Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Már tudom, mi fog a Twilight és a Millennium Falcon mellett parkolni. :yes: Baromi jól néz ki ez a hajó.

Amúgy, ez nekem erősen animált képnek tűnik a TCW minőségében (még ha csak koncepciós kép is). Ha így fog festeni a sorozat, nem lesz itt gond a vizualitással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig nem tudtam, felfogni, mire értették, hogy hasonlít a B-17-es repülőerődökre, de most már értem, nagyon klassz az a pilótafülke, egy amolyan Falcon - Crucible összeolvasztás. Viszont fura, hogy a kép akár a TCW-ből is előugorhatott volna, annyira hasonló stílusú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban elég tetszetős a kicsike. :)

 

Amúgy könnyen lehet, hogy a látványosság érdekében a TCW "technológiájával" összehoztak 1-2 ilyen látványtervet. A Rebels stílusa még alighanem csak kialakulóban van, míg a TCW esetében ez már kiforrott. Minden eszköz a rendelkezésükre áll, hogy egy-egy koncepcióból és néhány rajzból korrekt minőségű illusztrációt dobjanak össze, így ki is használják ezt a lehetőséget.

 

Ettől függetlenül a Rebels szerintem nem ilyen lesz, de én nagyon bízom benne, hogy nem mennek el nagyon anime vonalba. Már a TCW-t is erősen visszafogta az eredeti karakterkoncepció, pláne a sorozat végén. Gyakorlatilag minden olyan volt, mint egy filmben, de a szereplők (kinézetben) iszonyatosan kilógtak belőle, leginkább az arcok.

Az előzetes infok alapján valószínűsíthető, hogy az új sorozatban nem a karakterábrázolást közelítik a valóságoshoz, hanem inkább az összes többit (helyszínek, járművek, stb.) "butítják" le arra a szintre. Csak remélni tudom, hogy összességében azért sokkal közelebb leszünk a TCW-hoz, mint a CW-hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy könnyen lehet, hogy a látványosság érdekében a TCW "technológiájával" összehoztak 1-2 ilyen látványtervet. A Rebels stílusa még alighanem csak kialakulóban van, míg a TCW esetében ez már kiforrott.

És én emiatt vagyok igen biztos abban, hogy a TCW-től azért nem fogunk annyira távol ugrani megvalósítás szempontjából. Minek kezdjenek el mindent az alapoktól, amikor ott áll készen számukra a teljes technikai apparátus? Már csak pénzügyi szempontból sincs értelme a TCW-ben összehozott technikákat, megoldásokat kukába dobni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A stilus-váltás szerintem inkább a karakterek megjelenésén lesz tetten érhető, ahogy az már látható is a rohamosztagos CGI-jén is. És ha már azt meg tudták rajzolni úgy ahogy ők szeretnék, nyilván a Ghost-ot se kell előbb más stilusban megrajzolni. Valoszinüleg igy fog kinézni a sorozatban is.

Lábjegyzet, de olyan meg nincs hogy anime stilus. Anime = japán rajzfilm. Igényes és baromi ronda egyaránt akad köztük. Némelyiktől a Rebels nyugodtan tanulhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, így máris sokkal jobban bejön a Ghost, mint a korábbi képeken. :D

 

Más:

Találtam egy interjút Greg Weisman-nek, amiben ejtenek pár szót a Rebels-ről. Még a június-i, denveri comic con-on készült. Nem tudom volt-e már, átpörgettem a régebbi lapokat, de nem láttam, szóval tessék:

http://www.youtube.com/watch?v=zzZqZkL7fCk

Igazából az egyetlen (nekem legalábbis) új morzsa, az volt, hogy "we've spent a week figuring out the arc of the season" azaz "egy hetet töltöttünk az évad arc-jának összehozásával". Ez alapján a TCW-s antológia formátum helyett, lehet hogy egy egész évadon átívelő, epizódról-epizódra építkező sztori-szálra készülhetünk! :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már tudom, mi fog a Twilight és a Millennium Falcon mellett parkolni. :yes: Baromi jól néz ki ez a hajó.

Amúgy, ez nekem erősen animált képnek tűnik a TCW minőségében (még ha csak koncepciós kép is). Ha így fog festeni a sorozat, nem lesz itt gond a vizualitással.

 

Igen, ez már egy 3D render, akár a TIE és a rohamosztagos. Megállapíthatjuk, hogy ez lesz a show látványvilága. Nem áll olyan távol a TCW-től a textúrázása. Megjegyzem, a rohamosztagoson van visszatükröződés. Ezt a TCW-ből kispórolták. Nehezebb úgy a modelt lerenderelni, ha a felületen van shader, ami ad tükröződést, fényhatást stb. Bár később a TCW-ben is megjelentek az ilyen effektek, de csak nagyon visszafogottan. A felületek végig maradtak mattok és tükröződésmentesek, néhány kivételtől eltekintve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól látom, akkor az astromech egy átlátszó fejű R3-as lesz. A protokoll droid meg egy C-3PO koncepciós rajz alapján készülhetett.

MCQ-counterparts.jpg

 

Mondjuk az azért annyira nem tetszik, hogy egy újabb R2-3PO párossal rukkolnak elő, de ha a dinamikájuk más lesz, akkor rendben van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nekem annyira nem tetszik ez az új droidpáros koncepció. Ha ilyet akarnak, akkor maradjanak meg a megszokott és tökéletesen működő R2-3PO duónál. Ha pedig őket már nem akarják bedobni, akkor hagyják ezt a koncepciót és álljanak elő vmi eredetivel. Semmi értelmét nem látom annak, hogy ők nem lesznek, de helyettük beraknak olyanokat, amikről már messziről lerí a koppintás.

Kicsit olyan érzésem van, mintha mind a 6 filmben mondjuk egy esetlen gungan vagy félős ewok tűnt volna fel. Pont az volt a szép, hogy ugyan voltak hasonló értékeket képviselő és stílusú karakterek, de alapból mégis teljesen másak voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az nem fordulhat elő, hogy ezek is hasonló értékeket képviselő és stílusú karakterek, de alapból mégis teljesen másak lesznek? ;)

Tekintve, hogy minimális eltérés mutatkozik köztük, így nem hinném. Persze lehet, hogy "belsőleg" már eltérőbbek lesznek, de akkor is totál egyértelmű, hogy kifejezetten az R2-3PO duó helyett vannak itt.

Még egy földi körülmények között játszódó sorozatban sem szeretem, ha pl. kiírnak egy csinos, szőke, kék szemű szereplőt és a helyére egy szintén csinos, kék szemű, szőke kerül, akinek mondjuk csak a haja rövidebb 2 centivel. :) Pedig itt kevesebb a variációs lehetőség.

Egy SW univerzumban viszont tényleg milliónyi alternatíva van, elég szegényes fantáziára vall, ha nem tudnak egy eredeti ötlettel előállni. A TCW-ben még a klónoknak is képesek voltak egyedi kinézetet és személyiséget alkotni, pedig ők aztán már csak igazán "egyformák".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előbb szerintem várjuk ki, hogy egyáltalán kik vagy mik lesznek ezek, mi a szerepük. Mert ennyi erővel mondhatnánk, hogy Qui-Gon csak azért volt, mert kellett egy Ben Kenobi az ep1-be, Grievous meg, hogy Darth Vader imitátorként legyen kivel kardoznia a szereplőknek. Funkciójuk és "elődjeik" ismertek, de mindegyik teljesen más karakter.

R2-esből amúgy sincs túl sok variáció, viszont ez a humanoid droid még akármi lehet. Persze alapjáraton nekem is van ellenérzésem, de azért még nem írom le őket, mert egy kétlábú droidot betesznek egy guruló kuka mellé. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Tarkin szerintem kötelező jellegű figura egy Rebels című sorozatban. Sőt, én számítok Vaderre és Palpatine-ra is. Na nem folyamatosan, de egy-egy epizódszerepig mindenképpen. Főleg az Uralkodó jelenlétére lenne nagy szükség, legalább annyi szerepet kéne kapnia, mint a TCW-ben, hogy végre lássuk, hogyan működik a Birodalom.

Amúgy is használniuk kell majd olyan helyszíneket, mint a Birodalmi Szenátus, főleg, hogy a Lázadás kialakításában szükség lesz olyan szereplőkre, mint Bail Organa, Mon Mothma, esetleg Leia Organa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarkin szerintem kötelező jellegű figura egy Rebels című sorozatban. Sőt, én számítok Vaderre és Palpatine-ra is. Na nem folyamatosan, de egy-egy epizódszerepig mindenképpen. Főleg az Uralkodó jelenlétére lenne nagy szükség, legalább annyi szerepet kéne kapnia, mint a TCW-ben, hogy végre lássuk, hogyan működik a Birodalom.

Amúgy is használniuk kell majd olyan helyszíneket, mint a Birodalmi Szenátus, főleg, hogy a Lázadás kialakításában szükség lesz olyan szereplőkre, mint Bail Organa, Mon Mothma, esetleg Leia Organa.

Maximálisan egyetértek. ;)

 

Tarkin-ról annyit, hogy anno elleneztem a bevonását a TCW-be, elég erőltetettnek gondoltam. Aztán meg kellett követnem magam, mert végül is szépen felépítették a karaktert és már elkezdték megalapozni későbbi hírhedtségét. Érdekes, hogy már a filmek alapján is a Birodalom egyik oszlopos tagjának könyvelte el mindenki, noha alig szerepelt. Mégis kultikus figurává vált, ami az Ep.4 zsenialitását mutatja. A TCW viszont kielégítette azon elvárásaimat, hogy többet tudjunk meg egy ilyen lárva előéletéről és jellemének alakulásáról. Innentől kezdve nagyfokú dilettantizmus lenne egy ilyen karaktert kihagyni a Rebels-ből, hisz minden tekintetben illik a képbe és a nézők is igénylik a jelenlétét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.