Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Egy előzetes biztos sokat tisztítana a képen, épp ezért nem értem miért nem tudnak összevágni egyet akkor, amikor 20 perceket mutogatnak a filmből...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Osztom Ody szkepticizmusát. Én se ujjongok olyasminek amiről fogalmam sincs hogy valójában micsoda. Cameron Titanicja gyenge, a Két tűz között meg nekem abszolut középszer és ezek az utsó nagy filmjei, tehát a tendencia nem túl meggyőző (de pl. az Aliens első húsz perce is nagyon so-so... legutobb mikor újranéztem néhány beszólás meg jópofáskodás kifejezetten irritált; persze azzal a kiegészitéssel, hogy egyébként az Aliens a maga módján zseniális darab).

Szerintem a minőséget és az ízlést nem kéne összekeverni. Nekem speciel tetszik a Titanic is, míg a Két tűz között szvsz egy k*rva jó akciófilm, ami mellé csak a Die Hardok és a Halálos fegyverek érnek fel a műfajban. Az Aliens első 20 perce meg ugyanúgy mestermű, mint az utolsó 110. Szóval a romló tendencia erősen relatív, én semmiféle romlást nem érzékeltem. De pl. nekem nem igazán tetszik a Terminator, annál csak a Titanic tetszett kevésbé (jó, a Piranja II a legrosszabb, de az nem csoda). Szóval ennél fogva számomra Cameron az első két filmjéhez képest csak javult, a Titaniccal meg kicsit visszalépett, de istenem, bár minden rossz film csak annyira lenne rossz, mint amennyire a Titanic volt.

Félre értés ne essék, én sem azt mondom, hogy ujjongani kéne minden szófoszlánnyal a filmmel kapcsolatban, mint Jake, de éppen ezért szerintem a másik irányba sem kéne elmenni. Nem várni se megváltást, se csalódást, sem olyan látványt, ami után takarítani kéne a mozikban, sem olyan történetet, ami után nem lehet már újat alkotni, se semmi eget rengetőt, csak egy remélhetőleg szórakoztató filmet. Hiszen ez is csak egy film, ami vagy jó lesz, vagy nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen a filmértékeléseimről nem gondoltam, hogy univerzálisak, csupán erre a felvetésre szerettem volna reagálni: ("És nem ezért vagy azért, de James Cameron filmjeiben mindig jók voltak a karakterek és a történet is, a hangulat pedig állandó jelleggel beszipkázó, sosem csak a látvány dominált, szóval nem tudom mire fel ez a kétkedés"). E kapcsán irtam le, hogy a magam részéről mire fel a kétkedés (annak ellenére, hogy ez nem nekem szólt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt olyan jól érvelt, hogy Oldie köpni-nyelni nem tudott :lol:

 

A Titanic nekem is tetszett, ahogy az Aliens is, a két tűz közöttet még nem láttam.

 

Jake: Azért nincs semmi marketing, mert a film 450 millája mellett már nem jut rá pénz :lol:

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem várni se megváltást, se csalódást, sem olyan látványt, ami után takarítani kéne a mozikban, sem olyan történetet, ami után nem lehet már újat alkotni, se semmi eget rengetőt, csak egy remélhetőleg szórakoztató filmet. Hiszen ez is csak egy film, ami vagy jó lesz, vagy nem.

 

 

Én ezért élveztem nagyon a Terminator Salvationt, számomra simán az év filmje eddig. TF2 dübörög a kasszáknál? Legyen, de (SZERINTEM!!!) sehol sincs az új Terminator filmhez.... nem is értem, miért hasonlítják össze a kettőt... és mi alapon!

 

Cameron filmjeiről csak 1-2 gondolat.

 

Tisztelem a mestert, nagyon szeretem a filmjeit. Főként a T1, T2, The Abyss és az Aliens nagy kedvencek. Bár a Titanic megvan DVD-n, sőt HD-ben is, mégis annál a filmnél (ÉN!!!) kicsit csalódtam. Tömény szirup a film fele. Azért hangsúlyoztam, hogy én, mert nem óhajtom a magam véleményét univerzálisnak kiáltani. Ettől eltekintve hozza a cameroni profizmust!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt hozott egy jól felépített érvelést, te meg egész egyszerűen átugrottad azzal, hogy túlreagálja, holott igaza volt. :lol:

 

Off

 

Már más topikokban is észrevettem, hogy kissé szelektíven olvasol. Amire nincs válaszod, azt egész egyszerűen kihagyod, pedig néha egy "igazad van" vagy "jogos" nem jönne rosszul. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt hozott egy jól felépített érvelést, te meg egész egyszerűen átugrottad azzal, hogy túlreagálja, holott igaza volt. :lol:

 

Off

 

Már más topikokban is észrevettem, hogy kissé szelektíven olvasol. Amire nincs válaszod, azt egész egyszerűen kihagyod, pedig néha egy "igazad van" vagy "jogos" nem jönne rosszul. :lol:

Dzséjt a saját ízlésére fordította az én véleményemet. Erre nem tudom azt mondani, hogy "jogos" vagy, hogy "igaza van". Sok dologban egyezni szokott a véleményünk, de most tényleg túlreagálta a dolgot. Nekem meg nem ér annyit az egész, hogy leálljak vitatkozni, hogy márpedig amit én gondolok, azt továbbra is úgy fogom gondolni. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt a saját ízlésére fordította az én véleményemet. Erre nem tudom azt mondani, hogy "jogos" vagy, hogy "igaza van". Sok dologban egyezni szokott a véleményünk, de most tényleg túlreagálta a dolgot. Nekem meg nem ér annyit az egész, hogy leálljak vitatkozni, hogy márpedig amit én gondolok, azt továbbra is úgy fogom gondolni. :lol:

Hé, ácsi, a Predatoros dolgok tények voltak, nem az ízlésemhez igazítottak. Az ízlésem az, hogy a Predator 2 kolosszális bukása ellenére (ami igaz, utána lehet nézni, világviszonylatban alig hozta vissza az árát), és Stephen Hopkins noname mivolta ellenére (szintén utána járható az imdb-n, miket rendezett, a legkiemelkedőbb alkotása a P2 mellett a 24 sorozat egyes epizódjai, amúgy filmek terén csupa B film van felsorolva)... no, mindezek ellenére én sokkal jobban szeretem a Predator 2-t, mint az egyet. Ez az én ízlésem, de abban a posztban csak rideg tények voltak, nem megváltoztatva, és a te hozzáállásodra rávilágítva (vagyis, hogy Antal Nimród még semmi nagy filmet nem tett le az asztalra, és emiatt szerinted nem rendezhetne olyan filmet, mint egy Predator, holott a maguk idejében az első két film rendezője is senkik voltak, és úgy rendezték meg a P1-2-t).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem teljesem mindegy ki rendezi a Predatorst csak egy jó filmet hozzon össze.

Csak az zavar, hogy még mindig nem rendezik. Hogy akarják így elkészíteni jövő ilyenkorra?

A Robotzsarut pl. már áttolták 2011-re. Ha nem iparkodnak a készítők, akkor a Predators is csak 2011-ben debütálhat.

 

Más: Freddy visszatérése jövőre lesz, a színészekkel már 3 filmre szóló szerződést írtak alá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

 

Már más topikokban is észrevettem, hogy kissé szelektíven olvasol. Amire nincs válaszod, azt egész egyszerűen kihagyod, pedig néha egy "igazad van" vagy "jogos" nem jönne rosszul. :lol:

Így van bizony.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a rendező miatt nem fogok beleszeretni egy filmbe, ez még az American Graffiti esetében sem sikerült nekem. De majd ha ti Fórumosok azt írjátok hogy jó, akkor persze, megnézem.

Ha jók lesznek a trailerek, és lesz közös filmnézés, azért jó lenne, ha te is jönnél, csak hogy erősítsd a lányok táborát. ;) Pildire és MissKarrdéra is számítok. :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jók lesznek a trailerek, és lesz közös filmnézés, azért jó lenne, ha te is jönnél, csak hogy erősítsd a lányok táborát. ;) Pildire és MissKarrdéra is számítok. :)

Bár engem még kicsit sem nyűgözött le semmi az Avatarral kapcsolatban, de ha lesz közös filmnézés és ráérek, akkor ott leszek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most a héten fejeztem a Nickelodeonon futó Avatar sorozatot. Egyszerűen fantasztikus. Látta már valaki? Hihetetlen kidolgozott és érdekes univerzummal van megáldva.

Na ebből csinál M. Night Shyamalan élőszereplős filmet.

Shyamalan azt állítja, az ő Avatarja lesz a következő Star Wars.

http://filmuniverzum.avpuniverzum.hu/?p=1443

Eddig csak legyintettem, de most hogy megnéztem, látok benne potenciált. Ez az Avatar akár tényleg lehet a következő Star Wars.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bírom ahogy a 3D-ről meg az ilyen-olyan fantasztikus CGI-kről papolnak. Hát sok újat nem hinném, hogy behozhatnak a filmiparba, egyedül talán majd valami valódi hologramos biz-bazt tudnék elképzelni forradalomként, mint pl a Star Trek hologramszobája, de ezen kívül nem értem, hogy miért dobálóznak a Star Wars-al. Mára már az se egy különleges valami. Forradalmat '77-ben csinált, azóta meg már voltak olyan trilógiák amik lenyűgözték a nagyérdeműt, mint a Jurassic Park, Mátrix, Gyűrűk Úra.......A Star Trek egészéről meg nem is beszélve, mely a világon rajongótáborával vetekszik a Star Warséval. A sztorit is beleértve természetesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy látványos film sikerét annyi minden határozza meg, amiből a forradalmi látvány csak az egyik tényező, de erről már annyi szó esett eddig is. ;) Kell a jó történet, a jó forgatókönyv, a jó rendezés, a jó színészek, és el kell találni azt is, mire vágyik legjobban épp akkor a nagyérdemű. Nem könnyű a feladat, és épp ezért nem is jön össze a nagy siker olyan sokszor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utóbbi idők egyik legnagyobb hype-ja a TDK-ot vette körül. Én is baromira vártam, már-már emlékeztetett az ep3-as időkre, de forradalminak nem mondanám a filmet (persze a nagyok közt a helye). Én úgy gondolom, hogy most már csak 'variációk egy témára' van. Az ingerküszöb megnőtt. Hiába lesz az Avatar látványa új, ha történetileg nem tud újat mutatni. Márpedig ebben újat csinálni, hogy még ráadásul grandiózus is legyen, szerintem már nem nagyon lehet. Én max. egy erős filmet várok, jó látvánnyal.

Hogy valami teljesen újat lássunk Cameronnak bele kell nyúlni valamibe, amibe még más nem nyúlt.

 

Még egy megjegyzés ezekhez a 20 perces vetítésekhez. Többször voltam már IMAX moziban külföldön, és először tényleg "azta", "hú" meg "há" van. Biztos a full fotórealisztikus emberkék, meg lények, tájak is jól fognak mutatni majd az IMAX-vásznon, de hosszútávon mi lesz?

Én ezért nem dőlök be ezeknek az istenítéseknek.

Nagy vízválasztó lesz az első trailer, talán ezért nem nagyon mutattak még semmit, mert nagy lehet a kockázat, főleg így, hogy már előre kikiáltották egy új csodának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.