Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Lehet, hogy a tulajdonosa "maga bütykölte meg a motorját", nem hiába vették a Falcontól az ötletet. :D

 

Valószínű, hogy kiszuperált teherhajóval van dolgunk. :D A csempészhajók szinte mindig ilyenek. Egyébként, ha ilyesmiről van szó, mikor nem a Falcon a minta? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönet a videóért! Állati jók ezek a látványtervek!! Nem is tagadom, mindig is Ralph McQuarrie rajongó voltam! Apróság de, hogy még a korai 3PO és R2 tervek is megvalósításra kerülnek, nagyon izgalomba hozott!! :)

 

Lehet, hogy ez a hely valóban a lázadók korábbi dantooine-i támaszpontja lesz? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a Ghost tervrajza:

71406_581936225183116_379196305_n.png

Itt pedig a szöveg fordítása:

Módosított VCX-100 könnyű teherhajó

Corelliai Mérnöki Vállalat

Mértékek:

- hosszúság: 43.9 méter

- szélesség: 34.2 méter

- magasság: 14.5 méter

Számmutató:

1. orrlövegtorony-lövész állomás

2. elülső reflektorlámpa

3. fő pilótafülke

4. legénységi szállás

5. kikötői dokkológyűrű

6. átszálló dokkológyűrű

7. hátsó lézerágyútorony

8. fő tehertér

9. motortér

 

A fordítás a sajátom, először aurebeshről kellett angolra, majd angolról magyarra fordítani, de valószínűleg korrekt. :)

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a vicces, egyébként, hogy annak idején, amikor elkezdték készíteni a TCW-t, mintha akkor is a főszereplők tragacsa készült volna el elsőként. (Az más kérdés, hogy a korábbi tervekben a Twilight sokkal fontosabb szerepet töltött volna be.) Remélhetőleg nem az lesz, hogy a Ghost tulajdonosa beáll a lázadókhoz és akkor a Ghost jelentősége is idővel úgy elhalványul, mint a Twilight-é. Mindenesetre kíváncsi leszek erre a sorozatra. Az már egyszer biztos, hogy nem lesz olyan szép képi világa, mint a TCW-nek, de remélhetőleg történetek tekintetében nem kell majd csalódnunk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kétkedésre adhat okot, hogy a sorozatnak összesen kettő nevesített írója van, de azt már a kezdetektől csak Greg Weisman nevéhez kötik. A TCW esetén már az elején reklámozták, hogy sok írót igénybe fognak venni, hogy minél szerteágazóbb és egyedibb stílust adjanak a történetnek és arról is szóltak már az elején a hírek, hogy minden részt igyekeznek mással rendeztetni. Ez egy csodálatosan működő gépezetet eredményezett, sokszínű megközelítéssel és egymástól eltérő történetvezetéssel. Amit a Rebels esetében felfestettek, az tipikusan a 80-as 90-es évek rajzfilmjeire hajaz, amiben 1 - 2 író végigvitte az egész történetet. Jobban mondva, történet az nem volt. Nekem már az sem tetszik, hogy itt egy hajót kijelöltek kiindulási pontnak. Persze ebből még lehet Serenity/Firefly is, de én most inkább érzem azt, hogy a szokásos 4 - 5 fős brigád megoldja a rész aktuális kihívását ala 90-es évek tucatrajzfilmjei lesz a sorozatból. Sok írót szeretnék látni, különböző hátterű írókat, mert engem a Greg Weisman/Simon Kinberg testvériség csak a szokásos belterjességre enged következtetni. Weisman-t egyszer már kirúgta a Disney, aztán visszakönyörögték, saját bevallása szerint a Gargoyles volt élete eddigi legnagyobb dobása. Ez a Simon gyerek meg rendelkezik filmes tapasztalatokkal, így a két író jól kiegészíti egymást, gondolhatta a Disney. A TCW sikere a különböző látásmódnak köszönhető, az pedig csak sok író és minél több rendező esetén garantált.

 

Ami a koncepteket illeti. Majdnem semmi, de inkább semmi. A falu ötlettelen borzalom. Sablonosan lepakolt ugyan olyan házak és sátrak. A TCW konceptjeiről ordított az egyediség, de persze pár kép alapján ne temessünk, mivel azonban most más nem áll a rendelkezésünkre, így ebből kell némi konzekvenciát levonnunk. Két darab renderelt kép áll a rendelkezésünkre. Az egyik egy rohamosztagos, a másik egy TIE vadász. Ez lesz a sorozat látványvilága és a TIE alapján igaz lehet a hír, hogy a korábbi illusztrációk semleges tükörfelülete, letisztult képi világa fog visszaköszönni. Kezet rázok, mert Ralph Mcquarrie adta meg az alaphangot és a TIE CGI render alapján Filoni tényleg készpénznek fogja venni RMQ illusztrációit és azokat egy az egyben törekszik majd lemásolni. Jó ez nekünk? Nem feltétlenül. Az oké, hogy Ralph Mc adta meg az alaphangot, de milyen az a zenemű, ami csak a dóra épül? Tényleg számít a korábbi konceptek kiválló minősége, tényleg az alapozta meg az SW hangulatát, de ha ezeket egy az egyben lemásoljuk, akkor bizonyos mértékben a lehető legmesszebb kerülünk a Star Warstól, legalábbis a folytonosság tekintetében.

 

Filoni az egyik koncepten egy rombolót mutogatott, egy rombolót, aminek gyakorlatilag minden oldala lapos. Elég lesz letextúrázni és ha megnézzük a TIE vadászt, az is csak textúra és való igaz, hogy hűen követi az eredeti illusztrációt, de a Star Wars sava - borsát a kitüremkedések, a szabálytalan geometriai formák, a kis bigyók és izék sokasága adja meg. Önkéntelenül is felmerül bennem a kérdés, nem kényelmesebb és költséghatékonyabb megoldás egy olyan látványvilágot választani, ahol bőven megteszi a textúra, nem kell tökölni a sok kitüremkedéssel? A TCW ezzel nem spórolt és mindent a világhoz hűen telepakoltak kitüremkedésekkel. Emlékeztek, hogy mit mondott Filoni a Coruscant első látképére? Igen, arra a kidolgozatlan semmire gondolok, ami még az első évadban köszönt ránk. KÉNYSZERŰ MEGOLDÁS! A stábja és saját személye számára az egyszerűség maga volt a kényszerű megoldás, amit kötelességének érzett feljavítani. Most a cél egy olyan látványvilág megteremtése, ami alapból nélkülözi a geometriai tökéletlenséget, hiszen RMQ rajzai csúcsra polírozott művészi igényességű tökéletességek, a konceptuális tervek Mekkája, az a szint, amit rajta kívül kevesen tudtak csak elérni. De a Star Wars azért lett olyan amilyen, mert a tökéletesre csiszolt koncepteket megkoptatta, tele rakta izékkel, meg bigyókkal, meg kitüremkedésekkel a filmen dolgozó egyéb alkotók sokasága. Amikor kiskoromba néztem az Új Reményt (nekem akkor még csak Csillagok Háborúja volt), megdöbbentett, hogy a hajóknak nincs sima felülete. Ez volt az első olyan sci-fi, ahol a hajók úgy néztek ki, mintha roncsból és szemétből lettek volna összetákolva, valósággal önmagukból kifordítva. Azt hittem, hogy a rombolók oldala nincs befedve, és ami kilátszik, az mind a hajó "bele". Imádtam, hogy amit addig nem láttunk, a csöveket, kivezetéseket stb. most a burkolatra helyezték. Ez maga a STAR WARS mértani közepe, a látványvilágának a legfontosabb eleme és persze az univerzum nyitott arra, hogy azt a kecses naboo vadászok és társaik is benépesítsék, de azért a birodalmi indusztriális jelleg valahol ebben a geometriai zűrzavarban köszönt a legjobban vissza.

 

Nagyon várom a sorozatot, de a fenti kételyek dolgoznak bennem. Ez van.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kétkedésre adhat okot, hogy a sorozatnak összesen kettő nevesített írója van, de azt már a kezdetektől csak Greg Weisman nevéhez kötik. A TCW esetén már az elején reklámozták, hogy sok írót igénybe fognak venni, hogy minél szerteágazóbb és egyedibb stílust adjanak a történetnek és arról is szóltak már az elején a hírek, hogy minden részt igyekeznek mással rendeztetni. Ez egy csodálatosan működő gépezetet eredményezett, sokszínű megközelítéssel és egymástól eltérő történetvezetéssel.Amit a Rebels esetében felfestettek, az tipikusan a 80-as 90-es évek rajzfilmjeire hajaz, amiben 1 - 2 író végigvitte az egész történetet. Jobban mondva, történet az nem volt...mert engem a Greg Weisman/Simon Kinberg testvériség csak a szokásos belterjességre enged következtetni.

 

90-2000-es évek rajzfilmje közül Weisman-éi pont abba a néhányba tartoznak, amiknek nem csak összefüggő történet vezetése volt, de az briliánsan volt megoldva! TCW-nek meg pontosan az antológia-formátum volt az egyetlen valóban komoly hibája. Még itt ezen a fórumon is jó néhányszor fintorogtunk azon, hogy mennyire nem összefüggő a cselekmény, sőt időnként egymásnak mondtak ellent a történetek.

Meg eleve mi ez? Először dicséred a TCW antológia formátumát, aztán leszólod a régi rajzfilmeket ugyanezért? Legalább próbálj következetes maradni!

Aztán mi ez a "belterjesség" duma, csak azért mert a Disney olyasvalakit kért fel, akit korábban már alkalmazott? Lucas meg valami egy tucat TCW epizódot rábízott a lányára! A lányára aki korábban semmit nem tett le az asztalra! És az a tíz-tizenkét epizód, mégis a sorozat legjobbjai közé tartozik!

Az pedig, hogy "Weisman saját bevallása szerint a Gargoyles volt élete eddigi legnagyobb dobása" így ebben a megfogalmazásban csúnya ferdítés! Azt mondta, hogy ő azt tartja a legtöbbre, azt tartja "főművének"! Ezt inkább úgy kell érteni, hogy a Gargoyles olyan neki, mint Lucas-nak az SW!

 

Valóban csalódást keltően keveset adtak a CE2-n, de attól még nem kéne megalapozatlanul ilyenek írni, több mint egy évvel a sorozat bemutatója előtt.

 

Bocs, ha nagyon OFF voltam, de ennyi badarságot nem tudtam szó nélkül hagyni.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az már egyszer biztos, hogy nem lesz olyan szép képi világa, mint a TCW-nek...

Ezt miből gondolod? A stílusalapot szolgáltató McQuarrie látványtervei szerintem kifejezetten szépek. Ha képesek (és miért ne lennének képesek) kereteiken belül maradva profi módon leanimálni a legkülönfélébb helyszíneket, épületeket, űrhajókat, karaktereket, stb, akkor nem hiszem, hogy panaszunk lesz majd a képi világra. :)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt miből gondolod? Az stílusalapot szolgáltató McQuarrie látványtervei szerintem kifejezetten szépek. Ha képesek (és miért ne lennének képesek) kereteiken belül maradva profi módon leanimálni a legkülönfélébb helyszíneket, épületeket, űrhajókat, karaktereket, stb, akkor nem hiszem, hogy panaszunk lesz majd a képi világra. :)

Ahogy említették, a TCW-nél a realisztikusságra törekedtek. (És valljuk be, karakterek és más élőlények tekintetében sokszor még így sem volt az, de a tájakra ez kétségkívül igaz volt.) És ahogy Ody mondta, a Rebels inkább illusztratív lesz. Ebből arra következtetek, hogy a TCW kép világánál egy fokkal gyengébb lesz. Vagy nem is úgy fogalmaznék, hogy gyengébb, csak... Más. A TCW után mindenképpen fura lesz ez a fajta stílus. Valami olyasmit képzelek el, mint a Detours és a TCW között félúton, bár inkább a TCW-hez közelebb. Mert lehet én láttam már nagyon régen rohamosztagost, de az, amit itt leanimáltak, egy kicsit más, mint a filmekben. Valahogy az egész olyan... Hosszúkásabb, elnagyoltabbnak tűnik. Míg a TCW-nél a klónok sisakjai szinte dettóra ugyanolyanok voltak, mint a filmben. Persze ez nem jelenti azt, hogy a sorozat nem nézhet majd ki jól. Azért azok a látványtervek még mindig kincset érnek, ezek többször is bebizonyosodtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe, most esik le. Tisztázzunk valamit. A kép arról a füves pusztaságról, az nem a Dantooine, hanem az Alderaan. Ugyanis a Ralph McQuarrie rajzain szereplő furcsa, toboz szerű képződményeket nevezte el az EU a Killikek fészkének, akik az Alderaanon élnek. (És ezeket a concept artokat használták fel a TCW-ben is Maridun megalkotásakor.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy említették, a TCW-nél a realisztikusságra törekedtek. (És valljuk be, karakterek és más élőlények tekintetében sokszor még így sem volt az, de a tájakra ez kétségkívül igaz volt.) És ahogy Ody mondta, a Rebels inkább illusztratív lesz. Ebből arra következtetek, hogy a TCW kép világánál egy fokkal gyengébb lesz. Vagy nem is úgy fogalmaznék, hogy gyengébb, csak... Más. A TCW után mindenképpen fura lesz ez a fajta stílus. Valami olyasmit képzelek el, mint a Detours és a TCW között félúton, bár inkább a TCW-hez közelebb. Mert lehet én láttam már nagyon régen rohamosztagost, de az, amit itt leanimáltak, egy kicsit más, mint a filmekben. Valahogy az egész olyan... Hosszúkásabb, elnagyoltabbnak tűnik. Míg a TCW-nél a klónok sisakjai szinte dettóra ugyanolyanok voltak, mint a filmben. Persze ez nem jelenti azt, hogy a sorozat nem nézhet majd ki jól. Azért azok a látványtervek még mindig kincset érnek, ezek többször is bebizonyosodtak.

 

De a képi világ valószínűleg úgy is fog változni, csiszolódni, ahogy a TCW-nél is. Szerintem is inkább a más a helyes szó. Nem feltétlenül lesz rosszabb. Én kíváncsi vagyok, mivel rukkolnak elő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy említették, a TCW-nél a realisztikusságra törekedtek. (És valljuk be, karakterek és más élőlények tekintetében sokszor még így sem volt az, de a tájakra ez kétségkívül igaz volt.) És ahogy Ody mondta, a Rebels inkább illusztratív lesz. Ebből arra következtetek, hogy a TCW kép világánál egy fokkal gyengébb lesz. Vagy nem is úgy fogalmaznék, hogy gyengébb, csak... Más.

Én pont fordítva tudom. Nem olyan rég olvastam egy cikket, ahol szó esett a témáról és kifejtették, hogy a TCW-ben kevésbé törekedtek a realisztikus ábrázolásmódra (karakterek tekintetében), mivel Lucas célja egy csak erre a sorozatra jellemző, egyedi animáció létrehozása volt. Így születtek meg végül a "baltával faragott" karakterek.

Megnézve a McQuarrie képein szereplő karaktereket, nekem egy fokkal előbb jut eszembe a realisztikus ábrázolásmód fogalma, mint a TCW-nél. Én továbbra is bízom abban, hogy egészséges motivációként szem előtt tartják a TCW túlszárnyalását nem csak történet, de látvány terén is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most akkor konkrétan milyen stílusra számítsak? Olyasmire mint a Tartakovsky-féle Clone Wars vagy anime szerűre vagy milyenre, mert hogy ennek a sokat emlegetett fickónak milyen a stílusa fingom nincsen, ha olyasmi lesz mint a belinkelt anime kép akkor köszönöm ilyenből nem kérek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én valahogy úgy vettem ki Filoni szavaiból, hogy míg a CW a realisztikusságra törekedett minden szempontból, addig a Rebelsnél sokkal inkább lesz az az érzésünk, mintha egy Ralph Mc illusztrációt néznénk, mozgókép formájában. Azokban pedig mindig van egyfajta elvont, álmosságot keltő érzés, mely teljesen távol pozícionálja magát a valóságtól, mintha szándékosan más akarna lenni, mint amit eddig ismertünk. Filoni ezt a különleges, illusztrációkban rejlő érzést akarja megragadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én valahogy úgy vettem ki Filoni szavaiból, hogy míg a CW a realisztikusságra törekedett minden szempontból, addig a Rebelsnél sokkal inkább lesz az az érzésünk, mintha egy Ralph Mc illusztrációt néznénk, mozgókép formájában. Azokban pedig mindig van egyfajta elvont, álmosságot keltő érzés, mely teljesen távol pozícionálja magát a valóságtól, mintha szándékosan más akarna lenni, mint amit eddig ismertünk. Filoni ezt a különleges, illusztrációkban rejlő érzést akarja megragadni.

De mindezt 3D -ben? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézegettem Ralph Mc képeit a neten, nem tudom hogy fogják ezt megoldani, de a képei alapján egyelőre nem kérek a Rebels-ből, tudom nem láttunk még semmit belőle, de inkább legyen akkor már ilyen stílusu:

 

http://www.youtube.com/watch?v=MsZjuA4Zo3E

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ezen a klippen látszik mennyire borzasztóan néz ki az anime-sorozatok legtöbbje. Rengeteg állókép, sokszor a test egyáltalán nem mozog csak a száj, a háttér teljesen elválik a karakterektől. Olcsó, egyáltalán nem filmszerű és a karakterek megjelenését mintha egy véletlen-generátor dobná ki. A legtöbbjükben semmi egyediség nincs. A filléres számitógépes szinezésnek köszönhetően teljesen steril és élettelet az egész. Ezért is hagytam abba az anime-sorozatok nézését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem bejön ez a stílus, bár elsősorban a története miatt nézem az animéket, másodsorban számít csak a rajzolás módja. Na mindegy nem ágálok a Rebels ellen, valószínűleg a TCW kaszája miatt háborgok még mindig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem bejön ez a stílus, bár elsősorban a története miatt nézem az animéket, másodsorban számít csak a rajzolás módja. Na mindegy nem ágálok a Rebels ellen, valószínűleg a TCW kaszája miatt háborgok még mindig.

Ha valami akkor az SW épp nem az a műfaj, ahol csak a történet vagy a látvány a lényeges. Pont hogy mindkettő! A lentebbi videót, ahogy összességében az anime műfajt is az egyik legalantasabb és igénytelenebb ágazatnak tartom. Isten óvjon meg minket attól, hogy a Rebels ilyen gáz legyen!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régen, az újkori animék hőskorában ('90-es évektől kb. a 2000-res évek elejéig) rengeteg kiváló sorozat volt, melyet még nem uralt teljesen a CGI, hanem ha elő is fordult bennük már ilyen, az gyönyörűen belesimult a hagyományos, kézzel rajzolt többi részbe. Ezért nem szeretem én se a mai animéket, mert régebben, mikor még a net nem volt ennyire elterjedt, megvolt egy szűrő, egy minőségi mérce, ami grafikai és történeti szempontból kizárólag a legjobbakat juttatta el "nyugatra" (hozzánk is), most meg minden CGI szemét a bemutatás másnapján csilivili karaoke fansubbal lehúzható HD-ben. Így valóban nagyon felhígult ez a réteg. Kiváló példa a minőségi régi nagy "óriásokra" a Ghost in the Shell" (a film, nem a sorozat!), a Visions of Escaflowne, a Neon Genesis Evangelion, a Cowboy Bebop, vagy Miyazaki korai műveiközül jó pár (pl. Nausicaa, ami ugyan posztapokaliptikus sci-fi és fantasy egyvelege, stílusban viszont nagyon közel áll Ralph Mc. illusztrációihoz, és mind tudjuk, Miyazaki mennyire hat Filonira).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.