Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Azért én az éjnővérek vagy Piell szereplését igencsak párjelenetes "peremnek" élem meg, hisz egy 5(,5) évados sorozatban volt pár rész, ahol szerepük volt. Ezen kívül volt még egy jó pár jedi és egyéb szereplő, akik az EU-ból kerültek be a buliba. Én nem is igazán tudtam ezt, mert nem ismerem annyira az EU-t, de rengetegszer olvastam az adott TCW-s topikban, hogy XY bizony megint egy újabb EU-s szereplő "kitekerése" volt. Márpedig ezeknek nem sok jelentőségük volt, egy-egy szálban tűntek fel és sokszor ott is csak futólag.

Ventress teljesen más kérdés. Ő az EU-ban és a TCW-ben is kulcsszereplő volt, de ne feledjük el, hogy azért ő nem klasszikus EU karakter. Már oda is "külső" forrásból emelték be, eredetileg ő lett volna az Ep.2 sith tanítványa, elég részletesen ki is dolgozták a karakterét, aztán az utolsó pillanatokban lecserélték Dooku-ra. Az EU viszont "felkarolta" az amúgy nagy reményű és jól sikerült karaktert, így lett belőle fontos arc.

A Ventress részt nem értem, mi köze bármihez is. Azért, mert egy concept artról mászott le, már nem is EU karakter? A TCW fele a filmek koncepciós terveinek köszönheti a létét! Az meg nagyon nagy túlzás, hogy Ventress az ep2-re ki volt dolgozva, vagy, hogy az utolsó pillanatban tették be Dookut.

Az első bekezdés meg, hát ha neked az éjnővérek, akik Asajj Ventress faját alkotják, akik feltámasztották Darth Mault, akik közvetve felelősek Mandalore bukásáért, akik kis híján kinyírták Dookut, csak peremszereplők, akkor minek nevezed azokat, akik tényleg csak feltűnnek egy-egy jelenet hátterében? :) De lényegtelen, Mara Jade szereplése nem is azt jelenti, hogy mindjárt ő legyen a főszereplő. Lehet ám ő is ilyen 5-6 epizódban "átformálom a galaxist és megváltoztatom a filmek értelmezését" háttérszereplő. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Ventress részt nem értem, mi köze bármihez is. Azért, mert egy concept artról mászott le, már nem is EU karakter? A TCW fele a filmek koncepciós terveinek köszönheti a létét!

Csak arra utaltam, hogy szerintem Ventress nem kifejezetten EU karakter, ahogyan pl. Vos sem TCW-s, hiszen már korábban ki lettek találva, meg lettek alkotva. Később pedig csak felhasználták őket, annak ellenére, hogy a dolgaik többségét akkor dolgozták és találták ki, de magát a szereplőt nem.

Ahsoka pl. egyértelműen TCW-s, itt találták ki az egész karakterét. Ventress pedig annak ellenére sem az, hogy felforgattak egy csomó dolgot vele kapcsolatban az EU-hoz képest.

Attól, hogy a TCW vagy az EU bizonyos része a filmek koncepcióiból ered, még nem lesznek ezek saját ötletek és karakterek. A Rebels is elővehet kismillió figurát a SW eddigi világának bármely eldugott szegletéből, az emiatt már nem lesz saját. Szerintem. ;)

 

Az első bekezdés meg, hát ha neked az éjnővérek, akik Asajj Ventress faját alkotják, akik feltámasztották Darth Mault, akik közvetve felelősek Mandalore bukásáért, akik kis híján kinyírták Dookut, csak peremszereplők, akkor minek nevezed azokat, akik tényleg csak feltűnnek egy-egy jelenet hátterében? :)

Van egy (extrákkal együtt) több, mint 5 évados sorozat. Ebből pár részben feltűnnek és ennyi. Értem én, hogy nagy hatásuk van és fontosak az adott szál cselekménye szempontjából, de ettől még nekem csak peremszereplők. Ahogyan Maul is az.

A filmekben sem tekintem Boba Fett-et vagy Jango Fett-et csak sokadlagos mellékszereplőnek, ahogyan sok jedi Tanácstagot vagy Tarkin-t is. Egyszerűen a fősodor szemszögéből vagy nem elég jelentősek, vagy nem lett kifejtve a jelentőségük igazán. Lehet, hogy a galaxis sorsa dőlt el általuk, de a készítők által elmesélni kívánt történetben ez nem ért meg többet annál a néhány jelenetnél. :)

A TCW-ben a fent említett karakterek hiába olyan fontosak, ha aztán eltűnnek a semmiben. Nem tudjuk honnan jöttek, miért jöttek, mit csinálnak és mi lesz a sorsuk. Egyszerűen csak addig látjuk őket, amíg a főszál látószögében vannak, amíg bekerülnek a reflektorfénybe. Aztán kikerülnek a képből és vége. A filmeket meg egész biztosan nem érdemes átértelmezni miattuk, hisz ez esetben talán több szerephez jutottak volna, ahogyan pl. Ahsoka vagy Ventress is. ;)

 

De lényegtelen, Mara Jade szereplése nem is azt jelenti, hogy mindjárt ő legyen a főszereplő. Lehet ám ő is ilyen 5-6 epizódban "átformálom a galaxist és megváltoztatom a filmek értelmezését" háttérszereplő. :D

Pont ezt szeretném nagyon elkerülni. :D

Egy kidolgozatlan, befejezetlenül hagyott félmunkáért ne erőltessenek bele a Rebels-be egy olyan kaliberű EU-s szereplőt, mint Mara. Ha már ilyenekhez nyúlnak, akkor igenis kerüljenek középpontba, tiszteljék meg ennyivel az elődöket.

Bár igazából aligha kell aggódnunk Mara miatt, 99%-ra saccolom, hogy nem fog feltűnni a sorozatban, csak egy fan art tekintetében került elő. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asajj Ventress sorsát teljesen átszabták, ennél fogva a karakterét is, pedig a klón háborús EU egyik alappillére. A boszik is alaposan megváltoztak, pedig színtiszta EU szereplők, vagy ott van Even Piell, aki az EU-ban még túlélte a 66-os parancsot is, itt meg meghalt a háború alatt. Szóval, a TCW nyomdokaiban haladva a Rebels ugyanúgy élhet ilyen húzásokkal.

Ventress: nem gondolom, hogy teljesen átszabták, inkább csak kiegészítették a múltját és a karakterét A kettő szinkronban létezik egymás mellett.. Pl, mikor tavaly nyáron olvastam a Yoda: Sötét találkozó c. könyvet és Ventress volt képben egy az egyben a TCW-s Ventress ugrott be, nem is érzékeltem különbséget.

A boszorkányok. Egy bolygó elég hatalmas lehet ahhoz, hogy több különféle klán is létezzen egyszerre. Lehetnek biozonyos időszakban domináns klánok, mint a TCW-s éjnővérek a sorozatban. Ráadásul a Dathomir-t Grievous lerohanta, a talzini klánt kiírtotta, így megnyílhatott az út egyébb klánok felemelkedése előtt is.

Even Piell. Ez volt egyike a pár nagyobb ellentmondásnak. A vicces az egészben az, hogy annak idején még a Lucasfilm akarta, hogy élje túl a 66-os parancsot, Micheal Reaves-t szerződésben kötelezték arra, hogy Jax Pavan Jedi Mestere, akit lelőnek a Jedi Twilight elején, Even Piell legyen, (a szerző egyébként egy teljesen új karaktert akart volna alkotni). Aztán úgy néz ki a Lucasfilm pár év múlva megfeledkezett a saját akaratáról. Talán ezért nem is fújták fel ennyire. Most ott tartunk, hogy tényleg meghal egy bizonyos Jedi mester a könyv elején, csak őt nem Even Piell-nek hívják.

Összességében véve szerintem a TCW kb 75%-ban figyelembe veszi az EU-t, és beépíti, kiegészíti.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Quinlan Voss-t elő lehetne szedni, mint EU-s karaktert a Rebels-ben(bár ő nem igazán EU-s karakter, az Ep. I-es "szereplése" miatt). Elvégre maga Lucas akarta úgy, hogy túlélje a 66-os parancsot. Ez a sorozat remek alkalom lenne arra, hogy kicsit jobban megismerjük(mint a TCW-ban). Sok lehetőség rejlik benne és egy afféle összekötő kapocs lenne a TCW-szal, mint akár az egyetlen Jedi főszereplő, aztán később eltűnne a képpől.

 

Vosteth.png

 

Meg ott van A'Sharad Hett is, aki szerintem szintén érdekes EU-s karakter, bár lehet, hogy ez már túlzás... Mondjuk a Rebels-ben nyugodtan figyelmen kívül hagyhatják, hogy később ő lesz Darth Krayt.

 

640px-A%27SharadHettOrder66.JPG

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vos-t valamiért én is szívesen látnám a Rebels-ben. Igazi egyéniségnek tűnt, akire jobban kíváncsi lennék, ha már a TCW egy hiperaktív narkós bohócnak állította be. :D De belőle már bármit kinéznék, amúgy is egy amolyan magányos farkasnak tűnt, aki mindig megtalálja a kiutat a kényes szituációkból is.

 

Az ilyen TCW stílusú Rebels fan art-okkal az a legnagyobb baj, hogy tudjuk, valószínűleg teljesen más kinézetű és koncepciójú modellekkel fognak dolgozni a Rebels-ben. Ilyen formán ez nekem elég zavaró.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyen TCW stílusú Rebels fan art-okkal az a legnagyobb baj, hogy tudjuk, valószínűleg teljesen más kinézetű és koncepciójú modellekkel fognak dolgozni a Rebels-ben. Ilyen formán ez nekem elég zavaró.

Olyan formán én se rajongok ezekért a képekért, hogy tudjuk, nem TCW stílusú lesz a Rebels. Viszont a viszonylag ötletesen újrahasznosított modellek rávilágítanak, mennyi felkapható sztoriszál rejlik a sorozatban. A kérdés mennyire fogják kiaknázni ezt a jövőben. Bár nem tudom, mennyire valószínű az, hogy a sorozat bármilyen formában építsen a TCW-re... elképzelhető, hogy csak a filmek által kiépített univerzumot bővíti majd tovább, a TCW-t pedig érintetlenül hagyja. Így elkerülendő azok összezavarása, akik csak a 6 filmet ismerik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ashley-t Ahsoka sorozatbeli feltűnéséről kérdezték a SDCC-n, de állítása szerint még túl korai fázisban vannak ahhoz, hogy ezt tudni lehessen. Ez kissé fura, tekintve, hogy kb. 1 év egy animált évad készítési ideje (a TCW-nél így volt), így hamarosan már "forgatniuk" kell, ami annyit tesz, hogy a scriptek (melyekből kiderül, kik szerepelnek, kik nem) egy részének már meg kell lennie (amin egyébként jelenleg is dolgoznak). A Celebration-ön bemutatni tervezett anyag szerintem egyedülálló, direkt erre a célra összehozott részlet lesz, hogy ízelítőt kapjunk a képi világból, az animáció stílusából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy az is lehet, már ha szerepeltetik, hogy nem egyből bukkan fel, illetve nem tudják hova tenni, amit nem is csodálnék, jó nagy felfordulás keletkezhet amikor elkezdik a nagybetűs készítését a sorozatnak. Nem lehet akárhova csak úgy odatenni azt a karaktert. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy az is lehet, már ha szerepeltetik, hogy nem egyből bukkan fel, illetve nem tudják hova tenni, amit nem is csodálnék, jó nagy felfordulás keletkezhet amikor elkezdik a nagybetűs készítését a sorozatnak. Nem lehet akárhova csak úgy odatenni azt a karaktert. :)

 

Valószínűleg valami nagy dolgot terveznek vele és az sem rövid idő, amíg kidolgozzzák a két sorozat között eltellt időt az életéből, amit valószínüleg majd belefűznek, ugyebár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na-na talán....

 

LeeLee: "na végre valami ùj. Egy "Ghost" névre hallgató lázadó hajót látunk, mely a Falcon és egy A-szàrnyú hibridjének tünik."

 

Bemutatták a hivatalos logóját is a Rebels -nek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már videó nincs... Remélem a képeket mi is láthatjuk. :clap2:

 

Mijazaki pedig az egyik legnagyobb élő anime rendező. Pl. A vadon hercegnője is az ő műve --> Ahsoka a farkason.

Szép is lehet, de nem tudom milyen 3D-vel keverve.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a látványtervekből ugyan még túl sok nem derül ki, de az a kevés az biztató (űrcsata minden bizonnyal lesz :D)

 

rebels-concept1_lg.jpg

 

Miyazaki karakterekre példák (Brodie-val egyetértve tényleg az egyik legnagyobb élő anime mágus, de mondjuk pont nem a karakterei megjelenése az annyira átütő, igaz nem is néznek ki rosszul... de hogy milyen lesz 3D-ben? Meglátjuk):

 

howl2.jpg

 

mononke.jpg

 

june-2008-31.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.