Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

 

 

Hondo??? :rock:

 

B-Wing....elég érdekes,viszont Sabine így mozgóképen nem is rossz az új séróval.

 

A klónok meg....ez a szakáll beszarás! :D Zebet meg elviszi a cica.Jó lesz ez! :yeah:

 

 

Eleget borotválkoztak a seregben.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nagyon jó ez a klónos részlet. :D Észrevettétek, hogy a tarailerrel ellentétben itt már öreges a hangjuk? Hondo se rossz egyébként. :D

 

 

 

Én is észrevettem. Még meg is lepődtem.

 

 

Hondo meg a legnagyobb csávó a Galaxísban. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Piszok izgisnek ígérkezik a második szezon. :rock:

Vader apánk végre akcióba lendül. A lázadó haverjaink felköthetik a liberót. Főleg a "Jedik". A nagyúr biztos alig várja hogy a mesterük lehessen. :D

A "ZiZi Top" klónok hatalmasak. :lol:

Sabine új hajzatja sajna nagyon nem jön be de annyi baj legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rátaláltam a The Siege of Lothal részletes leírására, amit egy Celebrationön résztvevő írt. Persze nem tudtam ellenállni neki, így elolvastam. Ha már elolvastam, le is fordítottam. Aki nem akar semmit előre tudni, az ne olvasson tovább! Én megtettem, igaz, így csak még jobban várom. Mi lesz itt... :o:shocked:

 

 

Az epizód a Főnix-osztaggal kezdődik (amit Sato parancsnok és Ahsoka Tano vezet), miközben a Ghost legénysége ellop egy birodalmi rakományt az űrben. A küldetés után, Hera és Kanan nem értenek egyet a lázadó sejtekkel való kapcsolatukat illetően.

Maketh Tua kapcsolatba lép a Ghost legénységével egy tervvel, hogy megszökjön a Birodalom elől (mivel Darth Vader nyilván azt tervezi, hogy rákényszerítse olyan dolgokra, melyek morálisan elítélendők a Lothal népe kapcsán). A nő azt is elárulja, hogy a valódi oka a Birodalom lothali jelenlétének nem csak az, hogy droidgyárat akarnak létesíteni a bolygón, hanem az Uralkodó egy olyan parancsa is, ami nem derül ki az epizódból. Tua azt is megjegyzi, hogy vannak magas pozícióban lévő lázadó szimpatizánsok, akikre nem figyelt fel a Birodalom... még.

Ezra meggyőzi a Ghost legénységét, hogy kövessék ezt a nyomot, így a csapat önálló küldetésre indul, hogy megmentsék a nőt, Ahsoka, Sato és a többi lázadótól függetlenül. Megtudják, hogy Kallus ügynök kíséri Tuát egy hajóra, amivel Tarkin elhagyja a bolygót, Vader parancsára. Kanan ellopja egy rohamosztagos páncélját, hogy beszivárogjon a Birodalom lothali bázisára.

01.png

Nem sokkal azután, hogy a Lázadók kapcsolatba lépnek Tuával a hajón, a hajó felrobban, felfedve ezzel a lázadók jelenlétét a bázison. Kallus a Ghost legénysége után küldi erőit, akik épp hogy csak meg tudnak lépni egy Chopper vezette komppal.

Út közben, a kompot találat éri (természetesen senki nem hal meg). A legénység elhagyja a roncsot, majd Ezra búvóhelyére mennek, ahol megtudják, hogy a Birodalom hivatalosan a lázadó sejteket hibáztatja Tua haláláért, és hogy a Birodalom úton van, hogy elpusztítsa rögtönzött bázisukat. Elmenekülnek, de a bázisuk megsemmisül.

Ezt követően, a csapat elindul, hogy beosonjon egy birodalmi raktárba, hogy járművet és pajzsgenerátort lopjanak. Megdöbbenve tudják meg, hogy Darth Vader is jelen van.

02.png

Az Ezra, Kanan és Vader közti párbaj az elvárások szerint alakul. Darth Vader könnyedén legyőzi mindkettejüket, megsebzi Kanan karját, és veszélyesen közel jut ahhoz, hogy lefejezze Ezrát a saját fegyverével. Ezrát Kanan menti meg, miután az Erővel ellöki Vadert.

Sabine érkezik meg segítségként egy AT-DP-vel, hogy kiüsse Vadert, de a lépegető felemelkedik, viszonylag sértetlenül vészeli át a támadást. A csapat elmenekül, bár Sabine megsérül Vader által, amikor az visszaveri rá a lövedékeket, amit a lány a menekülésük fedezése közben szór. Sabine életben marad, de Ezrával és Kanannel együtt megviselik az események.

Miután elmenekülnek, a Ghost legénysége megtudja, hogy Kallus elrendelte Tarkinváros felégetését. Mivel a lázadók túl későn tudják meg, hogy tegyenek valamit, úgy döntenek, hogy egy Lothalon indított felkelés egyelőre veszett ügy, így szükségesnek látják a bolygó elhagyását.

Találkoznak Lando Calrissiannal, aki vállalja, hogy segít nekik elhagyni a bolygót a pajzsgenerátorért cserébe. Továbbá, ad nekik egy birodalmi jeladót, ami elég időre összezavarja a birodalmi flottát ahhoz, hogy fedezzék a menekülésüket.

A legénység visszatér a Ghosttal a Főnix-osztaghoz, ahol Ahsoka átszáll a hajóra. Vader tudtuk nélkül nyomkövetőt helyezett el a hajón, lehetővé téve neki, hogy TIE-advancedjével személyesen vegye üldözőbe a legénységet a hipertéren keresztül.

Vadernek sikerül katasztrofális kárt okoznia a Főnix-osztagban, majd értesít néhány közeli csillagrombolót, hogy befejezzék a munkát.

03.png

A Ghost legénysége megpróbálja fedezni azt, ami a Főnix-osztagból maradt, miközben Sato parancsnok vezeti a visszavonulást.

Kanan, Ezra és Ahsoka kapcsolatot létesítenek az Erőn keresztül, hogy feltartóztassák Vadert, és megtudják, ki ő. Ahsoka ekkor tudja meg, hogy Vader egykor Anakin Skywalker volt, amitől pánikba esik. Megszakad az Erővel való kapcsolata, és a csata hátralévő részére elájul.

Ugyanígy Vader is megtudja, hogy Ahsoka él ("Tehát, a tanítvány életben van!"). Ezt követően Vader elhatározza, hogy visszahozza Ahsokát és a Ghost legénységét élve, hogy a saját céljaira használja.

A birodalmi erősítés minden erővel a Ghost megállításán van, mely lehetővé teszi a Főnix-osztag maradéka számára a menekülést. A Ghostnak sikerül elmenekülnie, egy manőverrel pörgésre kényszerítve Vader TIE-advancedjét. A manőver miatt, a csillagrombolók vonósugarai a Ghost helyett a TIE-t fogják be.

Mivel egyik birodalmi hajó sem képes lekövetni a hiperűr-útvonalakat, amit a lázadó hajók használnak, a Ghost legénysége, és a Főnix-osztag maradéka tovább él, hogy egy másik nap harcolhasson. Ahsoka hazudik Kanannek és Ezrának Darth Vader valós kilétéről azt állítva, hogy nem tudja, ki volt a TIE-advanced pilótája.

v.png

Kanannek még kétségei vannak afelől, hogy segítsen-e a lázadó sejteknek, de mindenki más elhatározásra jutott, rávilágítva, milyen veszélyesek is a magányos küldetések.

Az epizód végén Vader beszél Palpatine-nal Ahsoka túléléséről, úgy utalva rá, mint "Anakin Skywalker tanítványa". Vader azt tervezi, hogy bevonja Ahsokát, és őt használja fel, hogy a megmaradt Jedik nyomára találjon, beleértve Obi-Want (bár nem tervezi kifejezetten megölni Ahsokát). Palpatine arra utasítja Vadert, hogy a Birodalom sürgetőbb ügyeire fordítsa figyelmét, ám engedélyezi további inkvizítorok bevetését, hogy levadásszák a Ghost legénységét és Ahsokát.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy pár nappal ezelőtt én is megtudtam, mi lesz a pilotban és...

 

 

...alig várom, hogy láthassam amint Ahsokában tudatosul, mi lett egykori Mesteréből. Nagyon fogom sajnálni. :(

Azt viszont jó tudni, hogy Vader nem feltétlenül akarja megölni, mert Dave Filoni elmondása szerint sajnos képes lenne rá. :para: A Sith nagyúrban szunnyadó Anakin Skywalkert csak Luke fogja tudni felébreszteni.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon ígéretesnek tûnik, talán az eddigi legjobb Rebels-epizódot láthatjuk majd, és ez még csak a kezdet lehet. :) Köszi a fordítást, Darth Sky!

 

 

Az viszont meglep, hogy az Ahsoka vs. Vader/Anakin-vonalat ilyen hamar ellövik! Szegény togruta. Kíváncsi leszek, hogy fogja ezt akár a késõbbiekben viselni. A nagy párbajt azért remélem jóval késõbbre tartogatják!

 

Szerkesztve: - Sinistra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy gondolom, hogy a trailerben látott

 

új inkvizítorok a garancia arra, hogy Vader nem fog minden második részbn karddal hadonászni..

Ez egy jó lépés, hisz kecske(rajongók) is jóllakik és a káposzta(Vader ázsiója) is megmarad

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívesen a fordítást. ;)

 

Azt írták ez lesz messze a legdarkosabb rész a sorozatban. Akkor nem tévedtek (nem olvastam Sky írását)?

A leírás alapján egyértelműen az eddigi legsötétebb rész lesz a sorozatban. De valami azt súgja, ezt is sikerül majd fokozniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, megkésve, de elkészültem a szokásos "nyomtatható borító belső füzetecskével" amit a Rebels 1. évadához készítettem.

Az újaknak mondom, hogy ez egy word dokumentum, amibe az epizód leírásokat és érdekességeket képekkel illusztrálva lekicsinyítve dobálom össze és a végeredmény laponként kb 12,5x18,5 cm-es füzetecske, bár jobb, ha bal oldalt hagytok egy kis margót kivágáskor, hogy a lefűzés ne tegyen kárt a tartalomban..

ep leírások és érdekességek 1. évad.zip

Jó olvasgatást hozzá, és ezúton köszönöm a munkáját mindenikinek, akik csokorba szedték és lefordították őket! :clap:

 

(Szintén az újaknak bedobom a "felzárkózó csomagot" a TCW topicba ;) )

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó lenne, ha nem lenne szünet az első rész után. Már a trailer után nehéz volt újra elszakadni a Rebelstől, hát még 2x01 után milyen lesz.

Ma amúgy a Rebelsszel álmodtam. Kanannal harcoltam és kirúgta a fogam. Hozzátartozik, hogy tegnapelőtt húzta ki a doki az egyik fogam, tegnap meg egész nap az ágyat nyomtam és végignéztem az első évadot - hát csoda, ha ilyen hülyeségeket álmodom? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.