Ugrás a kommentre

Szavazás - az ötödik évad legjobbjai


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

No, én is köszönöm a részvételt, tizenhét szavazat érkezett be, ebből csak egyet kellett visszautasítanom, mivel mindenhová csak egyet jelölt. Különösebb gondok nem voltak, néha ugyan megfogtatok a trükkös megfogalmazással (onderoni csata, Jedi Starfighter), de ha nem sikerült dekódolnom, akkor kérdeztem. Illetve volt egy igen jópofa jelölt is a párbaj kategóriában, ez nagyon tetszett. Nem kard, hanem szellemi párbajként került be (az ifjoncok küzdelme), bár mivel csak egy embernek jutott eszébe, így természetesen esélye sem volt.

Igazán nagy meglepetések nem értek, viszont ennyire elkülönülő listát régen láttam, jóformán sosem. A legjobb Jedi kategóriában volt ez a legjobban érzékelhető, három szereplőre mindenki szavazott, ami azt jelenti, hogy hét jelüléssel húztak el a negyedik legtöbb jelölést kapó mestertől. De több más kategóriában is voltak olyan jelöltek, amik totális közönség kedvencek voltak, elhúzva a többiektől. Szóval a listán határozottan látszik, mi mennyire nyerte el a tetszésünket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, úgy izgulok, vajon kikre lehet majd szavazni? :hehe:

Azért nem irigyellek, szerintem jó kis munkád lesz majd az eredményhirdetés előtt. :rock:

Kellemes terhek. :) Remélem minden rekord megdől idén. Az évad és a sorozat megérdemelné. :) Nem mellékesen, köszi a munkádat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ide is kirakom.

 

Véget ért az ötödik évad, és sajnos ezzel együtt a sorozat is. Több mint száz epizódot láthattunk, megjárta a mozit is, és átélhettünk megannyi kalandot a The Clone Wars lassan fél évtizedes élete alatt. Az idei kifejezetten izgalmas szezon volt. Láthattuk, hogyan emelkedik fel, majd bukik el újra egy halottnak hitt gonosz, hogy zúznak össze az acsarkodók egy békés birodalmat. Vidámkodhattunk droidkommandóval, és megtudhattuk, hogy hogyan alapozta meg a Jedi Rend a majdani Lázadás hadviselését, a végén pedig a legbecsületesebb Jedi is kénytelen a legsötétebb vidékekre menekülni saját társai elől.

A sok izgalom után a TCW nyugovóra tér, mi pedig hagyományainknak megfelelően újra megrendezzük a szavazásunkat, hogy eldönthessük, melyik epizód volt a legjobb, melyik szereplő lett az idei kedvenc, melyik fénykardpárbaj nyűgözött le idén a legjobban benneteket. Szavazásra fel! A metódus a szokásos, nyilván már sokan tudják, de azért nem árt frissíteni az emlékeket. Minden jelöltet pontozni kell. A leginkább tetszőnek adjatok hat pontot, az utána jövőnek ötöt, és így egészen egyig. A listákat a metis@freemail.hu címre várjuk! Szavazzatok minél többen, hogy méltó befejezést prezentálhassunk az évadnak. A szavazatok beküldési határideje, március 31. 24h00m. Az eredményhirdetés április 6 –án lesz, este nyolckor.

 

A lista pedig az alábbiak szerint néz ki.

 

LEGJOBB EPIZÓD

5x06 THE GATHERING

5x15 SHADES OF REASON

5x16 THE LAWLESS

5x18 THE JEDI WHO KNEW TOO MUCH

5x19 TO CATCH A JEDI

5x20 THE WRONG JEDI

 

LEGJOBB TÖRTÉNETI SZÁL

AHSOKA KVADROLÓGIA

DARTH MAUL KVADROLÓGIA

DROID KVADROLÓGIA

JEDI NÖVENDÉKEK KVADROLÓGIA

ONDERON KVADROLÓGIA

 

LEGJOBB FŐSZEREPLŐ

AHSOKA TANO

ANAKIN SKYWALKER

DARTH MAUL

HONDO OHNAKA

MEEBUR GASCON

STEELA GERRERA

 

LEGJOBB MELLÉKSZEREPLŐ

ASSAJJ VENTRESS

BO-KATARN KRYZE

DARTH SIDIOUS

GREGOR

OBI-WAN KENOBI

SATINE KRYZE

 

LEGJOBB IDEGEN KARAKTER

AHSOKA TANO

ASSAJ VENTRESS

DARTH MAUL

HONDO OHNAKA

MEEBUR GASCON

GUNGI

 

LEGJOBB SZÖRNY

ABAFARI „STRUCC”

DALGO

FAMBAA

MASSIFF

RUPING

TOOKA

 

LEGJOBB FELSZÍNI JÁRMŰ

A6 JUGGERNAUT TURBÓ TANK

AAT

BALUTAR OSZTÁLYÚ SUHANÓ

CORUSCANTI RENDŐRSÉGI ÁGYÚNASZÁD

STARHAWK ROBOGÓ

WLO-5 SIKLÓTANK

 

LEGJOBB ŰRJÁRMŰ

CRUCIBLE (JEDI EDZŐ HAJÓ)

ETA-2

SLAVE I (FIRESPRAY-31)

TWILIGHT (G9 RIGGER)

VENATOR OSZTÁLYÚ CSILLAGROMBOLÓ

Z-95 HEADHUNTER

 

LEGJOBB PÁRBAJ

AHSOKA TANO VS. BARRISS OFFEE (TO CATCH A JEDI)

AHSOKA TANO VS. GRIEVOUS (A NECESSARY BOND)

ANAKIN SKYWALKER VS. BARRISS OFFEE (THE WRONG JEDI)

DARTH MAUL VS. PRE VIZSLA (SHADES OF REASON)

DARTH MAUL & SAVAGE OPRESS VS. DARTH SIDIOUS (THE LAWLWESS)

DARTH MAUL & SAVAGE OPRESS VS. OBI-WAN KENOBI & ADI GALLIA (REVIVAL)

 

LEGJOBB CSATA

CATO NEIMOIDIAI CSATA (SABOTAGE)

FLORUMI CSATA (A NECESSARY BOND)

MANDALORE POLGÁRHÁBORÚ - SUNDARI-I CSATA (THE LAWLESS)

MENEKÜLÉS ABAFARRÓL (MISSING IN ACTION)

NAL HUTTAI TÁMADÁS (EMINENCE)

ONDERONI CSATA - HARC A FENNSÍKON (TIPPING POINTS)

 

LEGJOBB BOLYGÓ

ABAFAR

CORUSCANT

FLORUM

ILUM

MANDALORE

ONDERON

 

LEGJOBB KLÓNKATONA

CODY PARANCSNOK

DAVIJAAN (ODD BALL)

FOX PARANCSNOK

GREGOR

REX SZÁZADOS

WOLFFE PARANCSNOK

 

LEGJOBB NEGATÍV KARAKTER

BARRISS OFFEE

DARTH MAUL

DARTH SIDIOUS

PRE VIZSLA

SAVAGE OPRESS

WILHUFF TARKIN

 

LEGJOBB ZENE

5x06 THE GATHERING

5x15 SHADES OF REASON

5x16 THE LAWLESS

5x17 SABOTAGE

5x18 THE JEDI WHO KNEW TOO MUCH

5x20 THE WRONG JEDI

 

LEGJOBB ANGOL SZINKRONHANG

ASHLEY ECKSTEIN (AHSOKA TANO)

IAN ABERCROMBIE (DARTH SIDIOUS/PALPATINE)

JAMES ARNOLD TAYLOR (OBI-WAN KENOBI, PLO KOON)

JIM CUMMING (HONDO OHNAKA)

SAM WITWER (DARTH MAUL)

STEPHEN STANTON (WILHUFF TARKIN, MAS AMEDDA, GASCON)

 

LEGJOBB JEDI

AHSOKA TANO

ANAKIN SKYWALKER

GUNGI

KATOONI

OBI-WAN KENOBI

PLO KOON

 

LEGJOBB DROID

HUYANG

M5-BZ

R2-D2

RUSSO-ISC

QT-KT

WAC-47

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én majd később küldöm el, végül is van még idő, ülök rajta egy kicsit. :)

 

Az idegen karakterek kategóriában a jelöltállításnál a főbb szereplőkre (Ahsoka, Ventress, Maul) nem is gondoltam, hisz őket több más kategóriában is lehetett jelölni, úgy véltem adjunk másoknak is lehetőséget. Mondjuk Hondo-t azért mégis jelöltem ide is. Viszont a végén nem volt meg a hat, így agyalnom kellett, hogy ha nem az előbb említettek, akkor ki is legyen a szerencsés?

A szörnyeknél ugyanazokat jelöltem, mint amelyek végül megmérkőznek a szavazáson. A felszíni járműveknél érdekesnek találom a Balutar suhanó jelenlétét, hisz az csak egy kis suhanó (:)), nem is szerepelt sokat; ellenben a HMP meg nincs itt. Az űrjárműveknél pedig a Kom’rk-osztályú vadászt hiányolom. A Slave I például nem sok vizet zavart ebben a szezonban.

A csatáknál a Cato Neimoidiai csatából elég keveset láttunk, Griveous támadása Obi-Wan flottája ellen viszont annál jobban nézett ki, talán itt volt a szezon egyetlen igazi űrcsatája, bár ott sem azon a csatán volt a hangsúly.

Negatív karaktereknél meg kiment a fejemből Tarkin. :pfff: Pedig ő aztán tényleg idevaló.

A legjobb jedi kategóriában pedig egyik padawant sem volt szívem kihagyni, más jediket, akik szóba jöhettek volna, már úgyis jelöltem máshová, úgyhogy lettek ők hatan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg vagyok elégedve a jelöltekkel, kivéve a fő és mellékszereplő kategória. Amennyir Hondo főszereplő, annyira Obi-wan is(revival,lawless). Más is jelölte a jedit főszereplőnek, ill. jelölhető volt?

Hondo egy történetszál háromnegyedében töltötte be az antagonista szerepét, aki jelentős befolyással bírt a történetszálra magára. Obi-Wan egy négyrészes sztoriszálból nagyjából másfél epizódnyit szerepelt, és nem gyakorolt különösebb befolyást a történetre.

Mint korábban le is írtam itt, nem lehetett jelölni főszereplőnek. Ennek ellenére kapott két jelölést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.