Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Na de most, kilépve a moziból a Star Trek Into Darkness után, azt kell mondanom, hogy "aztak*rva!!!"

 

Benedict Cumberbatch :rock: :rock:

Na majd szombat éjjel haza jövök, és remélhetőleg én is ilyeneket fogok beírni :P

Miatta már beterveztem egy angol hangos MOM Parkos verziót egyik hétvégére, azt hiszem, 06.15-e pont megfelelő lesz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Django elszabadul:

 

Hát nem tudom. Jónak jó, de az a baj hogy semmi újdonság nincs benne. Tipikus Tarantino-film. Hatalmas dumák, kemény brutalitás, és erőteljes abszurditás. A Ponyvaregény szerintem sokkal jobb, nálam még mindig az első, a második pedig a Becstelen Brigantik.

Kiemelném viszont a színészek játékát mert mindegyik a maga szerepében hatalmasat alakított. Nem tudok kiemelni senkit mert egyformán jók voltak.

 

Gengszterosztag:

 

Az összes ebben a műfajban használt klisé belezsúfolva a filmbe. Kiszámítható történet, ennél fogva untam. Tipikusan az a film amire nem emlékszik az ember a megtekintés után 2 héttel.

 

Jack Reacher:

 

kudar azt írta tetszeni fog nekem de valami borzalom(bocs kudar). Én azt hittem a trailerből hogy akciófilm, de ez nyomozós és valami végtelenül unalmas. Ha a Gengszterosztagra azt írtam hogy tele van klisével, akkor ezt itt meg kell szorozni 3-mal. Persze nem a klisé a baj ha elmozdulnak egy olyan irányba hogy más nézőpontból mutatnak be egy jelenetet, de amikor a 130 ezerszer látott és szinte a párbeszédig megegyező cslekménysort látok az már baj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jack Reacher:

 

kudar azt írta tetszeni fog nekem de valami borzalom(bocs kudar). Én azt hittem a trailerből hogy akciófilm, de ez nyomozós és valami végtelenül unalmas. Ha a Gengszterosztagra azt írtam hogy tele van klisével, akkor ezt itt meg kell szorozni 3-mal. Persze nem a klisé a baj ha elmozdulnak egy olyan irányba hogy más nézőpontból mutatnak be egy jelenetet, de amikor a 130 ezerszer látott és szinte a párbeszédig megegyező cslekménysort látok az már baj.

borzassa sajna. :D Nem tudom nekem valamiért nagyon bejött ez a lassú nyomozós, de ha kell odateszem magam dolog, még ha eléggé szélsőséges és gyakran már vicces volt pont ez miatt. De azért gondolom a mondanivaló tetszett, hogy előbb lőnek a gonoszokra aztán kérdeznek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Jack Reacher az olyan volt mintha Tom Cruise kapuzárási pánikjáról szólt volna. Az egész film másból sem áll mint, hogy egyrészt ő milyen kemény szeretne lenni és másrészt hogy ez mennyire nem jön már neki össze. Teljesen bénán kinéző keménykedések, funkciótlan félmeztelenkedés ahol behúzott hassal megvillantja a tyúkmellét, parodiába illő verekedések, végül beindulnak rá a húsz éves csajok is... mi haverokal végig röhögtük az egészet. Végülis vígjátéknak még nem rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jurassic Park 3D:

 

A filmről sok újat elmondani már nem lehet (még mindig baromi jó), viszont meglepett, mennyire jól sikerült a 3D konverzió, több mai így készült film nem büszkélkedhet ilyen háromdimenziós látvánnyal. Gratula!

Amúgy szinte hihetetlen, hogy már egy 20 éves darabról beszélünk, anno első moziélményem volt, meg is volt a nosztalgiafaktor rendesen :D

Egyedüli apró negatívumként annyit lehet megemlíteni, hogy a szinkronban volt néhány rész, amikor a hang hirtelen tompa, netán kissé zajos lett, gondolom az évek a felhasznált kópiát nem kímélték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cowboyok és űrlények

 

Remek, szórakoztató kis mozi! Mindenből annyi volt benne amennyi kellett. Szerintem abszolút sikerült jól megvalósítani mindazt, amit egy ilyen filmtől el lehet várni.

 

10/9

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem anno nem tetszett ez a film, amelynek szerintem az a legnagyobb problémája, hogy egy komolytalan és röhejes alapsztoriban megpróbál komoly maradni. Pedig egy iróniával és fekete humorral teletűzdelt trash akciófilm sokkal jobb lett volna, legalábbis a cím is ezt a műfajt sugallja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem anno nem tetszett ez a film, amelynek szerintem az a legnagyobb problémája, hogy egy komolytalan és röhejes alapsztoriban megpróbál komoly maradni. Pedig egy iróniával és fekete humorral teletűzdelt trash akciófilm sokkal jobb lett volna, legalábbis a cím is ezt a műfajt sugallja.

Nekem meg így nem tetszett volna. Nem kell mindent elmajomkodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek: Into Darkness

Hát ha a SW EPVII minimum megüti ezt a szintet, akkor nagyon jó kezekben van. Ez a film egyszerűen zseniális, és nem lehet negatívumot felhozni belőle.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sötétségben Star Trek ( Star Trek Into Darkness)

 

Első dolog ami eszembe jutott a film után.

Mindenki megnyugodhat! A Star Wars Episode VII a lehető legjobb kezekbe került. Most már semmi ok a parára és idegeskedésre. Kényelmesen hátradőlve várhatjuk a premiert, ugyanis J.J. Abrams tutira elkápráztat minket, ehhez nem férhet kétség!

 

A második: Spock egy állat. :D

Benedict Cumberbatch? Sherlock óta imádom, itt is tette a dolgát, és nagyon gonoszan viselkedett, amit a forgatókönyv megkövetelt tőle :cool:

 

Egy kis érdekesség , film végi spoiler!

 

Zoe Saldana karaktere mindkét film végén (Avatar és Star Trek) hatástalanítja a főgonoszt. (előbbiben nyilakkal , utóbbiban kábító lövedékekkel) J. J. Abramsék szerintem poénból alakították úgy a forgatókönyvet, hogy majd Zoe lője ki a film nagy negatív figuráját, mert ehhez az Avatar óta már nagyon ért :D Spocknak utána már gyerekjáték volt kezelni a helyzetet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy csapat lelkes űrhajós leszáll a Jupiter jeges holdjára az Europára. Ami ott várja őket... hu

A kritikák dicsérik a filmet az előzetes alatt, és a hangulat is marha jónak ígérkezik. A látvány , ahhoz képest hogy kis költségvetésű film, teljesen vállalható és jól néz ki.

Europa Report Előzetes :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jurassic Park 3D: szerintem a 3D, bár jól sikerült, tök fölösleges, a gallimimus jelenetet leszámítva a film sehol sem használja ki. De eddig a trilógiából ezt nem láttam moziban, így ennek köszönhetően 20 év után megnézhettem. És tök új élmény volt a szinkron, mely bár az eredeti volt, itt-ott kicsit belenyúltak, például felolvassák a számítógépek és táblák feliratait, vagy sok helyen a háttérben beszélők is kaptak szinkront. Meg erőteljesen kitisztították a hangot, így értettem olyan szavakat is, amiket anno nem. Bár van egy olyan sejtésem, hogy ez a BR-re készült el (mint az SW ep1-nél), csak a BR-en eddig egyszer néztem meg, angolul. Majd holnap ellenőrzöm.

 

Star Trek - Into Darkness: hűűűűűűazanyjáááááátamindenitvaaaaaaóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Első dolog ami eszembe jutott a film után.

Mindenki megnyugodhat! A Star Wars Episode VII a lehető legjobb kezekbe került. Most már semmi ok a parára és idegeskedésre. Kényelmesen hátradőlve várhatjuk a premiert, ugyanis J.J. Abrams tutira elkápráztat minket, ehhez nem férhet kétség!

De miért is? Mert csinált egy jó Trek filmet? Ez Star Wars és nem Trek. Szerintem mondanom se kell, hogy milliárdszor nehezebb dolga lesz az SW -vel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egy ilyesmit összehoz SW EP VII címen, az már jó lesz. + J.J. igényes annyira, hogy sz*rhoz nem adja a nevét. Pláne ha ő rendezi és akkora névről van szó, mint az SW.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Ha emlékszel a szereplőkre, akkor nem kell. Bár van néhány apróság, amit az előző rész hozott be, de csak azok miatt, ha nem akarod, nem kell. Majd legfeljebb rákérdezel itt, biztos kapsz rájuk választ. :)

 

De miért is? Mert csinált egy jó Trek filmet? Ez Star Wars és nem Trek. Szerintem mondanom se kell, hogy milliárdszor nehezebb dolga lesz az SW -vel.

Már miért lenne milliárdszor nehezebb dolga? Azért a Star Wars sem akkora csoda, csak egy film, amit továbbra is rendezni kell. Úgy értem, ott is csak jó sztorit kell szállítani, amit szerethető szereplőkkel, dögös látvánnyal, és kellemes akciókkal mesélnek el. És persze az elődöket maximálisan tiszteltben tartva, miközben valami újat ad hozzá. A Star Trek, korára és nagyságára tekintettel (előbbiben túlszárnyalja, utóbbiban totálisan egy súlycsoportban van a Star Warsszal), ugyanezeket a követelményeket támasztja, annyi különbséggel, hogy 11 mozifilmnek és 723 sorozatepizódnak kell megfelelnie. Ami viszont nehezebb feladat, mint 6 mozifilmnek megfelelni. ;)

A sztori a forgatókönyvíró dolga, a többi Abramsé. Az előbbit Lucas lemeózta, bízhatunk benne, a többi meg két Star Trek után szintén eléggé biztosnak tűnik. A Star Wars nem halott, mint a Star Trek volt 2009-ben, és Abrams feltámasztotta, anélkül, hogy rajongana érte. A Star Warsért rajong, tehát valószínűleg még nagyobb tisztelettel és hozzáértéssel fog hozzányúlni, mint a Trekhez, ami csak egy munka neki. És amibe keményen használta már a Star Warsféle űroperás jegyeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hétvégén tervezem a ST-t megnézni. Mit gondoltok, érdemes előtte feleleveníteni az előzményt, vagy nem igazán szervesen kapcsolódnak?

Azt mondom, hogy ha ez lenne az egyetlen ST film, akkor is megállná a helyét a sztori. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Trek, korára és nagyságára tekintettel (előbbiben túlszárnyalja, utóbbiban totálisan egy súlycsoportban van a Star Warsszal), ugyanezeket a követelményeket támasztja, annyi különbséggel, hogy 11 mozifilmnek és 723 sorozatepizódnak kell megfelelnie. Ami viszont nehezebb feladat, mint 6 mozifilmnek megfelelni. ;)

Nem akarok SW vs. ST vitát nyitni, de az ST elég tetemes része hulladék. Főleg a filmek....hááát...izé. Azoknál nem volt nehezebb jobbat alkotni. Néha a kevesebb több. Ezt látjuk az SW -nél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a ST soha nem volt egy súlycsoportban a Star Wars-szal. Persze ezek örök viták, de Ody-nak adok igazat az Abrams-előtti filmek minőségét illetően (jó, a VI. rész tetszett, de pl. egy SW epizóddal sem említhető egy lapon, koránt sem!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 3. rész trailerének a felében az első két rész jeleneteit mutatják... Maga az új film, viszont még az is lehet, hogy jó lesz... végre megint Vegas és a karakterekben is visszanyúlnak az első részhez, de új történettel!

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JdcL1UyaoZk

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egy olyan kérdésem lenne Dzséjt, hogy az ST-nél volt valaha is egy olyan pont a Franchise életében, hogy "Na most így kerek minden, tökéletes, ne nyúljunk hozzá"? Mert ha volt, akkor aki akkor hozzányúlt, annak a szerepét lehetne a mostani Abramshez viszonyítani szerintem. Mert oké, hogy prequel-sequel-reboot, stb. lett a 2009-es, és egyedi módon bolygatta meg a Franchise-t, de akkor szerintem a legkevesebbek tekintettek a Star Trek univerzumra úgy, mint egy tökéletes, kerek, lezárt egész. Az SW-nél viszont most ez van, ezért van szerintem százszorta nehezebb dolga az SW-s esetében most Abramsnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ritka pillanatok egyike hogy az új Star Trek film kevesebb pénzzel nyitott mint az első rész. Hát basszus... ez sokkolt.

Nem elég hogy folytatás, és kritikailag nézői szempontból dicsért első rész folytatásáról van szó, de még ott vannak a magasabb 3D-s jegyárak, amik segítettek volna... de így se...

Ezen okok miatt szinte mindig több pénzt fial a folytatás!! Mi nem tetszett az amerikai nézőknek? :(:hmm:

http://www.deadline.com/2013/05/star-trek-into-darkness-3d-opens-to-2m-late-night-and-imax/

 

Na mind1, attól még fog keresni pénzt a mozi, mint ahogy a cikk is írja, de azért meglepő. Jövőhéten Fast& Furius 6 és Másnaposok 3. Ilyen vetélytársak mellett nem fog nagy-nagy kasszasiker lenni.

Bevallom őszintén én azt hittem, hogy most hogy J.J. Star Warst is rendezni fog, az emberek majd jobban érdekli a film.. na mind1.. :hmm:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most az a nagy probléma, hogy 75 milliót vagy picit az alatt hozott az első pár napban? Túlparázod. Rendező alapján egyébként csak a super geekek választanak filmet. Nézők nagy része azt nézi érdekli-e vagy sem a konkrét film. Ugyanigy a nyitóbevételeknek ahhoz sincs köze hogy "tetszett-e" a közönségnek. Mekkora volt a marketing, jók voltak-e az elözetesek, általába véve érdekli-e az embereket az új ST... itt ezek dominálnak az első hétvégén. Az látszik, hogy az embereket annyira nagyon azért ez nem mozgatja, de hidegen se hagyja. Ha tényleg olyan marha jó akkor pedig keveset fog esni és simán hoz egy valag pénzt. Nyugi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.