Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Oké, ez az X-men előzetes most felkeltette az érdeklődésem. Nem hittem volna, hogy ilyen kapcsolat lesz az eredeti trilógia és e között.

 

Bár, hogy Xavier az eredeti testében éldegél, az megint azt sugallja, hogy a koherenciára megint nem sokat adtak...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, ez az X-men előzetes most felkeltette az érdeklődésem. Nem hittem volna, hogy ilyen kapcsolat lesz az eredeti trilógia és e között.

 

Bár, hogy Xavier az eredeti testében éldegél, az megint azt sugallja, hogy a koherenciára megint nem sokat adtak...

 

Lehet, hogy ezt is megmagyarázzák majd ebben a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, ez az X-men előzetes most felkeltette az érdeklődésem. Nem hittem volna, hogy ilyen kapcsolat lesz az eredeti trilógia és e között.

 

Bár, hogy Xavier az eredeti testében éldegél, az megint azt sugallja, hogy a koherenciára megint nem sokat adtak...

 

 

Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy valójában az X3-ban szereplő testben van végig, és csak odavetíti magát a többiek elméjébe

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ejha... az X-men mellé felvettem a Thor 2-öt is a várós képregényfilmek közé.

Szerencsére utóbbira nem kell annyit várni :) Látványban nem lesz hiány.

 

Az új X-Men film lesz minden idők leglátványosabb képregényfilmje?

Hát ez gyönyörű!! Kétszer megnéztem (aztán magyarul is), pedig nem szokásom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új egész estés DC animációs film jön a Flashpoint Paradox után, ami eddig a legjobb DCs rajzfilm volt, de talán ez még jobb lesz. A sztori arról szól, hogyan is áll össze a Justice League, miközben DarkSeid támadja a földet. (ezzel a jelenettel ért véget a Flashpoint) Ha jól gondolom akkor ez a reboot-olt Justice League képregény első sztorija lesz (new52), ami veszettül jó lett szerintem. Amiben más úgy nézem, hogy Aquamant lecserélték Shazam-ra amivel nekem nagyon nincs semmi bajom. :)

http://www.youtube.com/watch?v=69ILNSlQhXQ

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Befejezték a Prometheus 2 forgatókönyvét

Ridley Scott az Empire-nek adott interjújában árulta el, hogy elkészült a Prometheus 2 forgatókönyve. Arról azonban egyelőre nincs hír, hogy mikor kezdik forgatni a folytatást, de reményei szerint már jövőre kamerát ragadhatnak.

 

"Kész a Prometheus 2 forgatókönyve. Megvan a következő két filmem is. A forgatás 2014-ben, vagy 2015-ben kezdjük…"

 

Legutóbb júniusban hallottunk a folytatásról, amikor a Transcendence írójával, Jack Paglennel tárgyaltak, hogy dobja papírra a szkriptet. A történt részletei viszont teljes mértékben titkosak.

 

Ridley Scottnak a tarsolyában van még a bibliai témájú dráma, az Exodus is, amelyben Christian Bale oldalán Joel Edgerton, Aaron Paul, Sigourney Weaver és John Turturro is főszerepet játszanak.

 

Amikor a rendezőt erről a projektjéről kérdezték, szűkszavúan annyit mondott, hogy Christian Bale karaktere, Mózes biztosan szét fogja választani a Vörös-tengert.

 

"Ki…szott hatalmas lesz."

 

Akad még itt egy sci-fi is, a The Forever War, amelynek alapjait Joe Haldeman könyve szolgáltatja.

 

"Ez egy kiválóan megírt darab, a The Forever War az utolsó igazán jó sci-fi könyvek egyike [a bürokrácia és az űrháborúk remek találkozása Haldemantól], és végre kezünkben van már egy nagyon jó vázlatterv, amit hamarosan a Fox orra alá teszünk. Gondoltam, felhagyok egy kicsit a sci-fivel, de nem jött össze. A Prometheus elkészítése hatalmas élmény volt számomra. A második rész pedig még nagyszabásúbb lesz."

 

És ezzel még nem ért véget a sor, ugyanis a címnélküli Szárnyas fejvadász projekten (Untitled Blade Runner Project) is dolgozik a rendező.

 

"Igen, ezen [szárnyas fejvadász 2] is dolgozunk jelenleg - előbb vagy utóbb megvalósul."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma láttam a Gravity-t, és ennek nagyon örülök, mert kár lett volna kihagyni. Csodaszép látvány, drámai érzések, az emberi nagyság lépcsőfokai, és ami döbbenetesen hatásos tud lenni: a csönd. Mindez 90 percben - ilyen filmhossz már alig létezik. A vége is tökéletes lett, pont elég volt ennyi. Nagyon tetszett!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brazíliában bukkant fel ez a promóciós plakát. Felülről indulva az órajárásnak megfelelően: Bradley Cooper (Rocket Racoon), Vin Diesel (Groot), Zoe Saldana (Gamora), Dave Bautista (Drax the Destroyer) és Chris Pratt (Peter Quill).

poster_guardiansofthegalaxy.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jim Jarmusch filmjeit (Éjszaka a Földön, Szellemkutya) szeretem, mert érdekes emberi karakterekről szólnak és közben piszok jó hangulatot árasztanak a filmjei, úgyhogy ezt is várom.

Loki a Thor filmekből most egy vámpírt játszik.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jókat írnak erről a filmről, kíváncsi vagyok rá, ez különösen tetszik .

A történet középpontjában négy tengerészgyalogos áll, akiknek feladatuk egy magas rangú al-Káida vezető kiiktatása. A küldetés azonban félresikerül, az ellenség rajtuk üt a hegyekben. Nem sokkal később a küldetés átmegy a túlélésért való küzdelemben, ahogy a négy bajtárs minden segítségtől elszigetelten próbál életben maradni.

1452509_599035456829594_805055210_n.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fogságban

 

Én a barátnőmmel tegnap láttam. Bevallom, engem elragadott, a hangulat miatt sikerült nem kitalálnom a cselekvényt, neki viszont pont fordítva - ezért meglehetősen eltérően vélekedtünk a filmről. Utána átbeszéltük, és ez alapján:

 

 

A forgatókönyv gyenge. A rendezés jó, a képi megjelenítés, hangulat, színészek rendben vannak. De a forgatókönyv helyenként nagyon problémás. Az, hogy a zsaru nem foglalkozik a labirintusos jellel a hulla nyakában... vagy nem kezdi el firtatni a nénike férjének távozását, stb. szóval valóban gyenge.

 

 

Összességében nálam olyan 70%, de kicsit olyan volt, mint a bűvésztrükk, amiről utólag már jóval kevésbé tudok jól nyilatkozni, mikor tudom, hogy mi is történt valójában.

 

Fogságban

 

 

Basszus, már megint nem azt a filmet láttam, amit a kritikusok az egekig magasztalnak… Pedig nincs túl nagy elvárásom egy thrillerrel szemben, csupán annyi, hogy legyen izgalmas, kiszámíthatatlan, meglepő, esetleg drámai - ahogy Mr. Ego mondta a Lecsóban: „Nyűgözzön le!” De a Fogságban-nak nem sikerült…

 

Hogy miért is? Az, hogy az alapszituhoz hasonlót láttam már, nem zavart, itt a hangulat, a télbe hajló kisváros nyomasztó légköre jó kiegészítés volt. A lányát elvesztő apa érzései jól átjöttek, Hugh Jackman kiválóan hozta a figurát. Még Lokival (Loki-LOL) sem volt bajom, bár a Koltai Róbert féle szemrángás Gyllenhaalnál idegesített. A baj egyrészt azzal volt, hogy ismét csak nem tudtam elhinni, hogy ennek a sztorinak nem az lesz a vége, ami lett, másrészt meg azzal, hogy ne ám már, hogy egy thrillerben percekkel az események előtt meg tudjam mondani, mi fog történni… A zsaru idegesítően töketlen, ha nem lettek volna a teremben, kiabálhattam volna, hogy Nézz már le, te hülye!!! , és egyebek. Bosszantóan kiszámítható a film, ráadásul irracionálisan életszerűtlen. Spoiler nélkül nehéz mindezt megmagyarázni, de hogy itt senkinek nem hiányzik senki, az fájt, az anya viselkedése a film közben abszurd, az egyik percben eső esik, a másikban egy centi hó van, utána megint fekete a táj, s végül megdöbbenve néztem, hogy USA-ban nincs egy kib*szott mentőhelikopter a beteget kórházba vinni… Áááá…

 

Kb. fél-egy órával hosszabb a kelleténél, a nyomasztó hangulat átjött, de olyan klasszikusok nyomába sem érhet, mint pl. a Nyom nélkül. Nekem messze nem ez az „ősz filmje”. Vagy csak lehet, túl sok filmet nézek????

 

 

60%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Acélember

 

Végre! Megcsinálták azt a Superman filmet, amire mindig is fájt a fogam. A régi Superman feldolgozások ehhez képest szinte semmik. Ez az igazi Superman film.

A film elejétől a végéig beszippantott, észre se vettem, hogy elrepült az idő. Nem volt benne egy perc üresjárat sem, nem úgy, mint az előző 5 filmben, ahol rengeteg unalmas és vontatott jelenet volt. A történet nagyon jó, imádtam Superman vívódásait. A csaták hatalmasak, mindig is ilyen összecsapásokat akartam látni egy Superman filmben.

Imádom ezt a filmet. Ezek után várom a Superman/Batmant is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Acélember

 

Végre! Megcsinálták azt a Superman filmet, amire mindig is fájt a fogam. A régi Superman feldolgozások ehhez képest szinte semmik. Ez az igazi Superman film.

A film elejétől a végéig beszippantott, észre se vettem, hogy elrepült az idő. Nem volt benne egy perc üresjárat sem, nem úgy, mint az előző 5 filmben, ahol rengeteg unalmas és vontatott jelenet volt. A történet nagyon jó, imádtam Superman vívódásait. A csaták hatalmasak, mindig is ilyen összecsapásokat akartam látni egy Superman filmben.

Imádom ezt a filmet. Ezek után várom a Superman/Batmant is.

Örülök hogy így tetszett. Én is teljesen így vagyok vele. :) Láttam is már párszor, de a végét még többször. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

World War Z

 

Bár nem okozott katarzist a film, mindenképp kellemes csalódás, főleg, ha figyelembe vesszük a koncepciót, ami konkrétan a lerágott csont kategória. Ezen a téren a The Walking Dead mutatta meg, hogy lehet újszerűen bemutatni, és érdekesen előadni egy agyonhasznált sablonra épülő filmet/sorozatot is. Itt is hasonló történt, mert a film végig lekötött, egyszer se kellett unalmamban az órámra pillantani, ami határozottan nem rossz előjel.

Tetszett, hogy nem csak állapotos anyatetű sebességével csoszogtak a zombik, képesek voltak akár biciklivel száguldó embereket is utolérni, fokozott agresszivitásuk révén pedig tényleges fenyegetéssé nőttek akár minimális számban is (nem hogy hordákban). A városokban eluralkodó, világméretűvé duzzadó káoszt is viszonylag hihetően, még ha kissé kapkodva is ábrázolták. A végső "megoldás" egész tűrhető volt, bár mivel átmeneti dologról van szó, ennél többel kell előállniuk később (nem néztem utána, de a lezárás arra utal, hogy terveznek folytatást).

A karaktereket színessége nem tartozik a film erősségei közé, semmi kiemelkedőt nem találtam bennük. Egynéhány jelenet "fordulata" pedig akkora meglepetés volt, hogy előre sikerült megjósolnom. Összességében tartalmaz a film hideget-meleget, bennem szerencsére a pozitívumok maradtak meg inkább. Ha nem is bánom, hogy nem moziban néztem meg, 2 órát mindenképpen érdemes áldozni rá. Átlagosan jó kikapcsoló film, se több, se kevesebb. ;)

 

 

After Earth

 

A World War Z-vel ellentétben itt semennyire nem sikerült újszerűen bemutatni azt a bizonyos sablont (mert hogy ez a film is arra építkezik), ami nagy kár, mert láttam benne potenciált. Klisé klisé hátán, és ha nem is mondanám pocsék filmnek, bizony nem egyszer néztem a lejátszó számlálójára. Számomra semmi eredetiséget, vagy újszerű gondolatot nem tartalmazott a film, Will Smith karaktere pedig kimondottan irritáló volt számomra. Az érzéketlennek ható, szabálymániás közöny, ami működik egy Abrams-féle Spocknál, legalább annyira nem működik, mi több, zavaró ebben a filmben. A látvány mai szemmel nézve legfeljebb a szódával elment kategória, láthatóan nem akartak rá sokat áldozni a költségvetésből.

A jövőbeli Földből, amit (természetesen) elcsesztek az emberek mindössze az egy egyben egy mai Montana területére jellemző erdőt ismerhetünk meg. Városok, épületek, több évezredes emberi jelenlétre utaló nyomok sehol... a lakhelyük néhány "futurisztikus" épületet és a CGI hátteret leszámítva pedig kiköpött Arizona. Amit pozitívumként tudnék felhozni, az talán a dzsungelbeli lények animálása, ami nem lett rossz.

Egyszer meg lehetett nézni, de részemről semmi többet nem nyújtott a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.