Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Mindegyik 1Cd-s, tök mindegy melyiket szeded le, az időzítés szerintem jó lesz!

Nekem most kérésre a Jurrasic park trilógiát kell leszednem. Gondolom nemsokára abból is jön a folytatás majd...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elviekben 2013-ban fogják elkezdeni a forgatást, és nem remake, reboot vagy prequel lesz, hanem folytatás. Már persze, ha elkészül a forgatókönyv, mert azon kotlanak már 2001 óta. Volt pár változat.

Ha minden igaz, nekem holnap érkezik meg BR-ben. És akkor mindhárom kedvenc filmszériámat lecseréltem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az első volt jó és ötletes, azt nagyon szeretem, a II. már nagyon hajaz egy King Kong történetre, az film eleje azonban eléggé tetszett. A III. ról meg nem igazán tudok mit mondani, voltak benne béna jelenetek, meg érdekes, hogy ami a dinóknak évmilliók alatt nem sikerült, az a szigeten pár év alatt összejön és megszületik az überdinó...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az első rész ötletességéhez sokat adott az alapjaiul szolgáló kiváló könyv. No meg sokat adott hozzá az újdonság varázsa, elvégre először jelentek meg élethű dinoszauruszok a filmvásznon.

A másodiknál viszont a film már sokkal jobb, de ott az újdonság varázsa sajnos már nem palástolta el ugyanazokat a hibákat, amik az első részben is megvoltak.

A harmadiknál meg érezhető, hogy nem volt könyv alapja, de legalább volt négy forgatókönyvírója... :roll: Most szerencsére a folytatásnál ezt nem akarják eljátszani, talán lesz olyan jó, mint a második volt.

 

Milyen überdinóra gondolsz? A raptorokra?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, a III. részben ami volt, az az óriás, ami a T-rexet is simán leverte. Én úgy tudtam a T-Rex volt a legnagyobb húsevő lény, ők alkottak egy új fajt, aminek a hasában megszólal a mobil... A Raptorokkal semmi bajom nem volt, kiskoromban olvastam ilyen jellegű könyveket és ott jól leírták, hogy kb. olyanok, mint a farkasok, csak mozgékonyabbak és okosabbak. A film ezt elég jól adta vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, a III. részben ami volt, az az óriás, ami a T-rexet is simán leverte. Én úgy tudtam a T-Rex volt a legnagyobb húsevő lény, ők alkottak egy új fajt, aminek a hasában megszólal a mobil...

 

Nem, a Spinosaurus tényleg létezett, és nagyobb is volt, mint a T-Rex. Elvileg - ha nem is teljes csontváz formájában- már több theropodát is találtak (ebbe a családba tartozik mind a Rex, mind a Spino), ami nagyobb, mint a Tyrannosaurus.

Szerkesztve: - reaper
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha ők nem tenyésztették ki a szigeten mégis, hogy jött létre? A kép alapján olyan, mint egy krokodil, aki megevett egy emo rocker együttest, rajongó táborostól. :)

 

Egyértelmű, hogy az InGen klónozta őt is, valószínűleg egyszerűen nem került át a Nubla szigetre belőle példány az első rész eseményei előtt, a másodikban meg ezek szerint nem érintették a területét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjöttem a The Expendables 2-ről. Aki imádta az első filmet fültől fülig érő vigyorral fogja nézni. Először is, még a forgatás kezdetén ugye terjengett az a hír, hogy vérszegény lesz a film. PG13 vagy mitököm. Azt hiszem, itt is írták páran, hogy ez el is vette a kedvüket a filmtől. Hát ki ne hagyjátok ezért. Mert ez a film durván R besorolás. Az első tíz percben több vér fröccsen szét, több végtag szakad le, több fej robban szét és több ember hal meg, mint az első rész másfél órája alatt összesen. Van, akiből szó szerint fasírtot csinálnak nagytotálban, van, aki belefejel egy helikopter forgó faroklégcsavarjába (igaz, itt azért visszafogták magukat, épp csak egy pillanatra látni, amint a gonosz fejét szecskává aprítja a lapát).

A film amúgy egy 100%-os akcióorgia. Az említett tíz perc nagyjából az, ami az előző filmben az utolsó húsz perc. Ami ott végső leszámolás, az itt csak bemelegítés. Micahel "BumBum" Bay példát vehetne arról, hogy kell akciót rendezni. Szerintem például a kilőtt lőszermennyiséggel az volt a céljuk, hogy megdöntsék az összes feltűnő akciószínész összes filmjében előtt lőszermennyiséget fejenként. Vagy ott van a John Rambo végén szereplő rendcsináló kéziszerszám. Na, most képzeljétek el, hogy abból kettő is szerepet kap ebben a filmben. De persze visszatér Cézár barátnője is, Lundgren gránátvetőnél alább nem adja, a kések meg már olyan nagyok, hogy nekem a hátamon kéne hordani azokat.

A poénok nagyon ütősek. Rengeteg utalás van, amit főleg azok értékelhetnek, akik ismerik a színészek munkásságát, illetve személyes életük egy-egy jellegzetességét. Így kifigurázásra kerül Lundgren vegyészmérnök diplomája, Schwarzi visszatér, Willis drágán adja az életét, és még egy Chuck Norris vicc is elsül. Apropó Norris, vajon van még egy olyan színész a Földön, akinek egy róla szóló viccek köré írt karaktert kell eljátszania? Mert Booker egész figurája a Chuck Norris viccekre épül, a belépőjétől az akciókig. Bár egy forgópörgő rúgást azért hiányoltam. :)

A szereplők, a vén csatalovak hozzák a formájukat. Pont azt és pont úgy, ahogy eddig mindig. Ők a mi hőseink, keveset beszélnek, akkor is poénkodnak, a komolyságot izomerejük és kéziágyúik adják. Szerencsére a készítők ezzel teljes mértékben tisztában voltak, így nem is készítettek többet, mint egy színtiszta '80-as évekbeli akciófilmet. Az egyetlen különbség azok és e között, hogy ott tíz filmben egy-egy akciósztár, itt meg mind a tíz film sztárja jelen van. És ezt Simon West rendező ki is használja, mindenki megkapja a maga idejét, kicsit vagy sokat, de mindenképpen érvényesül. Amikor pedig egy képre áll Stallone, Schwarzenegger és Willis, és csak ők, csak ez az ikonikus trió megindul a sereg felé, még Jean-Claude Van Damme is menekülőre fogja (aki mellesleg lubickol a főgeci szerepében).

Kicsit a szinkronról. Sikerült mindenkinek az ismertebb, megszokottabb hangjait összeválogatni, és azt utalásos poénokat is eltalálták, ami a mai szinkrongyártásban baromi ritka. Szóval egy múltidéző filmhez sikerült egy jól sikerül múltidéző szinkront is összehozni.

Talán csak azt tudnám negatívumnak hozni, hogy egyik-másik szereplő elég váratlanul esik be, illetve

Jet Lee elég hamar eltűnik a vászonról.

 

Ezt leszámítva, Avengers, Prometheus, Men in Black 3, The Dark Knight Rises... Neeeem, nálam a The Expendables 2 az év filmje. Nem azért, mert látványosabb, nem azért, mert magvasabb vagy csavarosabb a története, nem azért, mert jobbak a színészek. Hanem mert ez a gyerekkorom filmje. :D

 

És megvettem a Stardustot DVD-n. Két fantasy film van, amit nagyon szeretek. Ez és a Dragonheart. Végre mindkettő megvan. :D

 

De ha ők nem tenyésztették ki a szigeten mégis, hogy jött létre? A kép alapján olyan, mint egy krokodil, aki megevett egy emo rocker együttest, rajongó táborostól. :)

A Spinosaurust ugyanúgy az InGen támasztotta fel a Sorna szigeten, mint a többi dinoszauruszt, nem a természet szülte. Ott volt az korábban is, csak addig nem bóklásztak a területén (persze a film világában, a valóságban nyilván azért, mert csak a JP3-ban találták ki, hogy szerepeljen :)).

A T-rex már rég nem a legnagyobb ragadozó dinoszaurusz, nagyobb volt nála a Spinosaurus, a Gigantosaurus és a Carcharodontosaurus is. Mi több, igencsak erős az a teória, hogy nem is volt ragadozó, hanem inkább dögevő. Hogy a Spinosaurus jelenleg a legnagyobb, az két okból nem volt eddig köztudott. Az egyik, hogy a sokáig egyetlen ismert viszonylag teljes csontvázat a második világháborúban szétbombázták Berlinben. Ezután csak töredékeket találtak, mígnem 2005-ben találtak egy viszonylag ép koponyát és még néhány testrészt. A másik, hogy 2001-ben szerepelt először Jurassic Park filmben, így a nagyközönség is értesülhetett róla. :)

Amúgy a filmbeli Velociraptorok valójában Deinonychusok. Méretben sokkal nagyobbak, mint a Velociraptorok, ez bevallottan azért van, mert a készítők a Deinonychusokat vették mintául. A Velociraptor ugyanis nem lett volna annyira félelmetes, hiszen az emberek derekáig sem értek volna. Azonban, mikor Crichton 1990-ben készült regényéhez dinoszauruszokat gyűjtött, a Deinonychust még Velociraptor antirrhopusként tartottak nyilván. Ezért is találnak Granték mind a filmben, mind a könyvben Montanaban Velociraptor csontvázat, holott azok közép-ázsiai területeken fedezhetőek fel. Ellenben a Deinonychusokra Montanaban találtak rá.

 

Akkor én emlékszem rosszul, hogy azt mondta valaki, hogy a T-Rex a legnagyobb és legfélelmetesebb húsevő amit létrehoztak a klónozók?

Te emlékszel rosszul, mert ilyet nem mondtak. Annyit mondott a túrán az automata, hogy a Tyrannosaurus a Jurassic Park legnagyobb ragadozója. Ez igaz is volt, hiszen a Nublar szigeten, azaz a Parkban nem volt Spinosaurus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az infot, én nem tudtam, hogy ebből van könyv is, meg úgy vagyok vele, mint a Gyűrűk urával, valahogy a látványvilág és a filmek bőven elegek voltak, utólag egyáltalán nem érdekel a könyv. Meg most, hogy lejött a 3 film DVD-n, azért baromi durva az 5.1, főleg mikor beindulnak a dolgok és jön a Rex. Most leszedtem egy nagyon jó AC3 codecet, én állíthatom a hangzást, átkeveri a hangot, az esős, WC leszedős résznél kb. olyan helyekről jöttek a zajok, ahol nincs is hangfal...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az infot, én nem tudtam, hogy ebből van könyv is

Hogy van-e? Előbb volt könyv! A Jurassic Park egy könyvadaptáció. Az első rész hazánkban Őslénypark, a második A szörnyek szigete címen jelent meg. A második felejtős, de az elsőt érdemes elolvasni, még a film után is. Annyi a közös a könyvben és a filmben, hogy egy szigeten létrehozta Hammond a Jurassic Parkot és szakértőket hívnak annak biztonságának felmérésére. Ennyi! Teljesen mások a szereplők, az események, az okok és az okozatok, a túlélők és a halottak. Egy érzékletes különbség: a könyvben több, mint harminc velociraptor van.

 

Ténylkeg jól szól. Hát még holnap a DTS-HD hogy fog szólni. Jajj, már előre féltem a szomszédokat. Mázli, hogy hétfő lesz, mindenki dolgozik. :rock:

 

 

Eh... A héten mondtam magamban, hogy ideje lenne már átalakítani az Xpress-t. Most felmegyek és jé, át van alakítva az Xpress. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fehér pokol

 

Ez egy olyan film, amit az ember szökő évente egyszer néz meg. Elég nyomasztó a hangulata és abszolút nem egy életigenlő alkotás. Ahogy haladt előre a történet, egyre inkább azt éreztem, hogy ebből nem igazán lehet jól kijönni. Ezt érezhették a készítők is, ezért a végét érdekesen de igen frappánsan oldották meg. Liam Neeson nagyon jól játszott benne, de ez elmondható a többiekről is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon bejött, főleg mikor a folyóparton 3an beszélgetnek már csak. Igazából a vége nem volt kiszámítható, ennek örültem és sokan nem veszik észre a stáblista után részt, ami kerekebbé teszi a történetet... Ezt csak azért írtam, mert Liam a fejlécből, nagyon morcosan néz rám... Amúgy utálom a katasztrófa filmeket, erre mégis azt mondom, bármikor megnézném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: megtaláltam a Die Hard 5.0 kézenfekvő magyar verzióját: Az élet k/rva drága. :D

Ez se rossz, de a hivatalos címadók inkább a Die Hard - Drágább, mint az életed mellett döntöttek. :) Imádni való címfelhozatal, de legalább úgy cifrázzák, mint az eredeti címadók.

Drágán add az életed (Die Hard)

Még drágább az életed (Die Hard 2)

Die Hard - Az élet mindig drága (Die Hard: With a Vengeance)

Die Hard 4.0 - Legdrágább az életed (Live Free or Die Hard)

Die Hard - Drágább, mint az életed (A Good Day to Die Hard)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te jó ég! Ezek után ne legyen következő rész, mert nem tudnak már neki címet adni :hehe:

Fehér pokol

 

Nagyon jó film volt, a közepén már nagyon adta magát, hogy senki nem éli túl.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, The Grey

 

 

Szeretném hinni, hogy igen.

 

 

 

 

Amilyen bacaság volt az egész, még elő is fordulhat.

Amúgy meg el sem lett volna szabad jutnia odáig, a jeges vízből kiszállva, a fagyos levegőben nem hogy harcolni, hanem túlélnie sem szabadott volna. De a film képtelenségei után egy ilyen abszurd és logikátlan befejezés is belefér. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NA ugye, hogy megérte BD -re váltani Dzséjt. :D TCW évadok megjöttek már? :)

Sajnos el kellett napolnom őket. Múlt hónapban az Alien BR miatt (mivel ezek már utolsó utáni alkalmak voltak, nem akartam elszalasztani, így is nagy mázli volt, akitől rendeltem, már vissza akarta adni a pénzt, mondván: már ő sem tud szerezni), aztán meg úgy döntöttem, most megvárom a negyedik évad kiadását, aztán akkor egyben megrendelek mindent, ami TCW BR. Szóval majd valószínűleg novemberben lesz csak meg (előtte még új monitort kell vennem, mert a múlt héten kiszabadult a füst szelleme az enyémből :cry: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.