Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Tetszik ez a TMNT bemutató. :)

 

Sabotage: HÁt nem igazán tudom, hogy mit gondoljak a filmről, mert ami jó volt, -főleg a film 2. fele- az valami mocskos jó volt, de ami uncsi, és vontatott, érdektelen, - első fele, - az szintén nagyon olyan volt. A karakterek nekem nagyon bejöttek. Arra kellett volna építeni, nem pedig behozni a nyomozónős szálat, mert az totál megakasztotta az egész hangulatát, menetét. Az akciók nagyon ott voltak, bár abból se volt sajna sok, de Schwarzi odatette magát. Jól állt neki ez a szerep neki nagyon. Jobban mint a kiöregedett kisvárosi "sheriff". Ha a forgató picit jobb,- azt hitték csavaros lesz, de nem- összetettebb és darkosabb, -mint a vége- akkor ez egy eszmélelenül jó film lehetett volna. Meg kell néznem még1x, de a vége miatt nekem bejött! Lehet 2xra még jobban fog. 6,5/10.

banner-sabotage.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ez egy kultuszfilm.

 

Azt hallottam valahol erről a filmről, hogy utána egy csomóan jelentkeztek a hadseregbe, ami elég kontraproduktív ennél a filmnél. :)

 

Kubrick nem szerette ha leszinkronizálták a filmjeit

 

Úgy tudom a Clockwork Orange esetében is ez volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérhetnék egy, a témában jártas vállalkozót, hogy írjon nekem kicsit a 68-as és a 2001-es Majmok bolygója különbségeiről, egymáshoz való viszonyukról, de leginkább az eredeti Pierre Boulle regényhez való viszonyukról. Melyik film hasonít rá jobban. Melyik befejezés a regényhűbb? Vagy ott egy 3. van? Esetleg érdemes-e megnézni 68-as folytatásait? Szóval egy Planet of the Apes gyorstalpaló kéne, mert a fent említett két filmet láttam, és most nézem majd az újat a moziban. Tudom a két új másról szól, de akkor is. Átfogóbb képet szeretnék, és olvasni sajnos lusta vagyok... Előre is köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérhetnék egy, a témában jártas vállalkozót, hogy írjon nekem kicsit a 68-as és a 2001-es Majmok bolygója különbségeiről, egymáshoz való viszonyukról, de leginkább az eredeti Pierre Boulle regényhez való viszonyukról. Melyik film hasonít rá jobban. Melyik befejezés a regényhűbb? Vagy ott egy 3. van? Esetleg érdemes-e megnézni 68-as folytatásait? Szóval egy Planet of the Apes gyorstalpaló kéne, mert a fent említett két filmet láttam, és most nézem majd az újat a moziban. Tudom a két új másról szól, de akkor is. Átfogóbb képet szeretnék, és olvasni sajnos lusta vagyok... Előre is köszi.

 

 

Nem vagyok szakértő (bár minden vonatkozó filmet láttam), egyelőre ezt találtam neked:

 

Wiki

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várjál, de a 2011-es változatot láttad? Ha az új filmre (amit most adnak a moziban) akarsz felkészülni, akkor ezt mindenképpen nézd meg. A filmeket láttam, de a könyveket nem ismerem, úgyhogy abban nem tudok segíteni...

 

Nem vagyok szakértő (bár minden vonatkozó filmet láttam), egyelőre ezt találtam neked:

 

Wiki

 

Kösz fiúk. Igen láttam a 2011-est. Csak a ráhangolódás miatt miatt néztem meg az eredetit és a Tim Burton-félét újra, de mindig sok kérdést hagynak maguk után.

 

R2, a cikk segitett is és tovább homályosította a képet.

Úgy tűnik, hogy a 2001-es inkább a 68-as filmre alapul és nem a regényre.

 

Eléggé meglepett, hogy ott egy újságíró a főhős. Hogy keveredhet időeltolódásba?

Az még jobban meglepett, hogy a cikk kijelenti, hogy 2001-es film nem a földön játszódik, csak a film utolsó jelenete.

Ez vagy tévedés, vagy én értelmeztem rosszul a filmet.

Számomra pont ebből a jelenetből derül ki, hogy végig a Földön voltunk.

Magyarázatom: Davidson-t az idővihar előredobja, míg az űrállomás lepottyan simán, vagy hátrafelé dobva az időben. Így Davidson egy olyan alternatív jövőben találja magát ahol a majmok lettek az urak. Mikor a film végén Periklész hajójával újra belerepül az időviharba fordítva akkor, mivel egy alternatív jövő idősíkjáról indult, ez egy alternatív múltba visz vissza, ahol szintén a majmok az urak.

 

A kérdés az, hogy mi okozza a történetekben a emberiség hanyatlását és bukását.

Mert bár úgy tűnik, hogy a 2011-es film és a most következő folytatása pont ezt járja körül, ez akkor is fura tekintve, hogy így ezek a filmek is a 68-as filmből indulnak ki és nem a Boulle-regényből.

 

Ami a cikk szerint nem a Földön játszódik.

 

Szóval úgy tűnik minden feldolgozás hátat fordít az eredetinek, így egyre kíváncsibb vagyok rá. Még lehet, hogy olvasás lesz ebből? :hmm:

Mindegy, várom egy szakértő véleményét továbbra is mert most rájöttem, hogy a 2001-es filmről írt megfejtésem sántít egy ponton, de ezt most nem is fejteném ki addig..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2001-es film valóban nem a Földön játszódik, ezt anno a forgatáson Tim Burton ki is jelentette több ízben. Szó szerint azt mondta,, hogy ő tényleg a majmok bolygójára viszi a filmet. Abban nincs semmiféle időutazás, se előre, se hátra.

Amúgy szerintem egy ritka sz*r alkotás. A film vége meg egy totál értelmetlen marhaság, amivel csak megkísérelt ráverni a zseniális eredetire, bedobni valamit, ami nagyot szól. Hát, nagyot szólt, ekkora f*szság kevés filmben van. Szóval szerintem ne áldozz túl sok energiát a 2001-es film megfejtésére, mert az egész egy értelem nélküli katyvasz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majmok bolygója

Gyerekkorom óta nagy fan vagyok láttam mindet a könyvet is kiolvastam párszor.

Hogy melyik film regényhűbb

Hát nehéz megmondani

Mindegyiknek teljesen más a sztorija mint a könyvnek

Igazából csak ötleteket vettek át belőle szóval nem is egy az egyben átdolgozás

Pl a könyvben a majmok más bolygón vannak ebben hasonlít a 2001 eshez

De azok a majmok nem a földről származnak hanem magán a Soror bolygón aakultak ki

Saját nyelvük van amit a főhősnek meg kell tanulnia hogy egyáltalán beszélhessen velük.

A könyvben egy francia újságíró a főhős

A könyvben szereplő majmok viszont egy az egyben megtalálhatók a 68 as filmben ugyanugy hívják őket stb

Viszont a könyv ben a majmoknak fejlett mai civilizációjuk van kocsival repülővel stb.

De mint mondtam ez rgy külön történet szóval inkább elolvasni kellene

Főleg hogy dupla csattanó van a végén :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz nektek is. Tisztul a kép. Láttam is egy képkockát a 2001-esből amin két hold van az égen..Így már tiszta, hogy máshol járunk. És az is nyilvánvaló, hogy a 2 populáció ezen a bolygón. A lezuhant űrállomás túlélőiből keletkezett. Így van értelme az angol nyelvnek és majd' mindennek. De sajnos ez az egész valóban nem okozhat egy alternatív Földi idősíkot majomuralommal.

 

Ati megkérlek spoilerben lődd le nekem a dupla csattanót és azt is írd meg, hogy egy francia újságíró, hogy kerül idegen bolygóra. Köszi.

 

De talán annyi kijelenthető, hogy így keményebb a korábbi sztori, hogy a földön átveszik a hatalmat a majmok -nem hiába ezt lovagolja meg az új széria is- de ha könyvben nem ez volt, hát... Azért kösz még1szer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyv Majmok bolygója első csattanó:

 

A pasas az ott összeszedett ember barátnőjével együtt visszajut a Földre, viszont addigra már ott is majmok vannak.

Második csattanó:

 

A legvége a kerettörténet: ezt az egész kalandot egy csimpánz olvassa fel a gyerekeinek.

(Mondjuk ez nekem nem tetszett mert az elején semmi nem utal a keretre.....)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nekem úgy rémlik (nem biztos, mert rég láttam már), hogy a vége felé megtalálja magát az űrállomást is, ami akkorra már egy jó ideje ott erodálódott.

Huh, nekem ilyen nem rémlik, de én is utoljára akkor láttam, amikor friss film volt az HBO-n és őszintén szólva, a legvége az egyetlen, amire emlékszem. Szóval lehetett ilyen, nem tudom. Egyszer, ha eleget ittam, újra megnézem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyv Majmok bolygója első csattanó:

 

A pasas az ott összeszedett ember barátnőjével együtt visszajut a Földre, viszont addigra már ott is majmok vannak.

Második csattanó:

 

A legvége a kerettörténet: ezt az egész kalandot egy csimpánz olvassa fel a gyerekeinek.

(Mondjuk ez nekem nem tetszett mert az elején semmi nem utal a keretre.....)

 

Hú, de kemény! Akkor mégis csak Burton féle vége hajaz a regényre jobban. Kérdés csak, hogy ez hogy történt a földön. Hogyan és milyen módon volt hatással a főhős kalandja a földi idősíkra..

 

Pedig nekem úgy rémlik (nem biztos, mert rég láttam már), hogy a vége felé megtalálja magát az űrállomást is, ami akkorra már egy jó ideje ott erodálódott.

Volt benne időutazás, igen. Az elején előre, a végén vissza. Mutatják is ahogy pörög a dátum a kijelzőn az elektromágneses viharban.

 

Huh, nekem ilyen nem rémlik, de én is utoljára akkor láttam, amikor friss film volt az HBO-n és őszintén szólva, a legvége az egyetlen, amire emlékszem. Szóval lehetett ilyen, nem tudom. Egyszer, ha eleget ittam, újra megnézem. :D

Hát hajrá! Az új infók tekinetetében, számomra a film új értelmet nyert. Már csak az a kérdés, hogy lehet megmagyarázni a végét, ami mint kiderült a Boulle régényre is vonatkozik!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom, hogy Burtonék csak egy nagy WTF jelenetet akartak a végére és úgy gondolták, hogy majd ráérnek egy esetleges második résznél kitalálni hogy mit is jelent a csattanó. Csak aztán bukás volt és erre sose került sor.

Egyébként akármilyen párhuzamot is lehet találni a könyv meg a Burton film zárása között, utóbbinak akkoris semmi de semmi értelme

 

Miért van a majmoknak is egy Lincoln szobra csak csimpánzzal? Talán pont úgyanugy ment le a történelem és volt észak meg déli csimpánzok közötti polgárháború aztán jött a Lincoln csimpánz és felszabaditotta a rabszolgákat és véget vetett a háborúnak? Ez egyszerüen egy óriási marhaság. Semmi több

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az általad leírtak miatt nem lett az WTF jelenet, inkább csak nagy fokú fantáziátlanságot sugall... És hiába hajaz a Burton-féle film inkább a könyvre, az eredeti film sokkal de sokkal jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés csak, hogy ez hogy történt a földön. Hogyan és milyen módon volt hatással a főhős kalandja a földi idősíkra..

A könyvben semmilyen. Elmondják hogy volt egy hosszú folyamat, elmondják hogy miért történt, és az olvasó képébe azt mázolják hogy 1, a történelem ismétli önmagát, 2, hogy ez egy elkerülhetetlen kelepce és nincs ki/vissza út.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új Majmok bolygója filmre nagyon kíváncsi vagyok. Nem csak a kritikusok, de a nézők is ódákat zengenek róla. Imdb-n is 8.6-os átlaggal kezdett be.

Jó jel, hogy a forgatókönyvíró páros dolgozik a Cameron Avatar féle folytatásokon is.

 

Egyesek a Birodalom visszavághoz is hasonlítják. Na majd meglátjuk :)

In the annals of sequels, Dawn is to Rise of the Planet of the Apes what The Empire Strikes Back was to Star Wars—it's that much better." - See more at: http://www.hollywoodreporter.com/news/dawn-planet-apes-review-what-717774#sthash.iDGjnA8s.dpuf
Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi az hogy az új majmok bolygóját ami csütörtökön jeleni meg egyik cinema city sem adja? Más mozik meg igen!

Kin van már a csütörtöktől a moziműsor de egyik cinema citys mozinál se írják.

 

Azt a fülest kaptam, h a Cinema City mozik nem fogják vetíteni a Majmokat, mivel nem tudtak megállapodni a forgalmazóval.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a fülest kaptam, h a Cinema City mozik nem fogják vetíteni a Majmokat, mivel nem tudtak megállapodni a forgalmazóval.

Hát ez felháborító :(

De mi lehetett a baj?

Hisz általában minden nagyobb költségvetésű filmet vetítenek...

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez felháborító :(

De mi lehetett a baj?

Hisz általában minden nagyobb költségvetésű filmet vetítenek...

 

Azért ezt még ne vedd 100%-ra, lehet nem merik meglépni és majd le fogják adni. Én mindenesetre pénteken a Corvinban megnézem a filmet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.