Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Hát én meg azt mondom, azért két trailer után már igazán mutathatnának egy picivel többet, mint ezt a pózt.

Ez egy pószter, nem a film, miféle pózokba álljanak...

És milyen két trailer, talán négy trailer: Reed Band, International Red Band (ok, a két RB között nincs túl nagy eltérés, egész pontosan 1 mp és 1 cím + 1 webcim), Green Band, Population... szóval ha szigorúak vagyunk, akkor is három.

 

Az Aliensonline-ról egy kis érdekesség. A kép tavaj készült valamikor. A rajzolója ismeretlen, de az emberben így ébreszt egy kis deja vu-t:

avpr_poszter_01_erdekesseg.jpg

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2006-os Top 10-6

 

10. Párizs, Szeretlek! (Paris, je t?aime - Franciaország)

 

parisyp7.jpg

 

Sztori: Ez a film 20 szkeccsfilmből áll? ami közös bennük, hogy mindegyik Párizsban játszodik és mindegyik igy vagy ugy, de a szerelemről szól.

Ok: Az egyes szkeccseket olyan nemzetközileg is elismert rendezők jegyzik, mint Alfonsó Cuaron, a Coen testvérek, vagy Alexander Payne. Igéretes project, ami könnyen elszállhatott volna. Félő volt, hogy ha ezt a sok egot összeterelik akkor abból valamiféle csapongó film-katyvasz lesz? ráadásul egyetlen ?film? nem lehetett öt percnél hosszabb, márpedig ennyi idő alatt nem sok mindent lehet mesélni. S noha vannak gyengébb epizódok is, összességében egy csodaszép film-csokrot kaptunk, ami egyben egy szerelmeslevél is Párizsnak. A sok-sok dráma, szomorúság és vidámság mellett az is kiderül, hogy Párizs az a hely, ahol még a vámpirok is egymásba szeretnek :) (oh, és Natalie Portman is feltünik az egyik szkeccsben? szerencséjére az egyik legjobban)

 

9. Fekete könyv (Zwartboek - Hollandia)

 

zwartboekcf9.jpg

 

Sztori: Rachel Stein egy zsidó származású énekesnő, aki a német megszállás alatt tartott Hollandiában próbál túlélni, hol az ellenállás bunkereiben, hol a náci vezetők ágyában.

Ok: Elöszőr azt hittem Verhoeven az amerikai kiruccanása (Robotzsaru, Emlékmás, Elemi ösztön, Starship Troopers stb.) után valami személyes alkotással fog jelentkezni, elvégre a német megszállást ő is megélte gyermekként. De a Zwartboek igazából semmivel sem személyesebb, mint bármelyik amcsi filmje? s ezzel nem annyira szidom, mint inkább dicsérem a filmet. Mert ez bizony egy vérbeli Verhoeven film! Ő az a fajta figura aki sosem fél a banalitástól, és ráadásul piszok jól is áll neki. A két kihagyhatatlan névjegye (gyak: szex és vér) mellett ráadásul arra is van ideje, hogy felrugjon pár filmes közhelyet? röviden talán elég, ha csak annyit mondok, hogy ez a film ott indul be igazán, ahol a legtöbb háborús mozi véget ér.

 

8. Renaissance (Renaissance - Franciaország)

 

renaissanceposterlt9.jpg

 

Sztori: A jövő Párizsában járunk, ahol Karas, a kiégett zsaru, egy átlagosnak tünő ügy felgöngyölitésébe kezd: meg kell találjon egy nőt. Ám hamar kiderül, hogy a szálak sokkal magasabbra vezetnek mint azt gondolta volna?

Ok: Nem vagyok egy ?trükk-buzi?, de ez a film teljesen levett a lábamról. És igen, föleg a látványvilágával. Tökéletesen elegyitették a film-noirok monokróm képi világát a high-tech sci-fikével. A végeredmény pedig elképesztő lett: a 2054-es Párizs egyszerre hátborzongatóan szép és ijesztő. Maga a sztori ugyan nem túl eredeti, de legalább értő gonddal mondja fel a szokásos közhelyeket, s megszorja pár remekbeszabott akcióval. A végkifejlet pedig bevallom engem meg is tudott lepni.

 

6. A család kicsi kincse (Little Miss Sunshine - USA)

 

littlemisssunshinepostetd0.jpg

 

Sztori: Road-movie egy szépségkirálynőnek készülő tiz évessel, egy trágár nagypapival, egy öngyilkosságra hajlamos homokossal, egy Nietzsche-rajongó fiatallal és egy inkompetens házaspárral?

Ok: A 2006-os top10-em egyetlen amerikai filmje. S minő meglepetés, pont egy vigjáték! Pedig mostanság az amerikai vigjátékok (?Scary movie? sorozat és társai) egyre mélyebbre süllyednek, de úgy tűnik van fény az alagút végén. A Little miss sunshine ugyanis egy tündéri vigjáték. Amikor moziban néztem az egész terem fetrengett a röhögéstől? ilyenben is rég volt részem. De mint az igazán jó vigjátékok, akkoris szorakoztató, amikor nem épp egy hasfalszaggató poénnal rukkol elő. Azon ritka amerikai filmek egyike, amiben tényleg minden a helyén van a nagy betüs szórakozáshoz.

 

5. This is England (This is England - Egyesült Királyság)

 

thisisenglandver2xn5.jpg

 

Sztori: Anglia a ?80-as évek elején? a gazdaság épp mélyrepülésben, a munkanélküliség egyre nő, a polgári elégedetlenség egyre konkrétabb formákat ölt, s egyre nagyobb teret nyernek maguknak a szélső-jobbos bandák. Az egyik ilyenről szól ez a film.

Ok: Már csak simán a film korrajza miatt is bevonulhatna a legnagyobbak közé: valósággal megelevenedik a ?80-as évek Angliája? nemcsak az autók, ház-belsők, utcák, kirakatok, frizurák és ruhák? hanem maguk az arcok is! Nem tudom honnan keritették elő ezeket a szinészeket, de egész idáig megmertem volna esküdni, hogy ilyen fejek csak a ?80-as években léteztek.

Egyébként meg kitűnő párhuzamot lehetne huzni e film közé és a szintén múlt évben bemutatott Kidulthood közé: mindkét film az élet árnyoldalára koncentrál, csak hogy míg a Kidultdood totálisan hiteltelen, addig a ?This is England? teljesen testközelbe hozza az eseményeket. Elöszőr is nem akar azzal fárasztani, hogy mindent rossznak mutasson be: ha a destruktivizmust éltető bandák mind szociopatákból és gonoszokból állnának, akkor nem gyarapodhatnának. Ezért remek a felvezetés, amiben magának a nézőnek is úgy tűnik, hogy az apró csinytevések ellenére jó buli, amit csinálnak. Aztán megjön a börtönviselt ex-tag, aki újra visszaakarja hozni a bandába a politikai irányvonalat, s a fejére mutatva üvölti, hogy ?This is England?? s még ő sem egy negativ figura: itt minden szereplőnek óriási mélységei vannak! Shane Meadows, a rendező egykoron maga is tagja volt egy ilyen bandának, igy majdhogynem elsőkézből kapjuk az ?életképeket?. A film végi tragédia pedig irtozatosan nagyot üt? félelmetesen nagy erejű alkotás!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem semmi filmeket látsz Bomarr.Ezekről nem is hallottam, hogy léteznek.Tékából nézed őket?

A This is England felkeltette az érdeklődésemet.

A Little miss sunshine-t moziban láttam, a Renaissance-t DVD-n. A másik hármat letöltöttem. Más módon sajnos nem is lehet hozzájuk jutni. A Zwartboek elvileg hamarosan jön majd nálunk is DVD-n, viszont a másik két filmnek egyenlőre se hire se hamva itthon... :) Remélhetőleg, ami késik nem múlik, mert például a This is England egy kifejezetten nagy film...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap belenéztem a "Sin City"be és abból a 15 percből amit kibírtam belőle csak annyi tetszett hogy ff ami talán azért van mert a képregényben nincs kiszínezve, legalábbis én úgy tudom mert hálistennek még nem volt hozzá szerencsém. Egy seszínű kr-hez egy ff film jól passzol.

Ha ezt az ff-séget nem veszem bele akkor abból a negyed órából annyit szűrtem le hogy egy nagy rakás sz*rnak tartom az egészet.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ezt az ff-séget nem veszem bele akkor abból a negyed órából annyit szűrtem le hogy egy nagy rakás sz*rnak tartom az egészet.

Bocs, de negyed órából megítélni egy olyan filmet, ami alapból nem egy egyszerű eset vágások tekintetében... hát nagyfokú merészség. Már csak azért is, mert az első történet csak a film végén teljesedik ki.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Én már csak ilyen rohadtul merész vagyok. :)

2. Akkor ítélkezek amikor akarok.

3. Egyáltalán nem izgat hogy a többi részében mi derül ki.

4. Csőlátásom nem lehet mert tavaly óta jobban látok mint amikor szemüveget hordtam. :P

5. Tőlem akár a hóhért is felakaszthatják.

6. Akár az életemről is kész lennék lemondani. :)

7. Ha halálra kínoznának akkor se nézném végig.

8. Nézőpont kérdése hogy kinek mi az állat jó film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(most őszintén tényleg jó film? Még nem láttam....)

Hát van egyfajta hangulata..Aki nemszereti az erőszakos filmeket, az ezt se fogja nagyon kedvelni.

Nekem mondjuk bejön a film, de nem tartom annyira nagyra mint a legtöbb ember.

 

http://www.moziplussz.hu/film.php?id=891

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát van egyfajta hangulata..Aki nemszereti az erőszakos filmeket, az ezt se fogja nagyon kedvelni.

Nekem mondjuk bejön a film, de nem tartom annyira nagyra mint a legtöbb ember.

 

http://www.moziplussz.hu/film.php?id=891

Na ezzel teljesen egyetértek. Eddig egyyszer láttam, talán a közeljövőben megnézem megint. De ha Frank Miller adaptációt kéne választanom, akkor 300. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Renaissance-t is meg akarom már nézni elég régóta, talán most már a közeljövőben sort kerítek rá. :) Elképesztő, hogy két színből mi mindent ki lehet hozni. Ha talán korábban fut be mint a Sin City akkor jóval ismertebb lenne. Nade ugye a sors másképp döntött. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Sin City 100x jobban bejön, mint a 300.

Akkor már ketten vagyunk. :)

 

De mondjuk azt se értem, hogy akinek tetszik a 300, az hogy utálhatja a Sin City-t? :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.moziplussz.hu/film.php?id=891

 

Jól írja itt az egyik gyerek hogy be kell szerezni néhány Sines képregényt.

Lehet hogy valamikor én is beszerzek párat, budipapírnak biztos megtenné. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.moziplussz.hu/film.php?id=891

 

Jól írja itt az egyik gyerek hogy be kell szerezni néhány Sines képregényt.

Lehet hogy valamikor én is beszerzek párat, budipapírnak biztos megtenné. :)

A boltban olcsóbb a budipapír :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.