Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Ez igaz, de Vizsla csak egy önjelölt amatőr volt.

Én azért nem minősíteném így le, hiszen annak ellenére, hogy nem Erőhasználó, egész jól helytállt Obi-Wannal és Maullal szemben, pedig nagyjából mindkettőnek olyan gyorsan le kellett volna vernie, mint Kylo Finnt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért tanul Sabine vívni? :hmm:

Ezt az előzetesek elég jól elmondták.

Fekete kard és a viselője képes egyesíteni a többi klánt. De ezért célpont is lesz akinél van mert majd a többi klán is megakarja szerezni, ezért kell megtanulnia vívni. Ezt konkrétan Kanan elmondta a félévad előzetesben.

 

Lenne egy körkérdésem. Darksabert lefordítsuk és ha igen mire? Hogy volt ez a TCW-ban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenne egy körkérdésem. Darksabert lefordítsuk és ha igen mire? Hogy volt ez a TCW-ban?

A TCW-ben emlékeim szerint Sötétkard volt, ami talán az egyetlen kézenfekvő megoldás. Ha már a lightsaber se szablya, akkor ez se legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért nem minősíteném így le, hiszen annak ellenére, hogy nem Erőhasználó, egész jól helytállt Obi-Wannal és Maullal szemben, pedig nagyjából mindkettőnek olyan gyorsan le kellett volna vernie, mint Kylo Finnt.

A Vizsla vs. Maul az egész sw egyik legjobb párbaja szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vizsla vs. Maul az egész sw egyik legjobb párbaja szerintem.

Szerintem is. A TCW-ben meg a legjobb véleményem szerint. Az animáció ott egyszerűen gyönyörű. A párbajok mind a TCW-ben, mind a Rebelsben (különösen ebben) olyan szögletesek, de abban az epizódban nagyon szép, sima, mintha emberek és nem animált karakterek játszanának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is. A TCW-ben meg a legjobb véleményem szerint. Az animáció ott egyszerűen gyönyörű. A párbajok mind a TCW-ben, mind a Rebelsben (különösen ebben) olyan szögletesek, de abban az epizódban nagyon szép, sima, mintha emberek és nem animált karakterek játszanának.

Ez a technikai része. De én a változatosságát, a szereplők különbözőségét, a lendületet, a tétjét is dícsérném.

Kár hogy még az évadból sem került ki legjobb párbajként, pedig rá szavaztam.

 

On.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW-ban sem sikerült sokszor eltalálni a helyes dinamikát a pörgős akcióknál, és a Rebelsben már sokszor az egyszerű futás meganimálása is elég gázul fest, de a Vizsla vs. Maul párbaj maga az animációs tökély.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW-ban sem sikerült sokszor eltalálni a helyes dinamikát a pörgős akcióknál, és a Rebelsben már sokszor az egyszerű futás meganimálása is elég gázul fest, de a Vizsla vs. Maul párbaj maga az animációs tökély.

Azért a Rebelsben sokkal folyamatosabb a mozgás. Főleg a futások.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW-ban sem sikerült sokszor eltalálni a helyes dinamikát a pörgős akcióknál, és a Rebelsben már sokszor az egyszerű futás meganimálása is elég gázul fest, de a Vizsla vs. Maul párbaj maga az animációs tökély.

 

Á, ég és föld van animációban a Rebels és a TCW között az utóbbi javára. Egyszerű oka van: amikor a TCW futott, az volt a Lucasfilm fő projektje. Most a Rebels egy nagyon erősen figyelembevett és megtisztelt mellékvágánya a Lucasfilmnek.

 

A TCW világa hihetetlenül gazdag és változatos volt, ráadásul sokkal több szereplő (sokkal több animációs modell, szinkronszínész, stb.) jelent meg benne, köszönhetően annak, hogy nem egy lineáris, alapvetően egy szálon futó sztori volt. A Rebels esetén különösen abban vehető észre a kisebb költségvetés, hogy sokszor ugyanazok a helyszínek térnek vissza, és meglepően - számomra kicsit már zavaróan - sok az űrcsata benne, amibe, ha belegondoltok, elképesztően olcsó lehet megcsinálni egy animációs sorozat esetében: a háttér az űr, az animációs modellek pedig űrhajók, amik max felrobbannak, mindenesetre mimikájuk nincs, amit külön meg kéne változtatni. Nagyrészt 3 féle hajó belső (TIE belső, Ghost belső, esetleg A-wing belső) van, azt a sorozat elején elkészítették. A fényreflexiókkal nagyon ritkán játszanak, de még a külső képek esetében sem, ellentétben a nagyjátékfilmekkel, ami meg szinte biztosan kihasználja az ilyesmi lehetőségeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennél az okok prózaibbak. A Disney XD egy kisebb csatorna kisebb büdzsével.

Ez részben igaz. A TCW-nek egy animációs tv-sorozathoz képest tényleg gigászi volt a költségvetése, ha a film 10 milliójából indulunk ki egy epizódra kábé 2,5 millió USD jutott, ez legalább háromszorosa például az Avatar:Korra Legendájának, pedig az sem volt olcsó. Ennek viszont semmi köze ahhoz, hogy Cartoon Network-ön ment. Ez főleg egyértelmű, ha a TCW első évadát összevetjük a szintén Cartoon Network-on futó Zöld Lámpás animációs sorozattal, ami a TCW negyedik évadával debütált, és egy évad után elkaszálták. A TCW csak azért mehetett olyan sokáig, és nézhetett ki olyan f*szán ahogy, mert Lucas személyes "kis-kedvence" volt, és nem sajnálta egy Trónok Harca epizód árának felét rákölteni.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2,5 millió tényleg sok de a Trónok harca több mint 10 millióból készül részenként (a még jóval szerényebben kinéző kettes évad volt 6 millió per epizód). De az tényleg biztos hogy a korát messze megelőzte a TCW és Lucas elkötelezettsége nélkül ez nem ment volna. Viszont az is biztos hogy ugyanaz a büdzsé itt sokkal nagyobb bukta lenne. Elég csak a nézettségi adatokra lesni.

A TCW részek 1,5-2 millió nézőt hoztak az első vetitéseknél. Ez alá a sáv alá ritkán estek be. Ehhez képest a Rebels legújabb évadában az epizódok több mint fele a fél milliót se érte el. Ennek nyilván több oka van, de úgy tűnik hogy az egyik épp az hogy a Disney XD nem olyan népszerű csatorna mint a Cartoon Network. Eleve nem is fogható olyan sok háztartásban.

 

Ami viszont érdekes, hogy a Neflixen most lement Trollhunters már simán hozza a TCW igényességét, ami az animációt illeti. És gondolom az egy olyan projekt, aminél elvárás volt hogy pénzt termeljen. Na most tekintve hogy a Disney-nek már több olyan sorozata is van amit a Netflix-el együtt hoztak tető alá szerintem hosszútávon a legjobb út az lenne, ha a következő SW animációs sorozat már ott jelenne meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit el lett kapkodva a sorozat abból a szempontból, hogy még a TCW-t alig kaszálták el, már belengették a Rebelst. Emlékszem az első teaserre ami ultra gagyi volt, akkor kicsit megijedtem. Most így a harmadik évad közepén azt mondom, hogy kész csoda, hogy ennyi idő alatt ilyen sorozatot le tudtak tenni az asztalra. Ez mindenképpen az alkotókat dicséri!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.