Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Nem értem, hogy miért mindenki ilyen borúlátó. Eleve nem is 100% hogy ez a hír igaz.

Különben is, ha tinikről van szó miért fújong mindenki azonnal? Ez Star Wars, emberek! Gondoljátok, hogy csak úgy elszúrnák nem számolva a következményekkel? Mint azt már mondtátok is, ott van Ahsoka, aki kb. 16-17 éves volt a TCW utolsó 3 évada során és véleményem szerint korához képest kifejezetten példás egyéniség volt. Ezt a Disney nyilván nem hagyja figyelmen kivűl, ha értitek mire gondolok. ;)

Az Onderon lázadóiról annyit, hogy a jellegtelenségükkel nem értek egyet. Szimplán csak fekete-fehér karakterek voltak, de mindegyik képviselt valamit. Azért ne feledjük, hogy az Original Trilogy idején is az SW mennyire egyszerű volt: Jedik=jó fiúk, Sithek=rossz fiúk, Erő=nagy miszikus hatalom, semmi miniklorián és még sorolhatnám. Eleve maguk a főszereplők is eléggé egyszerű karakterek voltak, de annak nagyon is jók. Luke volt a paraszt fiú, aki hős akart lenni, Ben Kenobi a jóságos varázsló, aki segített neki, Leila a látszólag finom, de badass hercegnő, Han a nagyszájú, laza űrcowboy, aki valójában nem is annyira durva, mint amilyennek mutatja magát, Chewie pedig az aranyszívű, de harcra kész szörmók és még sorolhatnám...

Csak arra akarom felhívni a figyelmet, amit Filoni már egyszer mondott is, hogy a TCW-szal az eredeti trilógia hangulatát akarták visszahozni, prequel köntösben és szerintem ennek az Onderon szál remek példája. Az a sok ismerős az Original Trilogy-ból sem véletlenül szerepelt annyit az utobbi évadokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tiniséget nem a kor határozza meg, hanem a történetben betöltött szerep. Leia a karaktere szempontjából sosem volt tini, már az első SW filmben sem gondolta róla senki, hogy kislány. Amidala is olyan karakterisztikával bír, ami túlmutat a korán, róla sem gondoltuk, hogy kislány, ellenben a High School Musical című okádék minden szereplője TINI! Az Alkonyat foskalács sorozat legtöbb szereplője TINI! Hiába korosabb színészek játszanak benne, 1000 éves vámpírok, a karakterük úgy lett megírva, hogy ütődött tinik legyenek, a könnyebb azonosulás miatt. A Star Wars egyik része sem tartalmaz TINI karaktert. Erre gondoltam.

 

Pontosan! :clap: A SW-ban egész mást jelent tininek lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hol van erről szó? :pfff: Még csak konkrét tényeket sem írnak, csak "bennfentesek állítása szerint" lesznek tinik, akik összehozzák a Lázadókat, de ez így ebben a formában csak pletyka, a hír többi része meg az író masszív találgatása.

Légy szíves olvasd vissza az első kommentemet. Abban pontosan azt írtam, hogy remélem, hogy csak a kis mennyiségű konkrét információ miatt tűnik gagyinak a koncepció. És amikor azt mondtam hogy "itt erről van szó" akkor azt pontosan úgy értettem, itt, ebben a cikkben erről van szó, függetlenül attól, hogy kacsa-e, és hogy mennyi benne a találgatás.

 

Ami pedig az eddigi tiniket illetti:

1: Padmé csak reagált az eseményekre, és mindent összevetve a győzelem amit kivívott, jelentéktelen volt, Palpatine terveire szinte semmilyen hatással nem volt.

2: Anakin és Luke csak beültek egy-egy gépbe és eltalálták a célpontot. Nem ugyanaz, mint egy galaktikus szervezetet összehozni.

3: Leia Bail Organán keresztül került a Lázadókhoz, neki sem volt közvetlenül semmi köze az összehozásukhoz.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tiniséget nem a kor határozza meg, hanem a történetben betöltött szerep. Leia a karaktere szempontjából sosem volt tini, már az első SW filmben sem gondolta róla senki, hogy kislány. Amidala is olyan karakterisztikával bír, ami túlmutat a korán, róla sem gondoltuk, hogy kislány, ellenben a High School Musical című okádék minden szereplője TINI! Az Alkonyat foskalács sorozat legtöbb szereplője TINI! Hiába korosabb színészek játszanak benne, 1000 éves vámpírok, a karakterük úgy lett megírva, hogy ütődött tinik legyenek, a könnyebb azonosulás miatt. A Star Wars egyik része sem tartalmaz TINI karaktert. Erre gondoltam.

 

Foskalács. :D Sírok!

 

Egyébként igazad van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlen, hogy itt az Ep.7 és most a Rebels, így mindenki onthatja magából az idiótábbnál idióta álhíreket, mert nem tudják befogni a szájukat és végre középpontba kerülhetnek az "információk" kiszivárogtatásával. Mindig vannak ilyen ganérágók, akiket mélyen elítélek.

Könyörgöm, legalább mi ne legyünk már annyira felelőtlenek és manipulálhatóak, hogy mindent elhiszünk 1-1-ben és kiszolgáljuk az ilyen trógereket. Alig tudunk bármi hivatalosat, de ezek meg semmitmondó dolgok (pl. casting-lista), csak azért hozzák őket nyilvánosságra, hogy fenntartsák az érdeklődést és ne csak a sok kamumajom ötleteljen reggeltől estig. Ettől függetlenül ők megteszik és jönnek a remek elméletek. Sőt, még van aki tovább is gondolja ezeket.

 

Most már ott tartunk, hogy valaki elenged egy ilyet, hogy tiniszereplők lesznek, és nemcsak, hogy a konkrét szavait elhiszik neki, hanem még mögé is magyaráznak mindenféle ideológiai feltételezéseket. Persze, mert ez nem is azt jelenti, hogy tinik lesznek benne, hanem, hogy kifejezetten az idióta (és manapság annyira felkapott), tinicsajokat nedvesítő koncepciótlan trash filmek és sorozatok sablonhülye tinijeit akarják beleerőltetni a SW-ba és új Hannah Montana szériát csinálni belőle kék parókákkal és rózsaszín cukormázzal.

Tényleg ennyire paranoiásak lennénk? Vagy csak nekem nincs kedvem, időm, energiám, ill. csak én nem engedhetem meg magamnak hogy minden nap lerágjam tövig a körmeimet azon, hogy "biztos mindent szét fognak cseszni, mert a takarító kiszivárogtatta, hogy talált egy fekete kukát és biztosan az lesz Darth Vader új maszkja"?

 

(Elnézést kérek, ha kicsit durvább voltam a kelleténél vagy megszokottnál. Nem akarok senkit megbántani, de lassan odajutunk, hogy az értelmes SW témájú eszmecseréket leváltja a légből kapott elméletek gyártása és értékelése, ahol olyanokon vitatkozunk, ami nem is létezik. ;):peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oszlassuk el a vitát! A Rebelstől koszlott bűnözőket, lövöldöző és káromkodó csempészeket, lecsúsott és/vagy rendből kiábrándult jediket, csórókat és csöveseket terrorban tartó birodalmiakat, maffiacsaládokat, politikusbünözőket és lázadókat várunk. Ez az én koncepcióm! Lehetnek benne tinik, fiatalok, gyerekek, de a fő koncepció ne Ők legyenek hanem a társadalmi züllöttség, korrupció, bűn és államterror. A Rebels időszaka a diktatúra időszaka. Megmozdulhat a fiatal értelmiség, csak könyörgöm, ezt a tini kifejezést felejtse el a popkultúra, mert a tiniség a nyugati mintájú társadalmakban nem a rendszer ellen lázadó fiatal egyetemista értelmiséget jelenti, hanem az olyan idiótákat, akik a kulcslyukat és a vázát akarják felcsinálni, amíg nincs otthon a mama és a papa. Tininek lenni High School Musical meg Alkonyat, fiatal rendszer ellen lázadónak lenni pedig 56-os forradalmár. Nagy különbség! Senki nem akar Ben10, Young Justice meg ifjú Pókembert, meg Tini Batmant látni SW köntösbe csomagolva. A vitának pedig helye van, mert most csak erre futja és ahogy jönnek a hírek, úgy élesedik majd a párbeszéd. Megjegyzem, pont Ashoka karaktere verte ki rendre a TFN fórumozói között a biztosítékot, aki az egyetlen tiniként is viselkedő főszereplője volt a történetnek.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:facepalm: Légy szíves olvasd vissza az első kommentemet. Abban pontosan azt írtam, hogy remélem, hogy csak a kis mennyiségű konkrét információ miatt tűnik gagyinak a koncepció. És amikor azt mondtam hogy "itt erről van szó" akkor azt pontosan úgy értettem, itt, ebben a cikkben erről van szó, függetlenül attól, hogy kacsa-e, és hogy mennyi benne a találgatás.

De a cikkben sincs arról szó, amiről te beszélsz. :pfff: Csak annyi van, hogy tinédzserek összehozzák a Szövetséget. Ebben semmiféle plusz nincs, szó sincs arról, hogy ők felkerekednek, és nem véletlen pottyannak bele a polgárháborúba - márpedig te ezt a különbséget ecsetelted a Saga és a Rebels között, mint tragédia (költői túlzás). Mintha valaki azt írta volna, hogy egy tini parasztfiú legyőzi a Birodalmat és emiatt de sz*r lesz már az ep6 (újra költői túlzás).

Arról az apróságról nem beszélve, hogy nálunk a tininek már eléggé negatív felhangja van, miközben ez eredendően egy életszakasz, nem habitus. De az angol, ha a teen szót használja, nem a plázacicákra és plázacápákra gondol, mint elmeállapotra, hanem olyan emberekre, akik még nem felnőttek, és az utóbbi a jellemző az SW-re is, vagyis még inkább nem értem, mi ez a zúgolódás. Igenis, Luke és Leia is tini az ep4-ben, ahogy Amidala is tini az ep1-ben, mert a tinédzser kor 18 éves korig tart. Csak nem üresfejű tinik, de gondolom senki sem Bellát és Edwardot akar a Rebelsbe, hanem Luke, Anakin, Padmé és Leia mintáját követik.

 

Oszlassuk el a vitát! A Rebelstől koszlott bűnözőket, lövöldöző és káromkodó csempészeket, lecsúsott és/vagy rendből kiábrándult jediket, csórókat és csöveseket terrorban tartó birodalmiakat, maffiacsaládokat, politikusbünözőket és lázadókat várunk.

Aha, ez tényleg vitaoszlató... Mert én rohadtul nem ezt várom, szóval... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maximálisan egyetértek! A tini fogalom definíciója igencsak megosztott lett az elmúlt évtizedben, és sajnos az alanti vitából látszik, hogy a két értelmezhetősége közül szinte mindenkinek a máséval ellentétes álláspontja van. De elég offos a téma már, úgyhogy nem firtatom.

Részemről a sorozat értelmében vett tini kifejezés abszolút nem hangzik baljósnak, sőt, jó sztorikat lehet összehozni ilyen-olyan 16-17+-os karakterekkel, akik abban a nem túl rózsás időszakban élnek, amibe a Rebels fejest ugrik. Mint ahogy többen is felhoztátok példának Ahsokát, most én is megteszem. Ő az ékes példája annak, micsoda történetet lehet létrehozni egy 16 éves szereplővel. Nem kell itt feltétlenül 20 vagy 30 felettinek lenni ahhoz, hogy valami eszméletlenül sötét és gonosz, de ugyanakkor fantasztikus sztorit mutassanak be, badass főhőssel a sorozatban. Ebbe csak a karakter ereje, és presztízse kell, amit ugyan ki kell érdemelnie, dehát Ahsoka is pont ugyanígy megtette azt 4 évad alatt, és mindenkinek tátva is maradt a szája a konklúzión. Remélhetőleg nem lesz máshogy ez sem az új fiatalokkal.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy két megközelítés van. Az egyikben pár tini összeáll és megmentik a galaxist, ahogy a sok sablonos Cartoon Networkos rajzfilmben, mint a Scooby Doo, Ben 10, Young Justice stb. stb. és van a másik ágens, amiben mondjuk egy koszlott csempész a főszereplő, akinek látszólag nincs moralitása, minden melót elvállal, k*rvázik, becsapja az embereket és például a történet elején kábítószert csempészik és nem zavarja, hogy egy bolygót dönt vele erkölcsi romlásba. Lassan megtudjuk, hogy a Köztársaság korábbi háborúja felemésztette az egész családját azzal együtt pedig a néhai gerincét is, az események megtörték a jellemét, most moralitás és erkölcsi érzék nélkül fosztja ki az embereket és paktál le a galaxis legádázabb bűnözőivel. Egyszer aztán egy tűzharc során egy kietlen bolygóra sodorja a kényszer, hajója lezuhan, fejvadászok a nyomában és az egyetlen aki mellé szegődik, egy éhenkórész suhanc, akinek nagyobb a moralitása és a tartása, mint ami főhősünket egész életében jellemezte. Úgy dönt, hogy maga mellé veszi a tinit és a kettejük kapcsolata szépen átalakítja főhősünk erkölcsi érzékét, újra lesz értelme az életének, ismét kialakul benne a jóra való mentális igény és így a tini és az idősebb csempész új utakra téved. A lázadás ugyanis mindig egy belső küzdelmet jelképez. Nem a rendszer elleni feltétlen harcot, hanem azt, hogy a saját hibáinkon felül tudunk -e kerekedni. A Rebelsnek is arról kell szólnia, hogy az emberek felismerik saját hibájukat és az önmegváltáson keresztül jutnak el odáig, hogy a rendszer hibás és azt el kell törölni. Ez a személyes sors, hogy lázadok az ellen, amivé a rendszer tett engemet. A lázadás egy belső harc és nem az, hogy összeállunk mi tinik és minden részben új kaland.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mondjuk egy koszlott csempész a főszereplő, akinek látszólag nincs moralitása, minden melót elvállal, k*rvázik, becsapja az embereket és például a történet elején kábítószert csempészik és nem zavarja, hogy egy bolygót dönt vele erkölcsi romlásba.

Tipikus Star Wars karakter...

De azért ugye nem prekoncepciókkal ülsz majd le elé, Zed... jajj, miket írok, na, Zééé. :evil::hehe:

 

Tinédzserek hozzák össze a lázadást? Bail és Mon akkor hol voltak?

Ők? Hol élsz te, nekik semmi közük a Lázadáshoz, hisz már nem tinik. :)

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ők lesznek majd azok, akik maguk köré gyűjtik ezeket a világellenségei, pokolszökevény tiniket. Meg Dodonna, meg Rieekan, meg Ackbar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan miért kéne erről szólnia a Rebels-nek? Miért kéne pont egy ilyen cselekmény? Mi az, hogy két megközelítés van összesen? Több tucat kiindulási alap és elképzelés van. Ezek pedig pusztán alapvetések, a konkrét cselekmény kibontására több 100 vagy 1000 lehetőség van. Ezek közül vázoltál egyet, leírtál egy potenciális szcenáriót, de elég egyszerű és helytelen felfogás az, hogy csak két út van és közülük ez a jó. ;)

 

Ráadásul nekem pl. egyáltalán nem tetszik az, ami szerinted az egyetlen helyes út lenne. Nagyon nem hiányzik, hogy előkerüljön vmi kisstílű senki, egy rothadt bűnöző, aki rátalál vmi áldott jó lélekre, aztán kemény, mély filozófiai értekezések során rájönnek az élet értelmére és a rendszer romlottságára. Majd pont ilyen nímandok fogják megalapítani a Szövetséget, nem? Eleve elég sablonos a dolog, ráadásul teljesen SW idegen is. Amúgy jó sztori, szívesen megnéznék egy ilyen filmet, de semmiképpen sem a SW égisze alatt, pláne nem ilyen kritikus korszakban.

 

Az én álláspontom az, hogy a Szövetséget olyan köztársaságpárti politikusoknak kell létrehozni, amilyen pl. Bail Organa (vagy volt Padmé). Egy társadalmi elitrétegnek, aminek tagjai kellően intelligensek, tapasztaltak és otthonosan mozognak a politikában, diplomáciában, kiegészítve néhány dörzsölt katonai szakemberrel, tiszttel.

Nem mindenki élvezett el (noha a többség igen) a Birodalom létrejöttétől és már az első pillanattól voltak olyanok, akik átláttak a szitán, akik felvilágosultabbak voltak az átlagnál, még az átlag elitnél is. Emellett iszonyatos pénzmagra volt szükség már a Szövetség alapvető működéséhez is. Ez alapján tőkeerős alapítótagok és vezetők kellenek, nem holmi lecsúszott bűnözők.

Eleinte nyilván titkosan működött a Szövetség, majd fokozatosan és óvatosan terjeszkedett. Türelmesen kivárták, amíg a Birodalom kivívja minél több ember ellenszenvét. Ezekre a rendszertől elfordulókra pedig kivetették a hálójukat és betörték őket. Diplomáciai érzékükkel és műveltségükkel képesek voltak egy egységbe foglalni a kismillió teljesen különböző embert, akikben csak a lázadó szellem volt közös. Egyetlen nagy közös célért küzdöttek, húzták a szekeret, mint a ló az ekét.

 

Persze ez is csak egy ötlet és egy elképzelés, nekem ez sokkal SW ízűbb és logikusabb az előzmények, ill. következmények ismeretében. ;)

 

(Zééé előző hozzászólására reagálva, csak nem akartam olyan hosszút idézni.)

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az infrastruktúrális alapot a politikusok teremtik meg, de a politikusok kevesen vannak ahhoz, hogy az egész galaxist összefogják, ezért írtam, hogy a lázadás mindig az egyén belső kényszere. Az akkor is jön, ha nincs mögötte pénzügyi tőke. Hajlandóság és kényszer a megújulni vágyás iránt. A lázadást a történelemben a kispolgárok és a nincstelenek vívták. A forradalmak sosem felülről, hanem mindig alulrúl szerveződtek és a népharagból táplálkoztak. Az értelmiségi ifjúság pedig hajtóerőt képzett és új ideológiát teremtett. Az 56-os forradalom Nagy Imre nélkül is forradalom lett volna, de mindig kellenek vezéregyéniségek. A lázadás Bail Orgona nélkül is kitört volna, mert az emberekben felhalmozódik a feszültség, ami folyton keresi a kitörési pontokat. Két iránynak kell találkoznia. A Bail vezette politikai reformációnak és a nép vezette harcos ellenállásnak. A sorozat elé prekoncepciókkal ülök le, elvégre Star Warst várok!

 

A csempészes példát csak azért hoztam fel, mert egy forradalom központú sorozatot csak a kisemberek szemén keresztül érdemes vizsgálni. A politikusok lázadása mindig steril, hiszen Ők eleve az irányító elit részét képezik. Életszagúbb, ha a szegény, magából kivetkőzött ember válik népi hőssé és magasztalódik fel. A Lázadók Szövetsége a megkeseredett milliók sajátos életútjának összegződése. Azt a társadalmi kényszer és az államterror hozza létre. Ez egy szociális evolúció, nincs közvetlen köze a politikusokhoz.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy itt egyáltalán nem olyan lázadásról van szó, mint a történelemkönyvekben. Nem az van, hogy kizúdul egy rakat egyszerű közember és nekiállnak tombolni, rombolni, lövöldözni, stb.. Amitől elkap mindenkit a hév és hirtelen beüt a gondolat, hogy itt a nagy lehetőség megdönteni az aktuális uralmat, rendszert és a forradalom terjeng mint vmi járvány. Elvégre nem forradalomról van szó.

A Lázadók Szövetsége egy iszonyatosan megszervezett és egységes szervezet volt. Minden bizonnyal titokban működtek a háttérben több, mint egy évtizeden át. Méghozzá úgy, hogy a központi hatalom, a Birodalom, aminek mindenre volt forrása és eszköze, képtelen volt leleplezni. Nem voltak komoly nyílt csaták, nem voltak komoly lebukások és áldozatok, nem sikerült elfogni vezetőket vagy irányítókat. Hiába tehetett meg mindent a Birodalom, hiába volt minden a kezükben, egyszerűen sikertelenek voltak. Macska-egér játékot játszottak, ahol a Birodalom volt Tom és a lázadók Jerry, és itt se nyert soha érdemben a macska.

Ez nem egy alulról szerveződő forradalom volt, ahol az értelmiség csatlakozott az utcára tóduló csőcselékhez és mögéjük pakolta az ideológiát. A Szövetséget sokkal inkább terrorista sejtekhez és szervezetekhez lehet hasonlítani. Akik az első pillanattól kezdve szisztematikusan gondolkodnak és mindenre nagyon ügyelnek. Hosszútávra terveznek, nem kapkodnak, nem vállalnak felesleges kockázatokat és sosem mennek bele a nyílt lapokkal való játékba.

A pénzről meg annyit, hogy a Szövetségnek nem gyenge hajóflottája volt, a földi csapataik is bőségesen el voltak látva fegyverrel és az utánpótlás is megvolt. Felderítők, kémek, tisztek, fegyverek, harci járművek, mindenféle harci gépek. És ezek sajátok voltak, kifejezetten a Szövetségnek készültek, nem a Birodalomtól loptak 1-2 csillagrombolót (mint a forradalomban a tankokat). Mindezt az infrastruktúrát persze szintén titokban működtették.

 

A sorozatnak is ilyesmikről érdemes szólnia, nem pedig anarchista bűnözők, közemberek és néhány értelmiségi random tombolásáról galaxisszerte. Legalábbis szerintem ez a SW, ez illik a képbe. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért szerveződhetne csak egy irányból? Az ep.3-ban elég tisztán látszott, hogy a külső gyűrűknél sima elnyomás vár a polgárokra. A wookiekat már vadászták, az utapauiakat már szolgaként vezették el. Nem tűnik túl fantasztának hogy páran azt mondják, hogy "ny*sgem Birodalom" és visszalőnek. Ettől még Bailek nagy csendesen szervezkedhetnek persze, de róluk tudjuk hogy kb. egy nagy kerek nullát érnek el az ep.4-ig.

 

A Szövetséget sokkal inkább terrorista sejtekhez és szervezetekhez lehet hasonlítani.

Nade a terrorista sejteknek meg pont az a lényege hogy nem tartják a kapcsolatot semmilyen felső vezetéssel. Pont ettől olyan nehezen felszámolhatóak hogy attól hogy egy sejt megvan a többi még nem lesz meg. Ugyanez a Lázadásnál: ha nagyon központositva van és alig pár kézben fut össze minden szál akkor baromi könnyű lenne kiiktatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy forradalmi struktúra létezik, amiben az elégedetlen nép felkel és annak vannak különböző stációi. Amiről pb69 ír, az nem forradalom, hanem szabadságharc. A szabadságharcnak van infrastruktúrája, politikai tőkéje és ideológiai irányvonala. A szabadságharc elindul és hosszan kígyózik, míg győzelembe vagy vereségbe kulminálódik. A forradalom gyors lefolyású és ha nem verik le azonnal, mindig elhúzódó harc követi. Az SW világában sem tőkeerős csoportként indult a lázadás. Che Guevara sem rendelkezett rögtön bozókák tucatjaival, csak egy elégedetlen néptömeg támogatta, akik hajlandóak voltak utcára vonulni és demonstrálni, majd a karhatalom elől a dzsungelben találtak menedéket. A forradalom a kisembertől indul, egy belső törés keletkezik, mely elmorzsolja a rendszer iránt táplált haszontalan és hibás illúziókat, aztán jön a nemet mondás stációja, menekülés, üldöztetés, bujkálás és fegyveres harc. A politikusok csak akkor csatlakoznak a hullámhoz, ha az már eléggé erős. Fontos, hogy több szálon follyanak az események. Bail forradalma a csendes reformáció, a nép forradalma az utcai demonstráció és a sejtek megalakulása. A nép közül ki kell válnia az agitátoroknak, akik nem politikusok, csak feltüzelik az embereket. A hatalom pedig az ilyen agitátorokat szokta bebörtönözni, megkínozni és megölni, ami mártírt képez és csak jobban feltüzeli az elégedetlen népet. Egész bonyolult folyamat, de a lefolyása mindig ugyan az. Olyan viszont nincs, hogy egy forradalom kész infrastruktúrával indul, bár azt hozzá kell tenni, hogy a New Hope is polgárháborút említ, ahol kész politikai csoportok állnak egymással szemben. Ez viszont inkább a TCW idősíkjára igaz, hiszen a föderáció és a köztársaságpártiak harca inkább volt polgárháború, mint a lázadás küzdelme a birodalom ellen, ami pedig sokkal inkább egy szabadságharc. Egyébként Lucas is változtatott a koncepción, mert nála a forradalom igazából a Jedi Visszatér 97-es montázsában tört ki. Az volt a pillanat, amikor a nép végre az utcára vonult és tört, zúzott Coruscant utcáin kegyelmet nem ismerve. Ha ezt vesszük alapul, a Jedi Visszatér végéig sem forradalom, sem szabadságharc nem zajlik le és amit mi ütközetnek értékelünk, az maximum gyerekcsíny az uralkodó szemében. Na ezen el lehet ideologizálni hosszan, csak minek.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért szerveződhetne csak egy irányból?

Nem azt mondom, hogy csak egy irányból szerveződhet, sőt egyértelmű, hogy sok oldalról jött a támogatás. Nyilván a politikusok többsége pl. nem ment ki a harcmezőre vagy vett részt a szabotázsokban, merényletekben, ez megmaradt zömmel az "alsóbb" rétegeknek.

Én csak azt mondom, hogy a Szövetség megalakulása és kezdeti működése szinte csak "felülről" szerveződhet. Az, hogy a peremvidéken kimegy a nép visszalőni, az egy kétnapos történet, amit pillanatok alatt lever a Birodalom. Ezekből hosszabb távon nincs semmi. Nyilván voltak ilyen kísérletek is, de aligha a jól szervezett, egész galaxist átszövő lázadás részeként.

 

Ettől még Bailek nagy csendesen szervezkedhetnek persze, de róluk tudjuk hogy kb. egy nagy kerek nullát érnek el az ep.4-ig.

Az a nagy kerek nulla tette lehetővé az összes későbbi sikert. ;) Épp ez volt a Szövetség munkásságának lényege. Nem a harcmezőn dőltek el a dolgok, hanem a háttérmunkán. Egy Birodalomnak nem lehet csak úgy nekiesni és fejjel menni a falnak. Még így is elég sok mázli és az Erő akarata kellett a végső sikerhez. Az egyszerű nép össze-vissza tombolásából semmi nem sült volna ki. Türelmesek voltak, ameddig lehetett és várták a pillanatot, amikor kollektíven lecsaphatnak mindig a leggyengébb és legérzékenyebb pontra. Jól megtervezett sakkjátszma volt ez.

 

Nade a terrorista sejteknek meg pont az a lényege hogy nem tartják a kapcsolatot semmilyen felső vezetéssel. Pont ettől olyan nehezen felszámolhatóak hogy attól hogy egy sejt megvan a többi még nem lesz meg. Ugyanez a Lázadásnál: ha nagyon központositva van és alig pár kézben fut össze minden szál akkor baromi könnyű lenne kiiktatni.

Ez részben igaz. De a terroristáknál az alapvető eszköztár része a beépülés, a kémkedés, a türelem, a kivárás, az alapos háttérmunka, az óvatosság, a kockázatmentesség, a sunyiság és trükközés, stb.. Nem úgy megy, hogy egyszer csak egy bolond kimegy az utcára és felrobbantja magát vagy belerepül vmibe. Az már csak a végrehajtás, mint fociban amikor a csatár bekotorja 3 méterről az üres kapuba a labdát. Az akció esszenciája nem abban van, hanem a szituáció megteremtésében. Megint a sakkot tudom előhozni példának: a sakkjátszmát se a bábuk döntik el, ők csak az eszközök a végponton.

A felső vezetés pedig relatív. A Birodalommal a Szövetség se tartotta a kapcsolatot. A Szenátus hatalma pedig egyre korlátozottabb volt, inkább csak szimbolikus. A diplomáciai védettség jó pajzs volt egy ideig, amikor már nem védett, akkor a szervezők szépen háttérbe vonultak. Emellett nem azt mondom, hogy a Szövetség vezetése hemzsegett az olyan politikusoktól, mint Leia, aki szenátor volt, így papíron része volt a Birodalom vezetésének. Inkább volt köztársasági emberekre gondoltam, akiknek megvan minden képességük és forrásuk, de a Birodalomban már nincs hivatalos szerepük.

 

@Zééé:

Ezért is írtam, hogy a Lázadás nem forradalom. Hol láttuk a SW-ban, hogy az egyszerű nép "kaszával és gereblyével" tör-zúz az utcán? Hol láttunk olyat, hogy nyílt harc van és megy a vérengzés? Vagy hogy a Birodalom lever egy adott felzúdulást és utána példát statuál? Mikor kaptak el ilyen agitátort? Sehol. Ettől még nyilván sok ilyen van, de nem jelentős annyira az egész folyamat szempontjából, mert a dolgok nem ott dőltek el. Már az Ep.4-ben egy szenátort fognak el és vonnak felelősségre. Vagy ha már az életből hozunk példákat, akkor hol volt olyan forradalom, ami hosszú évekig tartott és a lázadóknak komplett hadseregük volt, hajóflottával és légierővel?

Nem véletlen ám az, ami az Ep.4 elején van a szövegben és amit az Ep.6-ról is írtál. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Vagy ha már az életből hozunk példákat, akkor hol volt olyan forradalom, ami hosszú évekig tartott és a lázadóknak komplett hadseregük volt, hajóflottával és légierővel?"

 

- 1848-49 Forradalom és szabadságharc, 150 ezer fő magyar honvéd, több ciklusban lezajló hadjáratok....de ezt te is tanultad.

- 1936 - 39 Spanyol polgárháború, Franco tábornok 600 ezer katonája vs 450 ezer fő köztársaságpárti (itt harcolt az üköm!)

- 1910 - 17 Mexikói forradalom

- Che Gevara és Raul illetve Fidel Castro harca Batista ellen? (kieg.: 1959 jan. 1-én ért véget, Batista megbukott - komplett hadmozdulatok voltak.)

...hosszan lehetne még sorolni!

 

szerk.: talán a kubai az egyik leghosszabban elhúzódó forradalom. 1953 - 59-ig, ahogy fent írtam. Ezrek harcoltak benne és itt is brutális csaták voltak, több ezren estek el. Fidel tábornok volt, rettentően felkészültek voltak, nehéztüzérség miegymás.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban tanultam ezekről, de akkor nagyon hiányos lehet a történelem oktatásunk. ;)

Ugyanis valahogy nem emlékszem arra, hogy ezeknél az eseteknél a lázongó oldalnál (egyébként a másik oldalon se) óriási hajóflották, tengeralattjárók, tankok százai, erős légierő és modern légvédelmi, ill. szárazföldi lövegek, rakéták, stb. lettek volna.

Másrészt pedig ezek nem forradalmak. Pontosan Te írtál le jó néhány fontos különbséget. ;)

 

A SW-ban (prequel és klasszikus terén egyaránt) "világháborút" látunk. Két nagy és többnyire egységes pólust, akik mindent bevetnek egymás ellen, iszonyatos mennyiségű és minőségű fegyver, egység mozog a frontvonalon, komplett stratégiák húzódnak meg a háttérben. Korántsem vmi spontán kirobbant dologról van szó.

 

A Rebels esetében is azt érezném egy színvonalas és többrétegű SW szintű produktumnak, ha egy ilyen globális és szövevényes folyamatot mutatnának be, nem egy "szimpla" forradalmat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

pb69: Hát ha a valóságból indulunk ki akkor itt bizony rendszerint alulról szerveződnek a lázadások és rengeteg olyan példa is van hogy igenis az alsóbb körök elégedetlensége és a politikai kavarás először külön indul aztán összetalálkozik és együtt munkálkodnak (lásd nálunk a március 15-ei eseményeket). Nemtom miből gondolod, hogy csak úgy mehetett a Lázadás ahogy te írod. Én egy ilyen sorozattól azt várnám, hogy majd pont ebből derül ki hogy a sorozat készitők szerint hogy történt. Majd aztán a tálalt lehetőséget meg lehet vitatni, de kijelenteni hogy ez már pedig csakis igy müködhetett és punktum szerintem csak a csalódásnak megágyazó prekoncepciókhoz vezethet.

Épp ez volt a Szövetség munkásságának lényege. Nem a harcmezőn dőltek el a dolgok, hanem a háttérmunkán.

Nem. A Kiválasztott fián múlt az egész. Ha ő nincs a kerek nullánál egy centivel se jutnak előrébb :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Valóban tanultam ezekről, de akkor nagyon hiányos lehet a történelem oktatásunk. ;)

Ugyanis valahogy nem emlékszem arra, hogy ezeknél az eseteknél a lázongó oldalnál (egyébként a másik oldalon se) óriási hajóflották, tengeralattjárók, tankok százai, erős légierő és modern légvédelmi, ill. szárazföldi lövegek, rakéták, stb. lettek volna."

 

Nos, vitatkozni nem kívánok, a hazai törioktatás olyan, amilyen, de az általam felsorolt elhúzódó forradalmak és szabadságharcok brutálisak voltak. Szerintem olvass utánuk, a neten sok érdekes dolog megtalálható akár a spanyol polgárháborúról is, amiben rengeteg magyar honfitársunk harcolt. Franco tábornok (Ő volt a forradalmár!) győzött, császárnak kiáltotta ki magát, 600 ezer katonája volt, tankok, repülők, hajók, minden amit el tudsz képzelni. Fidel tábornok tankcsatákat vívott, nehéztüzérséggel rendelkezett. Ezek durva szabadságharcok voltak. De azért az meglep, hogy a magyar forradalom és szabadságharcról is kevés ismerettel rendelkezel. Kossuth haderőreformja? Gábor Áron ágyúöntése? A honvédő haderő létszáma soha nem látott méreteket öltött. Elismerem, nekik nem volt sem tankjuk, sem repülőjük, nem úgy mint Franconak, de attól még a Habsburgok hadereje bőven emberére akadt a dicső magyar honvédek seregében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

pb69: Hát ha a valóságból indulunk ki akkor itt bizony rendszerint alulról szerveződnek a lázadások és rengeteg olyan példa is van hogy igenis az alsóbb körök elégedetlensége és a politikai kavarás először külön indul aztán összetalálkozik és együtt munkálkodnak (lásd nálunk a március 15-ei eseményeket).

Ez igaz, de ha megnézzük a SW cselekményét, akkor van egyáltalán benne olyan momentum, ami egy valós lázadáshoz vagy forradalomhoz hasonlít? Én nem igazán találtam ilyet. Ellenben egy világháborúval sokkal több a közös vonal.

A Rebels-ben nehezen tudnék elképzelni olyat, hogy egy klasszikus alulról szerveződő forradalom legyen. Már kifejtettem miért, nem ismételném magam, egyszerűen az előzmények és következmények közé nem igazán tudnám beilleszteni. Ettől még lehet, hogy a készítők megoldják. :)

 

Nemtom miből gondolod, hogy csak úgy mehetett a Lázadás ahogy te írod. Én egy ilyen sorozattól azt várnám, hogy majd pont ebből derül ki hogy a sorozat készitők szerint hogy történt. Majd aztán a tálalt lehetőséget meg lehet vitatni, de kijelenteni hogy ez már pedig csakis igy müködhetett és punktum szerintem csak a csalódásnak megágyazó prekoncepciókhoz vezethet.

Nem gondolom így. Már a legelső témabeli hozzászólásban írtam, hogy én így tudnám elképzelni, szerintem ez lenne logikus. Nem írtam, hogy csak ez az egyetlen út és biztosan így történt. ;)

 

Nem. A Kiválasztott fián múlt az egész. Ha ő nincs a kerek nullánál egy centivel se jutnak előrébb :)

A romantikusabb felfogású rajongók szerint Luke döntötte meg a Birodalmat, Anakin pedig a Köztársaságot, ill. ő irtotta ki a jediket. Én kevésbé hiszek a "meseszerűségben", így szerintem az elévülhetetlen érdemeik ellenére sem maradt volna minden a nullán nélkülük (ahogyan nem Petőfi csinálta a forradalmat és nem a művészek hozták el a rendszerváltást). ;)

 

Az eddigi offokért elnézést, átvonulunk másik topikba. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván ezer lefolyása lehet egy ilyen volumenű lázadásnak, mivel pedig egy galaxisnyi közösségről van szó, arra nem lehet pontos történelmi példákat kivetíteni. Ennek ellenére jó az, ha az alkotót tiszteletben tartják a valós történelmi eseményeket és azokat veszik alapul a könnyebb azonosulás miatt. Visszatérve az eredeti témára, a rémisztő casting hírek csak azért keltenek az emberben félelmet, mert egy ilyen jelentős korszakot nem feltétlenül a tinédzserek szemén keresztül szeretnénk megismerni és mivel már van ismeretünk, hogyan néz ki egy tini rajzfilmsorozat, így gyorsan felsejlenek a Bolygó Kapitánya, BEN10 és társai sorozatok, mint negatív példák. Ez nem zárja ki, hogy ne lehetnének a főszereplők tinik, de ha a keretet és hangulatot is maga a tinisék határozza meg, az majd ellenérzést kelt a rajongók egy jelentős részében. A Rebels életérzés inkább mutasson a politikai intrikák, árulások, cselszövések felé, mint a Misi, Jancsi, Julcsi, Ildi egyesített erővel lenyomja a galaxist felé. Megjegyzem, még az SW fanok közül is talán a legerősebb kritikát pont Anakin EPI-es karaktere kapta annak kiválasztott szerepe ellenére. Egyszerűen a régi rajongók közül sokan nem bírták mind a mai napig megemészteni, hogy egy 9 éves gyerek föderációs hajót robbant. Ezt még Lucas sem gondolta komolyan, hiszen az eredeti Anakin karakter jóval korosabb lett volna, az utolsó pillanatban szabták át a karakterét, aminek a lényege az volt, hogy Lucas így adott nyomatékot annak, mekkora döntést is hozott azzal Anakin, hogy már 9 éves korában elszakadt az anyjától. Lucas úgy vélte, hogy egy idősebb Anakin az EPI-ben kisebb érzelmi hatást gyakorolt volna a nézőkre, hiszen ha valaki 14 éves korában megy el otthonról, az azért egészen más, mintha gyerekként tenné ugyanazt. A sok ostoba EPI kritika közül ezt egyébként bőven meg tudom érteni.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SW-ban (prequel és klasszikus terén egyaránt) "világháborút" látunk. Két nagy és többnyire egységes pólust, akik mindent bevetnek egymás ellen, iszonyatos mennyiségű és minőségű fegyver, egység mozog a frontvonalon, komplett stratégiák húzódnak meg a háttérben. Korántsem vmi spontán kirobbant dologról van szó.

De már itt bukik az egész elméleted, mert ilyen "világháború" csak az ep2-3-ban volt. Az ep4-5-6-ban bár polgárháború dúl (a nyitószöveg szerint), az nem galaktikus méretű, mint a klónok háborúja. Még az ep6-ban sem, a nyitó szöveg szerint még akkor is csak "maroknyi" Lázadó van. A maroknyi pedig távol van a nagytól.

Arról nem beszélve, hogy a Lázadók se iszonyatos mennyiségű hajót nem vonultattak fel (az egész flottájuk ott van az endori csatában, és eltörpülnek az oda rendelt birodalmi flotta mellett, pedig az távolról sem volt a Birodalom komplett űrereje, csak egy "kicsi" védelmi csapat), se nem minőségben nem voltak éppen tipp-topp, hiszen az Y-szárnyú gépeik harminc éves, lepukkant masinák, a hadihajóik pedig átalakított teherhajók és utasszállítók. Ezek mentek a valódi hadihajók ellen.

Arról már nem beszélve, hogy az ep4-5-ben még akkora erejük sem volt, mint az ep6-ban, hiszen ott az egész banda elfért a Yavin és Hoth bázison (ha voltak is más bázisok, azok eléggé jelentéktelenek lehettek, hiszen a Birodalom végig ezeket hajtotta).

Egy ilyen maroknyi, szedett-vedett (még csak egységes gépállományuk sem volt) lázadást simán össze lehet hozni alulról, még spontán is, és eme különböző sejtekből aztán kiépülhet a Lázadók Szövetsége. Ez meg látszik rajta, mármint az, hogy a Szövetség több frakcióból épült fel (elég csak a gépparkot megnézni), illetve a nevük sem véletlen lett szövetség, ami több ember és/vagy társulás összefogását sugallja. És - gyanítom - a polgárháború már a Szövetség megalakulása után tört ki, de még akkor sem értek el komoly katonai sikereket.

 

Arról nem is beszélve, hogy a Lázadók ha akarnának sem tudnának egységes, komoly katonai erővel fellépni, hiszen a klón háborúk egyik célja az volt, hogy Palpatine elpusztítson minden olyan haderőt, amely egymagában vagy más erőkkel összefogva felvonulhatna a Birodalom ellen. Ezért sincs a lázadók flottájában valódi hadihajó, csak harcra átalakított civil járművek.

 

Amúgy meg, tini, a yavini csatában a pilóták nagy része igen fiatalnak tűnt, huszonévesnek, és nem a harminc felé sebesen robogó fajtából. Ha csak nem mind pont aznap csatlakozott a felkeléshez, akkor azoknak még annál is fiatalabb korukban kellett "megalkotniuk a lázadást."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De már itt bukik az egész elméleted, mert ilyen "világháború" csak az ep2-3-ban volt. Az ep4-5-6-ban bár polgárháború dúl (a nyitószöveg szerint), az nem galaktikus méretű, mint a klónok háborúja.

Ebben igazad van, polgárháború volt, a jellegére írtam, hogy bizonyos szempontból a világháborúhoz volt hasonlatos (sokkal inkább, mint pl. egy forradaloméhoz). Viszont a terrorista hasonlatot még mindig találóbbnak érzem.

De miért is nem volt galaktikus méretű? Ha a sejtek szétszóródva léteztek a galaxisban és annak minden zugában igyekeztek újabb szövetségesekre lelni, váratlanul lecsapni és akárhogy károkat okozni a Birodalomnak, akkor szerintem kijelenthetjük, hogy a Lázadás az egész galaxisra kiterjedt. Nyilván nem voltak nyílt harcok a bolygók többségén (mint a klónháborúban), de a filmekből úgy tűnt, hogy a Szövetség hol itt, hol ott üti fel a fejét, a sejtek főbb bázisait is rendszeresen költöztetik. Ráadásul több faj is képviselteti magát az oldalukon, ami szintén arra enged következtetni, hogy kiterjedt volt a mozgalom.

 

Arról nem beszélve, hogy a Lázadók se iszonyatos mennyiségű hajót nem vonultattak fel (az egész flottájuk ott van az endori csatában, és eltörpülnek az oda rendelt birodalmi flotta mellett, pedig az távolról sem volt a Birodalom komplett űrereje, csak egy "kicsi" védelmi csapat), se nem minőségben nem voltak éppen tipp-topp, hiszen az Y-szárnyú gépeik harminc éves, lepukkant masinák, a hadihajóik pedig átalakított teherhajók és utasszállítók. Ezek mentek a valódi hadihajók ellen.

Arról már nem beszélve, hogy az ep4-5-ben még akkora erejük sem volt, mint az ep6-ban, hiszen ott az egész banda elfért a Yavin és Hoth bázison (ha voltak is más bázisok, azok eléggé jelentéktelenek lehettek, hiszen a Birodalom végig ezeket hajtotta).

Miért lenne a teljes flottájuk az Endor-nál? Nekem az rémlik, hogy ott összpontosították az erejüket és összevontak több flottát, de nem mindent. Persze, a flottájuk nagy része ott volt, ettől még nem igazán tudhatjuk mi volt máshol. Ugyanez a helyzet a Yavin és Hoth esetében. Nekem úgy jött le, hogy egy sejtről van szó, viszont talán a legértékesebbről, ezért hajtja őket a Birodalom. No meg azért, mert ezeknek a helyét tudták kideríteni.

Tény és való, hogy a Szövetség nem volt úgy eleresztve technológiailag, nem engedhettek meg maguknak közel sem olyanokat, mint a Birodalom, de még így is nagyon erősek voltak. A régi vagy átalakított gépek ellenére is többnyire (nyilván nem egy Halálcsillag ellen) képesek voltak felvenni a harcot a birodalmiakkal, feltéve persze, hogy azok nem voltak drasztikus túlerőben. Pláne, hogy a harcmodoruk és stratégiájuk teljesen eltért ellenfelükétől, sokszor fifikával és trükkökkel kellett ellensúlyozni az erőfölényt.

Emellett pedig nem volt még egy olyan erő a galaxisban, amely akár csak megközelítette volna a Szövetség haderejét, amely elég sokszínű és komplex volt. Noha így is eltörpültek a Birodalom mellett, de mégis messze a két legerősebb oldal küzdött egymással. Az előbb emlegetett "maroknyi" is a Birodalomhoz képest értendő szerintem.

 

Egy ilyen maroknyi, szedett-vedett (még csak egységes gépállományuk sem volt) lázadást simán össze lehet hozni alulról, még spontán is, és eme különböző sejtekből aztán kiépülhet a Lázadók Szövetsége. Ez meg látszik rajta, mármint az, hogy a Szövetség több frakcióból épült fel (elég csak a gépparkot megnézni), illetve a nevük sem véletlen lett szövetség, ami több ember és/vagy társulás összefogását sugallja. És - gyanítom - a polgárháború már a Szövetség megalakulása után tört ki, de még akkor sem értek el komoly katonai sikereket.

Itt a lényeg, ugyanis végig a Szövetség létrejöttét és működését taglaltam. ;) Nem tagadtam, hogy a sejtek anno eredetileg alulról szerveződtek és próbálkoztak, sőt ez szerintem is így volt. Csakhogy ezek lokális és kis megmozdulások lehettek, amik hosszútávon eleve kudarcra voltak ítélve. Itt jött a képbe az az elit, amiről beszéltem, akik felismerték a lehetőséget és összerántották a sejteket és létrehozták a Szövetséget. Ez az elit egyébként még a klónháborúk idejében gyökeredzik, hisz már akkor voltak, akik érezték a Birodalom szárnybontogatását. Már akkor elkezdtek szervezkedni és tevékenykedni, így jó eséllyel, aki túlélte közülük az Ep.3 eseményeit, az maradt és dolgozott a Szövetség létrejöttéért.

 

Arról nem is beszélve, hogy a Lázadók ha akarnának sem tudnának egységes, komoly katonai erővel fellépni, hiszen a klón háborúk egyik célja az volt, hogy Palpatine elpusztítson minden olyan haderőt, amely egymagában vagy más erőkkel összefogva felvonulhatna a Birodalom ellen.

Ez korrekt. Ezért nem is akarnak. ;)

 

Amúgy meg, tini, a yavini csatában a pilóták nagy része igen fiatalnak tűnt, huszonévesnek, és nem a harminc felé sebesen robogó fajtából. Ha csak nem mind pont aznap csatlakozott a felkeléshez, akkor azoknak még annál is fiatalabb korukban kellett "megalkotniuk a lázadást."

Nyilván nagyon fiatal korukban csatlakoztak ők a Szövetséghez, de aligha abban a stádiumban, amikor még csak felkelések voltak itt-ott. Tehát ők már szerintem a "kész" Szövetségbe érkeztek, ahol a vezetés már jóval idősebbekből is állt. Luke fiatalabb volt a többieknél, de nem sokkal. Így (nagyon) max. 12-13 évesek lehettek, amikor a sejtek elkezdtek összefonódni, aligha vállaltak belőle komoly szerepet.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Amúgy abban tökéletesen igazatok van, hogy a Rebels valószínűleg nemcsak a Szövetségről fog szólni, hanem sokkal átfogóbban dolgozza fel a témát. Az alulról és felülről szerveződés is megjelenik majd, többféle folyamat ki lesz fejtve. Legalábbis a TCW alapján én ebben reménykedem.

A tini főszereplők pedig azt sejtethetik, hogy eleinte az alsóbb körökben burjánzó felkeléseké lesz a főszerep (ld. TCW Onderon), majd a "felülről" szervezett Szövetség létrejötte is az ő szemszögükből lesz bemutatva és kifejtve, majd az abban betöltött szerepüket követhetjük. Tehát lényegében kapunk életutakat, amik bemutatják hogyan is juthat el az egyszerű lázadó a Szövetség egyik legfontosabb pozíciójához.

Mivel ez hosszú folyamat, így a sorozat végére nagy valószínűséggel már szó sem lesz tinédzserekről, feltéve persze, hogy a TCW mintájára ugyanazon karakterek útját járhatjuk végig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.