Ugrás a kommentre

5x19 - To Catch a Jedi


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem ágálok én a jedik vezető szerepe ellen. Csupán azt mondom, hogy ők sem mindenhatók és nem tehetnek bármit amit akarnak.

Ez tény, hiszen felettük áll a Szenátus, de a Szenátus nem Tarkin, se nem Palpatine (még). Az később van, még pár hónap. Lényegében ennek az epizódnak az elején a Jedik hagyták, hogy egy beosztottjuk leugassa őket. Ilyen egy hadseregben nem engedhető meg. Abban a szent pillanatban, hogy a Tanács meghunyászkodott Tarkin előtt, minden katonai hatalmukat, minden eddigi presztízsüket elvesztették, hiszen behódoltak egy beosztottnak. Innentől kezdve akár jöhet is a 66-os parancs.

 

Nem én találtam ki, hogy Lettát azért szállították át, mert klónok is érintettek, ez többször is elhangzik az utóbbi részekben (vegyük úgy, hogy 1-1 ).

Nem is azt írtam, hogy te találtad ki, hanem, hogy a Jedik ezért mennek bele. Anakin mondja, hogy Letta nem Jedi, ezért viheti nyugodtan Tarkin. Hogy Tarkin mit pampog, az ekkor nem érdekes, igazolja a tetteit amivel csak akarja. Később ebből ugyan lesznek gondok az Alderaanon, de oda se neki. :)

Viszont az is tény, hogy Tarkin igazolását a visszájára fordíthatnák, de a Tanács ehhez is idétlen.

 

Nonszensz vagy nem, Tarkin "szervezete" beleugathat a dolgokba és keresztbe tehet a jediknek, mert megtörtént.

És éppen ezért jellemeztem a kis banda vezetését (azért nem az egész Rendet) azzal a két szép jelzővel, amik nem ütötték meg a nívószintet. Bár azt igazság szerint nem értem, hogy miért. :hmm:

 

Az általam is említett bizonyítékok léteznek. Azt elismerem, hogy amiket ezután írtál jogos felvetések. De ne zárjuk ki annak lehetőségét, hogy több tettes is van és Ahsoka csak az egyik közülük. Nem feltétlen kellett mindent neki csinálnia. Nem állítja senki, hogy egyedül tehető felelőssé mindenért, csupán hogy bűnös (akár a robbantásban is).

Hol léteznek, mutasd már meg. Hol elmetrükközik Ahsoka, hol kaszabolja le a klónokat a cellájánál, hol törli a kamerákat, hol kapcsolja le a hangot? Nem tesz semmi ilyet, és a lentebb felhozottak már cáfolják a létezés tényét is.

A másik meg, hogy ne hozzunk már be olyat, amire még halvány utalás sincs. Senki nem beszél tettestársról, nem nyomoz másik ember után, senkiben fel sem merül. Maradjunk annál, ami az epizódban van. Ha akarnák, hogy tettestársat is gyanúsítsanak a szereplők, láttuk, hallottuk volna.

 

Annyi még ehhez, hogy azt feltételezik, Ahsoka bosszút állt Lettán, mert tartott tőle, hogy nem vonják felelősségre az átszállítás után. Pl. ezért nem ölhette meg már a kergetőzés során.

Csakhogy ezt a feltételezést lazán üt minden más, például az a tény, hogy eszükben sincs szimpla bosszúállónak nézni, hanem kikiáltották a Templom elleni merénylőnek, aki elhallgattatta a tettestársát.

 

De egyedül a klónsereg sem ér semmit.

Ahhoz képest elég jól boldogulnak olyan esetekben, amikor nincs Jedi a közelükben, vagy pont egy Jedire kell vadászni. Szépen legyakták végül Krellt, a 66-os végrehajtása sem okozott nekik különösebb fejfájást, és aztán huszonsok évig tök jól elvoltak Jedik nélkül.

Ráadásul, nem lennének egyedül, hiszen ott lenne a fejük fölött az emberekből verbuvált admiralitás. Ahogy ott is van. Itt nincsenek erőviszonyok, a Jedik harcos parancsnokok, akiknek képessége ugyan emberfölötti, de távolról sem annyira meghatározó tényező, hogy nélkülük aztán bukásra lenne ítélve a Köztársaság. Sőt, mint látható, pont így ítélték halálra. Persze, elég arrogánsak a Jedik ahhoz, hogy azt higgyék, nélkülük aztán a Galaxis megállna forogni, de ez meg aztán annyira más történet, hogy ihaj, ezen a ponton a lovagságuk kérdőjeleződik meg.

Ha kiállnának, a klónhadsereg nagyon jól ellenne nélkülük a mások vezetéssel, mint ahogy nagyon jól elvoltak már ezelőtt is, és piszkosul jól ellesznek ezután is.

 

Pusztán azt állítom, hogy Winduék fenntartásai is érthetők vele szemben.

De miért érthető olyankor, amikor semmi okuk rá? Ha a mostani tetteiért mi, földi halandók nem bíráljuk, akkor a nagy bölcsességű Jedi Rend fejei milyen alapon ítélik meg és állítják pellengérre? Lányegében bizonyítják Anakinnak, hogy ha ő lenne a megtestesült JEDI LOVAG, így, csupa nagybetűvel, akkor sem lenne elég jó Yodának és Windunak.

 

Ezek után az sem lepne meg, ha Anakin és Ahsoka fogná a motyóját és lelépne a francba. A fene se akarna egy ilyen korlátolt banda tagja lenni.

 

Ezt nem lehet belőni? Ahsoka 170 centi szarvakkal együtt, Aurra 183 antenna nélkül. Ha centire pontosan nem is meghatározható, az tisztán látszik, hogy a csuklyás és Ahsoka közt nincs ekkora különbség.

Ja, bocsi, nem tudtam, hogy colival lemérted őket. :D

 

Ezzel az az icike-picike probléma, hogy Sing nem tud fénykardozni. :P

Nana, eddig nem láttuk fénykardozni, az nem jelenti azt, hogy nem is tud. ;) Mint írtam, az EU szerint kapott Jedi képzést, csak fiatal korában kicsapták. Bár azért durván meglepő lenne, ha az eddigi megjelenései után így rántanák elő eme hanyagolt képességét - voltaképpen ezért is vagyok 99,99%-ban biztos, hogy hiú reményeket táplálok :D -, a TCW-től láttam már nagyobb furcsaságot is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudjuk, hogy Tarkin szervezete hol van a hierarchiában, mert a filmekben nem volt erre utalás. Szerintem ő nem csak ugyanolyan egyszerű tiszt, mint Yularen és a börtön klónjai se tűntek olyan "vízhordóknak", mint a frontokon harcoló társaik. Azt láttuk, hogy Tarkinék csettintettek, miszerint Letta kell nekik és Letta ott is termett náluk. Az egy dolog, hogy ezt Anakin mivel indokolta, de ő ugyanúgy csak egy szereplő az egyik oldalon, mint Tarkin a másikon, egyikük véleménye sem tekinthető általános érvényűnek.

Szerinted ez az egész azért van, mert a jedik hagyták, hogy a beosztottjaik hülyét csináljanak belőlük. Szerintem azért, mert nem tisztázott a hierarchiában a viszonyuk és a Köztársaság vezetése inkább a Főparancsnokság mellett áll. Azt hiszem ebben nem fogunk dűlőre jutni, de nem is baj. ;)

 

Azt írtam, hogy az általam említett bizonyítékok léteznek, nem azt, hogy ez fedi Tarkin következtetéseit. Lettát megfojtották, készült róla egy hang nélküli felvétel, Ahsoka megszökött, visszaszerezte a fegyvereit, fénykarddal kaszaboltak le egy rakat klónt, Ahsoka megszökött és bujkál, stb.. Ezek konkrét tények. Abban igazad van, hogy az ezek köré épített történet igencsak sántít, ahogy sántítana más elmélet is (pl. a mieink, amiket itt korábban összeraktunk).

 

Fox mondta, hogy megérti Ahsoka tettét, de akkor is le kell tartóztatni. Ebből gondolom, hogy bosszúállást feltételeznek, ill. hogy Ahsoka korábban sokat emlegette ez irányú vágyait.

 

A klónok jól boldogulnak jedik nélkül is, ez nem vitás, Csak épp a droidsereg szinte mindig masszív túlerőben van, amivel azért a klónok se mindig bírnak el, még a jedikkel karöltve sem. Krellt inkább ne említsük itt, mert ha jól rémlik, akkor több száz klón halt meg mire elkapták, majd megölték.

A 66-os parancs szintén nem releváns, mert ott a jedik abszolút nem számítottak arra, hogy a saját embereik fogják mindenféle előzmény nélkül alattomosan hátba támadni őket.

Azt pedig láttuk milyen rendet vágott köztük Obi-Wan és Yoda. Ahogy azt is mennyit vesződtek Ahsoka elfogásával (menekülés, Ventress-es verekedés, stb.).

Az erőviszonyokat a szeparatistákra és köztársaságiakra értettem. Palpinak az is volt a célja, hogy egyensúly legyen, tartson a háború minél több ideig, amíg el nem jön az ideje.

Nem állítom, hogy a jedik nélkül megállna a világ, de a klónhadsereg nagy gondban lenne, ez biztos. Azt nem tudom mire érted, hogy jól elvoltak nélkülük ezelőtt is. Tudtommal egy pillanatot sem tartották jedik nélkül a frontot, már az első bevetésüktől a jedikkel együtt tolták. Az pedig, hogy mi történt a háború vége után, szintén nem túl idevágó. Nem volt már számottevő ellenerő, így persze, hogy hosszú évekig elvolt a rohamosztag. Aztán a lázadóknál már voltak problémák dögivel. :)

 

Windu és Yoda hozzáállását és, hogy miért értem meg őket, korábban már többször is indokoltam. Nem akarom ismételni magam. Annak is megvan az oka, hogy Anakinban nem bíznak teljesen, ill. annak is, hogy ettől függetlenül miért nem akarja a kopasz a részvételét.

 

Aurra Sing vagy más fejvadászok jó alternatívák lehetnének, ha nem profi Erőhasználóról és fénykardvívóról lenne szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudjuk, hogy Tarkin szervezete hol van a hierarchiában, mert a filmekben nem volt erre utalás. Szerintem ő nem csak ugyanolyan egyszerű tiszt, mint Yularen és a börtön klónjai se tűntek olyan "vízhordóknak", mint a frontokon harcoló társaik. Azt láttuk, hogy Tarkinék csettintettek, miszerint Letta kell nekik és Letta ott is termett náluk. Az egy dolog, hogy ezt Anakin mivel indokolta, de ő ugyanúgy csak egy szereplő az egyik oldalon, mint Tarkin a másikon, egyikük véleménye sem tekinthető általános érvényűnek.

Szerinted ez az egész azért van, mert a jedik hagyták, hogy a beosztottjaik hülyét csináljanak belőlük. Szerintem azért, mert nem tisztázott a hierarchiában a viszonyuk és a Köztársaság vezetése inkább a Főparancsnokság mellett áll. Azt hiszem ebben nem fogunk dűlőre jutni, de nem is baj. ;)

Hogy ne tudnánk, hol áll Tarkin? Az ep3-ban, amikor már Palpatine a legfőbb parancsnok, Windu akkor is simán ellenszegülhet neki. Akkor szerinted hol van Tarkin? Palpatine felett? Szerintem elég egyértelművé teszi a Jedik helyét a katonai hierarchiában, ha a hadsereg legfőbb parancsnoka is csak javaslatot tehet nekik, amit ők simán ignorálhatnak. Elég beszédes ez.

Az meg már a röhej netovábbja lenne, ha egy egyszerű smasszer nagyobb hatalommal bírna, mint egy frontvonalon harcoló katonatiszt. Akkor Sidious helyében nem Yodára támadnék, amikor betipeg az irodába a 66-os után, hanem a földre zuhannék röhögő görcsömben, hogy valakit ennyire hülyére lehetett venni. :)

 

Azt írtam, hogy az általam említett bizonyítékok léteznek, nem azt, hogy ez fedi Tarkin következtetéseit. Lettát megfojtották, készült róla egy hang nélküli felvétel, Ahsoka megszökött, visszaszerezte a fegyvereit, fénykarddal kaszaboltak le egy rakat klónt, Ahsoka megszökött és bujkál, stb.. Ezek konkrét tények. Abban igazad van, hogy az ezek köré épített történet igencsak sántít, ahogy sántítana más elmélet is (pl. a mieink, amiket itt korábban összeraktunk).

És ismét ott tartunk, hogy te felsorolsz egy halom állítólagos bizonyítékot, amiket én laza ujjgyakorlatok keretében cáfolok meg. Ami puszta gondolkodással kizárható, az nem bizonyíték. És pláne nem ítélhető el valaki zendülőnek megalapozatlan fantazmagóriával, ahogy Tarkin teszi, a Jediknek meg kutya kötelessége lenne a sajátjuk védelmében (igenis, meg kéne védeniük a sajátjukat, nem mások előtt pitizni, elvégre ők a Jedi Tanécs, Ahsoka pedig a padawanjuk, akinek tetteiért ŐK felelnek), ha azt szemenszedett hazugságokkal vádolják. De nem, a Tanács fülét farkát behúzva hunyászkodnak meg a beosztottjuk előtt, mert az felemelte a hangját.

 

Fox mondta, hogy megérti Ahsoka tettét, de akkor is le kell tartóztatni. Ebből gondolom, hogy bosszúállást feltételeznek, ill. hogy Ahsoka korábban sokat emlegette ez irányú vágyait.

Igen, de még mindig ennek a résznek az elején járunk, ahol nem ezzel vádolják meg. ;)

 

Krellt inkább ne említsük itt, mert ha jól rémlik, akkor több száz klón halt meg mire elkapták, majd megölték.

Amikor ténylegesen el akarták kapni, nem ölt meg több száz klónt. Addig meg senkinek sem tűnt fel, hogy egy tetü, aki klónokat mészárol hobbi szinten ezernyi rossz parancs kiadogatásával. Ami megint csak a Jedi Tanács érdeme, köszi, hogy felhoztad. :D

 

A 66-os parancs szintén nem releváns, mert ott a jedik abszolút nem számítottak arra, hogy a saját embereik fogják mindenféle előzmény nélkül alattomosan hátba támadni őket.

A Jedik látják a jövőt, a reflexeik olyan kifinomultak, hogy képesek a lézert kivédeni. Vagy a Jedik csak addig bírnak több ezer ellenféllel el, amíg az az erő nem fordítható a másik irányba? Mert a te olvasatodba akkor a klónokat is ezerszámra kéne gyilkolniuk, meglepetés ide vagy oda. Ahogy:

 

Azt pedig láttuk milyen rendet vágott köztük Obi-Wan és Yoda. Ahogy azt is mennyit vesződtek Ahsoka elfogásával (menekülés, Ventress-es verekedés, stb.).

És ami még mindig nem jelenti, hogy ha kiszállnának, dőlne a kártyavár. Mert ugye azt is láttuk, hogy egy mezei fejvadász egy pisztollyal lelőtte a Jedi Tanács tagját, mint ahogy 200 Jedi sem volt képes visszaverni egy arénányi droidot. Pedig ha 1 Jedi 1000 droidddal ér fel, akkor annak a 200-nak 200 000 droidot kellett volna ott lekaszabolnia.

De mondhatnám azt is, amikor Even Piell-t egy egyszerű állat ölte meg, szintén Tanácstag. Szóval a képesség nem minden, ez jól látható a filmekben és a TCW-ben, és átkozottul nem lenne hátrányban - sosem volt, sosem lettek - a klónok a Jedik nélkül, pláne, hogy ők is futószalagon készülnek. Az egyensúlyt meg az észbeli fölényük tartja fenn a droidok számbeli fölényével szemben, nem a Jedik jelenlétével.

És pláne nem borulna semmiféle egyensúly, amikor mindkét félnek ugyanaz a főnöke.

 

Azt nem tudom mire érted, hogy jól elvoltak nélkülük ezelőtt is.

1x05 Rookies, 1x12 The Gungan General, 3x01 Clone Cadets, a komplett Umbara kvadrilógia, ezek azok a részek, ahol Jedik irányítása nélkül boldogultak. De egyéb epizódokban is elvoltak egyedül, mint például a mozifilmben, amikor Teth világán Anakin és Obi-Wan is egyedül hagyta őket. Elvannak ők a Jedik nélkül, azért van eszük, hogy megoldják a dolgokat.

 

Aztán a lázadóknál már voltak problémák dögivel.

Ja, kivétel, amikor kipucolták a Lázadókat Yavinról, majd keresztül üldözték őket a Galaxison és aztán még a Hoth-ról is elzavarták őket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tegnapi kizárást a Rendből az írás végén megmagyarázom úgy hogy mindenki válaszaira válaszolok.

 

Hát nem volt semmi az biztos ez a rész. A legelső gondolatom az volt mikor Tarkin bejött a képbe hogy ez mi? Ez a senkiházi egyáltalán arra sem méltó hogy mosogasson a Templomban, nemhogy beszóljon a Tanácsnak. Ezzel kapcsolatban Dzséjt leírt mindent fantasztikus írásában. Szóval ennek úgy kellett volna lennie(mikor még a Jedi Rend volt valaki) hogy Tarkin KINT a Templom előtt becsönget, engedélyt kér hogy egyáltalán beléphessen(természetesen klónok nélkül), ott megmondja hogy a Tanáccsal akar beszélni és ha fogadják felmehet, de csak ha szólítják akkor lép be és akkor is csak kérdez és nem vádaskodik. Nagyjából az EP1 idején még így ment volna, szörnyű látni hova süllyedtek, gyakorlatilag mások lábtörlői lettek. Szerintem most van a váltás. Valaminek lennie kell a háttérben hogy így hagyják hogy a hadsereg átvegye az írányitást a nyomozásban. Mintha félnének valamitől, mert Tarkin túl magabiztosan mondja hogy nem érdekli a Tanács véleménye. Az ilyen emberek ha ilyet mondanak mindig biztosak abban hogy egy nagyobb kutya majd megerősít őket ebbéli hitükben. Palpatine-nak lehet ekkor már nagy a befolyása.

Aztán jött Windu bácsi. Odyhoz hasonlóan én már az EP3-ban is láttam hogy nem stimmel nála valami. Egyértelmű hogy óriásit hibázott mikor nem vitte magával Anakint Palpatine-t letartóztatni. Itt is majdnem marhaságot csinál de nem sikerül neki.

Az Ahsoka-ügyről annyi a véleményem hogy direkt akarta Barriss(vagy más) bemártani a padawant. Egyértelmü hogy azért hívták a hadianyag-raktárhoz hogy ott kapják el a klónok vagy ha megölik akkor ott találnak rá a nanodroidoknál. Szegény lány most már nagy bajban van. Ventress szerintem meg azért tudta hol a raktár mert egy bűnőző ilyet tud. Viszont az nem világos hogy a támadó miért akarta hogy Ventressnek higgyje őt Ahsoka. Véleményem szerint csak kihasználta hogy Ventress épp akkor lép le és rögtönzött. Nem ez volt az eredeti terv.

Barrisnak én sem örülök mint tettes azért amit Dzséjt is leírt. Gyakorlatilag egy noname Jedi és semmi jel nem utalt rá hogy ezt tenné. A TCW-részek számához viszonyítva minimális részben szerepelt. Ilyen alapon lehetne a szomszédom is. Krell az első részben is egy ultra k*cs*g volt Barriss viszont nem.

Viszont reménykedem benne hogy mégsem ő az. Egyszerűen túl gyorsan ért a raktárhoz. Meg nem hiszem el hogy ilyenre.

Ugyanakkor azt sem tartom kizártnak hogy nem lesz meg a tettes és Ashokát kizárják a Rendből. Persze lehetne börtön is de egy Jedinek felesleges. 5 perc alatt kijön onnan. Az Erővel kinyitja a zárat aztán usgyi.

Harmadik verzió. Ashokát felmentik mert valaki olvassa a Tanácsban Dzséjt írását és logikailag is elemzi az eseményeket. :D Viszont a megaláztatás miatt Ahsoka maga lép le a Rendből.

Szóval én azt gondolom a következő részben látjuk Ahsokát, és itt írják ki a sorozatból.

 

A coruscanti alsóbb rész meg nagyon durva. El nem tudom képzelni hogy ott lehet egyáltalán élni. Bűz mocsok, bűnözés stb. Viszont hogy van felépítve ez a bolygóváros? Én eddig azt gondoltam hogy minden épületnek, létesítménynek az alapja lent van a talajszinten és több mint 5000 emeletig nyúlnak. De itt úgy láttam hogy az 2312-es szint mintha a levegőben lebegne nem támaszkodik az alatta lévő épületekre. Ez hogy lehet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanakkor azt sem tartom kizártnak hogy nem lesz meg a tettes és Ashokát kizárják a Rendből. Persze lehetne börtön is de egy Jedinek felesleges. 5 perc alatt kijön onnan. Az Erővel kinyitja a zárat aztán usgyi.

Mint már írtam, az egy dolog, ha kizárják a Rendből... de emellett nem engedhetik szabadon, ha állításuk szerint Jedik és klónok gyilkosa. A börtönös dolgot pedig gondold át újra... nem egy, nem két alkalmat láthattunk, amikor egy Erő-használót viszonylag simán kordában tartottak. Legutóbb épp egy résszel korábban. Pont a Jediknek okozna gondot, akik másoknál jobban ismerik a sajátjukat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tegnapi kizárást a Rendből az írás végén megmagyarázom úgy hogy mindenki válaszaira válaszolok.

 

Hát nem volt semmi az biztos ez a rész. A legelső gondolatom az volt mikor Tarkin bejött a képbe hogy ez mi? Ez a senkiházi egyáltalán arra sem méltó hogy mosogasson a Templomban, nemhogy beszóljon a Tanácsnak. Ezzel kapcsolatban Dzséjt leírt mindent fantasztikus írásában. Szóval ennek úgy kellett volna lennie(mikor még a Jedi Rend volt valaki) hogy Tarkin KINT a Templom előtt becsönget, engedélyt kér hogy egyáltalán beléphessen(természetesen klónok nélkül), ott megmondja hogy a Tanáccsal akar beszélni és ha fogadják felmehet, de csak ha szólítják akkor lép be és akkor is csak kérdez és nem vádaskodik. Nagyjából az EP1 idején még így ment volna, szörnyű látni hova süllyedtek, gyakorlatilag mások lábtörlői lettek. Szerintem most van a váltás. Valaminek lennie kell a háttérben hogy így hagyják hogy a hadsereg átvegye az írányitást a nyomozásban. Mintha félnének valamitől, mert Tarkin túl magabiztosan mondja hogy nem érdekli a Tanács véleménye. Az ilyen emberek ha ilyet mondanak mindig biztosak abban hogy egy nagyobb kutya majd megerősít őket ebbéli hitükben. Palpatine-nak lehet ekkor már nagy a befolyása.

Egyértelmű, hogy Tarkin az egész Jedi rendre húzza rá a vizes lepedőt. Persze nem mondja ki, de jól ki lehet érezni a monológjából. Gondolom Krell és most meg ez az eset már sok nekik. És ebben az a szörnyű, hogy ezekhez az esetekhez Palpatine -nak zéró köze volt (na jó ezt az utóbbinál még ne zárjuk ki teljesen). :(

 

Anakin szavai értelmet nyernek az EPIII -ban. Ez a háború lezülleszti a Köztársaságot, azon belül pedig a Jedi rendet. Folyamatosan harci helyzetben vannak ami nem lenne feladatuk, és egyszerűen ennyi idő múltán néhányuk már nem tudja kezelni az ezzel járó dolgokat. Ezek a Jedik nem háborúra lettek nevelve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barrisnak én sem örülök mint tettes azért amit Dzséjt is leírt. Gyakorlatilag egy noname Jedi és semmi jel nem utalt rá hogy ezt tenné. A TCW-részek számához viszonyítva minimális részben szerepelt. Ilyen alapon lehetne a szomszédom is. Krell az első részben is egy ultra k*cs*g volt Barriss viszont nem.

Megértem, hogy nem tetszik, de van valami, ami felett ahogy elnézem te is és Dzséjt is elsiklottatok. Nekünk Barriss valóban egy jelentéktelen mellékszereplő. De Ahsokának nem az, és ez az epizódok valódi története és lényege. Ahsoka továbbra is gyermeki naivsággal kezeli a helyzetet, meggyőződése, hogy Dooku vagy Ventress áll a merénylet mögött és eszébe sem jut kételkedni Barriss-ben, ugyanúgy ahogy nem kételkedik Anakin-ban sem. És ezért választották Barriss-t. Mert ő az egyetlen olyan Jedi (aki nincs az EP3-ban), akivel Ahsokának szoros kapcsolata van, és azt akarják bemutatni, hogy milyen hatással lesz Ahsokára, ha megtudja, hogy Barriss miatt kellett átmennie mindezen.

 

Viszont reménykedem benne hogy mégsem ő az. Egyszerűen túl gyorsan ért a raktárhoz.

:lol: Ahsoka és Ventress három szinttel lejjebb voltak, és kerülniük kellett a feltűnést, azaz tömegközlekedést és lifteket. Könnyen lehet, hogy napok teltek el aközt, hogy összeverték a klónokat és elérték a raktárat, de néhány óra biztosan. Barriss ellenben simán ellóghatott a templomból, és egy siklóval percek alatt odaérhetett.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megértem, hogy nem tetszik, de van valami, ami felett ahogy elnézem te is és Dzséjt is elsiklottatok. Nekünk Barriss valóban egy jelentéktelen mellékszereplő. De Ahsokának nem az, és ez az epizódok valódi története és lényege. Ahsoka továbbra is gyermeki naivsággal kezeli a helyzetet, meggyőződése, hogy Dooku vagy Ventress áll a merénylet mögött és eszébe sem jut kételkedni Barriss-ben, ugyanúgy ahogy nem kételkedik Anakin-ban sem. És ezért választották Barriss-t. Mert ő az egyetlen olyan Jedi (aki nincs az EP3-ban), akivel Ahsokának szoros kapcsolata van, és azt akarják bemutatni, hogy milyen hatással lesz Ahsokára, ha megtudja, hogy Barriss miatt kellett átmennie mindezen.

10/10

 

Akkor lesz cumi, ha Barriss is fel lett ültetve. ;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra is azt gondolom, hogy a filmekben nem mindig a hierarchia alapján látunk döntéseket. Sokszor változik ki szava dönt. Vannak íratlan szabályok, amik leginkább a tiszteleten és logikán alapszanak. Alig fordul elő, hogy konkrét parancsokat hallanánk. A "ranglétrára" csak következtetni tudunk a történésekből, de ezt nem venném szentírásnak.

 

A bizonyítékot én most úgy értem, hogy bizonyítja egy bűneset elkövetését. Az elkövető személyére csak utal. Abban egyetértünk, hogy Ahsoka egyértelmű bűnösségét nem bizonyítják, amiket írtam. A jedik nem kérik ezt ki maguknak, noha joggal tehetnék. Nem teszik, mert <leírtam szerintem miért nem>.

 

A jedik a Köztársaság seregének legerősebb tagjai. Akár egyetlen jelenléte is minőségi ugrást jelent egy klóncsapat élén. Nem érne véget rögtön a háború ha nem lennének, de drasztikusan változnának az esélyek. De azt hiszem ezt kár is tovább ecsetelni, mert mindannyian tudjuk milyen különbség van az egyes "egységek" értéke közt.

Az a lényeg, hogy vállalható hozzáállás lenne-e a háttérbe vonulni és kívülről szemlélni a galaxis sorsáról döntő háborút? Nekem ez olyan lenne, mint amikor Obi-Wan végignézte ahogy megölik a mesterét. Csak ő nem önként tette.

 

Én is fintorogtam Tarkin jelenlétén a Templomban, illúzióromboló volt. De be kell látni, hogy az sem egy olyan szentély, mint amilyennek elképzelnénk. Ha van egy temetés, vagy a Tanács kollektíven beszélni kíván vkivel, akkor azok ott megjelennek.

Maga a stílus meg vérlázító volt, de van amikor nyelni kell.

Az szerintem is nyilvánvaló, hogy a jedik érzékelik, hogy nem csak a közvélemény, de a Szenátus és a Kancellária is "ellenük" van. Látványosan nem tudják hogy kezelni ezt a helyzetet. Annyi szóljon a védelmükben, hogy ez is része Palpatine tökéletes tervének. A néhol látványos inkompetenciájuk pedig valóban abban gyökerezhet, hogy merőben új kihívásokat tálal eléjük a háború, ill. a sithek terve.

 

Ha Barriss nem tervezett Ventressel, akkor fel akarta fedni magát Ahsoka előtt? Netán végezni akart vele? Vagy alapból maszkban ment, csak lecserélte Ventressére, mert kapóra jött? :)

 

Sokat gondolkodtam ezen a Barriss témán. Ott tartok, hogy a sok negatív mellett már sok pozitív hozadékát is látom a bűnösségének (leginkább amiről Werebazs is írt). De még mindig inkább arra hajlok, hogy történjen csoda és mégse ő legyen. Annyira szomjazok egy újabb csavarra ebben a szálban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint már írtam, az egy dolog, ha kizárják a Rendből... de emellett nem engedhetik szabadon, ha állításuk szerint Jedik és klónok gyilkosa. A börtönös dolgot pedig gondold át újra... nem egy, nem két alkalmat láthattunk, amikor egy Erő-használót viszonylag simán kordában tartottak. Legutóbb épp egy résszel korábban. Pont a Jediknek okozna gondot, akik másoknál jobban ismerik a sajátjukat?

 

 

Átgondoltam csak rosszul írtam. :D Mivel Ahsoka az EP3-ban nincs már sehol ezért 100 % hogy nem fogják börtönbe zárni, mert ha ott lenne akkor Anakin személyesen vágná le a fejét a 66-os parancsnál. Mert gondolom a Templom börtönébe zárnak egy Jedit. Azt továbbbra is tartom hogy egy sima börtön egy Jedinek nem ellenfél. Az Erővel kilöki az ajtót azt szevasz. Vagy elmetrükköt használ.

 

Egyértelmű, hogy Tarkin az egész Jedi rendre húzza rá a vizes lepedőt. Persze nem mondja ki, de jól ki lehet érezni a monológjából. Gondolom Krell és most meg ez az eset már sok nekik. És ebben az a szörnyű, hogy ezekhez az esetekhez Palpatine -nak zéró köze volt (na jó ezt az utóbbinál még ne zárjuk ki teljesen). :(

 

Anakin szavai értelmet nyernek az EPIII -ban. Ez a háború lezülleszti a Köztársaságot, azon belül pedig a Jedi rendet. Folyamatosan harci helyzetben vannak ami nem lenne feladatuk, és egyszerűen ennyi idő múltán néhányuk már nem tudja kezelni az ezzel járó dolgokat. Ezek a Jedik nem háborúra lettek nevelve.

 

 

Ez mind igaz, de nem mindegyik Jedi szakít az elvekkel. Tarkinnak nem kéne általánosítani. Meg persze megszólalnia sem mert totális nulla ahhoz hogy erkölcsi prédikációkat mondjon a Jedi tanácsnak.

 

Megértem, hogy nem tetszik, de van valami, ami felett ahogy elnézem te is és Dzséjt is elsiklottatok. Nekünk Barriss valóban egy jelentéktelen mellékszereplő. De Ahsokának nem az, és ez az epizódok valódi története és lényege. Ahsoka továbbra is gyermeki naivsággal kezeli a helyzetet, meggyőződése, hogy Dooku vagy Ventress áll a merénylet mögött és eszébe sem jut kételkedni Barriss-ben, ugyanúgy ahogy nem kételkedik Anakin-ban sem. És ezért választották Barriss-t. Mert ő az egyetlen olyan Jedi (aki nincs az EP3-ban), akivel Ahsokának szoros kapcsolata van, és azt akarják bemutatni, hogy milyen hatással lesz Ahsokára, ha megtudja, hogy Barriss miatt kellett átmennie mindezen.

 

 

:lol: Ahsoka és Ventress három szinttel lejjebb voltak, és kerülniük kellett a feltűnést, azaz tömegközlekedést és lifteket. Könnyen lehet, hogy napok teltek el aközt, hogy összeverték a klónokat és elérték a raktárat, de néhány óra biztosan. Barriss ellenben simán ellóghatott a templomból, és egy siklóval percek alatt odaérhetett.

 

Elvileg lehetséges és nem is rossz ötlet. De én nem szeretném ha Barriss lenne. :D

 

A második válaszodban meg jó sok humor van. Ne viccelj már 3 szint 1 turbólifttel max 1 perc. Még odaérnek egyhez max 5 perc. A Templom meg több mint 4000 szinttel van az adott szint felett és az aknától a Templom is baromi messze van még. Szóval max 10 perc alatt nem ért volna oda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg lehetséges és nem is rossz ötlet. De én nem szeretném ha Barriss lenne.

Ezt megértem, mert én sem örülnék neki ha tényleg bejönne. A mondandóm arra vonatkozott, hogy szerintem rossz szempontból nézitek a dolgot, ha még mindig valami csavarra számítotok az elkövető személyét illetően, mert szerintem a történetnek nem ez a lényege. Aztán persze lehet, hogy mégis nektek lesz igazatok :D

 

A második válaszodban meg jó sok humor van. Ne viccelj már 3 szint 1 turbólifttel max 1 perc. Még odaérnek egyhez max 5 perc. A Templom meg több mint 4000 szinttel van az adott szint felett és az aknától a Templom is baromi messze van még. Szóval max 10 perc alatt nem ért volna oda.

Amint mondtam, kerülniük kellett a lifteket és a tömegközlekedést, mert nem tudom feltűnt-e, de üldözték őket. Arról nem beszélve, hogy az egyes szintek is baromi nagy kiterjedésűek, tehát még ha tényleg pár perc alatt fel is értek a 1315-ösre, akkor is kitudja mennyi ideig tartott, mire gyalog eljutottak a raktárig.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Telik az idő és ez "tisztítja" az emlékeket Ahsoka történetével kapcsolatosan. Egyre nagyobb vonalakban látom át a helyzetet és én is egyre pesszimistább vagyok.

 

Túl sok egymással csak részben összefüggő vád van ellene. A nonodroidokhoz való illetéktelen hozzájutás és ezek birtoklása. Maga a robbantás, mint terrorcselekmény, így tömeggyilkosság. Letta meggyilkolása. A szökés a börtönből. A menekülés közben elkövetett sorozatos gyilkosságok. Eleve a menekülés a hatóságok elől és az illetékesek bántalmazása. Végül pedig az illetéktelen behatolás a raktárba.

Mindezek így külön-külön tételek és mindegyik alól egyenként ki kellene mosnia magát, vagy ki kellene mossák a jedik. Márpedig a szökés, a menekülés, a klónok lefegyverzése és bántalmazása alól biztosan nem tudja, mert ezeket valóban elkövette. Ha esetleg a többinél bebizonyosodik, hogy ártatlan, akkor is komoly büntetés vár rá.

 

A kulcs pedig egyértelműen Barriss. Ha ő a kitervelő, ha nem. Ha elkövető, ha csak áldozat, mindegy. Ugyanis ő az egyetlen forró nyom, amin el tudnak indulni. Ő küldte Ahsokát a raktárba. A jedik nyilván semmilyen szinten nem vonták be a nyomozásba, nem jelölték ki semmire, tehát minden info amihez hozzájutott, illegális megoldás. Az pedig nyilvánvaló, hogy ha az a jó pár ember, aki rajta van az ügyön, nem volt képes kideríteni semmi konkrétat, akkor egy magánakciózó Barriss sem lehetett képes erre anélkül, hogy belső ember legyen.

Szóval ha Ahsoka kiadja a forrását, akkor Barriss ezzel kb. kimagyarázhatatlanul bűnössé válik. A nagy kérdés csak az, hogy Ahsoka kiadja-e. És ez egyben a legnagyobb próbatétele most. Mennyire bízik benne? Mennyire kalkulál egyáltalán azzal, hogy a barátnője benne lehet ebben és így átverte? A beszélgetésükkor nekem úgy tűnt, hogy felmerültek kétségek, de nem volt idő és lehetőség tisztázni ezeket.

Aztán persze ha Barriss belekeveredik, még alapos szerencse és komoly nyomozási munka szükséges ahhoz, hogy ne tettestársként kezeljék őket, hanem feltárják az átverést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A coruscanti alsóbb rész meg nagyon durva. El nem tudom képzelni hogy ott lehet egyáltalán élni. Bűz mocsok, bűnözés stb. Viszont hogy van felépítve ez a bolygóváros? Én eddig azt gondoltam hogy minden épületnek, létesítménynek az alapja lent van a talajszinten és több mint 5000 emeletig nyúlnak. De itt úgy láttam hogy az 2312-es szint mintha a levegőben lebegne nem támaszkodik az alatta lévő épületekre. Ez hogy lehet?

Szerintem azok az épületek a felső szint alapjáról nyúlnak le. Egyébként nekem a korábban látott alsó szint jobban bejött (ott ahol Ahsoka és Plo mester járt). Itt sok a fény. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azok az épületek a felső szint alapjáról nyúlnak le. Egyébként nekem a korábban látott alsó szint jobban bejött (ott ahol Ahsoka és Plo mester járt). Itt sok a fény. :D

 

 

De a felső szintnek is állnia kell valami alapzaton.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyok jártas az Coruscanti építészetben, de amint látható, ezt is megoldották. :) Talán csak úgy tűnik, hogy szintek vannak.... Az egész egy nagy "cső". Ki tudja milyen szerkezettel bírt valójában.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahol be tudnak építeni egy komplett bolygót olyan magas házakkal (amit nem csak egymás mellé, de egymásra is ráépítettek, hiszen még a Jedi Templom is egy épületkomplexum tetejére épült, pedig a Templom sem apróság), ami mellett a Mount Everest apró dombocska, ez szerintem már nem akadály. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de az megint csak azt veti fel, hogy járt Ahsoka előtt csak egy lépéssel a szökés során.. :hmm:

Na most nem azért, de az az erőhasználó aki képes meglepni Asajj Ventress-t, aztán simán feltörölni Ahsokával a padlót, szerintem bőven kvalifikált a "nem akármilyen képességekkel rendelkező" kategóriába :D

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a részben tovább folytatódtak a váratlan események. Nem tudom, hogy miért, de én arra számítottam, ha már Ventress is ott van, s már végre valahára összefogtak, akkor jutnak is valamire, de ez már csak a meglepetések ideje. Igaz, annál a pontnál, amikor Barriss csak úgy előrukkolt egy nyommal, már kezdtem gyanakodni, hogy ez sem fog túl jól elsülni, s a végén valóban így lett. Kezdetben csak néztem, ki lehet a támadó, aztán összeraktam magamban, hogy képzett erőhasználóról van szó, akit pont össze lehet téveszteni Ventressel. Nem tudom, pontosan mikor, de nem lehetet sokkal a rész után, amikor beugrott, hogy ez Barriss - furcsaálltam, hogy csak úgy a fülébe jutott a hely, ráadásul pont ott voltak a nanobotok. Erre jött az, hogy ezelőtt ő sokkal stabilabb volt érzelmileg, mint Tano, de most mégis megrázta az eset, ráadásul pont az ő testalkatával bírt a rejtélyes támadó. Mivel ő azok közé tartozott, aki, ha nagyon akarja, képes lehet letámadni Ventresst, aztán pedig legyőzni Ahsokát, ha nehezen is, de leesett, hogy ő az áruló :D

Összességében, ez a rész sokkal jobban tetszett, mint az előző, s nem találtam benne olyan dolgot, ami zavaró lenne, ezért megkapja a 10 pontot :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nagyon komoly volt ez a rész is. Az előző egy pöppet jobban tetszett, talán a hangulata, és a drámaisága miatt, de ebben is azért volt. A zene még mindig valami oltári, annyira komor és vészjósló, még sötétebbé teszi az egészet, pedig erre rájátszanak sok mással is. Az ahogy Ashoka és VEntess együtt dolgoztak, nagyon tetszett. Nem gondoltam volna hogy még viszont látjuk. Viszont remélem nem derül ki hogy ...na hirtelen nem jut eszembe a neve...mind1 a jedi aki segített neki, ő lenne aki az egészet kitervelte. Kicsit erőltetett lenne számomra, persze ez még nem biztos. A harc ismét látványos volt, de akkor is a történet viszi előre az egészet. Annyira jól meg van írva, nagyon kíváncsi leszek mi lesz ennek a vége.

9/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átfutottam megint a részt, most a háttér dolgaira összpontosítva, és találtam egy viccesnek is mondható kis apróságot. Ahsoka eleinte nem volt egyedül a fegyverraktárban, mert ahol először mutatják, miután elvált Ventresstől, a jobb oldalon lévő lépcső alatt egy s*ggrészeg weequay fekszik, akit azok a rendőrök kasztliznak be, akik a robbanást is észrevették. Legalábbis ugyanaz a pöttyös fejkendős weequay van mindkettő esetnél. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...
  • 6 hónappal később...

Most már értem, hogy értik mindig, hogy a Coruscanton az épületek egymásra épülnek. De több ezer szint? Vajon ez mennyit dob az átmérőn? :)

Érdekesebb kérdés, hogy a legalsóbb szintek miként bírják el az egész kóceráj súlyát? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.