Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Pedig a TCW-be is létszükség volt a karakter szempontjából, hogy szerepeljen. Azt, hogy ő Darth Vader felett állt rangban az ep4-ben, és már az ep3 idején ott ácsorgott a két Sith nagyúr mellett, felügyelve a Halálcsillagot, magyarázatra szorult. Ha csak az ep4-ben töltött volna be ilyen fontos pozíciót, akkor még rá lehetett volna fogni, hogy valamikor a klón háborúk és az ep4 között emelkedett fel. De az ep3 végével a TCW-be igen fontossá vált a megjelenése.

 

A Rebelsben pedig még több szerepet kell kapnia, megalapoznia a hírnevét, kiteljesíteni "a terror kormányzása" elvét, és persze, ami szerintem a legérdekesebb: látni hogyan fog Vader és Tarkin kapcsolata kibontakozni. Tarkin tudja-e, hogy Vader Anakin, és Vader hogyan vélekedik Tarkinról, akivel már a Köztársaság élén is egész egy húron pendültek, noha akkor Anakin kezét még megkötötték a Jedik dogmatikusa szabályai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarkin feltűnését jómagam is elengedhetetlennek tartom a sorozatban. Ennek okát lentebb már kifejtettétek, sokat nem tudok hozzáfűzni. Azt viszont kétlem, hogy Tarkin rangban Vader felett állt volna. Ilyen a filmekben sem hangzott el soha. Azért, mert az öreg merészen "rendre intette" a Sith-et a Halálcsillagon, még nem jelenti, hogy kedve szerint diktálhatott is volna neki. A 3 film alapján (csak hogy ne éljek EU-s példákkal) számomra mindig evidens volt, hogy Palpatine után Vader a 2. legnagyobb hatalommal bíró személy a Birodalom gépezetében. Bár tény, hogy Tarkin is igen jelentős hatalommal lett felruházva (a 3. hely talán épp az övé volt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan amit Dzséjt is mondott, Tarkin szerepeltetése indokolt volt a TCW-ben. Egyébként számomra ő testesíti meg a feltörekvő, egymáson végiggázoló birodalmi bürokrata típusát. Egy jól működő, békés Köztársaságban esélye sem lett volna ilyen figuráknak feljebb kapaszkodnia. Az, hogy ez már a Klónháború alatt (vagy akár előtte) megtörtént, finoman jelzi, hogy nem egyik-napról a másikra lett a Köztársaságból Birodalom, ehhez szükségeltetett hosszú évek átmenete (Palpatine főkancellársága, de én akár már az előző évtizedeket is ide sorolnám). "Az emberibb idő" már ekkor sem volt meg. :)

 

Tarkin a Rebelsben egyenesen kihagyhatatlan, de én Yularen pályafutására is kíváncsi lennék. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már tart az első évad hangfelvétele? :o

Miért vagy meglepve? Ha jövő ilyen-tájra tervezik a premiert, akkor már az évad hanganyagának legalább a fele fel kell, hogy legyen véve :)

 

Azért nem kell egyből Tarkin-ra gondolni. Stephen Stanton a TCW-ben is vagy féltucat karakternek kölcsönözte a hangját. Mi van ha Gascon tér vissza? :para: (Nyugi, csak hülyéskedek :P)

Én nem tudom eldönteni, hogy akarom-e Tarkin-t a Rebels-ben látni. Egyrészt hallani sem akarok arról a dögről, mert nagyon megutáltam a TCW fináléban...Másrészt meg pontosan ezért érzem úgy, hogy ő lehetne a Rebels-ben az, ami Dooku volt a TCW-ben: az események főmozgatórugója, a központi ellenség (Tudom, hogy Sidious volt a karmester, de szerep szerint Dooku volt az antagonista!). Vader-t inkább Grievous-éhez hasonló szerepben tudnám elképzelni, csak persze remélhetőleg (számára) sokkal kedvezőbb győzelem:vereség arányokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidious = Sidious

Tarkin = Dooku

Vader = Grievous

 

Érdekes hasonlatok a TCW - Rebels karakterei kapcsán, melyekben szerintem van is potenciál. Természetesen az önismétléstől elhatárolódva, újszerű sztorikba ágyazva. Tarkin tipikusan olyan karakter, akinek kibontásából számos érdekes történet, vagy mozgatórugó születhet. Ezt a kibontást már megkezdte a TCW a Citadel-trilógiában, majd továbbvitte az Ahsoka-quadrilógiában, így a Rebels-ben egy már meglévő előzmény továbbgondolására nyílna lehetőség.

A "jó" és "rossz" csatagyőzelmeinek aránya minden bizonnyal visszájára fog fordulni. Figyelembe véve, hogy a lázadók az Ep4 idején hajtottak végre először sikeres támadást a Galaktikus Birodalom ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért félek attól, hogy a készítők nem fogják kellő mértékben kihangsúlyozni a Birodalom kegyetlen és mindent elnyomó rendszerét. Annak pl. örülnék, ha nagyon sok lázadó meghalna, mintegy érzékeltetve, hogy korai küzdelmük egyelőre kilátástalannak tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Details on the show are closely guarded, but fans at NYCC will get a first look at new art from the series, and learn new information about the formidable forces of the Galactic Empire.

http://starwars.com/news/star-wars-rebels-and-more-at-nycc.html

 

New York Comic Con október 12. A szerencsések bepillantást nyerhetnek az animációs sorozatba :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://starwars.com/news/star-wars-rebels-and-more-at-nycc.html

 

New York Comic Con október 12. A szerencsések bepillantást nyerhetnek az animációs sorozatba :)

Csak a leglényegesebbet nem írtad. Azt, hogy miről fog szólni. :D Le van írva ugyanis.

 

"Mi történt amikor a Galaktikus Birodalom elfoglalt egy bolygót? Mi van akkor ha a Birodalmiak a hatáskörük alá vonják a világodat és rohamosztogosokkal és TIE fighterekkel tartják fenn a rendet? A Star Wars Rebelsből mindezekre választ fogsz találni."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a leglényegesebbet nem írtad. Azt, hogy miről fog szólni. :D Le van írva ugyanis.

 

"Mi történt amikor a Galaktikus Birodalom elfoglalt egy bolygót? Mi van akkor ha a Birodalmiak a hatáskörük alá vonják a világodat és rohamosztogosokkal és TIE fighterekkel tartják fenn a rendet? A Star Wars Rebelsből mindezekre választ fogsz találni."

El is várom, hogy erről szóljon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felteszem, ez egy rész vagy sztoriszál mottója, nem erről fog szólni minden epizód. A sorozat kiindulási pontjának viszont aligha rossz.

Remélem, az októberi Conos anyagot feldobják a netre is, kár lenne megfosztani tőle a rajongókat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mozgóképben én is reménykedem, de nem akarok úgy járni, mint a Celebrationös várakozást követően.

Viszonyítási alapként nem lenne rossz tudni, hogy a TCW idején mikor került sor az első ilyen jellegű előzetesre. :hmm: Már útjára indult az első évad, amikor csatlakoztam, így nincs sok emlékem az előkészületekről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reménykedem abban, hogy az előre-hátra történő ugrálás ezúttal elmarad. Sőt, szerintem sokkal jobb lenne az epizodikus felépítés helyett egy jóval terjedelmesebb és kidolgozottabb történetet megalkotni, ahol a részek szorosan kapcsolódnak egymáshoz. Persze ennek meg van az a veszélye, hogy aki nem elölről nézi, az nem tud bekapcsolódni az évad közepén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mozgóképben én is reménykedem, de nem akarok úgy járni, mint a Celebrationös várakozást követően.

Viszonyítási alapként nem lenne rossz tudni, hogy a TCW idején mikor került sor az első ilyen jellegű előzetesre. :hmm: Már útjára indult az első évad, amikor csatlakoztam, így nincs sok emlékem az előkészületekről.

Konkrétan nem emlékszem már, de kb. pár hónappal a premier előtt jöttek csak konkrét infók. Olvass vissza az adott topikokba, ott mindent megtalálsz. :) Jobban belegondolva most kicsit korai lenne a premier előtt egy évvel korábbi mozgóképet látni.... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hátha a múltkori kép Stephen Stan-ról tényleg mostanában készült, akkor szinte 0 az esély, hogy legyen leadható minőségű és mennyiségű mozgóképük. A nyugati rajzfilmek gyártása (a megírás után természetesen) szinte mindig a hanganyag felvételével kezdődik, amíg az nincs kész az animációnak általában neki sem állnak. Ennek az oka az, hogy animátorok igazítják karakterek szájmozgását a hanganyaghoz (nem pedig fordítva, mint a japán animéknél), sőt némely esetben a karakter gesztusait és mimikáját is arról mintázzák, amit a szinkronszínész művelt a mikrofon mögött. Karakter-dizájnokra, esetleg egy-két elkészült CGI-modellre számítsatok, többre felesleges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hátha a múltkori kép Stephen Stan-ról tényleg mostanában készült, akkor szinte 0 az esély, hogy legyen leadható minőségű és mennyiségű mozgóképük. A nyugati rajzfilmek gyártása (a megírás után természetesen) szinte mindig a hanganyag felvételével kezdődik, amíg az nincs kész az animációnak általában neki sem állnak. Ennek az oka az, hogy animátorok igazítják karakterek szájmozgását a hanganyaghoz (nem pedig fordítva, mint a japán animéknél), sőt némely esetben a karakter gesztusait és mimikáját is arról mintázzák, amit a szinkronszínész művelt a mikrofon mögött. Karakter-dizájnokra, esetleg egy-két elkészült CGI-modellre számítsatok, többre felesleges.

Ez bizony nagyon igaz és így is lesz. A TCW -nél is a hatodik évadot teljesen felvették-szinkronilag...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiderült a sorozat promóciójának forgatókönyve. Eszerint 2014 nyarán kezdik el promózni a sorozatot négy kisfilm keretében, melyben bemutatják a karaktereket. Jövő év őszén a Disney XD -n lesz a sorozat speciális egy órás premiere. A marketing besorolása A szintű, azaz elég széleskörű lesz. Merchandise terén hihetetlen nagy választékra lehet majd számítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.