Ugrás a kommentre

Box Office


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

Király! :D Én majd szombaton adok még a "közösbe". Az lesz az ötödik, és végre feliratos. Túl sokszor láttam már szinkronnal. :P

 

Állítólag Kínában az pre-sales adatok alapján elég gyengén fog kezdeni a film. 20 milla körül. :(

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel Amerikában a filmtörténelem legsikeresebb filmje lett, mindössze 20 nap alatt. :o

Igen, a rekorddöntés tényénél is sokkal durvább, hogy milyen hamar megtörtént. Mostantól az USA bevételek már arról szólnak, hogy mennyire teszi magasra a lécet. Vasárnap estére valoszinüleg az ep.7 az első film lesz a Box Office történetében ami átlépi a 800 milliót. Másfél-két hónap után pedig talán meglesz a 900 millió is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is remélem, hogy lesz valami reakció. Itt van, hogy hogy vándorolt a Box Office király címe az évek során. Na vajon az ep.7 meddig fogja őrizni a címét?

 

1915-1939: Egy nemzet születése (Birth of a Nation)

1939-1966: Elfújta a szél (Gone With The Wind)

1966-1971: A muzsika hangja (The Sound of Music)

1971-1972: Elfújta a szél (Gone With The Wind - egy újra-bemutatónak hála visszaszerezte az elsőségét!)

1972-1976: Keresztapa (The Godfather)

1976-1978: Cápa (Jaws)

1978-1983: Star Wars - Egy új remény (Star Wars - A New Hope)

1983-1997: E.T. - A földönkívűli (E.T. The Extra-Terrestrial)

1997-1998: Star Wars - Egy új remény (Star Wars - A New Hope - a Special Edition bemutatójának hála az összesített bevételével újra első lett.... mindaddig amíg nem jött a nagy ellenfél)

1998-2010: Titanic

2010-2016: Avatar

2016-????: Star Wars: Az ébredő Erő (Star Wars: The Force Awakens)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPVIII -ig biztos marad a trónon. :D Az Avatar 2 is érdekes lesz majd.

Az Avatar nem annak köszönhette az elsöprő sikerét, hogy az első full 3D film, ill. egyéb technológiai újítást is hozott? Mert szerintem ez így egyszer volt akkora szenzáció, és amúgy a filmnek más tekintetben messze nem lett akkora filmtörténeti és/vagy popkulturális hatása. Nyilván rengeteg nézőt be fog vonzani a a mozikba, de attól nem tartanék, hogy a SW Ep.7-re veszélyes lehetne. Sőt, az is simán lehet, hogy a Rogue One többet fog hozni, mint az Avatar 2.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehéz erre mit írni. :) Kíváncsi lennék a Disney de főként JJ véleményére. Na meg persze a színészekére is. :)

 

Én meg úgy megnézném a többi stúdiófőnök arcát mostanság. :D Nem megdöbbeni kell uraim hanem hagyni alkotni az alkotókat és nem beleszólni a munkába. És jön a siker.

Szóval én nagyon örülök a sikernek ez egészen elképesztő. Úgy gondolom meg is érdemli mert nagyon jó film.

Kicsit elgondolkodva ezeken a számokon. 20 nap alatt bejött az USA-ban 764 millió dollár. Ehhez(illetve 760 millióhoz) az Avatarnak 8 hónapra volt szüksége. Ezt továbbgondolva ha "csak" 4 hónapig lesz az Ébredő Erő az USA-ban a filmvásznakon akkor elképzelhető-e az 1 milliárd dolláros amerikai bevétel? Ha az arányt nézem szerintem simán. Persze lassulnak a bevételek, ahogy Bomarr írta már dolgoznak az emberek, iskolába járnak a srácok, de hétvégente azért még szerintem megugorhat a nézőszám. Aztán abba még bele sem gondoltam hogy 8 hónapig játsszák a tengerentúlon a filmet.

Már abba is durva belegondolni hogy a legtöbb film összesen nem szed össze annyit az USA-ban mint az Ébredő Erő az első vagy akár a második hétvégéjén.

Világszinten meg úgy gondolom hogy csak akkor vessük össze az Avatarral ha azonos számú moziban ugyanannyi ideig játsszák. Hisz ha valamit 8 hónapig adnak más filmet meg 3 hónapig akkor nem fair összevetni a kettő bevételét egymással.

Ha jól tudom még Japánban sem mutatták be. Hagyományszerűen Japánban az sw-ket pár hónappal később vetítik mint a többi országban. Japánban meg nagyon erős az sw-kultusz.

 

Azt hogy egy Halálos Iramban filmet(főleg ezt a borzalom 7.-et) összevetjük egy Sw-filmmel az maga már bűncselekmény. :D

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Király! :D Én majd szombaton adok még a "közösbe". Az lesz az ötödik, és végre feliratos. Túl sokszor láttam már szinkronnal. :P

 

Állítólag Kínában az pre-sales adatok alapján elég gyengén fog kezdeni a film. 20 milla körül. :(

 

Az elég gáz... Én azt hittem, azért ott is megközelíti a legnagyobb bevételeket, és kb. minimum 250 millió dollár teljes kínai bevétellel kalkuláltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kínában, szemben mondjuk a Transformers-el vagy más nagyobb mozis franchise-okkal az SW-t egyáltalán nem ismerik. Az ébredő Erő feladata ott nem annyira az lesz hogy nagyot kaszáljon hanem hogy elkezdje kiépiteni a rajongói bázist. Azért remélhetőleg 100 millió felett tud teljesiteni és a későbbi filmek ha minden a tervek szerint alakul odaát majd mind egyre több pénzt fognak kaszálni.

 

Egyébként mint olvasom ha egy film gyártásában nem vesz részt kínai stúdió akkor a Kínában kitermelt pénznek csak kb. a 25 százaléka megy vissza a gyártóhoz.

 

Edit: közben a friss hírek szerint kicsit felpörögtek a kínai elővételek. Most már 20 helyett 40 milliósra várják a hétvégét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól tudom még Japánban sem mutatták be. Hagyományszerűen Japánban az sw-ket pár hónappal később vetítik mint a többi országban. Japánban meg nagyon erős az sw-kultusz.

Ezt miből gondolod? A box office mojo szerint ott is dec 18 volt az indulási date, és január elsejéig 46.1 milliót termelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt miből gondolod? A box office mojo szerint ott is dec 18 volt az indulási date, és január elsejéig 46.1 milliót termelt.

Frenkie azt jól tudta, hogy az SW-k eleddig Japánban hagyományszerűen nyári filmek voltak, az ep4-5 júniusban, az ep1-2-3-6 júliusban került moziba. Az ep7 viszont valóban felrúgta ezt a hagyományt. Gondolom a Disney és a japán forgalmazók sem akartak több mint fél évet várni - a korábbi filmeknél csak 1-2 hónapot kellett várni, ami még a hagyján kategória lehet Japánban. Valószínűleg a Rogue One-nal is ez lesz, a kérdés az, hogy a nyárra visszaköltöző ep9 visszatér-e ehhez a hagyományhoz, miután már két filmmel felrúgták.

 

Jelenleg 45 olyan ország van, amelyiknek Jan 3-án frissíttették a Box office adatát. A jó hírem, hogy a népességhez képesti mutatóban a 15. helyen vagyunk, ami igencsak előkelő, főleg, ha a szomszédainkhoz képest nézzük. :)

Na, erre meg azt mondom, hogy a Disney jó mélyre feldughatja magának a szankcióit, aztán térdre borulhat előttünk és bekaphatják. Azt hiszem, kis országhoz képest megfelelően nagy tanúbizonyságát adtuk annak, hogy ne b*szogassanak minket.

 

Ja, ezt meg jól elfelejtettem. Az Avatar lenyomásának örömére készítettem egy vicces kis videót. (Remélem nem törlik és lejátszható úgy is, hogy nem listáztam... :para: )

http://www.youtube.com/watch?v=lx3nq-MKKvI

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie azt jól tudta, hogy az SW-k eleddig Japánban hagyományszerűen nyári filmek voltak, az ep4-5 júniusban, az ep1-2-3-6 júliusban került moziba. Az ep7 viszont valóban felrúgta ezt a hagyományt. Gondolom a Disney és a japán forgalmazók sem akartak több mint fél évet várni - a korábbi filmeknél csak 1-2 hónapot kellett várni, ami még a hagyján kategória lehet Japánban. Valószínűleg a Rogue One-nal is ez lesz, a kérdés az, hogy a nyárra visszaköltöző ep9 visszatér-e ehhez a hagyományhoz, miután már két filmmel felrúgták.

 

Azt tudtam, hogy ott hagyományosan késni szokott a film, csak az EpVII kapcsán nem tudtam, hogy Frenkie mire alapoz. :)

 

Ja, ezt meg jól elfelejtettem. Az Avatar lenyomásának örömére készítettem egy vicces kis videót. (Remélem nem törlik és lejátszható úgy is, hogy nem listáztam... :para: )

 

Reméljük ez hatással lesz majd az elkövetkező premierekre is - kedvezően. :)

Jó lett a videó. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Edit: közben a friss hírek szerint kicsit felpörögtek a kínai elővételek. Most már 20 helyett 40 milliósra várják a hétvégét.

Közben már a rekord hétvége lehetősége is felmerült. Rendesen beindultak! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelenleg 45 olyan ország van, amelyiknek Jan 3-án frissíttették a Box office adatát. A jó hírem, hogy a népességhez képesti mutatóban a 15. helyen vagyunk, ami igencsak előkelő, főleg, ha a szomszédainkhoz képest nézzük. :)

Nem semmi hogy Románia például mennyire le van maradva. A film előtt is mondogattuk, hogy a magyar rajongói bázis a legerősebb a régióban, de nagyon jó látni hogy a számok is ilyen szépen alátámasztják ezt :)

 

Közben már a rekord hétvége lehetősége is felmerült. Rendesen beindultak! :D

Már olyan optimista becslést is olvastam hogy akár a nyitónapon is hozhat 35 millió dollárt. Lehetett hallani hogy a Disney mindent megtesz hogy Kínában valahogy kedvet csináljon az SW-hez. Hát nagyon értik a dolgukat :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, erre meg azt mondom, hogy a Disney jó mélyre feldughatja magának a szankcióit, aztán térdre borulhat előttünk és bekaphatják. Azt hiszem, kis országhoz képest megfelelően nagy tanúbizonyságát adtuk annak, hogy ne b*szogassanak minket.

Az a szuper ebben, hogy mindkét fél jól járt. :) Ezek után nem hiszem, hogy a következő SW filmeknél felmerül majd a szankció. Ugyan vannak kamerás felvételek (bevallom, már én is láttam így - életemben először néztem kamerás felvételt), de kit érdekel, ha már most annyian látták, mint soha más filmet eddig? :D

 

Ja, ezt meg jól elfelejtettem. Az Avatar lenyomásának örömére készítettem egy vicces kis videót. (Remélem nem törlik és lejátszható úgy is, hogy nem listáztam... :para: )

Ez tök jó lett. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem semmi hogy Románia például mennyire le van maradva. A film előtt is mondogattuk, hogy a magyar rajongói bázis a legerősebb a régióban, de nagyon jó látni hogy a számok is ilyen szépen alátámasztják ezt :)

Remélem ezt a sikert BD kiadásban mérik. :P

 

Már olyan optimista becslést is olvastam hogy akár a nyitónapon is hozhat 35 millió dollárt. Lehetett hallani hogy a Disney mindent megtesz hogy Kínában valahogy kedvet csináljon az SW-hez. Hát nagyon értik a dolgukat :)

Nekik ez presztízs is. Aratni akarnak. Persze ha rossz lenne a film akkor semmilyen reklámkampány nem hozna ennyi pénzt a konyhára.

 

Az a szuper ebben, hogy mindkét fél jól járt. :) Ezek után nem hiszem, hogy a következő SW filmeknél felmerül majd a szankció. Ugyan vannak kamerás felvételek (bevallom, már én is láttam így - életemben először néztem kamerás felvételt), de kit érdekel, ha már most annyian látták, mint soha más filmet eddig? :D

Ez így nem teljesen igaz. Mármint, hogy annyian látták mint más filmet még soha. :P A kamerás meg nem tőlünk ment ki hanem valami spanyol ajkú országból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.