Ugrás a kommentre

Anakin és Padmé szerelme


Darth Sky

  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jól ábrázolták kettejük románcának kibontakozását?

    • Igen, tökéletesen mutatták be.
      15
    • Nem volt rossz, de lehetett volna jobb is.
      5
    • Voltak jó pillanatai, de összességében nem sikerült jól.
      5
    • Szörny? volt, egyáltalán nem tetszett.
      0


Ajánlott hozzászólás

Igen, Palpatine -nak csak az volt a lényeg, hogy Padmé ne legyen Coruscanton amikor szavaznak a katonai gyártási törvényről. :) Az pedig, hogy Padmé és Anakin egymásba bonyolódtak csak egy kellemes bónusz volt számára.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit Sidious révén írok, az az EpII és EpIII közti időszakra vonatkozik.

Csak ezt elfelejtetted lekommunikálni, ráadásul nem is számít. Padmé a Szeparatista mozgalom kiteljesülése és a köztársasági hadsereg megalakulásának útjában állt, ami az ep2 eseményei, ami azután következett, ott már tök mindegy a nagy terv szempontjából, hogy él vagy hal. Palpatine-nak ezért szúrta a szemét Padmé, mert a nő ezeket a fontos, időhöz kötött eseményeket késleltethette, vagyis el kellett távolítani. Utána már tényleg csak Anakin szempontjából számított, de érdekes mód, meg is szűntek a merényletkísérletek ellene. Én erről beszéltem, ep2-es témáról ep2-es topicban ep2-es eseményről. :)

F*szán elbeszéltünk egymás mellett, jól van. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ezt elfelejtetted lekommunikálni, ráadásul nem is számít. Padmé a Szeparatista mozgalom kiteljesülése és a köztársasági hadsereg megalakulásának útjában állt, ami az ep2 eseményei, ami azután következett, ott már tök mindegy a nagy terv szempontjából, hogy él vagy hal. Palpatine-nak ezért szúrta a szemét Padmé, mert a nő ezeket a fontos, időhöz kötött eseményeket késleltethette, vagyis el kellett távolítani. Utána már tényleg csak Anakin szempontjából számított, de érdekes mód, meg is szűntek a merényletkísérletek ellene. Én erről beszéltem, ep2-es témáról ep2-es topicban ep2-es eseményről. :)

F*szán elbeszéltünk egymás mellett, jól van. :D

Ráadásul majdnem szóról-szóra leírtad amit én az alább. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este az itt zajló eszmecserebere hatására újra meglestem az AotC-ot. Azt tapasztaltam hogy ezúttal jobban bejött ez a rész mint a többi nézés alkalmával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Palpatine az ep2-ben még nem játszott arra, hogy Anakin miként viszonyul Padme-hoz. Az anyjáról valószínű, hogy tudott, de a Padme mellé való kirendelés lényege sztem a fiú játékba hozása volt. Így végre önállósodhat a kiszemeltje, és ha a nagy terv (háború) elindul, ráér még kigondolni a fiú átállítását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, ezt mondja, mert ez nagyon szépen hangzik, egyszerű elvakultság és túlzás. Egyébként Obi-Wan-nak is hasonlóképp panaszkodik, amikor sérelmezi, hogy a lány alig akarta megismerni. Anakin-ban felébredtek az érzelmek és pillanatok alatt teljesen elvesztette a fejét a szerelemtől. Gyerekesen viselkedik és gondolkodik. 10 év valóban nagy idő és Padmé külsőre nem sokat változott, Anakin viszont annál inkább. De ezt se sikerült megértenie, mert össze-vissza cikáztak a gondolatai, ahogyan Obi-Wan is utal erre.

 

Régen utáltam azt a kandallós jelenetet, most se tartozik a kedvenceim közé, de ahogy telik az idő, egyre jobban átérzem a hangulatát, értelmét és jelentőségét. :)

 

Pedig szerintem nem túlzás. Már az EP1-ben bele volt zúgva Anakin Padméba(még faragott is neki emléket), persze itt még gyermeki báj jellemezte a vonzalmat plussz az hogy a durva mocskos és kemény világú Tatooine-ra belibben egy ilyen "angyal". Szóval én biztos vagyok benne hogy Anakin nagyon sokat gondolt Padméra az EP1 és az EP2 között eltelt 10 évben. Az EP2 elején látható Anakin által átélt érzelmek számomra ezt sugallják. Ha nem gondolt volna Padméra sosem, akkor nem így viselkedik ha megtudja hogy Padméval fog hamarosan találkozni. Így csak egy szerelmes ifjú reagál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig szerintem nem túlzás. Már az EP1-ben bele volt zúgva Anakin Padméba(még faragott is neki emléket), persze itt még gyermeki báj jellemezte a vonzalmat plussz az hogy a durva mocskos és kemény világú Tatooine-ra belibben egy ilyen "angyal". Szóval én biztos vagyok benne hogy Anakin nagyon sokat gondolt Padméra az EP1 és az EP2 között eltelt 10 évben. Az EP2 elején látható Anakin által átélt érzelmek számomra ezt sugallják. Ha nem gondolt volna Padméra sosem, akkor nem így viselkedik ha megtudja hogy Padméval fog hamarosan találkozni. Így csak egy szerelmes ifjú reagál.

Nem állítottam, hogy ne gondolt volna rá, de aligha annyit, mint amennyit mondott vagy hogy mások gyanakodjanak. Nyilván nagyon szép emlékeket őrzött a lányról, hisz az a "gyerekszerelem" megvolt, ezt bizonyítja a faragott ajándék is, ahogyan írtad is. Nagy hatást gyakorolt rá és tényleg eszébe juthatott nem egyszer. Aztán mikor meglátta, mivel Padmé nemigen változott, rögtön újra fellobbant benne a szerelem.

 

Az Ep.2 előtt megtudja, hogy láthatja őt, teljesen normális, hogy izgatott lesz. Valószínűleg amikor megtudta a leendő találkozást, onnantól már tényleg az agyába fészkelte magát, de ez nem sokkal a liftes jelenet előtt lehetett.

Ugyanakkor Obi-Wan akkor érzi/látja rajta a feszültséget és izgatottságot, egyáltalán nem úgy viselkedik, mintha mindennapos lenne a tanítványánál, hogy Padmé körül jár az esze. Nem úgy, mint például az anyjával kapcsolatban, amit már a mester is megszokott dologként emleget.

 

Palpatine nagy mágus volt, de néhány (akár komolyabb) beszélgetésből vagy futó találkozásból azért ő is csak olyan érzésekről szűrhetett le tanulságokat, amik tényleg dominánsak az adott illetőben. Ezt viszont Obi-Wan-nak is tudni kellett volna, hiszen ha ez irányú képessége esetleg gyengébb is, mint Palpi-é, de sokkal több időt töltött tanítványával. Ráadásul még nem is nagyon titkolózott, mert elég hamar elsüti Obi-Wan-nak, hogy szívesebben álmodna Padmé-ról.

Amúgy is megvoltak Anakin-nak a maga gondjai. A jedi lét viszontagságai és a "visszafogottságából" adódó frusztrációk mellett rémálmok gyötörték az édesanyja miatt is, akinek fontos ígéretet tett anno. Nem gondolnám, hogy ezek mellett még Padmé is rendszeresen uralta volna a gondolatait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azt nem igazán vágom, hogy miből szűröd le, hogy Obi-Wannak bármit is meg kellett volna éreznie, vagy sosem beszélgettek erről tíz év alatt. Láthatóan nem lepődik meg Anakin liftbéli izgatottságán, nem teszi szóvá zavart bókjait sem (sőt, még vigyorog is rajtuk), ez mind azt jelzi, hogy tudta, hogy Anakin komoly érzéseket táplál Padmé iránt. Ha ez annyira újdonság lenne Obi-Wan számára, nem viccelődik a dolgon a liftben.

Plusz, az ilyesmit nem kell megérezni, elég néha beszélgetni róla. És már csak az oktatások miatt is muszáj volt a mesternek ezt témába hoznia tanítványa előtt. Nem kell mindent misztifikálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azt nem igazán vágom, hogy miből szűröd le, hogy Obi-Wannak bármit is meg kellett volna éreznie, vagy sosem beszélgettek erről tíz év alatt. Láthatóan nem lepődik meg Anakin liftbéli izgatottságán, nem teszi szóvá zavart bókjait sem (sőt, még vigyorog is rajtuk), ez mind azt jelzi, hogy tudta, hogy Anakin komoly érzéseket táplál Padmé iránt. Ha ez annyira újdonság lenne Obi-Wan számára, nem viccelődik a dolgon a liftben.

Plusz, az ilyesmit nem kell megérezni, elég néha beszélgetni róla. És már csak az oktatások miatt is muszáj volt a mesternek ezt témába hoznia tanítványa előtt. Nem kell mindent misztifikálni.

Valahogy én pont fordítva látom Obi-Wan reakcióit. :)

 

Ha Anakin-nak napi szinten Padmé járt volna a fejében és ezt Obi-Wan tudta is volna, akkor kevésbé lett volna vicces a helyzet. Ugyanis pont az ilyen jellegű kötődéseket kellene vhogy kioltani a tanítvány fejében. Amikor már feltűnik Padmé és Anakin egyértelműen hülyén viselkedik, még akkor is az édesanyjával kapcsolatos dolgok kerülnek elő, amit Obi-Wan mint régebb óta fennálló problémát hoz fel.

Aztán amikor Anakin Padmé-ról beszélget a mesterével, az felhívja a figyelmét, hogy vigyázzon a politikusokkal és hasonlók. Ha tudna a szerelemről és ez máskor is téma lett volna (hiszen helyesen írod, hogy akkor sűrűn elő is kellett volna jönnie ennek), akkor csak tenne vmi utalást rá, hogy már megint Padmé-n jár az esze, noha már 1000x elmondta neki, hogy ez nem jó. Mint ahogy más jellemhibáknál nem is mulasztja el ezt a tanítványa szemére vetni. :)

Elhangzik egy olyan mondat is, hogy Anakin nincs eléggé ráhangolva a lányra. Itt nem gondolnám, hogy csak trollkodás történik. Obi-Wan egész nyugodtan mondhatná, hogy nem tud a fiú józanul gondolkodni, mert elfogult és a szerelem elhomályosítja a megérzéseit.

 

Szóval összességében nekem az jött le, hogy Obi-Wan előzetesen nem tud szerelemről. Amúgy nem írtam, hogy feltétlenül csak megéreznie lehetett volna, csak azt, hogyha esetleg nem is mondta volna neki Anakin (amúgy miért ne mondta volna, a film elején se nagyon titkolózik), akkor is tudnia kellett volna a megérzéseiből. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

A baj Anakin és Padmé "szerelmével" ott kezdődik, hogy úgy, ahogy be lett mutatva, nem szerelem. Vegyünk szépen sorra mindent:

1: Anakin 9, Padmé 14 éves volt a Baljós Árnyak alatt. Ani a maga kis gyerekfejével, persze, hogy azonnal beleszeretett az "angyalba" aki megmentőjével érkezezett az otthonába. Ezzel nincs is semmi gond, van olyan, hogy gyerekszerelem. A probléma az, hogy a film vége után 10 évig nem is látták egymást. Padmé nyíltan megmondta Anakinnak a KT-ban, rögtön az első találkozásukkor, amikor a fiú totál zavarban próbált bókolni neki, hogy még mindig azt a kisfiút látja benne aki volt. Még meg is lepődött, hogy mennyire megnőtt! Erre Anakin hogy reagál? Elpanaszolja Jar Jar-nak, hogy Padmé meg sem ismerte őt, miközben ő minden nap gondolt a lányra. És itt most álljunk meg egy pillanatra. Nem állítom magamról, hogy szakértő lennék szerelmi ügyekben, de azt enyhén furcsának találom, hogy egy tinédzser, 10 éven keresztül minden áldott nap, egy nálánál öt évvel idősebb lány után epekedjen, akit alig pár napig ismert. Nem tudom ki hogy van vele, de ez engem inkább emlékeztet egy rajongó megszállottságára, mint szerelemre.

2: Anakin és Padmé nem is ismerték egymást. Alig pár napot töltöttek együtt a Baljós Árnyakban és a Klónok Támadásában egyaránt, amiből a BÁ-s ismertség nem igen számít, hiszen mindketten gyerekek voltak még, sokat változott a személyiségük az azóta eltelt 10 évben. Ennek ellenére, ahelyett, hogy megpróbálnának megismerkedni, összeházasodnak, csak azért, mert Anakin kanos és a megszállotságig rajong Padmé-ért, akinek meg bejön, hogy a jóképű Kiválasztott őt akarja. Oké, elhiszem, hogy van olyan, hogy szerelem első látásra. Ezt Han és Leia románca jól visszaadta a kezdetektől:

-Han az első pillanatban, amikor Leia szöktetése közben kettesben maradt Luke-al kijelentette, hogy "Csodás nő! Vagy agyon csapom, vagy beleszeretek!"

-Leia, -annak ellenére, hogy nyilván tudta, hogy Han csempész- felháborodott, szinte személyes sértésnek vette, amikor Han azt mondta neki, hogy neki nem szívügye a Lázadás, és csak a pénzért ment bele ebbe az akcióba. És mindezt azok után, hogy ő -Leia- bizalmasan beavatta Han-t a Lázadás terveibe!

Végül aztán annak ellenére, amit mondott, Han mégis visszatér a csata kritikus pontján, odapörköl Vader-nek, és lehetőséget ad Luke-nak, hogy felrobbantsa a Halálcsillagot, ezzel kihirdeti csatlakozását a Lázadáshoz. Ezt követően Han és Leia három évig együtt menekült bolygóról bolygóra, mindketten (Luke-al együtt hárman) részt vettek a Lázadás irányításában, és Lucas tudja hányszor húzták ki egymást a csávából. Így érkeztünk el a Birodalom visszavág-hoz, amikor Leia, bár még próbálta tagadni/rejteni, de határozottan jelezte Han felé, hogy beleszeretett. Erre Han hol a szokásos öntelt vigyorával válaszolt, vagy amikor Leia éppen tagadó hangulatban volt, vérig sértődött azon, hogy hogy lehet egy nő ilyen csökönyös. Ez persze mindkettő azt mutatja, hogy ő is beleszeretett a lányba.

És itt hívnám fel a figyelmet a különbségre Han-Leia és Anakin-Padmé szerelme között. Mindkét esetben megvolt a "szikra" az első találkozáskor. (Más kérdés, hogy elég kifacsart módon, Anakin kora miatt.) De amíg Anakin és Padmé a két film között eltelt 10 évben nem is látták egymást és utána is csak nagyon ritkán a háború miatt, addig Han és Leia eltöltöttek egymás mellett három évet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden kapcsolat és szerelem más és más. Szerencsére a SW-ban a két fő szerelmi szál tökéletesen eltérő, így mindkettő egyedi, nem pedig elcsépelt és unalmas.

 

Anakin és Padmé viszonya is érdekes, sok dologban igazad van. Viszont azt mondanám ezekre, hogy ne vegyél mindent véresen komolyan, amit mondanak egymásnak. ;)

 

1: Gyerekszerelem, rendben van. Mivel Padmé volt az idősebb és eleve érte rajongott Anakin és nem fordítva (mert Padmé nem volt pedofil :D), így nyilván benne kevésbé maradt meg ez az egész, mint a fiúban. Amikor újra találkoznak, akkor Padmé még nem különösebben érez semmit, csak meglepődik a felnőtt Anakin-on. Elvégre rohadt nagyot nőtt a gyerek (mint a rég nem látott rokon), miközben Padmé külsőre már nem sokat változott. Ezt Anakin meg is említi neki.

Na most ez a "minden nap gondoltam rá" duma leginkább bullshit, költői túlzás. Elég sok fontos dolga volt Anakin-nak, aligha Padmé körül járt minden gondolata. Korábban írtam már erről sokat. Obi-Wan se különösebben úgy kezelte a dolgot, mint egy évtizedes plátói epekedést. Nyilván eszébe jutott időnként az angyal, akit gyerekkora óta dédelgetett. Aztán felkavarta, amikor megtudta, hogy újra találkoznak. A gyújtópont számára az volt, amikor találkoztak és ugyanazt a gyönyörű lányt látta viszont, immár nőként.

Padmé nem nagyon törődött vele, ez nyilván kiakasztotta, hisz úgy érezhette, hogy le se tojják, noha benne annyira felgyúltak az érzelmek, hogy alig bírta (igazából nem is bírta) visszafogni azokat és józanul viselkedni. Ezért bukott ki belőle a panasz, ahol jó emberi vonásként alaposan túljátszotta a Padmé-val való kapcsolat jelentőségét.

 

2: Attól még, hogy nem ismerték egymást, érezhette úgy Anakin, hogy szerelmes és viszont. Ha érezte, ha nem, mondhatni meg pláne mondhatta. Az emberek általában sokkal hamarabb mondják párjuknak, hogy szeretik és sokkal hamarabb is érzik így, minthogy igazán megismernék. Ez egyrészt biokémia, másrészt pedig párkapcsolati pszichológia és stratégia. :)

 

Padmé csak később kezdhette érezni az igazi rezgést. Az már gyanús volt, amikor Anakin zavarba hozta a lányt, de igazán akkor talált viszonzásra az érzelme, amikor több időt töltöttek együtt. Szerintem amúgy ennek Padmé részéről nem sok köze volt a kisfiú Anakin-hoz. Ha soha nem találkoztak volna előtte, akkor is kb. ugyanígy belezúgott volna a srácba. Fordítva ez kevésbé igaz.

Az esküvő valóban igencsak túlzó volt az Ep.2 végén, de inkább szimbolikus jelentősége volt és a dramaturgia miatt volt indokolt. Amúgy se volt igazi esküvő. :)

 

A Han-Leia románchoz meg ne hasonlítsd, mert nem sok értelme van. Teljesen más a kettő. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A baj Anakin és Padmé "szerelmével" ott kezdődik, hogy

 

Azzal kezdeném, hogy azt gondolom nem kell mondani, hogy a szerelem racionálisan igen nehezen kezelhető...

1. Tehát itt az a baj, hogy Anakin 10 éven keresztül szerelmes volt abba a lányba, akit gyerekként látott valamikor és minden nap rágondol? Nem akarom a Kiválasztottat pszichoanalizálni, de nekem az jött le a filmekből, hogy Anakin érzelmi intelligenciája nem volt kifejezetten fejlett. Nehezen vált le az anyjáról, akit egyszer csak ott kellett hagyjon (ez azért érthető is, egy ilyen korú gyereknél), vannak akik az átlagosnál jobban kötődnek érzelmileg valamelyik szülőhöz, ezt eltépve nyilván hagyott nyomokat maga után. Padmé egy támaszt is jelentett neki az anyja elvesztése után, aki kedvelte, gondoskodott róla (ott a hajóban, a Coruscant felé). Nem azt mondom, hogy az anyját pótolta, mert mellette inkább volt a barátja, de ilyen üzeneteket is közvetíthetett, akarva-akaratlanul a gyerek felé. Emellett persze szerelmes is volt belé, egyfajta olyan gyerekszerelemmel, ahogy Te is mondtad. Ez inkább egy szorosabb barátság az ellenkező nemmel, de a szerelemnek nem csak etimológiai szempontból kiindulópontja a szeretet, hanem az elején gyakorlatilag mindenütt ez történik - nem feltétele a szexualitás, így a nemi érés sem. Ezáltal a gyerekek is simán lehetnek szerelmesek, csak ők más módon fejezik ezt ki. (Nekem a családomban van olyan példa, ahol általános iskolás korukban szerettek egymásba és azóta össze is házasodtak a felek.)

Anakinon igen nagy volt a nyomás mikor bekerült a Rendbe, így kapaszkodott valamibe és számára ezt a Padmé iránti érzései jelentették, melyek az idő múlásával csak felerősödtek. Ez nagyon egyszerű folyamat, hiszen ő igazából nem is Padméba volt szerelmes, hanem abba a képbe, amit közben ő magában a nélküle töltött időben kialakított róla (kicsit ilyen Gatsby hasonlat). Minél régebb óta találkoztak ez a kép úgy változott benne és mikor újra összekapcsolódott a sorsuk csalódott, hogy a másik nem olyan, mint ahogy ő elképzelte. Minél több idő telt el, annál jobban várta a találkozást, persze ez elég spontán történt, lehet Anakin ekkoriban csak halványan bizakodott benne, hogy egyszer még teljesülnek az álmai és ők ketten egymásra találnak.

2. Han és Leia esetét amiatt szokták összemosni ezzel a szállal, hogy mindkettő az ügyeletes romantikus vonalat képviselte a történeteken belül. Egyébként semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz, maximum annyi, hogy Leia az első szál szerelmének egyik gyümölcse. Han és Leia esetében két különböző karakter találkozott két különböző élethelyzetben, mint Anakin és Padmé esetében. Han és Leia két elég eltérő személyiséget képviseltek - csak úgy, mint Anakin és Padmé - de ők kiegészítették egymást utóbbi párossal ellentétben. Amiben nem volt jó Han, abban jó volt Leia, vice versa. Anakin ezzel szemben nem igazán passzolt Padméhez semmilyen szempontból nézve sem, a kései Anakin, akinek össze is jött vele, legalábbis nem igazán. Hogy miért jöttek mégis össze? Ide, ha megengeded akkor magamat idézném: "a szerelem racionálisan igen nehezen kezelhető". Megvolt a vonzalom, ami az általad is említett szikrát adta, de látszott, hogy ez a kapcsolat nem fog működni... láss csodát, a másikkal ellentétben ennek nem is lett jó vége.

Nem súrol Tolsztoji magasságokat egyik szerelmi történet sem - nem is ez volt egyiknek sem a célja persze - de szerintem rendben volt mindkettő. Az Anakin-Padmé vonalon az ábrázolásmódon változtattam volna helyenként, de magával a koncepcióval szerintem semmi gond nincsen! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne vedd bóknak, de elismerem, ügyesen próbálod álcázni magad mások véleményével takarózva, de ezzel a véleménnyel pechedre már épp találkoztam, Ben. ;)

Werebazs írta a Filmkatalógusra (103. hsz), aki nem mellesleg ezen a fórumon is tag, tehát, ezt enyhén szólva is benézted. Eddig megálltam, hogy ne kommunikáljak veled (noha Ody A Friend In Need topik-beli írása után számomra is egyértelmű volt, hogy te vagy az) őszintén szólva, nem értem, mire jó ez neked... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A baj Anakin és Padmé "szerelmével" ott kezdődik, hogy úgy, ahogy be lett mutatva, nem szerelem. Vegyünk szépen sorra mindent:

1: Anakin 9, Padmé 14 éves volt a Baljós Árnyak alatt. Ani a maga kis gyerekfejével, persze, hogy azonnal beleszeretett az "angyalba" aki megmentőjével érkezezett az otthonába. Ezzel nincs is semmi gond, van olyan, hogy gyerekszerelem. A probléma az, hogy a film vége után 10 évig nem is látták egymást. Padmé nyíltan megmondta Anakinnak a KT-ban, rögtön az első találkozásukkor, amikor a fiú totál zavarban próbált bókolni neki, hogy még mindig azt a kisfiút látja benne aki volt. Még meg is lepődött, hogy mennyire megnőtt! Erre Anakin hogy reagál? Elpanaszolja Jar Jar-nak, hogy Padmé meg sem ismerte őt, miközben ő minden nap gondolt a lányra. És itt most álljunk meg egy pillanatra. Nem állítom magamról, hogy szakértő lennék szerelmi ügyekben, de azt enyhén furcsának találom, hogy egy tinédzser, 10 éven keresztül minden áldott nap, egy nálánál öt évvel idősebb lány után epekedjen, akit alig pár napig ismert. Nem tudom ki hogy van vele, de ez engem inkább emlékeztet egy rajongó megszállottságára, mint szerelemre.

2: Anakin és Padmé nem is ismerték egymást. Alig pár napot töltöttek együtt a Baljós Árnyakban és a Klónok Támadásában egyaránt, amiből a BÁ-s ismertség nem igen számít, hiszen mindketten gyerekek voltak még, sokat változott a személyiségük az azóta eltelt 10 évben. Ennek ellenére, ahelyett, hogy megpróbálnának megismerkedni, összeházasodnak, csak azért, mert Anakin kanos és a megszállotságig rajong Padmé-ért, akinek meg bejön, hogy a jóképű Kiválasztott őt akarja. Oké, elhiszem, hogy van olyan, hogy szerelem első látásra. Ezt Han és Leia románca jól visszaadta a kezdetektől:

-Han az első pillanatban, amikor Leia szöktetése közben kettesben maradt Luke-al kijelentette, hogy "Csodás nő! Vagy agyon csapom, vagy beleszeretek!"

-Leia, -annak ellenére, hogy nyilván tudta, hogy Han csempész- felháborodott, szinte személyes sértésnek vette, amikor Han azt mondta neki, hogy neki nem szívügye a Lázadás, és csak a pénzért ment bele ebbe az akcióba. És mindezt azok után, hogy ő -Leia- bizalmasan beavatta Han-t a Lázadás terveibe!

Végül aztán annak ellenére, amit mondott, Han mégis visszatér a csata kritikus pontján, odapörköl Vader-nek, és lehetőséget ad Luke-nak, hogy felrobbantsa a Halálcsillagot, ezzel kihirdeti csatlakozását a Lázadáshoz. Ezt követően Han és Leia három évig együtt menekült bolygóról bolygóra, mindketten (Luke-al együtt hárman) részt vettek a Lázadás irányításában, és Lucas tudja hányszor húzták ki egymást a csávából. Így érkeztünk el a Birodalom visszavág-hoz, amikor Leia, bár még próbálta tagadni/rejteni, de határozottan jelezte Han felé, hogy beleszeretett. Erre Han hol a szokásos öntelt vigyorával válaszolt, vagy amikor Leia éppen tagadó hangulatban volt, vérig sértődött azon, hogy hogy lehet egy nő ilyen csökönyös. Ez persze mindkettő azt mutatja, hogy ő is beleszeretett a lányba.

És itt hívnám fel a figyelmet a különbségre Han-Leia és Anakin-Padmé szerelme között. Mindkét esetben megvolt a "szikra" az első találkozáskor. (Más kérdés, hogy elég kifacsart módon, Anakin kora miatt.) De amíg Anakin és Padmé a két film között eltelt 10 évben nem is látták egymást és utána is csak nagyon ritkán a háború miatt, addig Han és Leia eltöltöttek egymás mellett három évet!

 

Voltál te már szerelmes(lányba) ??? A kor egyáltalán nem számít ezt biztosan állítom :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne vedd bóknak, de elismerem, ügyesen próbálod álcázni magad mások véleményével takarózva, de ezzel a véleménnyel pechedre már épp találkoztam, Ben. ;)

Werebazs írta a Filmkatalógusra (103. hsz), aki nem mellesleg ezen a fórumon is tag, tehát, ezt enyhén szólva is benézted. Eddig megálltam, hogy ne kommunikáljak veled (noha Ody A Friend In Need topik-beli írása után számomra is egyértelmű volt, hogy te vagy az) őszintén szólva, nem értem, mire jó ez neked... :roll:

:facepalm: :facepalm: Atyaég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Részben szégyellem beismerni, de ezt valóban én írtam. :facepalm: Akkoriban épp átmentem egy prequel-utáló perióduson, ami szerencsére nem tartott sokáig.

 

Ami viszont nem változott az az, hogy szerintem, úgy ahogy ebben a filmben be lett mutatva, Anakin Padmé-mániája inkább beteges, semmint aranyos vagy romantikus, és (részben) emiatt nem tudom átérezni a románc-szálat.

 

 

Voltál te már szerelmes(lányba) ??? A kor egyáltalán nem számít ezt biztosan állítom :)

Aha, és akkor is ezt mondanád, ha Padmé lett volna 9 és Anakin 14?

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részben szégyellem beismerni, de ezt valóban én írtam. :facepalm: Akkoriban épp átmentem egy prequel-utáló perióduson, ami szerencsére nem tartott sokáig.

 

Ami viszont nem változott az az, hogy szerintem, úgy ahogy ebben a filmben be lett mutatva, Anakin Padmé-mániája inkább beteges, semmint aranyos vagy romantikus, és (részben) emiatt nem tudom átérezni a románc-szálat.

Nem kell szégyellni, nincs ebben semmi rossz. Így gondoltad és kész.

 

Aha, és akkor is ezt mondanád, ha Padmé lett volna 9 és Anakin 14?

Az EPI -es Anakin "vallomásra" gondolsz? Mert ott szó se volt szerelemről. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából épp ez a mai tendencia, hogy a csajok sokkal idősebb faszikkal vannak, sőt még az az 5 év nem is sok.

Huszonévesek és a fölött oké, de ha szerinted a 9 és a 14 éves közt nem sok az öt év...No komment.

 

Nem kell szégyellni, nincs ebben semmi rossz. Így gondoltad és kész.

Azt szégyellem, hogy ilyen kiforratlan, modortalan, Mr plinkett-jellegű írást kiraktam a net-re, amiről köztudott, hogy soha semmi nem tűnik el róla. :D

Az EPI -es Anakin "vallomásra" gondolsz? Mert ott szó se volt szerelemről. :)

Az egy dolog, hogy akkor nem volt szó "szerelemről"...

 

Leginkább az a bajom, amit Jar Jar-nak panaszolt ebben a filmben. Hogy ő bizony minden éjjel Padméról álmodott 9 éves kora óta. Jó lehet, hogy emós lelki állapota miatt barokkosan túlzott, de szerintem az akkor is enyhén hajmeresztő, hogy egy srác egész tinédszer-kora alatt egyetlen, nálánál öt évvel idősebb lány/nő után epekedjen, akivel csak pár napig esetleg hétig ismerték egymást. Meg ott van a viccelődés a Jedi elmetrükkről. Hát az bennem bizony elültette a gondolatot, hogy Anakin az Erő-vel szép lassan megtörte Padmé akaratát és rákényszerítette magát a lányra, és ahogy utána olvastam nem csak bennem ébresztett ilyen kellemetlen érzéseket az a sor.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huszonévesek és a fölött oké, de ha szerinted a 9 és a 14 éves közt nem sok az öt év...No komment.

 

Ha emlékezetem nem csal Anakinék sem csináltak semmit 20 éves koruk alatt :glasses:

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leginkább az a bajom, amit Jar Jar-nak panaszolt ebben a filmben. Hogy ő bizony minden éjjel Padméról álmodott 9 éves kora óta. Jó lehet, hogy emós lelki állapota miatt barokkosan túlzott, de szerintem az akkor is enyhén hajmeresztő, hogy egy srác egész tinédszer-kora alatt egyetlen, nálánál öt évvel idősebb lány/nő után epekedjen, akivel csak pár napig esetleg hétig ismerték egymást. Meg ott van a viccelődés a Jedi elmetrükkről. Hát az bennem bizony elültette a gondolatot, hogy Anakin az Erő-vel szép lassan megtörte Padmé akaratát és rákényszerítette magát a lányra, és ahogy utána olvastam nem csak bennem ébresztett ilyen kellemetlen érzéseket az a sor.

Ugyan már, ez nyilvánvalóan barokkosan túlzás, ráadásula Jedik életvitele mellett még érthető is. Ki másra csorgathatta volna a nyálát, Yaddle-re? Életében az egyetlen igazán korosztájába illő nő Amiadala volt, utána bekerült a Jedik közé, ahol az egyetlen nő, akire úgy lehet ránézni, egy idegen lény, de mivel Aayla is akkoriban töltötte padawan éveit, valószínűleg nem túl sűrűn találkoztak. Mindemellett a Jedik ide-oda kószálnak a Galaxisban, egy percre sem állnak meg, munkájuk nem az iskolákba, hanem diplomáciai környezetben zajlik (ahol azért kevés esély van arra, hogy korabeli csajt fogjon magának), plusz a Jediknek még tiltott is ez az egész cucc, így ha véletlen még meg is kísérelne közeledni egy korabeli Jedi hölgyhöz, a kikosarazást lazán megtapasztalhatja. Naná, hogy frusztrált tinidzserként barokkos túlzásba esik, amikor az egyetlen nő, akivel rövidke életében közelebbi kapcsolatba kerülhetett, és nem az anyja, majdnem fel sem ismeri.

Ez az Erős dolog meg totálisan ninszensz, már a gondolat is teljesen abszurd és erőltetett. Még jó, hogy nem azon töprengsz, hogy a Jedik 1000 évig az Erő segítségével az egész Galaxisra ráerőltették a demokráciát, és valójában elnyomók voltak, míg a Sith-ek a felszabasdítók, mert ez legalább olyan nonszensz. De azzal is jöhettnénk már akkor, hogy azért viccelődött az agresszív véleménycserével, hogy ezzel halálra rémítse a lányt és biztosítsa afelől, hogy ha nem lesz az övé, levágja fénykarddal ott helyben, vacsora közben. A kajával is azért játszott, mert ez is jelzés volt: letuszkolja Amidala torkán, ha nem vall neki tüstént szerelmet... Attól, hogy sok emberben merül fel ugynaaz a hülyeség, az még hülyeség marad. :)

 

Ha emlékezetem nem csal Anakinék sem csináltak semmit 20 éves koruk alatt :glasses:

Valójában csináltak, megházasodtak, hiszen Anakin az ep2-ben még csak 19. És utána gondolom nem römiztek, vagy sakkoztak, vagy dámáztak. :D Meg ugye azt is tudjuk, hogy Amidalának Anakin előtt ott volt Palo és Clovis, lehet velük sem dominózott - apropó, könnyen megeshet, hogy eme beszélgetés közben nem csak Amidala dobált be neveket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valójában csináltak, megházasodtak, hiszen Anakin az ep2-ben még csak 19. És utána gondolom nem römiztek, vagy sakkoztak, vagy dámáztak. :D Meg ugye azt is tudjuk, hogy Amidalának Anakin előtt ott volt Palo és Clovis, lehet velük sem dominózott - apropó, könnyen megeshet, hogy eme beszélgetés közben nem csak Amidala dobált be neveket.

 

Egyszer nem nézek meg valamit wookie-n, hogy 100% legyen és már bukta is :) és úgy gondoltam, hogy egymással nem csináltak semmit :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan már, ez nyilvánvalóan barokkosan túlzás, ráadásula Jedik életvitele mellett még érthető is. Ki másra csorgathatta volna a nyálát, Yaddle-re? Életében az egyetlen igazán korosztájába illő nő Amiadala volt, utána bekerült a Jedik közé, ahol az egyetlen nő, akire úgy lehet ránézni, egy idegen lény, de mivel Aayla is akkoriban töltötte padawan éveit, valószínűleg nem túl sűrűn találkoztak. Mindemellett a Jedik ide-oda kószálnak a Galaxisban, egy percre sem állnak meg, munkájuk nem az iskolákba, hanem diplomáciai környezetben zajlik (ahol azért kevés esély van arra, hogy korabeli csajt fogjon magának), plusz a Jediknek még tiltott is ez az egész cucc, így ha véletlen még meg is kísérelne közeledni egy korabeli Jedi hölgyhöz, a kikosarazást lazán megtapasztalhatja. Naná, hogy frusztrált tinidzserként barokkos túlzásba esik, amikor az egyetlen nő, akivel rövidke életében közelebbi kapcsolatba kerülhetett, és nem az anyja, majdnem fel sem ismeri.

Nem azt mondom, hogy nem lehet megérteni, hogy miért van Anakin-ban ilyen erős vonzalom Padmé iránt, csak azt mondom, hogy nekem mindezzel együtt betegesnek hat. Nem kell egyetértened, sem győzködnöd az ellenkezőjéről, ez csak az én véleményem.

 

Ez az Erős dolog meg totálisan ninszensz, már a gondolat is teljesen abszurd és erőltetett.

Tényleg totál nonszensz ilyesmit feltételezni egy olyan alakról, aki ilyen pofákat vág

anikan__s_rape_face_by_darthbriboy-d5dcrri.jpg

hisztizik ha bármi nem úgy alakul, ahogy ő azt elképzelte magának, azzal tréfálkozik, hogy a diktatúrát támogatja, falvakat írt ki, és akiről tudjuk, hogy egy nap a Galaxis második legnagyobb szörnyetege lesz. Tényleg, abszolút semmi értelme olyasmit feltételezni róla, hogy visszaélne a hatalmával ha mindenáron megakarja kapni a csajt. :roll:

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.