Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Őhm...érdekes mert tetszik, de lehet beigazolódik a félelmem. A CGI lények nagyon rendben vannak, de amint élő ember kerül a képre már fura. Medivh - ha ő az, és ahogy lecsapja a botját, a mögötte lévő háttér valami szörnyen gagyi. :D De alig várom hogy lássám a trailert HDben és a filmet is persze. Csak remélem ez nem lesz annyira szembetűnő. főleg ha egy ork meg egy ember lesz egymás mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kamerás WARCRAFT teaser trailer!

https://d.maxfile.ro/uledfhjnsm.mp4

 

Bomarr, kudar és Revan, lehet nyálat csorgatni :yes:

Jól mutat :)

 

Közben kijött a Macbeth trailere is. Szerintem toronymagasan ez Shakespeare legjobb drámája és ez az adaptáció elég erősnek tűnik

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez miiii???

 

 

Ez a szokásos meglovagoljuk a hollywood-i szuperprodukció hullámait "ZS" kategóriás förmedvényünkkel, de nehogy ránk fogják, hogy koppintottunk még tekerünk bele valami hülyeséget :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ökörség. :) A Marson a földi légynyomásnak kb. ezrede van csak. Ott nincs ilyen nagy orkán meg hasonlók. :lol:

Akkor 2001 júniusában biztos csak lágy szellő volt az az egész bolygót átszelő, hónapokig tartó porviharocska, ami földközelben 130 km/h-s szelet, nagy magasságban pedig 420 km/h-s szelet produkált. Ugye, orkánról a 100 km/h fölötti szélsebességnél beszélünk. 2012-ben pedig végre sikerült is egy ilyen porvihart megfigyelniük közelről a NASA szakijainak. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Vedd figyelembe a légnyomást. Szerinted abban a ritka atmoszférában milyen hatása lehet egy ilyen erős szélnek? Ráadásul a NASA roverét miért nem fújta el egy ekkora orkán?

Nem is tudom, talán mert az 1997. július 5-én landolt Sojournerrel megszakadt a kapcsolat 1997. szeptember 27-én, míg a következő rover, a Beagle 2 csak 2003. december 25-én landolt... És mi is lett vele? Ja, hát az a misszió kudarcot vallott, így csak a Spiritre számíthattunk, ami 2003. június 10-én érkezett meg. Lőjenek le, de ha a vihar 2001. júniusától októberéig tombolt, akkor kijelenthetjük, hogy épp nem volt a NASA-nak a Marson működőképes rovere. De elég valószínű, hogy a valóságban a Sojourner már darabokban van pár tonnányi homok alatt.

 

A Marsiban mondjuk pont visszaszerzi hősünk, de ugye az fikció.

 

Sőt, akár a Beagle 2 is széteshetett, bár lehet, hogy az más miatt.

A másik az, hogy néha mázli is van. Amikor legközelebb, 2012-ben volt nagy vihar, az Opportunity-t és a Curiosity-t szerencsésen elkerülte, de a Hubble-lel nagyon szép képeket tudtak csinálni.

 

PIA16450-MarsDustStorm-20121118.jpg

 

A szélnek meg lehet, hogy nincs olyan ereje, mint a Földön, de annak a pár száz tonnányi homoknak, amit megmozgat, annál több van. Viszont az egész mondandóm nem arra vonatkozott, milyen hatásai vannak ott a szélnek, hanem azt az állításodat cáfoltam meg, hogy szerinted ökörség a látottak, mert a Marson nincsenek orkánok. Bizonyított tény, hogy vannak. Hogy aztán milyen hatásai vannak, az majd kiderül, ha egyszer egy működő technikai kütyünket kapja el egy ilyen szuper-homokvihar.

 

ON

Egy biztos, a NASA is figyelembe veszi ezeket, amikor Mars küldetést vezényel (a Mars Odyssey szonda pályájának módosítása felmerült a 2001-es vihar miatt), szóval ha ők úgy gondolják, hogy gondot okozhat, nem értem, miért ökörség, ha egy sci-fi regényben vagy most már filmben be is mutatják, milyen gondot okozhat. Ezért sci-fi és nem dokumentumfilm. ;) Nyilván élnek a mozi kedvéért némi látványos túlzással, bár azért nem égbekiáltóval, hiszen csak egy könnyebb, ernyő formájú antennát mozgatott meg és vágott hozzá Watney-hez.

 

Bár a könyvben a végén már majdnem felborítja a hajót is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mind a két kudarc leszállási hiba miatt volt. Ezek olyan "nem volt holdra szállás, mert" szintű hivatkozások. Szerinted a Spirite vagy az Oppurtunity -t hányszor terítette be homokvihar 12 év alatt? Aztán csak annyi volt a hatása, hogy az egyik vihar ráfújta a homokot a napelemekre a másik meg le. De ilyen nagy orkán mint ebben a klipben van, hogy az embereket elfújja, nonszensz. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mind a két kudarc leszállási hiba miatt volt. Ezek olyan "nem volt holdra szállás, mert" szintű hivatkozások. Szerinted a Spirite vagy az Oppurtunity -t hányszor terítette be homokvihar 15 év alatt? Aztán csak annyi volt a hatása, hogy az egyik vihar ráfújta a homokot a napelemekre a másik meg le. De ilyen nagy orkán mint ebben a klipben van, hogy az embereket elfújja, nonszensz. :D

Mi, micsi, miiiii? Na akkor essünk neki még egyszer, kicsit kategórikusabban, hátha így sikerül célt érnem.

Tény 1: volt legalább egy szupervihar, ami három hónapon át tombolt és az egész bolygón, és a NASA komolyan aggódott amiatt, hogy kárt tehet a Mars Odyssey-be, amikor odaér (pedig az még csak le sem szállt a felszínre). Nem "nem járt ember a Holdon" szintű összeesküvés elmélet, nézz utána, Google a barátod. Kulcsszavak: 2001, storm, Mars. A Hubble és a NASA honlapján olvashatsz róla! Remélem nem feltételezed, hogy a Hubble és a NASA honlapján olyan zagyvaságokat hordanak össze, minthogy "nem járt ember a Holdon".

Tény 2: 1997 és 2004 között nem volt működő rover a Marson, történelmi tény. Akkor mégis miért kötöd az ebet a karóhoz, hogy az eddig általunk ismert legnagyobb marsi vihar miért nem fújta el őket. A Sojournerrel nem tudjuk, mi történt, lehet, hogy még mindig ott dekkol egy bazi nagy kavics tetején, lehet darabokra tört becsapódáskor, lehet, hogy a marslakók játszanak vele. De az is lehet, hogy a maradványai tíz méter mélyen fekszenek már a homok alatt, hála a viharoknak. Beagle 2-t meg azért nem fújta el a homokvihar, mert - kapaszkodj meg, ez rázós tényfeltárás lesz - még meg sem épült akkor. Erre több szót nem fecsérelnék, szerintem mindent megmagyaráztam.

Tény 3: egy szóval sem állítottam, még csak nem is utaltam rá, még a soraim közé sem rejtettem el, hogy a Sojournerrel vagy a Beagle 2-vel homokvihar "végzett". Eleve, hogy lehet akkora f*szságot (bocsánat, de ez az) feltételezni rólam, hogy egy 1997-ben tönkrement rover hibáját, majd egy 2003-ban megpistult rover hibáját egy 2001-es vihar számlájára írok? Ha már komplett idiótának nézel, legalább csempéssz bele egy szemernyi logikát. Úgy hatásosabb! ;)

Tény 4: a trailerben egy deka embert nem fújt el a szél. A csapat simán jár a szélben, csak a főhőst álcsúcson vágja egy antenna, aki emiatt elzuhan, ám mivel a Marson ugye a gravitáció is harmada a Földnek (ha már annyira ragaszkodunk ahhoz, hogy a légnyomás csak 0,75%-la a Földinek, akkor ezt se feledjük), ott egy hanyatt esés kicsit máshogy működik, pláne űrruhában, pláne 175 km/h-ás, homokot szóró szélben.

 

 

Megjegyzem, a könyvben van egy második vihar, ami már csak átlagos homokvihar, és ami már "csak" annyi gondot okoz, hogy elzárja a napfény útját, ami kellemetlen, ha az ember napenergiával hajtott autóban ül.

 

 

Tény 5: azt nem tudom, milyen 15 évről beszélsz, mert a Spirit és az Opportunity is csak 11 éve van a Marson, a Spirittel ráadásul öt éve nincs is kapcsolat. Amúgy biztos beterítette őket jó sok homok az évek során, meg le is fújta róluk (amúgy 2012-ben az Opportunity esetében aggódtak is amiatt, hogy a homok miatt megpistulhat a kütyü, mert belepi a napelem-táblákat és ha nem tisztul le, és elfogy a kakó az akkukból, akkor keresztet vethetnek rá), de szuperviharok nem minden nap vannak arrafelé. Eddig egyről tudunk, hogy volt az elmúlt 14 évben. Mivel a Marsi valamikor 2020-as, 2030-as években játszódik, szerintem bőven belefér, hogy lesz addigra még egy. Vagy sem. Ezért fikció ugye, eljátszik a gondolattal. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi, micsi, miiiii? Na akkor essünk neki még egyszer, kicsit kategórikusabban, hátha így sikerül célt érnem.

 

Há' mi he? :D Essünk neki, meglátjuk mi fől ki belőle. ;)

 

Tény 1: volt legalább egy szupervihar, ami három hónapon át tombolt és az egész bolygón, és a NASA komolyan aggódott amiatt, hogy kárt tehet a Mars Odyssey-be, amikor odaér (pedig az még csak le sem szállt a felszínre). Nem "nem járt ember a Holdon" szintű összeesküvés elmélet, nézz utána, Google a barátod. Kulcsszavak: 2001, storm, Mars. A Hubble és a NASA honlapján olvashatsz róla! Remélem nem feltételezed, hogy a Hubble és a NASA honlapján olyan zagyvaságokat hordanak össze, minthogy "nem járt ember a Holdon".

Aggódtak. Hátha lesz valami. De bizonyítottan mi volt a hiba?? Én is aggódok, hogy holnap agyon csap egy villám, de ha meghalok az nem biztos, hogy azért lesz!

 

Tény 2: 1997 és 2004 között nem volt működő rover a Marson, történelmi tény.

Te is olyan történelmi dokumentumokból dolgozol mint a Termiánok? :D Csak alább írtad, hogy mikor landolt a Spirit: 2003 júniusában. Az Oppurtunytiről nem is beszélve. :D De mit számít az a fél év na! Sicc. Fátylat rá, el van nézve. :D

 

Akkor mégis miért kötöd az ebet a karóhoz,

ezek után muszáj volt. :D

 

hogy az eddig általunk ismert legnagyobb marsi vihar miért nem fújta el őket. A Sojournerrel nem tudjuk, mi történt, lehet, hogy még mindig ott dekkol egy bazi nagy kavics tetején, lehet darabokra tört becsapódáskor, lehet, hogy a marslakók játszanak vele. De az is lehet, hogy a maradványai tíz méter mélyen fekszenek már a homok alatt, hála a viharoknak.

Most tulajdonképpen miről is beszélsz? :) A Sojourner egy sikeres misszió volt, mért adatokkal. Esetleg arra célzol, hogy később az egészett összetörte egy homokvihar és a föld mélyére elásta a kis lapátjával? Elképzelhető. :D

 

Beagle 2-t meg azért nem fújta el a homokvihar, mert - kapaszkodj meg, ez rázós tényfeltárás lesz - még meg sem épült akkor. Erre több szót nem fecsérelnék, szerintem mindent megmagyaráztam.

Akkor mi is volt vele? Miért hoztad fel? Nem emlékszem. :D Mert bár ugye a homokviharokról volt szó.

 

Tény 4: a trailerben egy deka embert nem fújt el a szél. A csapat simán jár a szélben, csak a főhőst álcsúcson vágja egy antenna, aki emiatt elzuhan, ám mivel a Marson ugye a gravitáció is harmada a Földnek (ha már annyira ragaszkodunk ahhoz, hogy a légnyomás csak 0,75%-la a Földinek, akkor ezt se feledjük), ott egy hanyatt esés kicsit máshogy működik, pláne űrruhában, pláne 175 km/h-ás, homokot szóró szélben.

 

Tény 5: azt nem tudom, milyen 15 évről beszélsz, mert a Spirit és az Opportunity is csak 11 éve van a Marson, a Spirittel ráadásul öt éve nincs is kapcsolat. Amúgy biztos beterítette őket jó sok homok az évek során, meg le is fújta róluk (amúgy 2012-ben az Opportunity esetében aggódtak is amiatt, hogy a homok miatt megpistulhat a kütyü, mert belepi a napelem-táblákat és ha nem tisztul le, és elfogy a kakó az akkukból, akkor keresztet vethetnek rá), de szuperviharok nem minden nap vannak arrafelé. Eddig egyről tudunk, hogy volt az elmúlt 14 évben. Mivel a Marsi valamikor 2020-as, 2030-as években játszódik, szerintem bőven belefér, hogy lesz addigra még egy. Vagy sem. Ezért fikció ugye, eljátszik a gondolattal. ;)

Kicsit bajban vagy a számokkal mert én se anynit írtam Te meg nem jól számoltál. See you soon. :D:sor: :sor:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aggódtak. Hátha lesz valami. De bizonyítottan mi volt a hiba?? Én is aggódok, hogy holnap agyon csap egy villám, de ha meghalok az nem biztos, hogy azért lesz!

Ismétlem a kérdést: ha a NASA aggódhatott emiatt, miért ökörség, ha egy sci-fi könyvben/filmben bemutatják az aggodalom forrását, nevezetesen, hogy az a bazi nagy szél kárt tehet a kütyüikben. Érzékeny műszerek ám ezek, nem bírják, ha egy bolygó szexualizálja őket. :)

 

Te is olyan történelmi dokumentumokból dolgozol mint a Termiánok? :D Csak alább írtad, hogy mikor landolt a Spirit: 2003 júniusában. Az Oppurtunytiről nem is beszélve. :D De mit számít az a fél év na! Sicc. Fátylat rá, el van nézve. :D

Bocsásd meg nekem, hogy éjjel már néha mellé ütök a billentyűzeten. A 2003-as leszállást értelemszerűen elírtam. 2004-ben szállt le a Spirit. Amúgy a 2003-mal sem ütöttem messzire, akkor lőtték fel. :P

 

Most tulajdonképpen miről is beszélsz? :) A Sojourner egy sikeres misszió volt, mért adatokkal. Esetleg arra célzol, hogy később az egészett összetörte egy homokvihar és a föld mélyére elásta a kis lapátjával? Elképzelhető. :D

Csak annyira felidegesítettél, hogy szegény Sojournert összekevertem a Beagle 2-vel. Ettől függetlenül tuti, hogy már nem működik és akár darabokban is lehet a homok alatt.

 

Akkor mi is volt vele? Miért hoztad fel? Nem emlékszem. :D Mert bár ugye a homokviharokról volt szó.

Azért hoztam fel, mert te megkérdezted, miért nem borítja fel az általam említett vihar (ugye akkor még csak a 2001-es viharról beszéltem) a rovereket. Erre volt a válaszom, hogy az ott lévőket akár darabokra is téphette, mert 1997 óta egy deka működőképes rover nem állt a Mars felszínén, így azokkal bármi történhetett, nem tudhatunk róluk. A következőt működőképes rover meg csak évekkel a vihar után ért oda, és azóta nem volt ilyen méretű homokvihar a bolygón. Magyarul: egyetlen odaküldött rover sem tapasztalt meg ilyen csapást működőképes állapotban. Kapise? Ha nem, nem érdekel, én ezen a ponton feladtam.

 

Kicsit bajban vagy a számokkal mert én se anynit írtam Te meg nem jól számoltál. See you soon.

Hát basszus, én akárhányszor ránéztem, 15-ösnek láttam. Lehet túl sokat bambultam ma már a monitort, és nem csak melléütök, mellé is látok. Oks, bocsánat, ezt benéztem. De a 12 év sem stimmel, 11 éve vannak ott. :P Hogy egy bölcs embert idézzek: "de mit számít az a fél év na! Sicc. Fátylat rá, el van nézve." :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismétlem a kérdést: ha a NASA aggódhatott emiatt, miért ökörség, ha egy sci-fi könyvben/filmben bemutatják az aggodalom forrását, nevezetesen, hogy az a bazi nagy szél kárt tehet a kütyüikben. Érzékeny műszerek ám ezek, nem bírják, ha egy bolygó szexualizálja őket. :)

Akkor se a szél miatt aggódtak hanem a por miatt. :P

 

Bocsásd meg nekem, hogy éjjel már néha mellé ütök a billentyűzeten. A 2003-as leszállást értelemszerűen elírtam. 2004-ben szállt le a Spirit. Amúgy a 2003-mal sem ütöttem messzire, akkor lőtték fel. :P

Nem bocsátom meg, egyszerűen nem lehet hibázni na! :nana::D

 

Csak annyira felidegesítettél, hogy szegény Sojournert összekevertem a Beagle 2-vel. Ettől függetlenül tuti, hogy már nem működik és akár darabokban is lehet a homok alatt.

A nyugalom a hosszú élet ritka. :D Jó lesz ez most már. :D A Sojourner a Spirit és az Oppi elődje volt. Annak kiválóan megfelelt. A későbbi szondáknál is azt a technikát alkalmazták mint itt. A közbeeső, kudarcot vallott szondáknál más leszállást próbáltak. Viszont a legutóbbi leszállás fékezőrakétás megoldása fényesen bevált.

 

Azért hoztam fel, mert te megkérdezted, miért nem borítja fel az általam említett vihar (ugye akkor még csak a 2001-es viharról beszéltem) a rovereket. Erre volt a válaszom, hogy az ott lévőket akár darabokra is téphette, mert 1997 óta egy deka működőképes rover nem állt a Mars felszínén, így azokkal bármi történhetett, nem tudhatunk róluk. A következőt működőképes rover meg csak évekkel a vihar után ért oda, és azóta nem volt ilyen méretű homokvihar a bolygón. Magyarul: egyetlen odaküldött rover sem tapasztalt meg ilyen csapást működőképes állapotban. Kapise? Ha nem, nem érdekel, én ezen a ponton feladtam.

Ha kapísi ha nem, azért a Spirit és az Opu bőven volt ilyen viharban. ;)

 

Hát basszus, én akárhányszor ránéztem, 15-ösnek láttam. Lehet túl sokat bambultam ma már a monitort, és nem csak melléütök, mellé is látok. Oks, bocsánat, ezt benéztem. De a 12 év sem stimmel, 11 éve vannak ott. :P Hogy egy bölcs embert idézzek: "de mit számít az a fél év na! Sicc. Fátylat rá, el van nézve." :D

Én csak a Te számításodból indultam ki, hogy ugyebár 2003. január. :D De tényleg nem számít na! Lapozzunk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg, hogy a trailerben látott vihar nagyon is megalapozott veszélyforrás és hiteles info a könyvből - mint az ott leírt dolgok legnagyobb része, ami nem is csoda, hiszen a könyv megírását igen komoly kutatómunka előzte meg. Hogy a filmből mi sül majd ki, azt előre nem tudom, de kár lenne lehúzni előre mondvacsinált indokokkal...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg, hogy a trailerben látott vihar nagyon is megalapozott veszélyforrás és hiteles info a könyvből - mint az ott leírt dolgok legnagyobb része, ami nem is csoda, hiszen a könyv megírását igen komoly kutatómunka előzte meg. Hogy a filmből mi sül majd ki, azt előre nem tudom, de kár lenne lehúzni előre mondvacsinált indokokkal...

 

Ezt alátámasztván kiegészíteném a következő néhány sorral:

 

A szerzőről:

 

Andy Weir tizenöt éves volt, amikor egy kutatóközpont felvette programozónak - azóta is szoftverfejlesztéssel foglalkozik. Egész életében rajongott a világűrért, és a szabadidejét olyan dolgoknak szentelte, mint a relativisztikus fizika, orbitális mechanika vagy az űrutazás története. A marsi az első regénye.

 

A fenti sorokat a könyvből másoltam ki. Ebből láthatjuk, hogy a szerző nem sz*rral gurigázik. Lényegében kijelenthetjük, hogy egy zseniről van szó!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.