Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Abba belegondoltatok már, hogy ennek a sorozatnak még a TCW -nél is durvábbnak kellene lennie? Hisz itt a Birodalom keményen terrorizálja a lakosságot néhol, szóval ez az SW egy elég sötét érája. Na most ezt egy Disney animációs filmben bemutatni vajon elég-e? Egyáltalán lehet-e bátorság nélkül? Ez felnőttesebb és komorabb kidolgozást kíván. Nem hiába akart Lucas erről a korszakról élőszereplős sorozatot ami az alvilágról szólt volna. Ha ezt elviccelek azzal sok mindent elcseszhetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Bátrak karavánja meg a Harc az Endor bolygón is a Birodalom alatt játszódott, elég könnyed hangvétellel, pedig Lucas mindkettőt acceptálta. Szerintem az éra nem szükiti le a hangulatot. Mindegyiket több felől is meg lehet közeliteni.

Azoknak ha jól tudom csak annyi köze volt az SW fő vonalához, hogy voltak benne Ewokok és az Endoron játszódott. Itt azért merőben más a helyzet. Az SW egyik gerince köré épül a sztori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Bátrak karavánja meg a Harc az Endor bolygón is a Birodalom alatt játszódott, elég könnyed hangvétellel, pedig Lucas mindkettőt acceptálta. Szerintem az éra nem szükiti le a hangulatot. Mindegyiket több felől is meg lehet közeliteni.

 

Ez igaz, de nyilván nem az érdekel minket, miként fújt a szél az Alderanon, hogyan bújt ki a tojásból a Krayt sárkány, miként eregettek papírsárkányt a gyerekek Palpatine uralkodása alatt. Sokkal inkább az érdekel minket, hogy milyen terrorral válaszolt Palpatine az ellentétes véleményre. Forradalmakat, árulásokat, megtorlásokat és terrort szeretnénk látni...mert a Birodalom és a lázadás hajnalát minimum ilyen jelzőkkel lehet illetni

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Mi történt amikor a Galaktikus Birodalom elfoglalt egy bolygót? Mi van akkor ha a Birodalmiak a hatáskörük alá vonják a világodat és rohamosztogosokkal és TIE fighterekkel tartják fenn a rendet? A Star Wars Rebelsből mindezekre választ fogsz találni."

 

Ezek alapján én darkosságot várok, de kb. olyan szintűt csak, mint az ep4-ben. Halott nevelőszülők --> szomorúság --> mintha mi sem történt volna, felrobban az Alderaan --> szomorúság --> mintha mi sem történt volna, meghal Obi-Wan --> szomorúság --> mintha mi sem történt volna. És itt jön a képbe Filoni, hogy rám cáfoljon. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor miért nem azt csinálnak ilyen címszó alatt? Kicsit sarkítva olyan ez, mintha a II. VH -t matiné rajzfilmben akarnák bemutatni.

Hát ez tényleg elég sarkitott. Az SW azért mégiscsak egy mese és nem épp a darkosságáról ismert -bár időről időre valamiért tömegek várják el tőle hogy nagyon felnőttes legyen; kb ebből lett a Baljós Árnyak miatti nagy csalódás-cunami is-, és a Klón-háborúról is készült pár elég könnyed sztori, lásd Tartakovksy vagy pár TCW sztori. Pedig az is háború volt, csak nem polgárháború hanem hanem galaktikus. Szerintem legyen jó, legyen szórakoztató, legyen SW-s. Már ez épp elég nagy feladat lesz és kisebb csoda kell hogy mindet megugorja. Ezeken túl plusz elvárásokat támasztani szerintem csak a későbbi csalódásoknak ágyaz meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak annyi darkosságot várok el ami amúgy is volt már. Pl emberi maradványokat csontvázig leégve, levágott kezű, fejű, stb. lényeket, elevenen égő embereket. Ha ezt megadja a sorozat akkor elmondhatjuk, hogy darkos volt. Az érában benne vannak ezek a lehetőségek. A kérdés, hogy kihasználják -e?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez tényleg elég sarkitott. Az SW azért mégiscsak egy mese és nem épp a darkosságáról ismert -bár időről időre valamiért tömegek várják el tőle hogy nagyon felnőttes legyen; kb ebből lett a Baljós Árnyak miatti nagy csalódás-cunami is-, és a Klón-háborúról is készült pár elég könnyed sztori, lásd Tartakovksy vagy pár TCW sztori. Pedig az is háború volt, csak nem polgárháború hanem hanem galaktikus. Szerintem legyen jó, legyen szórakoztató, legyen SW-s. Már ez épp elég nagy feladat lesz és kisebb csoda kell hogy mindet megugorja. Ezeken túl plusz elvárásokat támasztani szerintem csak a későbbi csalódásoknak ágyaz meg.

Ha a Holiday Specialnél darkosabb lesz, én már elégedett leszek. :):D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak annyi darkosságot várok el ami amúgy is volt már. Pl emberi maradványokat csontvázig leégve, levágott kezű, fejű, stb. lényeket, elevenen égő embereket. Ha ezt megadja a sorozat akkor elmondhatjuk, hogy darkos volt. Az érában benne vannak ezek a lehetőségek. A kérdés, hogy kihasználják -e?

Tehát dark = jó? És már az se elég ha mondjuk a Jedi visszatér szintjét hozza mert elevenen égő testek meg emberi maradványok kellenek? Hát ennél jobban az elvárásaink nem is térhetnének el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nyílt terror korszakában dark=jó. Mi lenne más? Egyébként ezek az elemek amiket leírtam mind benne voltak a TCW -ben vagy az EPIV -ben is. Gondolom azokat se szereted. ;) Nem kell csak ebből állnia, de mindenképp legyen benne ilyen is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az hogy nem szeretem, de nem hiszem hogy a szórakoztatáshoz ez feltétlenül kell. Pláne az SW-ben. A TCW-ben is volt egy rakás meseszerű epizód és teljesen jók voltak azok is. Én azt várom a Rebels-től hogy ha megnézem akkor jól szórakozzak. Hogy ezt mivel éri el azt rábizom. Ha már szóba került a II. világháború: én pl. jól elvoltam az olyan matinés megközelitésekkel mint a Kelly hősei vagy a Piszkos 12. Egy véres történelmi eseményből is lehet kalandfilmet csinálni, nem hiszem hogy pont az SW-nél valami naturális durvulás lenne az elvárható minimum a jó szórakozáshoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az hogy nem szeretem, de nem hiszem hogy a szórakoztatáshoz ez feltétlenül kell. Pláne az SW-ben. A TCW-ben is volt egy rakás meseszerű epizód és teljesen jók voltak azok is. Én azt várom a Rebels-től hogy ha megnézem akkor jól szórakozzak. Hogy ezt mivel éri el azt rábizom. Ha már szóba került a II. világháború: én pl. jól elvoltam az olyan matinés megközelitésekkel mint a Kelly hősei vagy a Piszkos 12. Egy véres történelmi eseményből is lehet kalandfilmet csinálni, nem hiszem hogy pont az SW-nél valami naturális durvulás lenne az elvárható minimum a jó szórakozáshoz.

Tök jó, még ellenpéldának is ezeket a filmeket akartam előhozni. Szóval, marad a nagyon sűrű bólogatás. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az egyensúly megtartása lenne leginkább ideális a könnyedebb, kalandozós, esetleg humorosabb töltetű részek, valamint a komorabb, darkosabb, durvább eszközökhöz folyamadó részek közt. Hasonló sokszínűséget várok, mint a TCW-ben, ahol bár javában dúlt a Klónháború, jutott idő olyan kikacsintásokra, mint Ahsoka ellopott fénykardjának visszaszerzése, R2 és C-PO bevásárlókörútja, vagy az ifjoncok kristálykutató kalandja, hogy csak néhányat említsek. Ahogy itt sem kellett minden résznek szervesen kapcsolódnia a háborúhoz, az erőszakhoz, vagy a klónok és droidok darálásáról szólnia, úgy a Rebels minőségi tartalmához sem elengedhetetlen, hogy minden epizód Jediket hajkurászó birodalmiakról, vagy rejtőzködő és szervezkedő lázadókról szóljon. Ugyanakkor abban is bízom, hogy a másik véglet sem valósul meg, és válik tini kalandsorozattá a széria, ahol azt nézhetjük részről részre, amint újdonsült kamasz lázadó hőseink kacarászva menekülnek a rohamosztagosok elől, mondván milyen jó buli, miközben poénokat durrogtatnak. Ha szükséges (márpedig a Dark Times korszaka szerintem bőven megkívánja), bátran folyamodjanak a TCW-beli Krell, vagy az 5. évados Maul, Ahsoka hangvételű szálakhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, jusson idő a kikacsintásra, de az alaphangot indítsuk valahonnan a Sztálini diktatúra legsötétebb éveitől. A 2. vh-t pedig valóban be lehet mutatni a Piszkos 12 és a Kelly hősein keresztül is, mókázhatunk picit, de az attól még nagyon messze van a 2. világháborútól és ha engem a háború igazi arca érdekel, akkor megnézem a Sztálingrádot vagy olvasok picit a Donról, és ha a diktatúra érdekel, akkor pedig a Gulággal kezdem a tanulmányaimat. A lázadás hajnalát és a birodalmi terror időszakát azért ne töltsük már fel rózsaszín ökörségekkel.

 

Pont nekünk magyaroknak 56 miatt egészen pontos ismereteink vannak a diktatúra mechanizmusáról, az ÁVH működéséről, az államterror intézményéről, a kor bírói gyakorlatáról, a kulák és koncepciós perekről, a vörös terrorról, a fekete autó jelentéséről, az Andrássy út vizesblokkjairól. Ha egy rendező azzal jönne, hogy mókásan kívánja bemutatni a felsorolt viszontagságokat és a diktatúra szenvedéstörténetét, azt megkínálnám szívlapáttal, hátha azt is mókásnak találja.

 

Nagy különbség van Mel Brooks "Lenni vagy nem lenni" és Roberto Benigni "Az élet szép" című filmjeik között. Míg Brooks ténylegesen elvicceli a dolgot, egyfajta sitcomot csinál a diktatúrából, addig Benigni mosolyt húz a borzalomra. Brookson lehet nevetni, de aki az Élet szépen halálra röhögi magát az egy hülye.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami olyasmi lenne jó, mint amit régebben már többen említettünk: a TCW negyedik évada volt az, ahol nagyon különböző hangulatú és témájú történetek vidáman elfértek egymás mellett, és mi csak tátottuk a szánkat. Abból az évadból nagyon okulhatnának, mert az tartalmazta a jó szezon elemeit. Igenis a Rebels-ben épp úgy legyen "tűzszünet", filozófiai, fantázia-mesevilágos, és nem utolsó sorban öldöklős borzalmakról szóló történetek, mert ezek mixtúrája teremthet valami olyasmit, ami mindenkinek tetszik, akár egészben, akár részben.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az hogy nem szeretem, de nem hiszem hogy a szórakoztatáshoz ez feltétlenül kell. Pláne az SW-ben. A TCW-ben is volt egy rakás meseszerű epizód és teljesen jók voltak azok is. Én azt várom a Rebels-től hogy ha megnézem akkor jól szórakozzak. Hogy ezt mivel éri el azt rábizom. Ha már szóba került a II. világháború: én pl. jól elvoltam az olyan matinés megközelitésekkel mint a Kelly hősei vagy a Piszkos 12. Egy véres történelmi eseményből is lehet kalandfilmet csinálni, nem hiszem hogy pont az SW-nél valami naturális durvulás lenne az elvárható minimum a jó szórakozáshoz.

Akkor megismétlem, hogy semmi olyat nem várok el a sorozattól amit még ne láttunk volna. Lehet azzal jönni, hogy nem kell a durvulás meg ehhez hasonlók, de szerintem ehhez a sötét korszakhoz simán passzolna a dolog. És ismét leírom, hátha most célba ér; én nem azt mondom, hogy csak durvulásból álljon, hanem legyen benne olyan is. Persze el lehet viccelni az egészet mint ahogy Zééé is írja, de annak nincs sok értelme számomra. Persze akinek a rózsaszínpóni kell annak egészségére. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki esetleg elsiklott felette, annak itt a nemrég kiadott tartalom a sorozathoz, magyarul:

 

"Sötét idők köszöntenek a Galaxisra, amint a gonosz Galaktikus Birodalom világról világra szilárdítja meg hatalmát. A császári erők elfoglalnak egy távoli bolygót, vasszigorral uralkodva, tönkretéve a lakosok életét. Ám akadnak néhányan, akik elég bátrak, hogy szembeszálljanak a birodalmi erők végeérhetetlen rohamosztagosaival és TIE-vadászaival: a Ghost csillaghajó eszes és tarka legénysége. A szedett-vedett csoport új, fenyegető ellenségekkel kerül szembe izgalmas kalandokon keresztül, hősökké válva."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.