van szó hanem a designról és nem az ep.4-et emliti referenciaként, hanem általában a '70-es években készült filmeket.

Rosszabb. Egyelőre nem tudom hova tenni ezt a megjegyzést. Lucasnak úgy sikerült újszerűt alkotni, hogy megmaradt az SW feeling. Elvileg most már jócskán túlhaladtuk az EPVI idejét, így legyenek modernebb dolgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rosszabb. Egyelőre nem tudom hova tenni ezt a megjegyzést. Lucasnak úgy sikerült újszerűt alkotni, hogy megmaradt az SW feeling. Elvileg most már jócskán túlhaladtuk az EPVI idejét, így legyenek modernebb dolgok.

Szerintem is. Bennem se keltenek jó érzést ezek a megjegyzések.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csak a hangulatra gondolt, ami nem olyan rossz. Ha a klasszikus "new hope-os" életérzés visszajön a folytatásokban modern köntösben, az nem volna rossz.

Az NH -s életérzésnek a kopottság meg a minimalizmus volt a védjegye. Ezt csak úgy szeretném viszont látni, hogy ne legyen tolakodó. Jobban belegondolva a MF feltűnése ennek eleget is tesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem csak úgy tetszene ez a '70-es évekbeli design, ha úgy csinálnák meg, mint az ep3-ban (Ody után szabadon: nem tolakodóan). Vagy inkább mint a TCW-ben. Gondolok itt az utolsó Ahsokás részekre, vagy a Cotadelesekre, amik rengeteget tartalmaztak ezekből az elemekből (letisztult, szürke formák, nagy gombok, kriksz-krakszos CRT monitorok :)), miközben azért baromira modern is volt, bőségesen építkezett a 2000-es évekből.

 

Bár őszintén szólva, akárhányszor hallom ezt a '70-es évekből merítünk dolgot, mindig szkeptikus vagyok és szvsz még sosem sikerült igazán összehozni. Egyszerűen a mai gondolkodásunk, technikai lehetőségeink nem teszik lehetővé, hogy azt reprodukáljuk. Lucasék az ep4-nél technikai és anyagi korlátok közé voltak szorítva. Az SE a jó példa arra, hogy ha azok nincsenek, akkor mit alkotott volna Lucas (és valószínűleg még az sem az igazi). De akár azzal is előállhatunk, hogy ha csak annyi technika és pénz áll a rendelkezésére, amennyi az ep5-nél már megvolt neki, az mennyit változtatott volna az ep4-en. Szóval, szerintem 2013-2014-ben képtelenség azt visszahozni, ami 1977-ben alkottak. Megközelíteni talán, de akkor is mást fogsz kapni, valami újat.

Jó példa erre az ep2 Lars-farmos jelenetei. Szó szerint ugyanazt a "díszletet" látjuk, még a zene is hasonló, mégsem érez szerintem senki azalatt színtiszta ep4 hangulatot. Én általában még kicsit sem szoktam, az ep2 hangulatát érzem.

Másik, egy jelenetnél tágasabb példa erre szerintem a Super 8 (csak, hogy Abramsnél maradjunk). Érződik benne a '80-as évek családi sci-fieinek stílusa, de ebbe keményen elegyednek modern pillanatok, mint a vonatbaleset, a szörny megjelenése és dizájnja, az űrhajója, a megoldások a cselekmény egy-egy pontján. Például, ebben a filmben a hadsereg teljes arzenállal kivonul. Szegény E. T. ellen csak az FBI-t küldték. És akkoriban mindenhová az FBI vonult ki, ma meg mindenhová a hadsereg megy. És ez valami újfajta hangulatot alkot. És szerintem az ep7-tel is így lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt írásával nagyon egyetértek, a Lars farmnál nekem sem elevenedett meg az eredeti trilógia hangulata, de ez nem is baj. :) Szerintem jelen esetben az eredeti trilógiához való "visszatérést" úgy értették, hogy a galaktikus nagypolitika helyett inkább az alvilág, az egyszerű ember fog nagyobb szerepet kapni, míg az aktuális politikai helyzet inkább csak háttér, amelyre azonban hőseink mégis nagy hatással vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rosszabb. Egyelőre nem tudom hova tenni ezt a megjegyzést. Lucasnak úgy sikerült újszerűt alkotni, hogy megmaradt az SW feeling. Elvileg most már jócskán túlhaladtuk az EPVI idejét, így legyenek modernebb dolgok.

 

Én meg már alig várom a visszatérést. A prequelben utáltam, hogy Lucas mindent felrúgott : a természettudományok összes törvényszrűségét, a gépészet alpvető szabályait az ürhajók, járművek, gépezetek terén. Mindzt miért? Mert megtehette, volt hozzá elég pénze, tecnikája, hatalma és senki nem mert ellentmondani neki. Nem mondta senki neki, hogy "hé őreg attól hogy te vagy a főnök attol még léteznek törvényszerűségek, ez meg az a dolog így működésképtelen, lehetetlen, nem hihető stb." Jól el is rontotta szerintem. Bezzeg a 70-es években, volt kreatív csapata, jó kevés pénze, de sok jó ötlet, és kevés hatalma, nem lehetett lehetetlen, kivitelezhetetlen dolgokat létrehozni. Rugós fejű és repülő R2D2 ,röhely. A kevesebb, több, éljenek a 70-es évek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg már alig várom a visszatérést. A prequelben utáltam, hogy Lucas mindent felrúgott : a természettudományok összes törvényszrűségét, a gépészet alpvető szabályait az ürhajók, járművek, gépezetek terén. Mindzt miért? Mert megtehette, volt hozzá elég pénze, tecnikája, hatalma és senki nem mert ellentmondani neki. Nem mondta senki neki, hogy "hé őreg attól hogy te vagy a főnök attol még léteznek törvényszerűségek, ez meg az a dolog így működésképtelen, lehetetlen, nem hihető stb." Jól el is rontotta szerintem. Bezzeg a 70-es években, volt kreatív csapata, jó kevés pénze, de sok jó ötlet, és kevés hatalma, nem lehetett lehetetlen, kivitelezhetetlen dolgokat létrehozni. Rugós fejű és repülő R2D2 ,röhely. A kevesebb, több, éljenek a 70-es évek.

Ez így amit leírtál totál igaz a régi részekre is. :D Te jó ég....a régi részek mint fizikailag és természettudományosan megalapozott filmek? :pfff:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg már alig várom a visszatérést. A prequelben utáltam, hogy Lucas mindent felrúgott : a természettudományok összes törvényszrűségét, a gépészet alpvető szabályait az ürhajók, járművek, gépezetek terén. Mindzt miért? Mert megtehette, volt hozzá elég pénze, tecnikája, hatalma és senki nem mert ellentmondani neki. Nem mondta senki neki, hogy "hé őreg attól hogy te vagy a főnök attol még léteznek törvényszerűségek, ez meg az a dolog így működésképtelen, lehetetlen, nem hihető stb." Jól el is rontotta szerintem. Bezzeg a 70-es években, volt kreatív csapata, jó kevés pénze, de sok jó ötlet, és kevés hatalma, nem lehetett lehetetlen, kivitelezhetetlen dolgokat létrehozni. Rugós fejű és repülő R2D2 ,röhely. A kevesebb, több, éljenek a 70-es évek.

 

Tisztességtelen lenne nem megvédeni ezt az egyébként nagyszerű álláspontot, ezért csak annyit mondok, van benne igazság és bár nagy prequel fan vagyok, azért a különbségek égbekiáltóak. Amire A pécsi akart rávilágítani, hogy a prequel esetében (és ez igaz a mai effekt filmekre is) a design mindig háttérbe szorítja az egyéb tényezőket. És igaz az is, hogy a régi trilógia gépeit, eszközeit (no nem a fénykardot) részben költséghatékonyság miatt, részben a valósághű ábrázolás megragadása érdekében közelebb helyezték a földi szemlélethez. Természetesen a Naboo királyi csillaghajó és a Millenium Falcon is fikció, de mégis, a Falcont az emberek valóságosabbnak, működőképesebbnek élik meg. Az egész melegen bűzölög, pállik és kipárolog, érezni, hogy benne mindent a kosz tart össze, olajos és redvás....és ez jó! Ez az emberközeli technológia vitathatatlanul nagy előnye a régi trilógiának és örökös vesszőparipája azoknak, akik ipari megoldásokat, koszt, 3. világbeli hangulatot, leprát és hétköznapias megjelenést várnak az új részektől is. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy a prequel látványa rossz és A pécsi sem ezt akarta kifejezni, csak eltérő értelmezés mentén születtek.

 

Kicsit olyan ez, mint az Elysium filmben. Ami a földön van, azzal tudunk jobban azonosulni, pedig az a rosszabb környezet. Túlnépesedés és indrusztriális lepukkantság, míg ami az Elysiumon van, az a letisztultságával egy olyan aránytalanságot hoz létre, hogy a néző azt a földöntúli édent a valóságtól elrugaszkodott fiktív környezetként éli meg, mintha az nem is létezne, mintha az valami érzéken túli megtapasztalás része lenne. Ha választani kéne, én lehet, hogy az Elysiumról menekülnék a földre és lehet, hogy A pécsi is....és még sokan mások, mert a föld filmbéli lepukkantsaga, lelakottsága, és túlnépesedett mivolta közelebb áll az ember természetes valójához, mint a tiszta, ragyó, baktériumoktól mentesített, fehér környezet.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tisztességtelen lenne nem megvédeni ezt az egyébként nagyszerű álláspontot, ezért csak annyit mondok, van benne igazság és bár nagy prequel fan vagyok, azért a különbségek égbekiáltóak.

Elég hülyén néznénk ki, ha nem lennének azok. Egyrészt a sztoriban is egy totálisan más politikai, gazdasági és kulturális rendszer van, egy totálisan más irányító hatalommal és hozzáállással. Másrészt pedig a filmek forgatása közt is 20+ év telt el, ami alatt annyit fejlődött a technológia, hogy irreális elvárás az, hogy ugyanazon korlátok közé szorítsák magukat, mint anno. Közben a közönség elvárásai is változtak, ehhez is alkalmazkodni kellett üzletileg.

 

Amire A pécsi akart rávilágítani, hogy a prequel esetében (és ez igaz a mai effekt filmekre is) a design mindig háttérbe szorítja az egyéb tényezőket.

...

Természetesen ez nem jelenti azt, hogy a prequel látványa rossz és A pécsi sem ezt akarta kifejezni, csak eltérő értelmezés mentén születtek.

Nem tudom mire akart rávilágítani és mit akart kifejezni, csak az írásából tudok kiindulni. Abból pedig azt látom, hogy szerintem nem azt akarta kihozni a dologból, amit Te, hisz feltételezem, hogy akkor azt írta volna le. ;)

Ő a természeti törvények megsértésére és az irreális dolgok bevezetésére utalva panaszkodott, ami nem hangzik túl megalapozottnak.

 

Természetesen a Naboo királyi csillaghajó és a Millenium Falcon is fikció, de mégis, a Falcont az emberek valóságosabbnak, működőképesebbnek élik meg. Az egész melegen bűzölög, pállik és kipárolog, érezni, hogy benne mindent a kosz tart össze, olajos és redvás....és ez jó! Ez az emberközeli technológia vitathatatlanul nagy előnye a régi trilógiának és örökös vesszőparipája azoknak, akik ipari megoldásokat, koszt, 3. világbeli hangulatot, leprát és hétköznapias megjelenést várnak az új részektől is.

Nem biztos, hogy pont a Naboo királyi cirkálókkal kell összehasonlítani a Falcon-t. :) Ott volt a jedi vadász, az ARC fighter, Venator vagy a droidhajók. Azokat összehasonlítva az X-Wing, Y-Wing, csillagromboló stb. vonallal már korántsem olyan éles a kontraszt. Ami megvan, az pedig magyarázható a korábban már említett "rendszerváltással".

De pl. a Falcon még a maga idejében is tragacsnak számított. A klasszikus trilógiában se minden hajó olyan lepukkant.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé. Fogj egy szeneslapátot, és verd magad addig amíg nem ájulsz el. Ne legyél már demagóg és buta. Kérlek szépen, a régi ismeretségünk okán.

 

Ez most kicsit durva volt! Másrészt ismersz nagyon jól és tudod, hogy imádom a Star Warst és utálom a prequel fikázókat. Nekem a SAGA egy és oszthatatlan (A TCW is bele tartozik!!!), de attól még van véleményem, ami néha sarkos. Ezt lehet elutasítani, lehet nem szeretni, de attól még fenntartom és gondolom magamat annyira okosnak, műveltnek, hogy légből kapott butaságot lehetőleg nem írok le. Ez persze nem jelenti azt, hogy mindig igazam van. Jelen esetben úgy gondolom, hogy fiktív és fiktív hajók otthonossága, életszagúsága között van különbség, amiben az OT a prequelhez képest híresen jól teljesít. Ennek számos oka van, az egyik volt a költséghatékonyság, a fizikai díszletek, de ezt egészen hosszan lehetne sorolni. Természetesen a prequel részekben is van lelakottság, de ahogy arra Dzséjt egyébként helyesen rávilágított, például a prequel részek Lars farmja abszolút nem sugároz OT hangulatot, sem nekem, sem neki, sem másnak. Tehát kosz és kosz között is hatalmas a különbség. Pusztán erre kívánta reflektálni és nem arra, hogy az OT a király a prequel meg szar. Ennél azért összetettebben látom a helyzetet. ;)

 

Béke!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most kicsit durva volt! Másrészt ismersz nagyon jól és tudod, hogy imádom a Star Warst és utálom a prequel fikázókat. Nekem a SAGA egy és oszthatatlan (A TCW is bele tartozik!!!), de attól még van véleményem, ami néha sarkos. Ezt lehet elutasítani, lehet nem szeretni, de attól még fenntartom és gondolom magamat annyira okosnak, műveltnek, hogy légből kapott butaságot lehetőleg nem írok le.

Kicsit olyan ez mint a politikusoknál. Talál olyasmit amit a maga hasznára fordíthat és akkor ebből kihoz valami támadás félét. Én pont ezt éreztem most. Mindegy mekkora hülyeséget írtak be, mivel az általad nem sokra tartott "vezetés" beszólt neki Te egyből a védelmedbe vetted. Nem számított mekkora ökörség, ki kellett állni mellette hisz ez megint jó ürügy volt az "elnyomottak" érdekében beírni valamit. Te mint Robin Hood majd megvéded. No comment....

 

Ez persze nem jelenti azt, hogy mindig igazam van. Jelen esetben úgy gondolom, hogy fiktív és fiktív hajók otthonossága, életszagúsága között van különbség, amiben az OT a prequelhez képest híresen jól teljesít.

De azért az megvan, hogy a prequel és a 4-5-6 között van 23 év szünet ugye? Ez egy olyan alapvetés ami olyan az SW világában, mint a levegő vétel. Mások a designok, mások a helyzetek. Ami meg a realitást illeti, a PT hajói ezerszer jobban teljesítenek. Nem tudom mi jelent neked életszagúságot, de gondolom az alapján döntöd el mi tetszik és mi nem. Szomorú, hogy pár év alatt Te is eljutottál a PT fikázók sorába. Hiába hangoztatod mindig, hogy nem vagy az. Mindenre képes vagy csak, hogy szembe menj bizonyos emberek véleményével.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öregszem és ez szépíti az emlékeket, nyilván az OT nagyon közel áll hozzám, de amúgy nem fikáztam sosem a prequelt. Azt nem tartom fikázásnak, hogy az MF életszagúbb hajó, mint a Naboo jacht. Ez egy megállapítás, semmi több. A TIE fighter is coolosabb hajó, mint mondjuk a Droid fighter vagy a Tri Fightre, de ez nem jelenti azt, hogy a prequel hajóit nem szeretem. Pusztán árnyalom a dolgot és arra sarkallok mindenkit, hogy alkalmazza ugyanezt az árnyalási technikát. Például az EPIII Csubi jelmeze brutálisan rossz lett. Egyébként egy magyar ember készítette, ahogy a csecsemőket is a film végén és mivel én odáig vagyok a filmes effektekért és ugye meglehetősen sok szobrot, miegymást is legyártok, ezért anno felvettem vele a kapcsolatot. Ő azt írta, hogy az EPIII Csubi jelmez azért lett olyan, amilyen, mert az eredeti jelmez tönkrement és ezért nem lehetett szállítani, és ezért ő Ausztráliában (56-os magyarok gyermeke) egy fotó alapján dolgozott, amiről nem tudta levenni a méreteket. Szóval az EPIII Csubi jelmeze az OT-hez képest rettenet, de ez nem jelenti azt, hogy az EPIII a Birodalom Visszavág után ne lenne a második kedvenc Star Wars filmem. Ahogy az EPI Yoda bábú is borzalmas lett és én az életben nem hagytam volna, hogy egy képzett bábos helyett a designer Doug Chiang alkossa meg, mégis, az EPI szerintem egy nagyon jól összerakott film lett, egészen egyedi látványvilággal. Szóval az én véleményem árnyalt és tőlem olyat soha senki nem fog hallani, hogy a SAGA minden része ugyan olyan minőségű, mert ez hazugság és pontosan ez a demagógia, amikor valamit nem árnyalunk, csak kijelentjük, hogy az ÚGY TÖKÉLETES AHOGY VAN! Nem....nem tökéletes, ahogy a prequel részek, úgy az OT is különböző oldalról támadható, és ha beszélünk róla, összehasonlítást végzünk, akkor alaposan körbe kell járni a dolgokat. A. Pécsi felvetette, hogy az OT látványa életszagúbb . Erre nem lehet azt válaszolni, hogy A Pécsi mondjuk hülye és biztos nem ért a filmekhez és fikáz itt össze-vissza. Amit leírt, azzal nem bántott senkit és megilleti a tisztes válasz én pedig leírtam, hogy értékes a kommentje és igen, van benne igazság. Akkor lettem volna demagóg, ha azt írom neki, hogy a prequel és az OT ugyan olyan, a kettő között nincs különbség, aki mást gondol az hülye. Pont ez a demagógia. Dzséjt is leírta és Őt aztán nem lehet fikázással gyanúsítani, hogy a prequel Lars farmja nem áraszt OT hangulatot. Ezzel a kijelentésével 100 százalékig egyetértek, és lám, sem Ő, sem én nem vagyunk prequel gyűlölők, csak látjuk és leírjuk a nyilvánvalót.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.