Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ajaj, jó hosszú az Interstellar. Ez csak azért gond, mert úgy néz ki, hogy belátható időn belül csak jövő héten csütörtökön tudom megnézni kb. este 7 óra körül! Onnan még haza, aztán másnap munka. Na mindegy...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem félreérted a fogalmat: az a reprezentatív felmérés, amikor van egy vizsgálni kívánt sokaság, akiknek a véleményét meg akarod tudni és aszerint választod ki a válaszolókat/pontozókat hogy az emlitett sokaságot jól képviseljék. Ha valóban képviselik akkor a felmérés reprezentatív. Ilyesmire az ehhez hasonló netes szavazások alkalmatlanok (és ezen az se változtatna ha csak egyszer lehetne szavazni és csak az szavazna aki már látta: az hogy az emberek mit gondolnak általában valamiről ezen az úton legjobb esetben is csak körüllőhető de nem állapitható meg pontosan... az imdb pedig a friss filmeknél megkockáztatom egyenesen pocsék mérő-eszköz bármi ilyesmire, hisz tendenciózusan látszik hogy a hype-ot kapott filmekre a várakozó rajongók az induló hetekben sorra lövik a 10-eseket, ami miatt pár hetes rendszerességgel jönnek azok a filmek amik a pontjuk alapján minden idők egyik legjobbjai).

 

A reprezentatív felmérés alapvetően annyit jelent, hogy egy mintát kapsz, ami reprezentálja a sokaságot. Akkor lesz a felmérés reprezentatív a vizsgált a sokaságra nézve, ha a vizsgált sokaság minden elemének egyenlő esélye van a mintába kerülni. Ha bizonyos változók mentén a mintába kerülő elemek (tehát a minta összetétele) ugyanolyan arányban vannak jelen, mint az alapsokaságban, akkor lesz reprezentatív. Ha ezek fennállnak, akkor a netes szavazások igenis lehetnek reprezentatívak! Az meg teljesen igaz, hogy nem állapítható meg pontosan, hogy az emberek mit gondolnak egy reprezentatív felméréssel. Hát ezért reprezentatív, pontos eredményt teljes körű felméréssel lehet kapni. "Körüllövik", megközelítőleg megmondják, ezek a reprezentatív felmérések. Az meg, hogy ez mennyire reprezentatív az IMDb-s szavazás, ahhoz annyit, hogy azon a részhalmazon belül, akik az oldalnak a felhasználói reprezentatív, más kérdés, hogy sajnos torzított az eredmény. A teljes sokaságágra vetítve értelem szerűen nem az, de nem gondolom, hogy ezt feltételezte volna valaki az IMDb esetében... Azzal, hogy nem jó mérőeszköz egyetértek. Azt már az előző hozzászólásban is kifejtettem, hogy nincsenek egységes értékelési szempontok, ami alapvetően szükséges az összehasonlításhoz a listát tekintve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Egyébként jön egy sci-fi thriller, amiben az ep.7 két üdvöskéje Domhnall Gleeson és Oscar Isaac a főszereplő.

Az Ex Machina trailere:

 

 

Hétvégén az előzetesen felbuzdulva Oscar Isaac és Adam Driver filmeket néztem ( Inside Llewyn Davis, Tracks meg gyönyörű ausztrál kalandfilm Adam Driver-el)

Átkozott jó színészek! Plusz nagyon jó filmek is.

 

Közben kijött Oscar Isaac új filmjének előzetese

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A reprezentatív felmérés alapvetően annyit jelent, hogy egy mintát kapsz, ami reprezentálja a sokaságot

Rosszul tudod. Azt jelenti, hogy még a kutatás indítása előtt te veszel egy mintát, ami leképezi a sokaságot. Az ilyen minták összeállítása mögött néha pokoli munka van. Ha ez megvan utána ráengeded a kérdéseket a mintára és kapsz egy reprezentatív kutatást. A netes szavazások viszont nem így működnek. A legtöbbjük mint az imdb, nyílt. Bárki betévedhet és benyomhatja hogy mit gondol, ami folyamatosan torzítja a mintát. Emiatt ez sose lesz reprezentativ.

Amit te leirsz az kb. olyan mintha azt mondanád, hogy a gondos tervezés helyett úgyis lehet házat épiteni hogy egymásra dobáljuk a téglát és imádkozunk hogy ne döljön össze és ez azért tartható mert ott az elvi esély, hogy tényleg egyben marad. De hát ez az esély csak elvi. Pont igy a reprezentativitásnál meg a nyílt netes szavazásoknál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

District 9 rendezőjének új filmje. Várom

Én nem. Az Elysium után ettől a fickótól semmit sem várok. Nem tudom, hogy azt Hollywood miatt cseszték el, vagy eleve Blomkampban nem volt több tehetség egy filmnél többre, vagy mindkét tényező egyszerre játszott (szvsz. ez áll fenn), de az akkora szutyok lett, hogy semmi reményem nincs Csipiben. Egy District 9 v3.0-t vizionálok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem. Az Elysium után ettől a fickótól semmit sem várok. Nem tudom, hogy azt Hollywood miatt cseszték el, vagy eleve Blomkampban nem volt több tehetség egy filmnél többre, vagy mindkét tényező egyszerre játszott (szvsz. ez áll fenn), de az akkora szutyok lett, hogy semmi reményem nincs Csipiben. Egy District 9 v3.0-t vizionálok.

 

Hát nekem is gyanús a dolog. Az, hogy Chappie plakátján csak a District 9-nal fémjelzik a rendezőt, már az bevallja, hogy az Elysium biz nem lett olyan, amilyennek szerették volna.

Mondjuk én el voltam vele, de nem titok, hogy többet vártam!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick koszi a Nolan cikket! ;-) Nagyon jo!

 

Csillagok kozott...hmmm.Egyre jobban beszippant a dolog..bar ez a jatekido..a remalmom...

 

Kollégista koromban volt egy szobatársam akivel majd minden héten megnéztünk egy filmet moziban.

A mikor két film közül vacilláltunk, hogy melyikre menjünk, Ő mindig a hosszabra akart, mert úgy többet kap a pénzéért! -gondolj erre. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondoltam egy filmre:

-kb 80-90 között.

-poszt apokaliptikus

-afro vagy tejeskávé a föhős akinek tán Szabó Sipos Barnabás volt a hangja.

-2-3 fehér ruhás tudós bújkál az elején az egyik a föszereplő, de később mad max módon autókázás is van meg konzervevés

-a végefelé van egy jelenet, amikor egy bebetonozott embernek csak a feje látszik ki és ki is tekereik neki, hogy ne szenvedjen (asszem ebben volt)

-valszeg ultrarossz film :)

 

A legvadabb vhs korszakban volt szerencsém hozzá, kb ezek futottak akkor nálunk.: A galaxis harcosai, Űrvadász, Harc az Endor Bolygón, A világ urai, Tűzerő...

 

Most beteg módon begyűjtögetném ezeket, de fentebbi filmről csak ezek az emlékfoszlányok vannak meg.

 

Szóval ez nem játék, nem Kvíz; hanem : SEGÍTSÉG!! :D

 

Bocs, hogy ide is berakom, de egy napja senki nem járt a kvíz topicban és hát nem is oda való igazán és tényleg jól jönne a segítség, bár elismerem föladtam a leckét!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Domhnall Gleeson (Star Wars 7 főbb szereplő) főszereplésével készült Időről időre romantikus vígjátékot érdemes megnézni?

Sőt, kötelező! Csak félig vicceltem, a tavalyi év termésének egyik legjobb darabja :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Interstellar ( Csillagok között) hazai kritikák

Spoilermentesen kirakadva a lényeget:

 

Ezt a filmet látni kell, mert zseniális, mint mondtam pár sorral feljebb, mestermű! Katartikus élményben lesz része annak, aki megnézni a filmet. Érzelmekkel teli történet a Csillagok között, szóval mindenki vigyen zsebkendőt, mert lehet, hogy eltörik a mécses. Minél hamarabb szeretném a polcomon látni a a többi Nolan-film között.

http://dvdnews.blog.hu/2014/11/04/kritika_csillagok_kozott

 

Nolan zseni, de ha az Eredetet nem értetted, akkor kösd fel a gatyát. Csillagok között - tényleg nagyon rendben van

 

De amikor a Csillagok között működik, akkor nagyon működik, és azt a fajta grandiózus, letaglózó mozgóképes csodát szállítja, amit gyerekkorunkban Spielbergtől kaptunk meg, és amilyenhez hasonlóban szökőévente talán egyszer van részünk manapság – mert az efféle, csupa reménnyel, optimizmussal, inspirációval és szépséggel teli, „menjünk a végtelenbe, és nézzük meg, mi van ott”-jellegű sci-fi egyszerűen már nem divat. Sajnos.

http://geekz.444.hu/2014/11/04/csillagok-kozott-himnusz-az-emberhez/

 

Christopher Nolan is Spielberg filmjein nőtt fel. Azokon, melyek amellett, hogy a szórakoztatás szolgálatában álltak, az érzékszervek és a tudat előtt is szélesre tárták a kaput. A Cápa, a Harmadik típusú találkozások vagy az E.T. olyan, egytől egyig más és más zsánert képviselő produkciók voltak, melyek a filmvászon előtt egyesítették a családot - rémületben, izgalomban, könnyben. A Csillagok között ezt az érát kívánja megidéznii. Egyszerre bátor és büszke, bonyolult

http://aeonflux.blog.hu/2014/11/04/kritika_csillagok_kozott_interstellar

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake, kösz az Interstellar Hype-ot. Végülis nem lesz az egekben a várakozásom csütörtök du. 16:30-ig! :D

 

Chappie trailer meg bejött..én már nem tom mi lesz itt.. :roll:

 

És kösz, de nem az Acélvihar..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Derék Merr-Sonn! Ez a helyes hozzáállás! ;)

 

Hasonlítunk :)

Mint mindig. :)

 

Most olvastam ezt a 169 perces játékidőt az Interstellarhoz, és őszintén megvallva nagyon örülök, hogy hosszú lesz. Mindig is úgy éreztem, nagyon sokat akar elmondani a film, és aggódtam, lesz-e mindenre idő rendesen. Ismertetnie kell az alaphelyzetet, párhuzamosan szeretné bemutatni az otthoni és az új világ(ok)on játszódó eseményeket, és valahol mindkettőnek kulminálnia kell, ami nem lenne könnyű 120-130 percben, szóval megkönnyebültem.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma olvastam az Interstellárról egy infót ami mindennél jobban felkeltette az érdeklődésemet.

 

 

Állítólag a rendelkezésre álló adatok alapján itt mutatják be legjobban milyen is lehet egy fekete lyuk környezete! Annyira jól, hogy még a tudósok is kíváncsiak rá. :D Nekik sose lett volna ennyi pénzük így megcsinálni egy ilyen szimulációt. Más elméletben tudni és más látni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen de azt is mondta, hogy kis költségvetésű film lesz. Legalábbis azt olvastam a FB oldalán.

 

Nolan meg azt nyilatkozta, hogy a Supermannél megkérték, hogy segítsen egy after credits jelenetet írni, mint a Marvel filmeknél, erre ő azt mondta, hogy "egy igazi filmben ilyet nem csinálnak." :D Kicsit odaszúrt. XD :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.