Ugrás a kommentre

A szereplők


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Inkább tippelnék 25-30 évre. Egyébként van egy két éves kép a nőről és elég ramatyul néz ki. Tudom, hogy cgi meg minden de ha nem lesz benne én megértem. Eddig mondjuk az volt az SW egyik nagy erőssége, hogy minden főbb karaktert ugyanaz a színész játszott el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az IMDB-n csekkoltam, elég aktívnak tűnik (angol tv-sorozatokban szerepel, Poirot, Midsomer-gyilkosságok stb.), szóval nem lenne akadály. :) Mon Mothma nyilván csak nagyon-nagyon mellékszerepet töltene be, ahogy a hatodik részben is tette (van egy jelenete és kész, utána már Ackbar admirális viszi a prímet).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az sw.com hivatalos facebook oldala megváltoztatta a profil képét. Íme:

 

Reméljük végre bejelentik őket!

 

Mit szólsz Ody, pont eltelt egy hét, és Han Solo lett a facebook oldal profil képe :D

https://www.facebook.com/StarWars

Visszaszámlálás gyanus, mint írtam :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de én erősen tartok tőle, hogy a 3 régi szereplő már nem tud elvinni egy történetet a hátán. Szerintem kell egy egészséges egyensúly a fiatal és az öreg karakterek között. Ahogyan például az EpIV-ben is volt egy fiatal Luke, Han vagy Leia az öreg Vader, Ben, Tarkin mellett, vagy igazából bármelyik epizódot írhatnám. Ti hogy látjátok ezt? A filmekre általánosságban nem jellemző, hogy (űr)kalandfilmeket kizárólag öreg karakterek vinnének a vállukon főszerepekben. Vagy rosszul látom?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmekre általánosságban nem jellemző, hogy (űr)kalandfilmeket kizárólag öreg karakterek vinnének a vállukon főszerepekben. Vagy rosszul látom?

Az összes régi Star Trek mozifilmben öreg csókák vannak többségében. Az eredeti gárda már bőven az ötvenes, hatvanas éveikben járt a hatodik filmre, de a tizedikre már az új generáció - akik már kezdéskor is 30-as és 40-es emberekből állt - is elérte ezt a kort. Szóval nem feltétlen idegen a műfajtól, hogy öregebb emberek kerülnek középpontba. Az meg, hogy mennyire lesz ez hiteles, leginkább a színész kondícióján múlik. William Shatner 63 éves volt a Generationsben ('94), ez volt az utolsó Trek, amiben szerepelt, és nagyon gáz. Patrick Stewart 62 éves volt az utolsó Trekjében, a Nemesisben (2002) és simán olyan fürge és fitt volt, mint aki a negyvenes éveiben jár, simán hitelesebb volt, mint kollégája, az akkor 50 éves Jonathan Frakes. Igaz, se a Nemesis, se a Generations nem túl jó film, de ez nem a színészek korán vagy tehetségükön múlott. :) De Harrison Ford is remek példa, 66 évesen zokszó nélkül bújt bele Indy karakterébe, és simán megcsinálta, amire kérték. Jól is festett a vásznon (bár az a film sem éppen a legjobb). Szóval nem éppen általános eset, de nem is példa nélküli, ha egy űreposzba öregebb figurák kerülnek fókuszpontba.

Kizárólagosságról meg senki nem beszélt, csak arról volt szó, hogy az öregeken lesz most a hangsúly. De attól még lesznek mellettük fiatalok. Szerintem valahogy úgy lesz ezt érdemes elképzelni, mint az ep1-et, ahol a főszereplő Liam Neeson volt, de mellette ott nyüzsgött Ewan McGregor és Natalie Portman. Nem kaptak annyira hangsúlyos szerepet, mint az utána következő két részben, de helyük volt a történetbe. Sőt, technikailag Obi-Wan az ep1-ben egy felesleges karakter a történet szempontjából a párbajig, mert addig effektíve semmit sem csinál, csak megy Qui-Gon után, vagy vásznon sincs. Aztán mégis ő lett a főszereplő a következő két filmre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a trióból Luke-ra vagyok a legkiváncsibb. Újra kell indítania a Jedi Rendet, de lehetőleg úgy hogy elkerülje elődei hibáit. Már mesternek lenni is épp elég nagy felelősség, de neki valami sokkal nagyobbat kell véghezvinnie: utat kell mutatnia minden őt követő jedinek. És aligha engedheti meg magának a régiek luxusát: egy helyett valószinüleg egy rakás tanitványon kell rajta tartsa a szemét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de én erősen tartok tőle, hogy a 3 régi szereplő már nem tud elvinni egy történetet a hátán. Szerintem kell egy egészséges egyensúly a fiatal és az öreg karakterek között.

Kicsit én is tartok hasonlóktól a Dzséjt által felhozott példa ellenére, ezért én is inkább az egyensúlyozás mellett vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is remek ötlet hogy a régi csapat viszi a történet szálát. Én nekem nagyok sok kérdésem lenne, ha csak az új arcokat látnám. Mi van ? Kik ezek? Most úgy látszik nem egy új mozis generációó megszólítása a cél, mint az Lucas csinálta a prequellel. Gondolom volt egy két csörte a Disney-vel ez ügyben, de örülök, hogy így lett. Csak Fishert feledném, nem tudom hogy lehet belőle ép kéz-láb, tekintélyes politikus asszonyt faragni, könnyen karikatúrába fordulhat a sztori vele. Meg nehogy befessék Ford ősz haját, a"fiatalítás" jegyében. Ugyanolyan visszatetsző lenne mint amit Stallone csinált magával. Én bizakodó vagyok, csak Carrie el ne rontsa, egyébként nagy baj nem lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó ötlet a régiek kiemelt szerepeltetése kezdésnek, így meg tudják fogni mindkét "táborát" a rajongóknak. Aki mindkét trilógiát szereti, azt amúgy is becsalogatja a vetítőterembe, aki meg csak az OT-t, azt meg pont őmiattuk érdekelheti a film, hogy ott folytatódik számára az SW, ahol az OT-val végetért (ezt csak a prequel-haterek álláspontjából kiindulva feltételezem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az októberben meghirdetett "Rachel az árva, Thomas az apa nélkül felnövő fiatal srác" karakter hogy fog passzolni a történetbe, ha Han, Leia és Luke még vígan ficánkol a messzi a galaxisban.

Mellékszereplők lesznek, akik hozzácsapódnak a Solo és Skywalker gyerekekhez?

Kíváncsi leszek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván ott lesznek a fiatalok is mellettük akik majd a film végén valahogy helyzetbe fognak kerülni.

Star Wars esetében én is úgy érzem, hogy muszáj azzal bevezetni az új érát, hogy hozzákapcsolják a régihez, és ehhez a legkézenfekvőbb megoldás a jól ismert régi karakterek bevetése, de amilyen jó lesz ez az elején, olyan gyorsan át kell rakni a hangsúlyt az újakra.

 

Sokkal inkább ők lesznek az izgalmas karakterek most már, még nekem is, pedig én abszolút klasszikus trilógia rajongó voltam. Én Luke-tól, Leia-tól és Hantól nagy karakterváltozást nem várok (vélhetően nem is ez lesz a szerepük), inkább azt várom, hogy láthatjuk, hová jutottak a fiatalkoruk óta, hová értek meg idős korukra. Az izgalmas pedig mindig az ismeretlen és az, amiben ott van a változás lehetősége, vagyis a fiatalok szerepe, ki merre indul majd, milyen kihívásokkal találkozik, és milyen döntéseket hoz meg.

 

 

Kizárólagosságról meg senki nem beszélt, csak arról volt szó, hogy az öregeken lesz most a hangsúly. De attól még lesznek mellettük fiatalok. Szerintem valahogy úgy lesz ezt érdemes elképzelni, mint az ep1-et, ahol a főszereplő Liam Neeson volt, de mellette ott nyüzsgött Ewan McGregor és Natalie Portman. Nem kaptak annyira hangsúlyos szerepet, mint az utána következő két részben, de helyük volt a történetbe. Sőt, technikailag Obi-Wan az ep1-ben egy felesleges karakter a történet szempontjából a párbajig, mert addig effektíve semmit sem csinál, csak megy Qui-Gon után, vagy vásznon sincs. Aztán mégis ő lett a főszereplő a következő két filmre. :)

Nekem is pont Obi-wan jutott eszembe, mint jó példa ebből a szempontból. :) Bár csak akkor tűnhetett jelentéktelennek, ha valaki az Ep1-gyel kezdte az egész Saga-t.

 

 

Én a trióból Luke-ra vagyok a legkiváncsibb. Újra kell indítania a Jedi Rendet, de lehetőleg úgy hogy elkerülje elődei hibáit. Már mesternek lenni is épp elég nagy felelősség, de neki valami sokkal nagyobbat kell véghezvinnie: utat kell mutatnia minden őt követő jedinek. És aligha engedheti meg magának a régiek luxusát: egy helyett valószinüleg egy rakás tanitványon kell rajta tartsa a szemét.

Igen, ez izgalmas téma. :) És szerintem éppen ez a helyzet (egy mester, sok tanítvány, kevesebb figyelem egyénileg) lehet a kiinulópontja nagyon sok konfliktus helyzetnek, ami iszonyú érdekes történeti szálakat hozhat, amiben már az újak, az ifjak a főszereplők.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is pont Obi-wan jutott eszembe, mint jó példa ebből a szempontból. :) Bár csak akkor tűnhetett jelentéktelennek, ha valaki az Ep1-gyel kezdte az egész Saga-t.

Igen, én is a kronológiai sorrendre gondoltam. De már csak ezért is izgalmas így megtekinteni, hogy egy "jelentéktelen" mellékszereplőből milyen fontos egyén lesz. Valami ilyesmit várok az ep7-8-9-től is, hogy ilyen szépen felemelkedjenek a "jelentéktelen" mellékszereplők. Egyik kedvenc sci-fimben például egy teherhajó noname kormányosa a sorozat végére egy nép forradalmi alakja lett, és mindezt egy zseniálisan megírt ívben prezentálták. Az elején olyan jelentéktelen, hogy észre sem veszed, és csak újranézéskor esik le, hogy "basszus, hát ő már ekkor is ott volt, onnan indult, azt a kutya meg a mája!" Obi-Wan is valami ilyen, bár őt észre lehet venni, de ha az ember először kronológiailag látja, nem hiszem, hogy gondolna arra, hogy majd milyen fontos szerepet kap. Minden jel arra mutat, hogy majd Qui-Gon lesz a fő figura, erre paff, meghal az első részben.

És ezért lesz izgalmas az ep7, tulajdonképpen semmit nem fogunk tudni arról, hogy mi merre hány lépés, kinek mi lesz a sorsa. És remélem a marketing sem akarja majd ezeket lelőni - bár ha Abramsen múlik, nem fogja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, én is a kronológiai sorrendre gondoltam. De már csak ezért is izgalmas így megtekinteni, hogy egy "jelentéktelen" mellékszereplőből milyen fontos egyén lesz. Valami ilyesmit várok az ep7-8-9-től is, hogy ilyen szépen felemelkedjenek a "jelentéktelen" mellékszereplők. Egyik kedvenc sci-fimben például egy teherhajó noname kormányosa a sorozat végére egy nép forradalmi alakja lett, és mindezt egy zseniálisan megírt ívben prezentálták. Az elején olyan jelentéktelen, hogy észre sem veszed, és csak újranézéskor esik le, hogy "basszus, hát ő már ekkor is ott volt, onnan indult, azt a kutya meg a mája!" Obi-Wan is valami ilyen, bár őt észre lehet venni, de ha az ember először kronológiailag látja, nem hiszem, hogy gondolna arra, hogy majd milyen fontos szerepet kap. Minden jel arra mutat, hogy majd Qui-Gon lesz a fő figura, erre paff, meghal az első részben.

És ezért lesz izgalmas az ep7, tulajdonképpen semmit nem fogunk tudni arról, hogy mi merre hány lépés, kinek mi lesz a sorsa. És remélem a marketing sem akarja majd ezeket lelőni - bár ha Abramsen múlik, nem fogja.

Én is szeretem az ilyen izgalmakat. Lepjenek meg, varázsoljanak el! Mindig is az a film vagy könyv tudja a legnagobb élményt nyújtani, ami valamilyen szinten kiszámíthatatlan.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben arról terjengenek pletykák, hogy Mara Jade is szerepelni fog az EPVII -ben. A forrás azt állítja, hogy benne lesz Luke felesége, de talán más név alatt. A gyerekek is várhatóak, de ne is várjátok Kyle Katarn, Corran Horn vagy Cilghal feltűnését. Hasonló karakterek lesznek de más névvel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hamill teljesen rendben van, de Carrie nagyon megöregedett és nem a kor, hanem a piálás és gyógyszerek miatt. Bizonyára neki már nem szánnak mozgalmas jeleneteket, mi több, szerintem neki lesz a legkevesebb képernyőn töltött ideje. Mire kezdődik a forgatás, Hamill teljesen fitt lesz és lehet reménykedni, hogy az egész trilógiában szerepelni fog, ami Carrie esetében a "kor", Ford esetében a kedv miatt erősen kétséges. Túl sokat még nem tudunk az utómunkáról, de az sem kizárt, hogy fiatalítanak rajtuk. A Hobbitban Sarumánon is fiatalítottak és szerintem meggyőző lett az eredmény. A Tron Legacy-ban pedig kaptunk egy félig digitális fiatal Jeff Bridges-t. Szóval nincs még semmi sem kizárva, ki tudja mit fognak nekünk összekotyvasztani. A motion és performance capture rendszerek ma már igen fejlettek. A klasszikus trilógia minden eleme trüktechnológiai újítás volt, ha csak a Dolby hangzást vagy a Dykstraflex kamerát vesszük alapul. A prequel már kevésbé volt forradalmi, annak ellenére, hogy Jar Jar volt az első hiteles CGI (főbb) mellékszereplő, azonban 99-ben a Mátrix forradalmibb kamerakezelése miatt elhappolta az Oscart. Remélem, hogy az új trilógiára is tartogatnak valami forradalmit azon túl, hogy nagyon helyesen visszamentünk analóg 35mm-be, ami már önmagában is forradalmi a sok digitálisan túlszaturált mocsok miatt. Egy hiteles performance capture Leia esetében örökre bebetonozná az EPVII-et a trüktechnika panteonjába.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hamill teljesen rendben van, de Carrie nagyon megöregedett és nem a kor, hanem a piálás és gyógyszerek miatt.

Szerintem Hamill még rosszabb, mint Fisher. Nem várom, hogy nagyon összekapják magukat, inkább legyenek ők a mellékesek, és ide az ifjakat :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.