Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

 

A Star Trekben semmiféle ellenfél nem jött más galaxisból, legfeljebb a Tejút egy másik kvadránsából. De az abban a történetben reális, hiszen még az elsődleges univerzum háromszáz évében is csak az Alfa és Béta kvadráns volt nagyjából ismert, a Delta és Gamma kvadránst az utolsó 10-20 évben kezdték felfedezni. Az Abramsverse idején meg az Alfa és Béta kvadráns töredéke ismert (a Föderáció alig 80 bolygóból áll a First Contact idején).

 

ST spoiler

 

Úgy értettem, hogy ott kvázi egy másik univerzumból jöttek az időutazás által a felbőszült Romulánok, ha jól emlékszem. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről eszembe jutott, hogy belenéztem öcsém és húgom kedvenc sorozatába, amely esetében attól kaptam agybajt, hogy több évvel a világ összeomlása után újonnan nyomtatott papírokat látok, ami szintén a nonszensz kategória.

 

 

Sajnos ezek a "tartalékok" sem tartanak sokáig. Gondolj bele, hogy a TWD-ben is milyen sokat t*kölnek azon, hogy legalább minimális élelmet, üzemanyagot találjanak. Kifogy minden.

 

 

Igen, ez az a része, ami már ízlés kérdése. Ki mennyit tud befogadni mivel kapcsolatban. Én ugye a Star Trek: Into Darkness esetén simán átlépek azon, hogy az Enterprise hajtóművek nélkül, pusztán a Föld gravitációs vonzásának hála pár perc alatt megteszi a Föld-Hold távolságot. :lol: (Bár megjegyzem, itt valószínűleg ki lett vágva egy jelenetsor, mert a Hold mellett még ki van kapcsolva az impulzus hajtómű, a Föld közelében meg jól láthatóan üzemelnek. Szóval szerintem volt egy jelenet, amiben Spock utasítást ad az Enterprise Föld felé történő vezetésére, csak Abrams kivágta. :()

Ellenben a Prometheusban vagy a Gravity-ben a csomón is megtalálom a kákát. :D

 

 

Hát éppen ez a baj, hogy láthatóan évtizedek telnek el. Oké, lőszerből még csak-csak marad, de az sem áll el örökké. A természet meg pláne képes ezeket szétcincálni (a nedvesség, a hideg, a meleg, ezek mind kártékonyak lehetnek). De ha még a lőszerek meg is maradnak (amire hosszú távon azért van esély, az biztos), a fegyverek már problémásak. A természet azokra a legkártékonyabb. A kenés beszárad, a tok elfárad, használat esetén pedig kopnak az alkatrészek. Szóval nem is igazán a lőszerutánpótlás a problémás, hanem a fegyverek karbantartása. Honnan szereznek kenőanyagot (ez egy elég fontos kérdés, mivel annak van szavatossági ideje), pótalkatrészeket. Egy STANAG tár ötezer-tízezer lövésre van szavatolva, de a tár a legkitartóbb része a fegyvernek, ha elteszik (sajnos a filmekben inkább eldobják, ami tovább bonyolítja a dolgot). Az ütőszeg kopik a leggyorsabban, ötezer-tízezer lövésenként cserélni kell. Nagy számnak tűnik? Pedig nem az. Egy P90-es tűzgyorsasága 900 golyó percenként, azaz egy másodperc alatt képes 15 töltényt kiköpni. Egy tárban 50 töltény van, azaz alig 3,5 másodperc alatt kiköpi magából az 50 lövedéket. Ebből már nem nehéz kiszámolni, hogy folyamatos tüzelés mellett egy P90-es baromi gyorsan elhasználódik (persze a valóságban senki nem tüzel vele folyamatosan 5000-10000 lövésen át, már csak azért sem, mert a fegyver elolvadna az ember kezében, de harci körülmények között el lehet lőni ennyi lőszert). Mindent összevetve az apokalipszissel nem is az a baj, hogy elfogy a lőszer, hanem, hogy elfogy a fegyver az ember kezében. :)

A benzin meg pláne fogyóeszköz. Képzeld csak el, hogy most milyen gyorsan használjuk el a benzint a kutakról. Amikor kitör a pánik, ez még gyorsabbá válik. Amikor vége van mindennek, meg újra felmerül a kérdés: hogyan marad meg a benzin annyi ideig, amikor a természet simán szétzúzza a benzinkutakat. Képzelj csak annyit el, hogy egy növény miatt beroskad egy töltőállomás, a benzin máris beázhat vagy szabadon elfolyhat, mi több, elpárologhat. A másik kérdés, hogyan tartják karban az autókat? Ott is kopnak az alkatrészek, az elhasználódott utak miatt a futóművekre sokkal nagyobb terhelés jut. Stb. Jó, ezekből is van szép készlet, elvégre a nem használt kocsik szétszedhetőek, de ez megint hoz egy kérdést: ki tartja karban őket? Nem ért minden ember mindenhez.

És nekem ez nagy bajom az apokaliptikus filmekkel, hogy szép-szép a látvány, csak éppen nem azzal kéne érzékeltetni a világvégét, hogy mindent benőtt a gaz és koszosak az emberek (közben meg frissen borotváltak, nyírtak és még jólfésültek is), hanem azzal, hogy hogyan boldogulnak olyan luxus nélkül, mint az áram. Mert ha nincs ember, nem működnek az erőművek, ha nem működnek az erőművek, nincs áram, ha nincs áram, hiába van benzin, akkumulátor nélkül az autó nem megy.

 

Hát igen, de akkor az összes apokaliptikus világban játszódó film mehet a levesbe ahogy írod. A Karrde által említett Walking Deadben is már több mint egy éve volt az összeomlás és még vígan lövöldöznek a fegyverekkel.

Az autó romlási álaípotára van egy ötletem. Mivel rengeteg autó nem mindegyik rohad egyforma idővel. Persze ez elég nyögvenyelős. Az ok hogy a benzin most gyorsan fogy a kutakból ,de most rengetegen vagyunk és sok gépjárművet használunk. Egy összeomlás után nem sok ember van már, nem is annyit autóznak mint egy rendes világban ,így jóval kevesebb üzemanyag fogy. Én legalábbis így magyarázom meg ezt magamnak.

Viszont a Másnappal megleptél(már hogy láttad)l. Én valamikor a nyolcvanas évek végén láttam vhs-en. Akkoriban ha jól emlékszem be is volt tiltva nehogy az emberekk pánikba essenek mert nagyon részletesen bemutatta mi van egy nukleáris háború után. Hát nem az hogy rohangálunk kint és Mad Max jön minket megvédeni, hanem bizonya a sugárbetegség ami halálos és hajhullással jár.

Aki még nem látta érdemes megnézni nagyon megrázó film. Ha jól emlékszem a Rendőrakadémiás Steve Guttenberg is játszik benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, de akkor az összes apokaliptikus világban játszódó film mehet a levesbe ahogy írod. A Karrde által említett Walking Deadben is már több mint egy éve volt az összeomlás és még vígan lövöldöznek a fegyverekkel.

Az autó romlási álaípotára van egy ötletem. Mivel rengeteg autó nem mindegyik rohad egyforma idővel. Persze ez elég nyögvenyelős. Az ok hogy a benzin most gyorsan fogy a kutakból ,de most rengetegen vagyunk és sok gépjárművet használunk. Egy összeomlás után nem sok ember van már, nem is annyit autóznak mint egy rendes világban ,így jóval kevesebb üzemanyag fogy. Én legalábbis így magyarázom meg ezt magamnak.

Viszont a Másnappal megleptél(már hogy láttad)l. Én valamikor a nyolcvanas évek végén láttam vhs-en. Akkoriban ha jól emlékszem be is volt tiltva nehogy az emberekk pánikba essenek mert nagyon részletesen bemutatta mi van egy nukleáris háború után. Hát nem az hogy rohangálunk kint és Mad Max jön minket megvédeni, hanem bizonya a sugárbetegség ami halálos és hajhullással jár.

Aki még nem látta érdemes megnézni nagyon megrázó film. Ha jól emlékszem a Rendőrakadémiás Steve Guttenberg is játszik benne.

A Walking Dead azért lenyelhető még, mert csak relatíve kis idő telt el az apokalipszis óta. Itt, a Majmok bolygója trailer alapján már évtizedek is eltelhettek. Amúgy, mint írtam, nem is igazán a benzin a kérdéses, hanem az akkumulátor fenntartása éveken át. Amúgy nem is nagyon szeretem a poszt-apokaliptikus filmeket. Legalábbis azokat nem, ahol hirtelen jön a világvége. A Mad Max első részét például szeretem, még valamennyire a másodikat is.

 

Én még a '90-es évek közepe táján láttam először a Másnapot, tévében, még az M1-en. Képzeld el, gyerek fejjel milyen hatással volt rám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde: :clap:

 

Engem totál hidegen hagy minden, ami Pókemberhez kapcsolódik, de élmény volt olvasni az írásodat. Köszi.

 

Köszi. :)

 

Egyébként, ha esetleg valakit érdekel ez volt az a sorozat, gyerekként jó volt, ma már annyira nem, de gyerekeknek kifejezetten ajánlom...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mutatós a Majmok trailer, pont tegnap néztem meg az előző részt, és határozottan bejött, szerintem a folytatást sem lehet már elrontani. Mindig is érdekeltek a posztapokaliptikus világról alkotott, megfilmesített elképzelések, mellesleg a majmócákat is csipázom, szóval kicsit elfogult vagyok a reboot mellett. Bár a régieket még nem láttam, szóval nem viszonyítom a franchise ezelőtti mibenlétéhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mégis igaz lenne a korábbi pletyka, és az új Termintor film a Vissza a jövőbe 2 koncepcióra épül? Tehát hőseink a T1 és T2-es filmek eseményeibe csöppennek, és megbolygatják majd a tér-idő kontinuum-ot, és elpusztul a világegyetem?

 

Na erre kíváncsi leszek, mindenesetre a friss forgatási képeken egyértelmű, hogy 1984-ben játszódó jelenetet forgatnak, ráadásul ugyanaz a 1874-es járatszámú autó figyel a képen, amit a T1-es T800-as "kölcsönvett", hogy aztán üldözőbe vegye a Sarah és Kyle duot. :hmm: :hmm:

 

BnfT1XbCUAARgn6.png

8XUgevO.jpg

TbONih9.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is letudtam az új Pókmanusos múvit. Sokkal jobban bejött mint vártam. Azt éreztem hogy jobban fogom csípni mint a szintén bejövős előzőt de azt nem hogy az összes eddig készült hálószövőhapsis filmet maga mögé fogja nálam szorítani. Hát megtette.

 

 

A Transformers a bárgyú filmek szinonimája. :D Az első jó volt, a második elment szódával....a többit meg nem is láttam mert annyira érdektelen volt számomra. Elég volt megnézni a trailert. :)

Nekem is az első a legbejövősebb. Az nálam a többszörnézős kategóriába tartozik. A másodikból és a harmadikból pedig egy nézés is elég volt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már Trafó filmek íme az én hozzáállásom a témához:

 

Az 1. rész nem volt rossz, bár szerintem a sorozaton belül kissé túlértékelt... nálam egyáltalán nem kiemelkedő.

A 2. rész alig hagyott bennem nyomot. Teljesen felejthető film szvsz.

A 3. részt ellenben a maga módján abszolút élveztem. 2x is megnéztem moziban. Ezt hallván egy ultimate Trafó-hater nettó baromnak, ízlésficamos senkiházinak aposztrofálna, gondolom ezt abból, hogy anno egy kritikus a 3. részről úgy írt, hogy akinek akár csak egy kicsit is tetszik a film, az "ízléstelen szemétláda" ... LOL!

 

Egyébként nem értem. És főleg nem értettem a 3. rész utáni globális sírást. Mit vártak? Már az 1. rész lefektette, hogy mégis milyen kategória a Trafó. A 2. rész még rá is kontrázott erre. Mégis miért vártak csodát a 3. résztől? Egyszerűen nem értem. 2 rész nem volt elég arra, hogy lássák ez milyen kategória? És most meg a 4. rész után fog menni az abszolútpowaaa fikaáradat, mert megint mást fognak várni, mint ami VALÓJÁBAN eddig mindig is volt a Trafo sorozat. Könnyed, "történet mentes" zúzda,. abszolút nyári látványmozi, egy popcorn zabálda, ami semmi mást nem akar, csak kikapcsolni az agyad és megpróbálni szórakoztatni. Semmi mást. Soha nem is szánták másnak. És a 4. részt sem szánják másnak!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondja már meg nekem valami hogy a Transformers-filmeknek miért nem jó a története? Fel van építve egy világ, van alapja. Miért nem jó a történet? Mi a baj vele? Én nem csak a látványt szeretem bennük hanem a történetet is. Gondolom sok a logikai baki, bár én nem vettem észre. Miért faék egyszerűségü? Kapásból fel tudnék sorolni tucatnyi történetet ami egyszerübb. Pl Rambo.

 

Hát még mindig nem a Prometheus 2 jön.

 

http://sg.hu/cikkek/105328/ridley-scott-ismet-scifit-fog-rendezni

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.