Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Még nem, de tervezem.

 

Szkipi:

 

Nálam a régi Batman részek közül az első kettő elmegy, a többi nem tetszett, de csak egyszer láttam, és akkor még fiatalabb voltam.

 

Az új részek közül a Begins fantasztikus, a TDK pedig maga a tökély. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Burtonös Batman filmek hangulatban utánozhatatlanok, nincs azokkal semmi gond. A Mindörökké már tele van zagyvaságokkal, de van benne valami ami még simán nézhetővé teszi. Aztán a Batman&Robin már abszolút a guilty pleasure kategória, azaz annyira rossz hogy már jó. Bat-hitelkártya. :D

 

A Begins oltári, a TDK meg kedvenc filmem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a régi Batman-filmekből az első kettőt láttam, szórakozásnak elment, de semmi különös. Az újak egészen más kategóriák, nekem mindkettő tetszett nagyon, talán hangulatában a Begins kicsit jobban, viszont a cselekmény a TDK-ban volt egy hajszállal jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túl vagyok a régi Batman film első részén, és meg kell vallanom, hogy nem igazán jött be.

Persze nem azért mert rossz film, hanem azért mert nem épp olyan mint egy képregény adaptáció.

De az is lehet, hogy előbb láttam az új Batman-t mint a régit.

Számomra Joker egy kicsit komolytalan, nem igazán tudtam úgy gondolni rá

mint egy kegyetlen maffia vezérre. Viszont a Ledger-es Joker

komolyabb hátborzongatóbb. Jobban fél tőle az ember, mint a régitől. Az igaz, hogy őrült és sok furcsa dolgot

csinál, de azokat úgy, hogy az ember majd össze kulázza magát. Ez a réginél nem volt meg, legalább is én nem éreztem.

Harvey Dent pedig egyszerűen nem az aminek lennie kell. A filmben őt alakító

Billy Dee Williams egyáltalán nem illik hozzá, a Sötét Lovag-ban viszont nagyon jól formálták meg.

A hétvége folyamán megnézem majd a többi részt is, és akkor majd tágabb véleményem lesz a régi filmeket, illetően.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem épp az a pozitívum benne hogy képregényes a hangulata. Gótikus épületek, elnagyolt.. minden :D, epikus szuperhőszene, sötét hangulat..

 

Én nagyon kedvelem Ledgert mint Joker, de épp azt nem érzem nála hogy félnék tőle, azt meg főleg nem hogy ő egy nagy maffiavezért. Inkább csak egy kiszámíthatatlan veszett kutya. Ezek persze nem hibák, egyszerűen csak más a koncepció. Nicholsonnál meg azt csípem hogy nem egy habzó szájú őrült, de sose tudni nála hogy mikor lő képen két vicc között.

 

Teljesen máshogy közelíti meg a témát mint Nolan, de egy olyan műfajnál mint a képregények (ahol írónként változik a stílus), ez egy elfogadott dolog.

 

Persze messze nem Nolan-szint egyik Burton film se, de ha helyén kezeljük őket baromi jól szórakoztatnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mestergyilkos

 

 

Nem volt egy nagy eresztés, viszont a film második fele azért kellőképp durva, mondhatnám ezt vártam tőle volna minimum. A film zenéje viszont marha gyenge. Valami ütősebb zörejek elkellettek volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Burton-féle Batmanus-múvikat én is képregényesebb hangulatúnak tartom a Nolan-féléknél. Előbbiekben a képregényekhez való tágabb értelemben vett hűséget kivéve minden megvan ami a képregények atmoszférájának az átadásához kell míg az utóbbiak nem igazán bővelkednek olyan elemekben amik miatt el tudnám mondani hogy egy Batmanus-képregénymúvinak olyannak kell lennie mint azok. Ha a TéDéKá-t veszem akkor abban a jellegzetesebb szereplőkön és a Gotham városnéven kívül más Batmanus-képregényhangulatkeltő elemet nem is igazán fedeztem fel. A képregényes hangulat szempontjából az egyik gyengébb láncszem nálam Ledger Jokere akire a Nicholson-félével ellentétben nem igazán tudnám ráfogni hogy olyan mint a képregényekben szereplő Joker. Ettől függetlenül Ledger Jokere jól belepasszol a TéDéKá-ba és Nolan más szemszögű megközelítése miatt nem mondhatnám hogy bezavar a közte és a képregényes Joker között levő különbség a film képregényektől úgy-ahogy függetlenített hangulatába.

A Burton-féle Batmanus Harvey-jára visszatérve őt én is elég gyenge láncszemnek tartom. Amíg meg nem tudtam róla hogy a képregényekben eredetileg fehér és pluszban még felezettfejű vissza-visszatérő bűnözővé is válik nem volt vele semmi problémám. Tehát jó ideje a 1989-es Batmanus Harvey-ját inkább elfüggetlenítem magamban az eredetitől és úgy már kisebb mértékben zavar be a képregényes hangulatba a kettő közti eltérés.

Burton Batmanusának a másik gyenge láncszeme nálam az a tény hogy Jack/Joker nyírta ki Brúsz őseit. Na ezt is függetlenítenem kell különben húznám a szám annak ellenére hogy a filmen belül úgy-ahogy bejön a szitu.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem Burton-től csak a '89-es Batmanus érdekel igazán. A folytatást pár nézés erejéig bírtam mert nem csípem se Macseknőcit se Pingvint igazán és azt se ahogy a Visszatér-ben szerepelnek.

Az ollókezűset és az Álmos völgyeset anno egyszer láttam és nem éreztem azóta se késztetést arra hogy újra megnézzem őket. A majmok bolygójába pedig ha módomban áll belenézegetek mikor valamelyik adó műsorra tűzi de teljes megnézés céljából az se érdekel igazán. A Marstámadósat a Batman visszatérhez hasonlóan néhány nézés után meguntam. A többi Burton-múvi közül egyedül a Sweeney Todd tartozik bele a "még nem láttam és valamikor meg akarom nézni" kategóriába. A fel nem soroltak a sztorijuk miatt egyáltalán nem jutottak el addig hogy akár egy megnézés erejéig is érdekelni tudjanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na meglestem a Trafó 3-mat, és azt kell hogy mondjam hogy az előző résznél sokkal jobb. Az első 1 órában úgy 50x fordult meg a fejemben hogy kikapcsolom és törlöm a fenébe, de a film második fele viszont piszok látványos volt, és az iszonyatos robothumorból is visszavettek. John Malkovich meg egyszerűen nem tud hibázni, hiába adnak a szájába akármilyen rossz szöveget, szakadni kell rajta.

Viszont ez az új Damsel in distress, megmenteni váró szöszi valami borzalmas. Én ujjongtam a leginkább amikor Megan Foxot lecserélték, de komolyan visszasírom. Ami nagy szó.

 

Erősen kétlem hogy szükség van negyedik részre amúgy, egyszerűen már nem tudom mit lehet kezdeni plusz 2-3 órában alakváltó robotokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csípem Burton filmjeit, bár nem vagyok nagy rajongója. Egész jó mesevilágokat tud összehozni. Az első Batman bejött tőle, a következő már nem annyira. A nem általa rendezett folytatások közül csak egyet láttam.

Trafo3: valamiért nem jutott még eszembe megnézni, de azt hiszem, ha ráveszem magam, az nem idén lesz.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megsúgom, Megan Fox visszasírásával a nagyobb rajongói oldalakon is így van a férfinép. Nem hitték volna, hogy megtörténik :D Mondhatnám, hogy az eredeti rajzfilmes Carly sem egy erős karakter, de Bay már annyira elszállt az eredeti Transformerstől hogy ez csekély vigasz. Sentinel karaktere viszont megvett kilóra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belőlem a Transformers 3 megint csak azt a kétségbeesést tudta kiváltani, amit minden profi trükkökkel, súlyos milliókból és forgatókönyv nélkül leforgatott film: hogy lehet hogy láthatóan a trükk mesterek több száz munkaórát rááldoznak, a scriptet meg -más megoldást nehezen tudok elképzelni- egyszerüen kidobatják egy véletlengenerátorral. Az ilyen ostoba filmek csak felbosszantanak. Ja és ehhez képest az első Transformers egy Hamlet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belőlem a Transformers 3 megint csak azt a kétségbeesést tudta kiváltani, amit minden profi trükkökkel, súlyos milliókból és forgatókönyv nélkül leforgatott film: hogy lehet hogy láthatóan a trükk mesterek több száz munkaórát rááldoznak, a scriptet meg -más megoldást nehezen tudok elképzelni- egyszerüen kidobatják egy véletlengenerátorral. Az ilyen ostoba filmek csak felbosszantanak. Ja és ehhez képest az első Transformers egy Hamlet.

Számomra az a legzavaróbb, hogy nincsen íve a történetnek. Akciójelenet, ciki jelenet, vicceskedés, akciójelenet, ciki jelenet, és így folytatódik.

 

Számomra azért volt jó az első rész, mert bár nem volt egy művészfilm, de egy másodpercre se jutott eszembe hogy japán alakváltó akciófigurákról írták a történetet. Menő robotok, zúzós akciójelenetek, a tökéletes popcorn-film volt, nem éreztem azt hogy egy gyerekfilmet nézek. Most meg (mint az előző részben) konkrétan látom a szereplőkön a Hasbro feliratot, ezek az őszhajú(!) meg egyéb robotok meg csak tetézik.

 

Viszont HD-ben iszonyú szép néhány jelenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma este megvolt a Vasököl. Nem azt kaptam amit az első tréler alapján először vártam de szerintem jobban is jártam így. Tehát zúzós piff-puffok tömkelegét felvonultató film helyett egy klassz családit láttam. Engem a "Túl a csúcson"-ra emlékeztetett.

 

A Trafó-múvik közül nálam mindig is az első fog vezetni. Utána a harmadik majd a második következik de azokból szerintem egy bőven elég is volt nekem. Róka bébit nem igazán hiányoltam a harmadikból de azért nem ártott volna ha a szőke csajszi legalább meg tudta volna közelíteni az ő teljesítményét. Külsőre jobban bejön de a külső nem minden. Jó hogy nem volt valami nagy szerepe. Talán nem is véletlenül.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és ehhez képest az első Transformers egy Hamlet.

De látod, hogy kaszál. :) Nekem az első rész bejött, a második már nem annyira. A harmadikra meg nem vagyok kíváncsi. :D

 

Láttad már a Drive -ot? Tervezed megnézni? Kíváncsi vagyok mi a véleményed róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De látod, hogy kaszál. :) Nekem az első rész bejött, a második már nem annyira. A harmadikra meg nem vagyok kíváncsi. :D

 

Láttad már a Drive -ot? Tervezed megnézni? Kíváncsi vagyok mi a véleményed róla.

Úgy tervezem, hogy legkésőbb a hétvégéig sort kerítek rá. Roppant kiváncsi vagyok milyen lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tervezem, hogy legkésőbb a hétvégéig sort kerítek rá. Roppant kiváncsi vagyok milyen lesz.

Szerintem imádni fogod. :) Moziban nézed majd?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Időbeosztástól függ, de annyira jó a híre, hogy ha valami akkor ez úgy tűnik megérdemli a nagyvászont :)

Szerintem ne spannold fel nagyon magad, csak lazán. :) Tudod, ha valamit mindenki istenít abban valószínű csalódunk mert akkora elvárásokkal ülünk le elé. :) Ez esetemben most fordítva sült el; azt hittem, hogy túloznak de nem. :D Tényleg hihetetlen jól eltalált a film, hangulatilag, zeneileg és látványvilágban is.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Buried:

 

Nagyon megrázó film. Az egész egy koporsóban játszódik. Azon filmek sorát is erősíti mely után pár napig arab szélsőségeket írtanék az amerikai hadsereg katonájaként. De majd elmúlik. Bár ajánlanám a harci kedv fokozására az Afganisztánban állomásozó nemzetközi koalició tagjainak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

talán volt már, de schwazriék már forgatják a Exp2őt. :)

két másik társával egyetemben. :D

 

 

Elképesztő hogy Norris még mindig milyen jól néz ki. Statham meg baromi zavarban volt. Schwarzi meg ügyesen bánik az újságírókkal. Lesz ám írtás ebben a filmben. :D

A bolgár miniszterelnök tökéletes lenne a rosszfiú szerepére. :D

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.