Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

 

Persze, hogy nem kell mutogatni, na de egyszer se tűnik fel egy olyan lázadás elleni harcban amibe most úgy látszik, hogy ő is tevékenyen belefolyik mint problémamegoldó? Enyhén erőltetett lenne az összes magyarázat amit felhoztál. :) A legjobb lenne ha meghalna, de kétlem, hogy ez lesz a sorsa. Nem ezért hozzák be, hogy pár rész után kicsinálják.

 

Miért lenne erőltetett? Miért erőltetett, hogy egy katonát, ráadásul egy magas rangú tisztet nem rendelnek oda, ahol négy másik magas rangú tiszt már amúgy is vezeti a menetet? Ahol a Birodalom legmagasabb rangú tisztjei vezetik a menetet. Pont az az erőltetett, hogy annyira ott akarsz tudni valakit, akinek semmi keresnivalója ott.

És mindezt csak azon indok alapján, hogy mert über karakter (pedig nem is az, Thrawn csak lángelme, de ezt elmondhatjuk Tarkinról és Palpatine-ról is, akik ott vannak a helyükön a filmekben, minek vennének maguk mellé még egyet?). És ezen az alapon azt is firtathatnád, hol van Ozzel az ep4-ben, elvégre csak a birodalmi zászlóshajó parancsnoka és Vader flottájának az admirálisa. Ott lenne a helye a kerek asztal mellett. Vagy hol van Grievous az ep2-ben, amikor épp csak a szeparatista hadsereg fővezére. Vagy miért nem láttuk Mon Mothmát még a Rebelsben, vagy hol van az ep4-5-ben, amikor éppen csak a Lázadók Szövetségének kancellárja?

 

Eleve, a Lázadó flotta széttagolt, ahogy az kiderült a Rebelsből. Thrawn a 3. évadban továbbra is valószínűleg csak a Főnix sejtet fogja abajgatni, akik eddig mindössze a Lothal-szektorban mozogtak. A Galaxis egy gyűszűnyi pontján. Mivel a Főnix sejtnek nincs nyoma az ep4-5-6-ban, máris teljesen logikus józan paraszti ésszel is, hogy Thrawn foglalkozhatott velük a filmekben is, csak azok nem róluk, hanem a yavini sejtről szólnak, akiket Vader üldöz. Szintén logikusan következik ebből, hogy minden sejtet üldöz a Birodalom, és ezeket a missziókat egy-egy magas rangú tiszt vezeti. Mivel Tarkin a Peremvidék kormányzója, érthető, hogy nem ér rá non-stop ezzel foglalkozni (mintha a Kalifornia állam kormányzója vezetne egy nyomozást Burbankben egy terrorista sejt után), Kallus meg már nyilván nem ér semmit e téren - ha még egyáltalán a Birodalommal van -, szóval nem csoda, hogy végre, évek után valami normális tiszt is elkezd a Főnixszel foglalkozni.

Azt meg aztán pláne nem értem, miért erőltetett, hogy meghal az ep4-ig vagy elküldik az Ismeretlen Régióba... Onnan származik, most már a filmes univerzumhoz is köthető a terület, szóval nem lenne valami hűdenagy fordulat, ha kiderülne, hogy ő is ténykedett arrafelé.

 

 

Ez hol van kinyilatkoztatva? (Lehet gáz hogy nemtom icon2.gif )

https://twitter.com/starwars/status/705515259373723649

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kanan szála egy kicsit izzadságszagúnak furcsának hatott, hogy

pont azon a bolygón van egy ősi erőhasználó, amelyiken a lázadó bázis is. Ezra szála kb. rendben volt, Thrawn nem meg sokat szerepelt

 

 

Az Erő útjai kifürkészhetetlenek ;)

 

 

Köszi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

És akkor az évadnyitóról spoiler mögött

Azzal a jelenettel kezdünk, amit már korábban is leadtak Hondo kiszabadításáról. Ezt az akciót Ezra vezeti. Menekülésnél beüt a krach és egy lépegető ront rájuk, de Ezra az Erővel ráveszi a pilótát, hogy támadjon a saját embereire utána kövessen el öngyilkosságot. Amikor Sabine megkérdezi tőle, hogy mikor tanulta ezt Kanan-től, azt válaszolja, hogy ezt nem tőle tanulta.

 

A bázisra visszaérve kiderül, hogy Hondónak információi vannak egy birodalmi állomásról, ahol klón háborús Y-szárnyúakat pusztítanak el. Látva Ezra utóbbi sikereit Soto parancsnok hadnaggyá lépteti elő Ezrát és megbízza a támaszpont felderítésével.

 

Eközben a csapat többi tagja elkezd aggódni Ezra utóbbi időben tapasztalt viselkedése miatt, és megkérik Kanan-t - aki egy jó ideje csak meditálgat és a sebeit nyalogatja -, hogy beszéljen e fiúval. Kanan ekkor rájön, hogy Ezra nap mint nap használja a holocront és felhasználja a tanultakat. Végülis Kanan elveszi tőle, de csúnyán összekapnak.

 

Ezra, Rex, Sabine, Zeb Chopper és Hondo (aki csak azért megy velük, hogy beazonosítsa a bázist) elindulnak a Phantommal a felderítésre. Út közben összetűzésbe akadnak a Mining Guild hajóival, akikkel Ezra különös kegyetlenséggel akar elbánni, de a többiek lebeszélik róla.

 

Eközben Tarkin, Pryce és Constantine admirális mind átszellemülnek Thrawn csicskáivá, aki a szöktetésből és a Mining Guild megtámadásából rögtön kitalálja, hogy mit terveznek a lázadók.

 

Kanan meditáció közben hangokat hall, és elmegy felderítő útra a pókos bolygón. Találkozik egy hatalmas ősi erőhasználóval (a trailerben ez a szarvas valami, ami azt állítja magáról, hogy se nem rossz, se nem jó), aki ráébreszti Kanant, hogy mennyire barom volt, és Ezrának szüksége van rá. A nagy felismerés után Kanan visszamegy a bázisra, hogy Ezra segítségére siessen, de a sith holocront otthagyja a lénynél.

 

Ezráék eközben megérkeznek az állomásra, ahol azt találják, hogy már csak 14 bombázó van és azok is gyorsan fogynak, így meglépi azt, hogy a flotta segítsége nélkül kötik el a hajókat. Ez természetesen nem úgy sül el, ahogy számított rá. Őr droidok megtámadják őket, de végül sikeresen leszállnak. Hondo ráveszi a helyi ugnaught-okat, hogy segítsenek leállítani a megsemmisítést és töltsék fel a hajókat üzemanyaggal. Ismét lebuknak, és amíg Ezra elmegy a parancsnoki toronyba, hogy leoldja a mágneses zárakat a bombázókról, Hondo lelép újdonsült barátaival, és a csapat többi tagját megtámadják az őrdroidok. Ezra csak úgy tudja kiszabadítani a hajókat, ha felrobbantja a bázist, amit meg is tesz. Őt leszámítva mindenki az Y-szárnyúakkal hagyja el a bázist, mert ő vissza akart menni a Phantomhoz.

 

Sabine-ék kijutnak az űrbe, de amikor hiperűrbe akarnak ugrani kiderül, hogy nem működik a hajókon, és még egy csillagromboló is megjelenik a semmiből (Thrawn utasítására). Ezra eközben próbál visszajutni a Phantomhoz, azonban ahogy az állomás a darabjaira hullik megsemmisül a hajó, így Ezra csapdába esik.

 

Az utolsó pillanatban megjön a teljes Phoenix osztag, Kanan megmenti Ezrát, Az Y-szárnyúak dokkolnak a Rylothról ellopott hajón, és Constantine admirális jelenti Thrawn-nak, hogy megjött a teljes flotta, de Thrawn kijelenti, hogy ez nem a teljes Lázadás, így nem ad erősítést.

 

Végül Ezrát egy időre felfüggesztik az akciók vezetésétől, majd Hera mondja, hogy ezek az Y-szárnyúak nem maradnak sokáig náluk, hanem Dodonna sejtjéhez fognak kerülni

 

 

 

Szóval akkor a

zöld fénykard csak úgy előkerül, mint Luke esetében? Ez sajnálatos. Már az elsőnél is hiányoltam az összerakást. Az a rész is megérdemelt volna 2 részt, a másodiknál kellett volna mutatni, ahogyan az Erővel összerkaja. Itt be tudták volna pótolni.

 

 

Köszi az összefoglalót!

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak most jutottam odáig, hogy megnézzem a trailert, de teljesen levett a lábamról. Ennyi izgalmas szálat elhinteni ebbe bő 3 percbe komoly volt.

Szerintem az Erő témára fokozottabban lehet figyelni mert az a jövőbeni filmekre is kihatással lesz. Láthattuk, hogy Filoni a legfelsőbb szinten van az SW -ben, a TFA munkálatainál is ott volt, szóval amit beletesz a Rebels -be az valószínűleg ilyen belső infókból gyökerezik. Izgalmas lesz ez a bendus rész. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztamindenit, ez egy álleejtős trailer volt, nem csoda, hogy perpillanat jobban várom a Rebels 3. évadát, mint a Rogue One-t :)

 

 

 

Szorul a hurok a csapat körül. Ideje lesz mostmár annak, hogy kicsit megfogyatkozzanak a lázadók,hogy legyenek áldozatok a jó oldalról is. Szerintem azért nem pár hónapos az időugrás, mivel Ezra nőtt is, nem csak megnyiratkozott. Apropó Ezra: nagyon durván nyomja az akrobatikát harc közben, tisztára olyan pörgést csinál, mint Palpatine az Episode III-ban :o Azt sajnálom, hogy végül nem lett keresztvasas kardja. :( Azt egyelőre nehéz eldönteni, hogy ténylegesen át fog-e állni a sötét oldalra, de nagyon afelé hajlanak és ez a vonal, mégha sajnálnám is a fiút, tetszene a legjobban. Csak oldják meg eredetien, s ne hasonlítson pl. Anakin történetéhez.

 

Kanannek nem áll jól a szakáll és Sabine is legalább 10 évet öregedett az új hajával, de ez mind mellékes. :D Jó lesz újra látni a mandikat, de nem tetszik nekem, hogy így becsicskultak(vagy nevezzük akárhogy) a Birodalomnak :S

 

Mault akármennyire is imádom, remélem mostmár véglel megmurdel ebben az évadban, vagy nagyon max a sorozat végére.

 

Thrawn Főadmirális behozatala volt számomra a legnagyobb meglepetés. Igazi csemege. Még ugyan nem sokat láthattunk belőle, de látszik, hogy Filoniék arra törekednek, hogy minél pontosabban visszaadják úgy a karakterét majd, ahogy azt a Thrawn-trilógiában megismerhették a Legends rajongói. Látszik, hogy a Disney az EU törlése ellenére igenis tekintettel van rájuk és ilyenekkel próbál nekik kedveskedni :)

 

Vajon lesznek-e még inkvizítorok?

 

Hol van Kallus?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek előzetes! Eddig nem igazán vártam a 3. évadot, de ez meghozta a kedvem. Nem gondoltam volna, hogy Thrawnt tényleg áthozzák a kánonba. Remélem, szinten tudják tartani a karakter nimbuszát, és nem csak egy újabb birodalmi lesz, akit a lázadók hülyére vesznek.

 

Egyébként ha minden igaz, a premier címe "Steps Into Shadow" lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kallus! Tényleg! Egy képkockát se kaptunk belőle. :hmm:

Ennek az lehet az oka, hogy

 

 

 

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelműen úgy tűnik, hogy a Birodalom bekeményít és nehéz idők jönnek a lázadókra. Valljuk be, ez nagyon ráfér a sorozatra. Tarkin mellé jön Thrawn és biztos vagyok benne, hogy őt nem olyan bohócnak hozzák be, mint az inkvizítorokat vagy Kallus-t. Nyilván Vader is előkerül majd, szóval ütős csapat lehet majd a másik oldalon is. Ha már Kallus-nál tartunk, akkor szerintem ez a trailer kicsit valószínűsítette az esetleges átállását. Egyrészt, nem láttuk egyetlen másodpercet se, másrészt pedig Thrawn képbe kerülésével és Tarkin térnyerésével egy komolyabb Kallus-nak már nem látom a helyét. Viszont egy tisztán Rebels karakter, aki nemrég kapott is egyfajta saját szálat, így kétlem, hogy veszni hagyják és eltűnik a süllyesztőben.

 

Ezra-ra kíváncsi leszek. Nekem nem tetszik ez a sötét oldal megkísértése vonal, mert már rohadtul unalmas. Ugyanakkor azt el kell ismerni, hogy ezáltal jóval nagyobb esély lenne arra, hogy akár a halálával legyen kiírva a SW univerzumból, aminek viszont örülnék. Egyre kevésbé tűnik gyereknek, ha pedig elragadja a gonoszság vagy csak komolyabban meglegyinti a szele, akkor már nem is lesz az az érinthetetlenül tiszta figura, akit egy "mesében" nem lehet elsöpörni. Mondjuk így is necces, mert Kanan is közeledni látszik a végjátékához. Nem tudom mi lesz a szemével, de könnyen lehet, hogy ő már inkább csak a háttérből és elméletben tudja betölteni a mentor szerepét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom hogy állunk itt a spoilerekkel, (pl.:Thrawn) de egyelőre elrejtem, és megbeszélhetnénk, hogy milyen finomságokat találtunk a képsorokban:

 

Thrawn szobájában van kép a Mandalori falfestményről, az ifjú Ezráról, twilek családról stb.. De van az asztalán jedi templom őr-maszk, és jobbra talán egyn lasat fej-trófea? :o

A Vizsla klán fekete kardja Sabine-hoz kerül! Vajon hogyan? ;) ja és Kanan, talán "Talzin-ködből" kapja új szemeit?? Mert ilyesmi is látható...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Thrawn a 3. évadban továbbra is valószínűleg csak a Főnix sejtet fogja abajgatni,

 

Évadnyitó spoiler (tudom Dzséjt, te nem így akarsz értesülni az első rész eseményeiről, de a többieknek azért leírom)

 

Thrawn az egész lázadásra pályázik, ugyanis a rész végén lett volna alkalma lecsapni az egész Főnix sejtre, de nem tette meg, mert ő az összes lázadót egyszerre akarja elkapni

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Évadnyitó spoiler (tudom Dzséjt, te nem így akarsz értesülni az első rész eseményeiről, de a többieknek azért leírom)

 

Thrawn az egész lázadásra pályázik, ugyanis a rész végén lett volna alkalma lecsapni az egész Főnix sejtre, de nem tette meg, mert ő az összes lázadót egyszerre akarja elkapni

 

Egyre érdekesebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a trailerben

 

 

Cham Syndulla is utal arra, hogy Thrawn már rájuk is rájuk szállt, szóval rész sikereket biztos fog aratni a sorozatban. Vagy Cham a Főnix osztag része? Nem emlékszem már a rész végére, ahol összetalálkoztunk vele.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a trailerben

 

 

Cham Syndulla is utal arra, hogy Thrawn már rájuk is rájuk szállt, szóval rész sikereket biztos fog aratni a sorozatban. Vagy Cham a Főnix osztag része? Nem emlékszem már a rész végére, ahol összetalálkoztunk vele.

 

 

Részsikerei biztos lesznek. Ez kell is ahhoz hogy komolyan vegyük, de szerintem semmi komolyat nem tud majd elérni. Ezen a ponton igazából az egyetlen ami a birodalmiak oldaláról komoly eredmény lehetne -mivel a Lázadást nem számolhatják fel, hisz tudjuk hogy fel fognak virágozni- az az lenne ha megölnék az egyik főszereplőt. De az előző évadzáró után nekem azaz érzésem hogy Filoniék senki fontosat nem mernek megölni. Imádnám ha rám cáfolnának, de szerintem Thrawnt minden főszereplő meg fogja úszni

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Részsikerei biztos lesznek. Ez kell is ahhoz hogy komolyan vegyük, de szerintem semmi komolyat nem tud majd elérni. Ezen a ponton igazából az egyetlen ami a birodalmiak oldaláról komoly eredmény lehetne -mivel a Lázadást nem számolhatják fel, hisz tudjuk hogy fel fognak virágozni- az az lenne ha megölnék az egyik főszereplőt. De az előző évadzáró után nekem azaz érzésem hogy Filoniék senki fontosat nem mernek megölni. Imádnám ha rám cáfolnának, de szerintem Thrawnt minden főszereplő meg fogja úszni

 

 

És ha a Yavinos csapat lenne az EGYETLEN, ami meg tudna menekülni Thrawn kelepcéjéből? A többi sejtet pedig valahogy felszámolnák a birodalmiak, Herráék pedig azt hinnék, hogy minden lázadó meghalt, így feladnák a harcot egyedül.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Részsikerei biztos lesznek. Ez kell is ahhoz hogy komolyan vegyük, de szerintem semmi komolyat nem tud majd elérni. Ezen a ponton igazából az egyetlen ami a birodalmiak oldaláról komoly eredmény lehetne -mivel a Lázadást nem számolhatják fel, hisz tudjuk hogy fel fognak virágozni- az az lenne ha megölnék az egyik főszereplőt. De az előző évadzáró után nekem azaz érzésem hogy Filoniék senki fontosat nem mernek megölni. Imádnám ha rám cáfolnának, de szerintem Thrawnt minden főszereplő meg fogja úszni

 

Ellenkezőleg gondolom Bomarr. Ez a karakter nagyszerű lehetőségeket ad, arra, hogy egyesek sorsára pontot tegyenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

És ha a Yavinos csapat lenne az EGYETLEN, ami meg tudna menekülni Thrawn kelepcéjéből? A többi sejtet pedig valahogy felszámolnák a birodalmiak, Herráék pedig azt hinnék, hogy minden lázadó meghalt, így feladnák a harcot egyedül.

 

 

Ez működhetne bár Heráékból nem nézném ki hogy csak ezért vissza vonulnának, hisz ők akkor is harcoltak amikor azt hitték hogy csak maguk vannak. Hera mondjuk elvileg tudott a lázadásról, de a többiek nem, mégis harcoltak. De ügyesen el lehetne adni. Viszont nem érzem hogy efelé haladnánk. Elvégre jelenleg az a magyarázat az ep.4 nyitószövegére, hogy a Halálcsillag terveinek az ellopása azért az első győzelem, mert ezt már a Lázadók Szövetsége, tehát az egyetlen irányitás alá vont sejtek követték el. Ha csak egy sejt van akkor tele vannak hasonló korábbi győzelmekkel és van egy elég nagy ellentmondásunk. Egyáltalán akkor miért Lázadók Szövetsége?

 

A Rogue One eddigi anyagai alapján pedig az ep.4 előtt egyértelműen erősebbnek tűnnek a lázadók, mint a Rebels alatt bármikor

 

 

csoli: kétségtelen lehetőséget ad rá. Hogy élnek is majd vele? Majd meglátjuk. Egyelőre én nem hiszek benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

csoli: kétségtelen lehetőséget ad rá. Hogy élnek is majd vele? Majd meglátjuk. Egyelőre én nem hiszek benne.

Szerintem eddig Filoniék egyetlen hibája, hogy nagyon ragaszkodnak karakterekhez. Így én se hiszek a nagy drámában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ez működhetne bár Heráékból nem nézném ki hogy csak ezért vissza vonulnának, hisz ők akkor is harcoltak amikor azt hitték hogy csak maguk vannak. Hera mondjuk elvileg tudott a lázadásról, de a többiek nem, mégis harcoltak. De ügyesen el lehetne adni. Viszont nem érzem hogy efelé haladnánk. Elvégre jelenleg az a magyarázat az ep.4 nyitószövegére, hogy a Halálcsillag terveinek az ellopása azért az első győzelem, mert ezt már a Lázadók Szövetsége, tehát az egyetlen irányitás alá vont sejtek követték el. Ha csak egy sejt van akkor tele vannak hasonló korábbi győzelmekkel és van egy elég nagy ellentmondásunk. Egyáltalán akkor miért Lázadók Szövetsége?

 

A Rogue One eddigi anyagai alapján pedig az ep.4 előtt egyértelműen erősebbnek tűnnek a lázadók, mint a Rebels alatt bármikor

 

 

csoli: kétségtelen lehetőséget ad rá. Hogy élnek is majd vele? Majd meglátjuk. Egyelőre én nem hiszek benne.

 

 

Szerintem eddig Filoniék egyetlen hibája, hogy nagyon ragaszkodnak karakterekhez. Így én se hiszek a nagy drámában.

Pont ebben a soriban láttunk rá ellenpéldát! Én bizakodom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kire gondolsz? Mikor öltek meg fontos karaktert utoljára?

A Főinkvire. Esetleg Luminara off screen halálára. Ilyenek nem voltak a tcw-ban.

A második évad 2-3. Inkvijére..

Lehet, hogy sovány válasz, de azért válasz. Tudom bennetek is munkál, hogy "gyávák" voltak 2. évadzáróban, de biztos lesz kárpótlás!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De épp ez az hogy csak a gonoszok halnak a sorozatban. Lehet, hogy ez változik, de egyelőre magában a sorozatban egy fontos jó karakter se halt meg. Már pedig ez lenne a merész. Ettől persze még lehet élvezetes és a trailer alapján ha esetleg most nem lesznek bevállalósabbak akkor is kaphatunk egy remek évadot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A főinkvi talán az egyetlen. Luminara már "ezer éve" halott volt akkor, de ezt mindenki sejtette. Tényleg sovány válasz. :P Egy igazán nagy halál még kinéz. Ami egyébként már a TCW -ben se volt. Maul -t pl. látványosan túráztatják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a Főinkvizítor(meg a többi inkvi) is a Birodalom oldaláról volt veszteség, s bár én is vakmerőnek tartottam anno a kinyírását, azért nem ugyanaz a kategória. :S Reménykedem én is, hogy mostmár tényleg történik majd valami, mert így nem sok izgulnivaló van hőseinkért. :/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.