Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Looper – A jövő gyilkosa

 

Tuti, hogy ez a fél világnak tetszeni fog, mindenki el lesz ájulva tőle. Tuti, mert nekem baromira nem jött be – és ilyenkor általában ez szokott történi. Pedig olyan óriási elvárásaim igazából nem is voltak, szimplán szerettem volna elmerülni egy jó kis sci-fiben…

 

Hát, nem sikerült. A film felénél már törte a valagam a szék, a mozi totál érdektelenségbe fordult. Pedig imádom az időutazásos filmeket, imádok a felvetett problémákon gondolkodni, játszani a gondolatokkal, akkor most mi is van? Miért is van? És ha itt ez van, akkor ott mi van?? Talán az egyik hiba pont ez volt, ugyanis itt ilyet nem lehet. Iszonyú zavaros és logikai bukfencektől terhes az egész, néhány jó ötletet leszámítva maga az időutazós rész inkább fárasztó. Amikor meg odáig jutnánk, hogy belemerülnénk a jelen meg a jövő összevetésébe, pont jön egy váltás a moziban… Aztán nézzük a karaktereket: könyörgöm, itt kit is lehet szeretni?? A két (egyik drogos) bérgyilkost, a maffiafőnököt, a prostit, a gyerekét elhagyó anyát, vagy az X-menből szalajtott kiskölköt?? Lehetne Főnix fia is… A film ritmusa más értékelők szerint tökéletes, jól fenntartja a feszültséget… Hát nem tudom. A szerelmi szál meg az egész farmos rész dögunalom azzal az idióta békával, de Joe menekülése előtti magánélete sem egy infarktus közeli élmény. Ráadásul tök logikátlan, ahogy viszonyul a későbbi önmagához. Egy szerencse van: a tér-idő kontunuum nem bomlott meg és ezáltal nem pusztult el a világegyetem sem. Csak az én idegrendszerem.

 

S még valami: értem, hogy változtatni kellett Joseph-Gordon Lewis arcán, hogy kicsit Willises legyen, de ez olyannyira sikerült, hogy néha Edward Norton nézett rám a vászonról. Willis meg azzal az idióta félkopasz hajjal.. Anyám…

 

 

50%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki segíthetne, egy animációs filmet keresek. A lényege, hogy elég ocsmányul van megrajzolva és két főhősről szól, aki a városban csapatják, de elkapják őket a zsaruk. A Holdra viszik őket és ott van egy raklap klón. A börtönből próbálnak szabadulni és közben rengeteg a harc, meg a halál. Az egésznek semmi értelme nem volt és a végén a Hold átváltozik egy bogárrá... Elég rég láttam és nem tudom a pontos címét, hiába keresek rá kulcsszavak alapján nem jön be. A lényeg, hogy nem sorozat, film, ronda a rajzolás, nagyon beteg és véres, meg a főszereplő férfinek TV alakú a feje. Valaki?

Dead Leaves a címe. Anno mikor haverokkal néztük eszement sokat röhögtünk rajta. Ha máshonnan nem, az Animeaddicts oldaláról elvileg le is tudod szedni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prometheus, kimaradt/bővített jelenetek:

Egyelőre csak átfutottam őket, tény, hogy van, amelyekért nagyon kár, hogy kimaradtak

a bővített beszélgetés a Tervezővel, illetve az a pár pillanat, amikor a Tervező rácsodálkozik Vickers kompjában a látnivalókra, Milburn első találkozása az akkor még ártatlan kukacokkal - így talán érthetőbb, hogy később miért nem tart tőlük.

 

Az inkább beszélgetős jelenetek párat leszámítva inkább csak bővítések, nem komplett szekvenciák (olyanból talán kettő van), a Shaw vs Tervező hosszabb küzdelem viszont bőven elég extrának, ahogy a fertőzött Fifield alternatív verziója (az inkább xenojellegű, mint űrzombi változat) így ebben a formában elég kidolgozatlannak hatott - szerintem a nem végleges vágás miatt - amúgy lenne benne ráció, bár elsőre fura volt, de másodszorra nézve sokkal jobban tetszett.

A bővített kezdő jelenet meg a sokaságon kívül mást nem ad hozzá, kb így is, úgy is ugyanolyan maradna.

Szerkesztve: - reaper
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kérdés, hátha valaki jobban tudja: van olyan szinkronos rilíz ami kijött a Prom-ból amiben benne vannak a kivágott jelenetek és nem kell külön megnézni? vagy az összesnél mondjuk az extra lemezen van külön? Ha van ilyen valaki megírhatná nekem, köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Moonrise Kingdom

60-as évek, cserkészek, két tinédzser, egy fiú és egy lány megszökik együtt, és utánuk a vízözön. És ha már lentebb emlegettük, évek óta nem láttam Edward Nortont új filmben, most végre (jah... és ebben is szerepel Bruce Willis :D)! Már csak ezért megnéztem volna. Nagyon bájos film volt, persze Wes Anderson filmjeinek van egy sajátos hangulata, inkább a kevesebbek filmje, mint a többségé :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dead Leaves a címe. Anno mikor haverokkal néztük eszement sokat röhögtünk rajta.

Köszi, a név alapján már megtaláltam torrenten, jön is szépen, meg ez 5.1, szóval :)

 

DA

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kérdés, hátha valaki jobban tudja: van olyan szinkronos rilíz ami kijött a Prom-ból amiben benne vannak a kivágott jelenetek és nem kell külön megnézni? vagy az összesnél mondjuk az extra lemezen van külön? Ha van ilyen valaki megírhatná nekem, köszi.

 

Igazából bőven elég, ha külön megnézed őket, attól, hogy párat szerintem simán benne kellett volna hagyni a filmbe, semmi hatalmas kérdésmegválaszolás nincsen bennük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na sikeresen megnéztem a Promit, és nekem tetszett.

Amivel szerintem mindenki baja lehetett, hogy nem ezt várták a filmtől, és annyi felé mehetett volna és közben is, hogy ezt nem is csodálom. A látvány elképesztő volt, a színészek szuperek, Idris volt a legjobb, és mondjuk egyedül őt sajnáltam hogy meghalt. David volt még hatalmas, de valamiért az a tévképzetem volt, hogy esetleg most (is) jó lesz a droid. :D Hát nem. AZért volt egy két WTF moment. A lény maszkot hord, tőlük származunk, wayland ott van a hajón. Viszont sok mindent úgy érzem nem tudtak rendesen kihasználni, mármint öltetet, de elnézem mert szépen ment a film, nem volt megállás. Amik pedig elkezdték összekötni az Alien filmekkel, azok is marha jók voltak. a kis csáp ami kimászott az "iszapból" aztán bekerült a csávó szervezetébe, a végén az a hatalmas arcmászó. :D zseniális. Persze biztos van még csomó hiba benne, mert sokan írták, hogy sok kérdést hogy, de hát mégis csak a LOST írója követte el, szóval lehet rajta gondolkozni.. De azt nem értem ha a filmbe már nem tettek igazi alient, akkor miért kell a végét ezzel elcseszni és logikai bukfencbe kerülni, hogy már a hajóban kikel a nagy fehér főnökből az idegen. hogy kerül most akkor a székébe? Na mind1, nekem tetszett, ha lesz köv alien film, abban legyenek dögivel és az már játszódhat a földön. :)

 

A kivágott részeket tényleg benne hagyhatták volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, köszi ez elég logikus válasznak tűnik. :D:P

 

De azzal egy jelenettel túlbonyolították, mert akkor most több mindent kell megint feltételezni, hogy az a ALIEN rész megvalósulhasson. DE mind1, nem akadok fenn ezen, csak szerint fölösleges volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, gondoltam megnézem már magamnak ezt a híres Hannibál doktor úrat, először elolvastam telefonon könyvben a Vörös Sárkányt és a Bárányok hallgatnak-ot, majd megnéztem őket filmben is, a Hannibált pedig most olvasom. Hát mit mondjak... Hopkins mint Hannibál egyszerűen zseniális, ilyen színészi játékot... Legjobb alakítása szerintem a Bárányokban van, bár Hannibált még nem láttam. Azért aranyos ahogy a Starlingot védte a Bárányokban, még ha hazudott is neki, főleg ezért is lett nagy kedvencem, meg az egész figura úgy ahogy van zseniális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, köszi ez elég logikus válasznak tűnik. :D:P

 

De azzal egy jelenettel túlbonyolították, mert akkor most több mindent kell megint feltételezni, hogy az a ALIEN rész megvalósulhasson. DE mind1, nem akadok fenn ezen, csak szerint fölösleges volt.

 

Az a hajó ami ott van az LV-426-on az Alienben már jóval az előtt odakerült hogy a Prometheus elstartolt volna a Földről, és még az előtt is jóval hogy...

történt volna az a kis baleset itt az LV-233-on a mérnök biofegyver laborban, mivel az olyan i.u. 0 körül történhetett viszont az Alienben szereplő Space Jockey már évmilliók óta ott csücsül

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, gondoltam megnézem már magamnak ezt a híres Hannibál doktor úrat...

Ha netán terveznéd, hogy megnézed az Ébredést, akkor én azt mondom, hogy inkább ne tedd. Az egész film alatt kb. 2 jelenet van amikor a fő karakteremlékeztet Hannibál dokira, ha az emberevést nem nézzük - mellesleg ezt meg túlhangsúlyozták, nem is kicsit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha netán terveznéd, hogy megnézed az Ébredést, akkor én azt mondom, hogy inkább ne tedd. Az egész film alatt kb. 2 jelenet van amikor a fő karakteremlékeztet Hannibál dokira, ha az emberevést nem nézzük - mellesleg ezt meg túlhangsúlyozták, nem is kicsit.

 

Azt néztem meg először, szóval elkéstél :D Bárányokkal nem ér fel, háttér történetnek jó csak a film. De azért tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a hajó ami ott van az LV-426-on az Alienben már jóval az előtt odakerült hogy a Prometheus elstartolt volna a Földről, és még az előtt is jóval hogy...

Jó mondjuk ez igaz, erre simán nem figyeltem oda.

Viszont most megnéztem megint a kivágott jeleneteket és kifejezetten mérges lettem, hogy ezeket kihagyták a filmből. Kb 15-20 perc az egész, és szerintem sokkal jobb lett volna tőle a film. Még a Fox is ezt nyilatkozta ahogy olvastam, hogy szívás azoknak akik a moziban látták.

Mennyi jobb lett volna látni ahogy fejlődik és vedlik az alien. Vagy nem egy embert látni a felhajtón, hanem szinte egy valódi alient. Nagyon komoly hogy ezt lecserélték, pedig az eredeti 100x jobb. Szerintem többen nem is dühöngtek volna annyira. És a vége "akcióból" is kivágták az egészet, pedig a trailerben még benne volt ahogy a shaw harcol a teremtővel...na mind1.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, a Fox azt nyilatkozta, hogy h*lye vagy, ha a moziban adtál rá ki pénzt, és nézted meg 3D-ben, a lényeget majd úgyis a végleges releasen kapod meg. Mi meg üzenjük nekik, hogy azért leszünk hülyék fizetni, erre való a net. Tisztelet a kivételnek! :)

Amúgy megnéztem a DA-t és még mindig ugyanolyan beteges az egész, most, hogy jobban tudok angolul, még viccesebb volt. Ehhez hasonló rövid alkotásokkal lehet még találkozni?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, gondoltam megnézem már magamnak ezt a híres Hannibál doktor úrat, először elolvastam telefonon könyvben a Vörös Sárkányt és a Bárányok hallgatnak-ot, majd megnéztem őket filmben is, a Hannibált pedig most olvasom. Hát mit mondjak... Hopkins mint Hannibál egyszerűen zseniális, ilyen színészi játékot... Legjobb alakítása szerintem a Bárányokban van, bár Hannibált még nem láttam. Azért aranyos ahogy a Starlingot védte a Bárányokban, még ha hazudott is neki, főleg ezért is lett nagy kedvencem, meg az egész figura úgy ahogy van zseniális.

 

Egyet kell értenem, bár nekem minden kétséget kizáróan a Vörös sárkány a kedvenc részem. :)

 

---------

 

Kérek egy forrásigazolást, ahol egyértelműen látható, hogy a FOX ilyet mondott. Nem védem FOX-ot, eszemben sincs, de azért, mert a Filmbuzi és mert huma ezt írta a posztjához még fenntartással kezelem... pláne mert human írta!

 

---------

 

kudar, örülök, hogy tetszett! ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SarsWarsBangkokZombieCris15726_f.jpg

 

Amint látható a film két díjat is nyert. Igazából megértem az okot, mert zombi filmek közül tényleg kiemelkedő és a borító szerint, egy csipetnyi Star Wars feelinget is kap az alkotás.

Azt kell, hogy mondjam, a történet néha értelmetlen fordulatokat vesz és a végjáték sem éppen a legegyedibb, de nem is ez teszi igazán érdekessé a filmet.

A remek maszkok sokkal ütősebbek, mint a CGI nem spojlerezek, ha elárulom lesz benne egy újszülött zombibaba is, aki ahogy feltépi az anyja hasát egyből indul agyat zabálni. Ezek a részek azért elég sok kívánni valót hagytak maguk után. De amikor az alkotás átmegy történet mesélősbe és animációba csap át, az baromi hangulatos és igazán hozz a keleti színvonalat.

A színészek igen jól adják elő, amit elő kell, főleg a Mickey Egeres tag igen jól hozza a 100% Szefost!

A filmet azoknak ajánlom akik nem riadnak vissza egy kis vértől, szeretik a keleti humort, a fura, néhol kihívő cuccokba öltöztetett nőket és nem az átlagos amcsi filmek nyújtotta zombulásra vágynak. A movie tetszett, egyszer biztos még újra nézem majd!

8/10

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.