Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Ne tessék komolyan venni :)

Néhol egész eltalált :D

 

Ez a legutóbbi spot is jól sikerült. Ha ez egy normál hosszúságú film volna, a spotokból már össze lehetne rakni a fél filmet :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ez egy normál hosszúságú film volna, a spotokból már össze lehetne rakni a fél filmet :D

Akkor jó puzzle jönne össze. :D

 

Dancsó úr maradandót alkotott ebben a videójában. Én legalábbis azt hittem, lefordulok a székről némely résznél. :D

"Nem mosolyognál ha tudnád milyen nehéz egy ló!" :lol:

Gandalf és a break-tánc: :lol: Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jók ezek a forgatási videók.

Magyar feliratos forgatási videók

Ha esetleg valakit érdekel:

Tolkien nap 2014

Annyi info ehhez, hogy Ted Nasmith már járt nálunk az MTT jóvoltából, egy nagyon szimpatikus fickó. Mo-n A szilmarilok az ő képeivel jelent meg (most éppen nem tudom, hol jár a kiadás, kinek az illusztrációival jön ki), nekem már van egy általa dedikált szép példányom :) Ettől függetlenül csábító program.

És

Tolkien Film Maraton (szó szerint :D)

Ez se lehet rossz ebben a felállásban, kár, hogy nem vagyok pesti :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Smaug pusztasága! Nagyon jó film, nekem jobban tetszett, mint az első :D Sok akció, sok új karakter. Eszméletlen, már alig bírom a várakozást a harmadik részre :)

Kicsit azért helyenként elnyújtottnak éreztem, de ez legyen a legkevesebb baj. Ajánlom mindenkinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész trilógia egy egybefüggő történet, amit három részre bontottak. Akárcsak a Gyűrűk Ura. Az első résznek is nyitott volt a vége, gondolom, ez sem változott, hiszen a történetnek a közepe. Lezárást csak az utolsó film ad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, mindenképpen azt ajánlom, hogy várd meg a végét :)

 

Tegnap IMAX-ben én is megnéztem a filmet. Srácok, szombat este kész tömegnyomor a mozi, de még a város is. Gratula a BKK-nak, amiért karácsony előtti hétvégéken este ritkábban járnak a járatok (normál menet szerint), mivel a tömegnyomor este 9 után garantált :pfff: Legszívesebben gyalog mentem volna vissza a Nyugatiba, csak már nem fért bele az időmbe a vonatmenetrend miatt.

Na de a film.

Jobban tetszett, mint az előző. Feszesebb a tempó, a humor is kevesebb, ami van, az pedig sokkal jobb. Persze ebben a filmben is vannak olyan nüanszok, amelyek az előzőben sem tetszettek, de most ezek különösebben nem zavartak, kivéve, ami a trailerből is kiderült, vagyis hogy mennyire "súlytalanok" a tündék, a fizika nekik smafu. Ebben a részben sikerült totálisan túlzásba vinni.

Kevésbé éreztem elnyújtottnak, mint az előző epizódot, mert cselekményesebb a történet, és mint írtam, a tempó is messze jobb. Lehetne azzal jönni, hogy a történet ezen pontján milyen nagy változtatásokat vittek végbe a könyvhöz képest, gondolok itt Taurielre és Legalas szerepére, de hogy őszinte legyek, nem látja kárát a film. Szerintem A Két Torony is hasonló nagyságú módosításokon esett át. Úgy látszik, ez a középső epizódok átka.

Smaug remekül sikerült, jobban, mint vártam. A Feketemágus is helyén van, bár szerintem gyerekeknek akár még ijesztő is lehet. És ha már Legolas, csak tudnám, mi a fészkes fenéért kellett ennyire műre kreálni szegényt? Komolyan rossz nézni :pfff:

Mindenesetre egy nagyon kellemes kikapcsolódás volt, tulajdonképpen érdemes volt filmet készíteni az előzményekből, ha másért nem, azoknak, akik nem olvassák a könyveket. Tolkien világát még mindig jó nézni vásznon is :)

Még egy, majdnem elfelejtettem, és már szerettem volna korábban beírni (azoknak, akik nem tudják, mert nem olvasták). Nem rakom spoiler mögé, mert igazából nem számít annak, csak jó, ha tudjuk a hátteret. Némi törp családfaismeret, ami kiderül az első rész bővített verziójából is. A törpök 7 törzse közül Duriné a legjelentősebb, Tolkien történeteiben főleg ők szerepelnek. Thrór ennek az ágnak a (legidősebb ági) leszármazottja volt. Na már most Thrórnak nem csak Thorin a leszármazottja, ugyanis Thorinnak van két lánytestvére, és mindkettőnek van egy-egy fia, az egyik Kili, a másik pedig Fili. Ezek a "csitrik" ezért (is) vesznek részt a kalandban, mert Thorin a nagybátyjuk. Egyébként pedig a banda nagyobbik része ilyen-olyan fokú unokatestvére Thorinnak, csak néhányan származnak a köznépből.

Amitől agybajt kapok az egyébként nem rossz szinkronban, az az állandó "Szorinozás", az őrületbe kerget, de Thranduilnál is elkövetik a hibát (szegény így is egy pocsék hangot kapott). Ugyanis Tolkien elég világosan megírta, hogy a th hang mindig zöngétlen, tehát mindig úgy kell ejteni, ahogy Theodennél, nála normálisan ejtik a hangot. Nem egyezik meg az angol th hanggal. Christopher Lee ezt szépen prezentálja A GyU extráin.

 

Azt nem gondoltam volna, hogy ennyire félbehagyják a történetet. Legalább az egyik szálon be kellett volna fejezni a filmet, hogy kapjon egy tisztességes filmes lezárást. A KT-ban ezt jól megoldották, Frodóék visszatértek az útjukra, a Helm-szurdokban győztek a jók és Szarumán erőit sikerült elsöpörni, vagyis elúsztatni. Ennél a résznél is szükség lett volna egy hasonlóra, vagy a Feketemágus részt kellett volna lezárni, nem átvinni a következőre, vagy pedig Smaugot elintézni.

Ami egy külön nagy piros pontot érdemel, az a film eleji időbeni visszaugrás. Igazán örülök, hogy ez a jelenet bekerült a filmbe, mivel kiderül belőle Gandalf motivációja, ami eddig lógott a levegőben. A Hegy visszahódításának sokkal nagyobb jelentősége van annál, mint hogy egy király visszakapja a birodalmát. Aki mostanában olvasta, mondja már meg, hogy ez benne volt-e A hobbitban, vagy csak A GyU-ban szerepel? Már nem emlékszem pontosan.

Nagyon tetszett a Glóin-féle családi albumozás és Balin jó tanácsa Bilbóhoz, mielőtt lemegy a Hegybe :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a beszámolót. :) Nagyjából eddig is ilyen élményt vártam ettől a filmtől, örülök, hogy jó lett. :) Mondjuk mi családosan akartuk megnézni, mert a Váratlan utazás nagyon tetszett BD-n itthon, de ha ijesztő, akkor lehet, hogy megvárjuk vele a tévénézős verziót most is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.