Ugrás a kommentre

Box Office


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

Ha ez igaz én magam alá rakok egy csomagot az biztos. :D

 

Közben megjött az amcsi végleges adat csütörtökről: $5,972,359

Összesen: $770,381,043

 

Lehet, hogy a vezetésnek tetszett a film és egyenesen kiadták, hogy aki nem nézi meg a filmet az nem igaz fia/lánya a Népköztársaságnak :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem semmi hogy Románia például mennyire le van maradva. A film előtt is mondogattuk, hogy a magyar rajongói bázis a legerősebb a régióban, de nagyon jó látni hogy a számok is ilyen szépen alátámasztják ezt :)

 

 

Már olyan optimista becslést is olvastam hogy akár a nyitónapon is hozhat 35 millió dollárt. Lehetett hallani hogy a Disney mindent megtesz hogy Kínában valahogy kedvet csináljon az SW-hez. Hát nagyon értik a dolgukat :)

ha hiszed ha nem 18 konyvet adtak ki eddig es nem sok lesz ezutan sem osz visz azok akik fanok mind kulfoldon vannak romaniaban nagyon kevesen ismerik es aboll is a 90% erdelyi magyar :)))

igy nem csoda ,s alig van pénzuk rá hogy unnepekor meg moziba is menjenek a volt menyaszonyom tesi tanar 220 euros fizetese van most es nem kezdo szoval nem is lesz sok mozijegy :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt miből gondolod? A box office mojo szerint ott is dec 18 volt az indulási date, és január elsejéig 46.1 milliót termelt.

 

Az utóbbi 30-40 év adataiból. Mindig kiderült hogy az aktuális sw-filmet amit bemutattak májusban Japánban csak júliusban mutatták be. Ugyanakkor Japánban igazi kultusza van az sw-nek, ott nagyon erős a franchise. Ez is rajongói körökben köztudomású. Rajongóként régóta figyelem a filmek népszerűségét. Persze azt én sem tudtam hogy az EP7-et világpremierrel egy időben bemutatták Japánban is.

De nem jött válasz a fő kérdésemre. Meg lehet-e az USA-ban az 1 milliárd dollár?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utóbbi 30-40 év adataiból. Mindig kiderült hogy az aktuális sw-filmet amit bemutattak májusban Japánban csak júliusban mutatták be. Ugyanakkor Japánban igazi kultusza van az sw-nek, ott nagyon erős a franchise. Ez is rajongói körökben köztudomású. Rajongóként régóta figyelem a filmek népszerűségét. Persze azt én sem tudtam hogy az EP7-et világpremierrel egy időben bemutatták Japánban is.

De nem jött válasz a fő kérdésemre. Meg lehet-e az USA-ban az 1 milliárd dollár?

Szerintem nem lesz meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem lesz meg.

 

MIért nem? 20 nap alatt hozott 760 milliót. Nyilván még minimum 2 hónapig ha nem többig moziban tartják. Az a sz*ros 200 millió már csak meglesz. Nincs ellene semmi. Esetleg annyira visszaesne a bevétel hogy hétvégente csak 1 millió jönne be? Hét nem hinném. Itt arányt kell néznünk. 20 nap alatt 760 milllió akkor 90 nap alatt...... Úgy hogy az 1 milliárdhoz már csak a 770 milliónak a töredéke kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz egyre több, friss konkurens film lesz. Sokan akik a mostani hétvégén mennek moziba már inkább az új Caprio mozira vesznek jegyet. Ráadásul ahogy csökken a forgalom egyre kevesebb mozi fogja játszani. Akik az USA-ban nem nagyvárosban laknak egyre nehezebben tudják majd megoldani hogy megnézzék az ep.7-et.

 

Múlt hétvégén még 90 milliót szedett össze. A mostani becslések szerint lehet hogy a mostanin már csak 34-35 milliót. Ez elég komoly esés. Ha így folytatja nehéz lesz a jövő héttől újabb 200 milliót összeszedni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem jött válasz a fő kérdésemre. Meg lehet-e az USA-ban az 1 milliárd dollár?

Szerintem nem lesz meg. 950 körülre saccolnám a végét.

 

Múlt hétvégén még 90 milliót szedett össze. A mostani becslések szerint lehet hogy a mostanin már csak 34-35 milliót. Ez elég komoly esés. Ha így folytatja nehéz lesz a jövő héttől újabb 200 milliót összeszedni.

A múlt hét végét nem igazán hasonlítanám a mostanihoz, több okból sem. Viszont úgy néz ki, hogy a Revenant erősen kezd, így még az is elképzelhető, hogy ő lesz a hétvégi győztes. Most úgy néz ki, hogy pénteken pl. a Revenant többet hozott mint a TFA. Persze ezen nincs mit csodálkozni, hisz premier film Caprioval. Érdekesebb lesz majd a jövőhét és annak a vége. Ott lehet látni mennyi erő van az SW -ben. Most sokkal érdekesebb Kína.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van annak valami relatíve szociológiai oka, hogy tapasztalhatóan a Star Wars itt sokkal népszerűbb, mint a környező országokban?

 

Igen, az, hogy Magyarországra bejött az első Star Wars-film a szocializmus idején, a környező országokban meg nem mindenhova, vagy csak nagyon későn. Itt kialakult egy stabil rajongói bázis már akkor. Ez mindenképp tekinthető oknak.

 

Nemrég voltam Csehországban (náluk több, mint másfél millió dollárral többet termeltünk eddig), és egy Prágai képregényboltban (mert ott több is van, míg Budapesten mára egyetlen egy maradt) ezrével hullottak rám a cseh nyelvű kötetes Star Wars kiadványok és a képregényfüzetek. Teljesen érthetetlen, miért nem jelenik meg magyarul évek óta SW-képregény, ha a környező országokhoz képest mi ennyire szeretjük a Star Warsot. Azt sem, hogy a játékfigurák, kártyák és egyéb merchandise-termékek miért ennyire hiányosan jelennek meg nálunk. Jó, most lehet, h ha bemegyek egy játékboltba, tele lesz SW-dolgokkal, de akkor is pl. a Black Series 6 inches figuráit alig találom, és ha van is, rohadtdrága a külföldi piachoz képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az, hogy Magyarországra bejött az első Star Wars-film a szocializmus idején, a környező országokban meg nem mindenhova, vagy csak nagyon későn. Itt kialakult egy stabil rajongói bázis már akkor. Ez mindenképp tekinthető oknak.

 

Nemrég voltam Csehországban (náluk több, mint másfél millió dollárral többet termeltünk eddig), és egy Prágai képregényboltban (mert ott több is van, míg Budapesten mára egyetlen egy maradt) ezrével hullottak rám a cseh nyelvű kötetes Star Wars kiadványok és a képregényfüzetek. Teljesen érthetetlen, miért nem jelenik meg magyarul évek óta SW-képregény, ha a környező országokhoz képest mi ennyire szeretjük a Star Warsot. Azt sem, hogy a játékfigurák, kártyák és egyéb merchandise-termékek miért ennyire hiányosan jelennek meg nálunk. Jó, most lehet, h ha bemegyek egy játékboltba, tele lesz SW-dolgokkal, de akkor is pl. a Black Series 6 inches figuráit alig találom, és ha van is, rohadtdrága a külföldi piachoz képest.

 

 

Alexandra könyvesbolt most: kerestem sw képregényt, gondolva arra, hogy csak lesz most. Hát nem. Egy darabot sem találtam. Aliens-t is kerestem, de abból sem volt (ami nem csoda, lévén most elég nagy a csend.) Viszont láttam vadiúj kiadású alien könyveket (film). Ugyan az, mint a friss sw könyvek (szintén film).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben Kínában minden idők legjobb szombatját produkálta a film. Ez $33M jelent. Egyben ez a Disney messze legsikeresebb nyitánya is az országban. Összehasonlításképpen a Jurassic World nyitónapján $17.24M szedett össze...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szuperek a kínai adatok :)

 

Pénteki DOM becslés: $10,760,000

Állitólag szombatra elég jól megtáltosodott: 19 milliót becsülnek arra a napra. Ha tényleg ennyi lesz az elég durva :) Az új Caprio filmnek 15 milliót becsülnek, tehát 1 napig tartott a "királysága" :)

 

Az, hogy az ep.8 hasonló számokat hozzon annak egyébként kicsi az esélye. Amikor egy kedvelt franchise visszatér akkor általában a nyitófilm hozza a legtöbbet.

Példának okáért:

 

Baljós Árnyak

USA: $474,544,677

Nemzetközi: $552,500,000

Összbevétel: $1,027,044,677

 

Klónok támadása

USA: $310,676,740

Nemzetközi: $338,721,588

Összbevétel: $649,398,328

 

Vagy hogy egy másik franchise-t nézzünk.

 

Hobbit - Váratlan utazás

USA:$303,003,568

Nemzetközi: $718,100,000

Összbevétel: $1,021,103,568

 

Hobbit - Smaug pusztasága

USA: $258,366,855

Nemzetközi: $700,000,000

Összbevétel: $958,366,855

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hétvégi domestic becslések:

 

Szombat: $19,213,000

Vasárnap: $11,657,000

4. Hétvége: (Pé-Szo-Vas): $41,630,000

 

Össz domestic: $812,011,043

Foreign (hétvége): $100,100,000

Össz Foreign: $921,400,000

 

Kínai nyitás 10-éig: $53,000,000

 

Worldwide össz: $1,733,411,043 (megvan a dobogó megelőzve a Jurassic Worldöt :clap:)

 

Ja, és az inflációval korrigált listán feljött a film a 15. helyre, a 3. legsikeresebb SW film ezzel az EpIV és az EpV mögött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.