Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Ez a videó fantasztikus!

 

Ma sikerult premier elotti vetitesre 10-ike estere jegyet szereznem 3D angolul IMAX . enis meglepodtem tudtommal 17 adjak a mozikban vagy tevedek

17-e, de lehetséges, hogy egy héttel korábban van néhány premier előtti vetítés. Majd írnál, hogy tetszett :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is lehet, hogy csak nekünk tűnik úgy, hogy nem közvetíti a hangulatot. Például pár anime esetében is ami, komolyabb hangvételű, olykor ott is úgy hangzanak a mondatok, hogy mosolyt csal az ember arcára, holott semmi vicceset nem mondanak. Meglehet keleti fül számára ez kellően hangsúlyos és badass :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hat lattam a filmet huhh aszem megkell neznem meg vagy ketszer:) foleg magyarul

es a bovitett valtozatot is

szemely szerint ezt a 2:24 percet siman 3 orasra vagy esetleg meg egy reszre fel lehetett volna osztani nagyon zsufolt lett a film egyenlore faradt vagyok es nem irok tobbet mert nem emlekszem hogy spojlerezni itt hogy kell

mindenesetre a film hatalmas es rengeteg poen van benne az biztos nem erre szamitottam de igy jo ahogy van a tortenetszal, kiveve a hoszat mint fenteb emlitettem meg belefert volna egy par extra ..es remelem azt a par ev filmekozti kulombseget (utalok itt a GY U es a Hobbit kozti resre ) is lesz olyan jo Jakson papa hogy oszedobja nekunk mivel van egy jopar utalas benne

. mindenesetre 13 ev zarult most le vagy megse:???

 

Jah es mit adtak reklamkent 3D-ben a SW VII na az sem volt semmi amikor a Falcon elhuz

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik, hogy a 3 film között nem találták meg az arányokat, vagyis az első két film esetében tovább kellett volna eljutni a történetben, és akkor az utolsó sem lenne zsúfolt.

Remélem, nálunk is leadják az ep7-teasert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg vagyok lepve, hogy zsúfolt lett. Azt hittem a rendelkezésre álló maradék 40 oldalból és a 2,5 órás játékidőből, hogy kifejetetten vonatott lesz, mint néha a Váratlan utazás volt.

ezt ugy ertettem hogy tobb idot kellet volna szanni a dolgokra ezert tunik szamomra zsufoltnak de valoszinu a bovitett extrakkal sokkal elvezhetobb lesz szerintem

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg vagyok lepve, hogy zsúfolt lett. Azt hittem a rendelkezésre álló maradék 40 oldalból és a 2,5 órás játékidőből, hogy kifejetetten vonatott lesz, mint néha a Váratlan utazás volt.

Alapból nem gondolom azt, hogy az utolsó rész vontatott lenne. Lesznek itt még események, főleg olyanok, amelyeket a könyv elintéz fél mondatban, de vásznon annyi nem elég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No megnéztem a filmet. Méltó lezárása volt a trilógiának, annak ellenére, hogy szerintem ez a leggyengébb epizód. Persze a franchise így is P. Jackson kezében van a legjobb helyen, és nagyon remélem, hogy a most számomra megfilmesíthetetlennek tűnő Szilmarilok is egyszer mozivászonra kerül. :) Továbbiak spoilerben.

 

 

Hamar lerendezték Smaug-ot. Úgy érzem, felesleges volt cliffhanger-rel zárnia a rendezőnek az előző részt, abba még bőven belefért volna a sárkány elpusztítása. Persze, talán sokatmondó, hogy számomra még így is ezek az első jelenetek voltak a leglátványosabbak Az öt sereg csatájában.

 

Ha belegondolunk, a sztori semmilyen, két mondatban összefoglalható. Most érződött igazán, hogy Jackson a végletekig elhúzta egy kétszázegynéhány oldalas mesekönyv megfilmesítését. Látványorgiában ismét van részünk, főleg amikor nagytotálban mutatják a tájat. A történet elég darabosra sikeredett, és ugyanez értendő az ütközetre, amely nem állt össze egységes egésszé, mint annak idején a LOTR-ben, hanem egymásra pakolt jelenetek halmaza volt. Az, hogy valaki felülkerekedett a másikon, nem egy folyamat eredménye, hanem egy pillanat műve volt (mikor a törpök meglátják Thorint, rögtön legyőzik a jóval nagyobb számú orksereget). Megint más kérdés, hogy messziről alig lehetett megkülönböztetni az orkokat a törpöktől. Talán a legjobb jelenetek a közelharcok voltak az elhagyott városban.

 

A nyomorult Alfrid jelenetei szerintem totálisan feleslegesek voltak, a humor nekem nem jött át, egyértelműen az időhúzás volt ezekkel a rendező célja. Ráadásul a rohadék a végén még meg is úszta és eliszkolt az arannyal. Na szép, biztos voltam benne, hogy a troll megeszi... :) Ezzel szemben viszont Thorin belső vívódását egy huszárvágással zárták le. Persze előre kell lendíteni a történetet, de ordított, hogy Jackson-éknak nem volt ötletük, hogy ezt miképp tegyék meg. Így az egyik pillanatban még őrült törp király hirtelen magához tér és elindul harcolni. Az nem zavart, hogy tucatnyian nekirontanak az ork seregnek, ez egy fantasy, és Aragornék még náluk is kevesebben voltak. :) Legolas hihetetlen akrobata ugrásait már meg sem említem, ezen már nem akadok fenn. :)

 

A 3 törp halála nem sikeredett drámaira, talán mert mindegyik hasonló módon halt meg (furcsa, én a könyv és a régi emlékeim alapján úgy emlékszem, négyen haltak meg, de lehet hogy tévedek). A vége, egy Jackson-féle trilógialezáráshoz hűen, egy kicsit el lett nyújtva. Kár, hogy ez mind Bilbóra fókuszált, de azért megnéztem volna, hogy mi lesz Ereborral, a törpökkel, és esetleg Gandalf mihez kezd most. Ettől függetlenül ez egy szép lezárás.

 

 

A fentiek talán fikahalmoknak tűnnek, de mindenképp szeretném leszögezni, hogy a film tetszett, egy 10-es skálán 7 pontot tudnék neki adni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akiket érdekel a LotR világának alapjai, de nem akarja végigszenvedni A szilmarilokat

Mi az, hogy végigszenvedni?? A szilmarilok egy csodálatos olvasmány :hug:

Amúgy nagyon jópofa videó, nagy kár, hogy A szilmarilok kb. 2%-a került bele :P

 

Nute

 

Úgy emlékszem a könyv alapján, hogy három törp halt meg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.