Ugrás a kommentre

Special Edition-ok


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

  • 2 évvel később...
  • 10 hónappal később...

No megnéztem. Össze vannak akadva az eredeti verzióban!

És ugyanolyan feltűnő, mint a DVD-n? Nem hiszem, én anno rengetegszer néztem meg, nem emlékszem rá, hogy annyira feltűnő lett volna. Viszont a régi bedigitalizált SW-m nem tudom hol van, de holnap előkeresem a Guild trilógiát, az biztonságos helyre el van téve :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy lenne már feltűnő egy majdnem húsz éves, videotékás VHS -ről másolt szalagon? :)

Holnap én is megnézem a kazettán :)

Viszont akkor hogy lehet, hogy a Laserdiscen nem látszik? Az a változat van meg nekem DVD-n (illetve amit DVD-re kiadtak arról 2006-ban) és mint ahogy láttad a belinkelt képen, nem látszik.

Na mindegy, ez már lerágott csont, remélhetőleg kijavítják. Számomra ígyis-úgyis a szinkron a lényeg :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont akkor hogy lehet, hogy a Laserdiscen nem látszik? Az a változat van meg nekem DVD-n (illetve amit DVD-re kiadtak arról 2006-ban) és mint ahogy láttad a belinkelt képen, nem látszik.

Na mindegy, ez már lerágott csont, remélhetőleg kijavítják. Számomra ígyis-úgyis a szinkron a lényeg :D

Írtam, hogy miért nem látszik. :) Túl vannak világosítva a kardok, így tüntették el az akadást. Egyébként a régi kópiákon is színváltósak a kardok, csak azok rossz minősége miatt alig észrevehető ez. Sajnos a DVD felújítás ezt is előtérbe helyezte. Érdekes módon az SE mintha jobb lenne ilyen szempontból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a régi kópiákon is színváltósak a kardok, csak azok rossz minősége miatt alig észrevehető ez.

A többi színváltós karddal tisztában voltam, erre nem emlékeztem. SE-t nem szeretem több okból is :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a kazettát, igazad van Ody. Ha a TV nagyítójával rázoomolok, besötétítek a szobába és sokáig nézem, valóban látszik, hogy kicsit egymásban vannak a kardok. :)

De az is igaz, hogy ezt a büdös életbe nem vettük volna észre a minőség miatt. :) Mostanra azonban illene kijavítani. Egyébként azt se értettem anno, hogy miért nem az SE -t turbózták még? Azt nagyjából jól megcsinálták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Inkább itt reagálnék a dologra, remélem nem lőttem mellé a topikkal. ;)

 

Ezt már ezerszer megbeszéltük. Hogy lett volna felesleges? Anakin sosem nézett ki úgy a Prequelek által újraformált világban, mint ahogy Shaw őt megjelenítette az EpVI végén. Istenem hogy lehet ekkora ökörséget egyáltalán hinni? Ha ott maradt volna Shaw a végén, mit gondolt volna az EpI-VI-ot sorra néző szemlélődő, ki az atya úristen az ott? Mert hogy Anakinre nem gondol (merthogy az Hayden volt ugyebár abban a fiatal korban, és nem pedig ez a fickó) az fix.

 

Elmondtam a véleményem, és tartom is magam ehhez. Mivel az EP6 előbb jött ki, teljesen irreleváns, amit mondasz. Nyilván az egyszeri rajongó 1983-ban nagyon is tisztában volt azzal, hogy Anakin jelenik meg a végén, legalábbis nekem elsőre leesett 7 évesen, amikor láttam az adott részt (mert ki más lehetett volna még?)

 

Lucas ezen döntése után azért nem csak az úgynevezett OT fanok húzták a szájukat, de mivel eltelt nem tudom hány év, már megszoktam és elfogadható a magyarázat (nevezetesen, hogy Anakin a haydeni mivoltában volt utoljára Anakin).

 

Én is azok táborába tartozom, akik szerint jó döntés volt a csere, de azért korántsem ilyen egyértelmű a helyzet. Lássuk be, rendkívül furcsán mutat a fiatal Anakin a nagy öregek mellett. Eléggé meg kell erőltetnem magam, hogy logikus ("belső") magyarázatot találjak a jelenségre. Inkább azért támogatom ezt a verziót, mert a többi (közte az eredetivel) legalább ennyire extrém.

 

Ott a gond, hogy Anakin idősen távozik az élők sorából és válik eggyé az Erővel jediként. Így idősen is kéne neki visszatérni, csakhogy elég kevés maradt belőle, mint emberből. A "gépi" része Vader, így nagyon csúnya húzás lenne ha lényegében Vader-páncélban térne vissza, csak épp mondjuk sisak nélkül. Viszont egy félember-roncs se kerülhet elő szellemként, mert az is csúnya lenne.

Nyilván ezért döntöttek anno amellett, hogy visszatér az öreg, olyan ábrázattal, amilyen Anakin lehetett volna ha tisztességes jediként öregszik meg. Meggyőződésem, hogy akkor ez volt a legjobb döntés, ámbár legalább annyira logikátlan, mint később Hayden.

Aztán elkészült a prequel és adódott egy lehetőség, hogy a mindenki által jól ismert, jedi Anakin-t varázsolják a vászonra. Ez nekem csak annyival szimpatikusabb, hogyha már "normálisan" (ahogy Yoda vagy Obi esetében) úgyse lehet visszahozni Anakin-t, akkor legalább legyen olyan, amiről eszünkbe jut az egykori jedi.

 

Az a feltételezés viszont nonszensz, hogy az eredeti verzióban nem lehet tudni ki is szerepel ott Obi és Yoda mellett és emiatt szükségszerű volt a váltás. A jelenet évtizedeken át működött remekül és mindenki tökéletesen tisztában volt vele mi is történt ott. Ha egy nézőnek ez nem esik le, akkor vagy nem érdekelte annyira az egész SW (csak úgy megnézte egynek, de akkor nem is lényeges a véleménye), vagy eleve kár volt végigrágnia magát a Saga-n, mert nem sokat értett meg belőle. Ennél ugyanis lényegesen összetettebb motívumok is esszenciális szerepet játszottak a történetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a feltételezés viszont nonszensz, hogy az eredeti verzióban nem lehet tudni ki is szerepel ott Obi és Yoda mellett és emiatt szükségszerű volt a váltás. A jelenet évtizedeken át működött remekül és mindenki tökéletesen tisztában volt vele mi is történt ott. Ha egy nézőnek ez nem esik le, akkor vagy nem érdekelte annyira az egész SW (csak úgy megnézte egynek, de akkor nem is lényeges a véleménye), vagy eleve kár volt végigrágnia magát a Saga-n, mert nem sokat értett meg belőle. Ennél ugyanis lényegesen összetettebb motívumok is esszenciális szerepet játszottak a történetben.

Nonszensz, finoman fogalmazva. Hülyeség azt gondolni, hogy az ep1-6-ot először sorban látók nem jönnek rá, ki az ott. Legfeljebb ha agyhalott zombik. Ki más lenne? Johny Filpo? Azért ennyire nem kéne már hülyének nézni az embereket, pláne egy olyan szériánál, ahol húsz évig mindenkinek leesett, ki van ott. A csere egyedül egy érzelmi többletet ad, erősíti a folytonosságot, de ennyi, más nem áll a háttérben. Annyira így van ez, hogy Hayden még azt sem tudta, mihez készítik el a jelenetet, ergo a készítőket sem érdekelte különösebben a dolog. Megjegyzem, ez utóbbi rohadtul látszódik is a felvételen, ami elvesz az érzelmi többletből. Mennyivel jobb lett volna, ha Hayden eljátssza a szerepét, és nem csak beáll a kamera elé egy gyors snitt erejéig.

Plusz, fekete, de legalábbis sötétbarna Jedi ruhában kellett volna megjelennie, nem olyanban, amilyenben sosem láttuk. Ez esetben az nem játszik, hogy "de hát ő már Jedi", mivel egyrészt, Luke is fekete hacukában jár, márpedig sokkal nagyobb Jedi, mint a szellemes hármas együtt véve, másrészt, ez nem egyenruha.

 

A szellemesdire meg semmiféle belső magyarázat nincsen, semmi logika mögötte, semmi átgondoltság, így akármilyen formában visszatérhetnek a szereplők. Mivel az ep3 szerint tanulható képesség, gondolom azt is meg tudják ezután tanulni, hogy melyik formájukat vegyék föl. Lehet, hogy Yoda is húszéves formájában ücsörög ott. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért írtam, hogy nem tudnák ki az, mert az az ember ilyen formában nem szerepelt az SW-ben. Persze, hogy évtizedekig működött a jelenet, hiszen nem láttuk, hogy hogyan nézett ki Anakin a Vader páncél előtt. Ma viszont már tudjuk, és Hayden feje köszönőviszonyban sincs azzal a szellem fejjel. Persze ki lehet logikázni, hogy az ott Anakin, mert ki más lehetne (erre írtam, hogy a néző nem fogja tudni, ki az: úgy értettem, direkte nem, csak ha kilogikázza, hiszen az arc aligha lehet számára ismerős a korábbi történésekből), de mennyivel szebb az, hogy valóban azt az arcot látjuk, akit Anakinként ismerünk. Luke-nak ugye mindegy, a szellemalakoknak is mindegy, hogy hogy jelennek meg, akinek viszont nagyon nem mindegy, az a néző, és pont az ő érdeküket szolgálja ez a húzás, a koherencia jegyében. Csak támogatni tudtam akkor is és most is a döntést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kilogikázni? Hát baromi sokat kell azon logikázni, hogy ki lehet az ott. Azért ennyire nem bonyolult ám a dolog. Elég biztosra veszem, hogy az emberiség Star Warst látott részének nagy hányada nem logikázott, nem agyalt, nem gondolkodott, hanem azonnal tudta, hogy az ott Anakin Skywalker. Nem láttuk így? Nem csoda, eddig nem volt negyvenakárhány éves. És hogy köszönő viszonyban sincs Hayden fejével, az irreleváns, hiszen nem egy ember játssza. Akkor sem játszhatná Hayden az öreg Anakint, ha történetesen sorban készültek volna a filmek, mivel Hayden nem öregedett spuriból huszonakárhány évet. Mint ahogy Jake Lloyd sem játszhatta el a tíz évvel idősebb Anakint. Vagy szegény Lloyd fejét ne cseréljük ki Haydenére. Vagyis inkább Hayden fejét Lloydéra, hiszen ő volt kronológiailag előbb, tehát minden utána jövőnek rá kell hasonlítania. :P:)

Sőt, a te logikád alapján Shaw-t akkor is le kellett volna váltani, amikor Vaderről lekerül a sisak, hiszen ott is ő van, és az a fej sem hasonlít Haydenre. Akkor ki lehet az? Hű, ezen most el kell gondolkodnom. Az lehet, hogy nem is Anakin, hiszen nem Hayden-feje van. Talán Watto! :evil:

Két színész, vagyis, jelen esetünkben féltucat színész játszik el egy embert, és nem feltétlen hasonlítanak egymásra, nagy ügy. A karakter számít. Alec Gillis sem hasonlít annyira azért Ewan McGregorra, mégsem kell csereberélni. Mindenki tudja, hogy az Obi-Wan. Nem a Star Wars a filmtörténelem egyetlen olyan sztorija, ahol más játssza az öregebbet, mint a fiatalt, és még egyszer sem hallottam más filmeknél olyat, hogy ki kéne cserélni, mert nem tudják, ki az. És ilyen panaszt sem hallottam még nézőktől. Szóval ez az állítás, hogy "ki lehet logikázni" vagy "Anakinre nem gondol", az baromira nonszensz. Jó, hogy kicserélték, de senki sem esett volna dugóhúzóba, ha marad Shaw. Pláne egy olyan embernél nem számít, akit hat rész alatt öt ember játszott el valamilyen formában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz, fekete, de legalábbis sötétbarna Jedi ruhában kellett volna megjelennie, nem olyanban, amilyenben sosem láttuk.

Sajnos valóban nem figyeltek oda rendesen a készítők. Ha már egyszer kicserélték (én is azt mondom, hogy a folytonosság miatt jó ötlet volt), akkor csinálták volna meg normálisan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A cserét illetően én is azok között vagyok, akiket egyáltalán nem zavar Hayden szereplése. Sőt. Én nagyon sokszor láttam kiskoromban a régi verziót, míg az SE-t eddig csak kétszer. Ennek ellenére a záró jelenetet, a megváltoztatott zenével együtt sokkal hatásosabbnak és szívmelengetőbbnek találom, legalábbis mivel a prequelen nőttem fel, sokkal jobb érzés számomra a prequel hősét látni megtért Galaxis megváltójaként. És ez még mindig nem von le nálam semmit Shaw alakításából, amit szintén nagyon jónak tartok rövidsége ellenére. Annyit tudok mondani, hogy akik szabályosan kifújjogják a jelenetet, azok nem épp flexibilis rajongók, márpedig '83 óta nehéz a több ízben alkalmazott változtatásokhoz rugalmasság nélkül igazodni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két színész, vagyis, jelen esetünkben féltucat színész játszik el egy embert, és nem feltétlen hasonlítanak egymásra, nagy ügy. A karakter számít. Alec Gillis sem hasonlít annyira azért Ewan McGregorra, mégsem kell csereberélni. Mindenki tudja, hogy az Obi-Wan. Nem a Star Wars a filmtörténelem egyetlen olyan sztorija, ahol más játssza az öregebbet, mint a fiatalt, és még egyszer sem hallottam más filmeknél olyat, hogy ki kéne cserélni, mert nem tudják, ki az. És ilyen panaszt sem hallottam még nézőktől. Szóval ez az állítás, hogy "ki lehet logikázni" vagy "Anakinre nem gondol", az baromira nonszensz. Jó, hogy kicserélték, de senki sem esett volna dugóhúzóba, ha marad Shaw. Pláne egy olyan embernél nem számít, akit hat rész alatt öt ember játszott el valamilyen formában.

Nem az a lényeg hányan játszották el, hanem a történetben betöltött szerepe. Abból a szempontból pedig jó húzás volt Hayden fejét berakni. Én egyébként is üdvözöltem minden olyan húzást, ami a SAGA egységesítése jegyében fogant. Ráadásul úgy vélem Lucas remekül oldotta meg ezt a dolgot, hisz a régi filmek a változtatások ellenére mit sem vesztettek régi feelingjükből. Az Obi-Wan -os példa értelmetlen, hisz ott a történet nem kívánta meg, hogy McGregor szerepeljen szellemként. Láttuk Alec -et elesni, ő pedig Jedi volt ergo az a logikus amit látunk az EPVI végén. A SAGA fényében ugyanez elmondható a Hayden szellemről is.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Dzséjt se a váltás helyességét vonja kétségbe, csupán annak az elméletnek a létjogosultságát, miszerint elengedhetetlen lépés volt, mert különben nem működött volna jól a jelenet, hisz sokan nem ismerték volna fel Anakin-t. Ebben pedig én is egyetértek, a csere indokoltsága egészen máshova vezet. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Dzséjt se a váltás helyességét vonja kétségbe, csupán annak az elméletnek a létjogosultságát, miszerint elengedhetetlen lépés volt, mert különben nem működött volna jól a jelenet, hisz sokan nem ismerték volna fel Anakin-t. Ebben pedig én is egyetértek, a csere indokoltsága egészen máshova vezet. ;)

Legalább van, aki érti. Pacsi. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sincs problémám a "Hayden szellemmel", sőt, utólag visszatekintve jó ötlet volt a váltás. Bár eleinte nem volt világos, miért cserélték le a negyvenes éveiben járó Anakint (akiről számomra egyértelmű volt ki, miután bepillanthattunk Vader maszkja mögé az Ep6 végén), a fiatalabb verzióra. Anakin a Shaw által képviselt küllemmel halt meg, hisz elfordult a Sötét Oldaltól, és végül Jediként halt meg. Így ez még nem indokolná feltétlen a váltást. Szellemként valószínűleg megválaszthatta, miként jelenik meg (akár testi hibáktól mentes, "mi lett volna, ha sérülésmentesen megéri az idősebb kort" formában, akár fénykorát élő fiatal férfiként) mivel a lényének szellemi megnyilvánulásán a hangsúly, ami huszonéves, és negyvenéves formájában is ugyanúgy ő. Másrészről viszont, dramaturgiailag szerintem nyerőbb abban az alakban megnyilvánulni látni, akit két mozifilmen keresztül figyelemmel kísérhettünk, akinek láttuk felemelkedését, hőstetteit, majd bukását. Ezen kívül, Luke is megismerhetett egy szeletet apja múltjából, milyen is volt fénykorában küllemét tekintve. És természetesen egységesítés szempontjából is sokkal jobb a Hayden által képviselt Anakint látni, együtt mosolyogni a Világos Oldal igaz lovagjaival. Így teljesedik ki igazán megtérésének jelentősége, nagyobb hatást gyakorolva a nézőre (legalábbis rám). Összességében, Shaw-val is abszolút működött a dolog, de érzésem szerint Hayden által tudott kiteljesedni a jelenet mondanivalója.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Értem én, amit mondasz. A probléma ott gyökeredzik, hogy hiába Shaw játssza az Anakin szellemet és a kopasz fejű Vadert is, a kettő nem hasonlít igazából egymásra. Ez a probléma. Ha a rész végén a szellemek között felismerhető lett volna Anakin bármilyen korábbi, élő alakja, akkor nincs gond. Csakhogy, Anakin sehol sem hasonlít erre a formájára a filmben (mégha ez a színész játszotta is korábban), így kizökkentő így viszontlátni Anakint szellemként. Ki ez a fickó? Hol szerepelt ilyen formában a filmben? - gondolhatjuk. Sehol! És ez a lényeg. Oda egy olyan fej kell, aki emlékeztet Anakinre, és nem pedig kegyeleti okokat kell szem előtt tartani.

 

Az pedig, hogy miért működött korábban, egyértelmű: mert bár ez a kinézet az EpIV-VI között egyszer sem köszönt vissza, viszont hihette a néző, hogy a Vaderré válás előtt még így nézett ki Anakin (egyáltalán nem volt olyan biztos a prequel előtt, hogy a Vaderré váláskor ilyen fiatalnak kellett volna lennie, mint amilyen valójában lett). Hayden érkeztével ez a magyarázat kilőve, tehát egyértelműen változtatásért kiáltott a dolog, amit szerencsére meg is tettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sosem bántam a cserét, de dramaturgiailag az idős Shaw valahogy jobban passzolt a jelenetbe. Tény, hogy Anakin addig volt hagyományos értelemben jedi, míg szét nem égett, rá lehet fogni, hogy ezért nem idős alakjában látható, de ha a dramaturgot nézük és mondjuk megkérdezünk egy színházi rendezőt, hogy az öreg Yoda és az öreg Kenobi mellett egy fiatal vagy idős Anakin szerepeljen, szerintem a válasz egyértelműen az öreg lenne. Egyszerűen a jelenet hangulata és a két idős mester egy idős Anakint követel. Ezt kizárólag a dramaturg miatt írom, a cserével nincs különösebb problémám, de ez a csere nem volt nélkülözhetetlen és a jelenet jobban működik az idősebb Anakinnal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sokkal egyszerűbben meg a Hayden-Shaw cserét. Ha a komplett saga-t nézem, a klasszikusokból a felújított verziót teszem a DVD-be. Így az I-III. tükrében logikus a csere, nem is zavar. Ha csak a klasszikus trilógiát nézem, maradok a felújítatlan, ősrégi verziónál, a régi vagy a THX- szinkronnal. Szerintem e megoldással sok rajongó élhetne, s megszűnhetne a sok vita is és a felesleges Lucas-kritika is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Értem én, amit mondasz. A probléma ott gyökeredzik, hogy hiába Shaw játssza az Anakin szellemet és a kopasz fejű Vadert is, a kettő nem hasonlít igazából egymásra. Ez a probléma. Ha a rész végén a szellemek között felismerhető lett volna Anakin bármilyen korábbi, élő alakja, akkor nincs gond. Csakhogy, Anakin sehol sem hasonlít erre a formájára a filmben (mégha ez a színész játszotta is korábban), így kizökkentő így viszontlátni Anakint szellemként. Ki ez a fickó? Hol szerepelt ilyen formában a filmben? - gondolhatjuk. Sehol! És ez a lényeg. Oda egy olyan fej kell, aki emlékeztet Anakinre, és nem pedig kegyeleti okokat kell szem előtt tartani.

Milyen kegyeleti okok? Látomásod volt? Soha, sehol nem írtam kegyeleti okokról. Viszont még mindig csak azt fújod, milyen hülyék az emberek, hogy nem jönnek rá, ki lehet a harmadik öreg. Ilyen nincsen. Ha igazad lenne, egészen a cseréig sosem működött volna a jelenet. Ennyire nem hülyék az emberek, hogy ne jöjjenek rá. Mindig is rájöttek, ha sosem cserélik ki, akkor is csak az extrém ostobáknak nem esett volna le. Életemben nem képzelegtem az ep3 előtt, hogy Anakin talán így nézett ki (ami nonszensz, hiszen tudtuk, hogy nem az ep4 előtt két perccel kapta meg a páncélt, hanem valamikor régebben, ergo mindenképpen egy fiatalabb embert kellett volna odaképzelni, ha a képzelgős eset bárkinél is fennállt). Egyszerűen megjelent a szellem és - ismétlem - minden agyalás, logikázás, hosszas gondolkodás nélkül tudtuk, hogy az ott Anakin Skywalker. És még az ep1-2 után sem lettem összezavarodva és kezdtem el azon tanakodni, hogy az ott esetleg Qui-Gon Jinn, vagy egy tök ismeretlen Jedi, aki sosem szerepelt a SAGA-ban, csak poénból berakta Lucas. Arra sem emlékszem, hogy ilyen elmélet felkerült volna a fórumok palettájára.

És honnét tudja ezt az ember ösztönösen, annak ellenére, hogy Shaw nem hasonlít Haydenre? Mert SENKI MÁS NEM LEHET OTT, CSAK ANAKIN SKYWALKER! Aki erre nem jön rá, az hihetetlenül ostoba, és idáig el sem jut, hiszen ahogy pb írta, ennél jóval több szellemi energiát megmozgató részek is vannak a hat filmben, amiken fennakadnak majd. Mivel ez semmiféle szellemi energiát nem követel.

 

Mások is értik, csak nem írják le mindig :P

Azért fogalmaztam úgy, ahogy, és nem úgy, hogy "legalább egy ember érti". ;)

 

Én sosem bántam a cserét, de dramaturgiailag az idős Shaw valahogy jobban passzolt a jelenetbe. Tény, hogy Anakin addig volt hagyományos értelemben jedi, míg szét nem égett, rá lehet fogni, hogy ezért nem idős alakjában látható, de ha a dramaturgot nézük és mondjuk megkérdezünk egy színházi rendezőt, hogy az öreg Yoda és az öreg Kenobi mellett egy fiatal vagy idős Anakin szerepeljen, szerintem a válasz egyértelműen az öreg lenne. Egyszerűen a jelenet hangulata és a két idős mester egy idős Anakint követel. Ezt kizárólag a dramaturg miatt írom, a cserével nincs különösebb problémám, de ez a csere nem volt nélkülözhetetlen és a jelenet jobban működik az idősebb Anakinnal.

Ez is lényeg, ha már lényegekről van szó. A csere nem volt létszükséges, jobban is fest az öreg az öregek között, és pláne nem indokolja az, hogy "nem ismerik fel, mert nem nézett ki így". :facepalm: És még a megoldás sem éppen a legjobb. De, a folytonosságnak, a SAGA egybekovácsolásának jót tesz, és nekem is tetszik, én is díjazom a cserét (sokkal jobban, mint a "noooo"-zást, vagy az ep2 Yoda vs Dooku mérkőzés elcseszését újravágását). Sőt, mondok egy kegyetlent: imádom a dugot Jabba palotájában, és a végén Naboot (még ha ezzel is csúnyán csaltak a készítők), meg, hogy Coruscantra bekerült a Jedi Templom és a Szenátus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.