Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Hmmm... Érdekes. Szerintetek összejönnek?

Engem ez a téma csak annyiban érdekel, hogy miként módosulnak a Jedi elvek a 66-os után. Vajon a megmaradt Jedik ugyanúgy tartják magukat a kódexhez? Vagy mivel már nem nagyon van értelme, inkább úgy lázadnak a rendszer ellen, hogy továbbadják az Erőérzékenységüket egy vagy több utódnak? Vagy esetleg félnek attól, hogy ha túl sok gyerekük születik, akkor zavar támad az Erőben? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem ez a téma csak annyiban érdekel, hogy miként módosulnak a Jedi elvek a 66-os után. Vajon a megmaradt Jedik ugyanúgy tartják magukat a kódexhez? Vagy mivel már nem nagyon van értelme, inkább úgy lázadnak a rendszer ellen, hogy továbbadják az Erőérzékenységüket egy vagy több utódnak? Vagy esetleg félnek attól, hogy ha túl sok gyerekük születik, akkor zavar támad az Erőben? :)

Szerintem Kanant már nemigen fogják foglalkoztatni a bukott Rend hagyományai. Egyébként mindig is baromságnak tartottam ezt a "Jediknek nem lehet feleségük" dolgot. Semmi értelmét nem látom... akiben megvan a ragaszkodó kötődés csírája, az egy Jedi-társához, barátjához, akárkijéhez ugyanúgy tud kötődni, mint egy feleséghez, gyerekekhez. Ellenben egy romantikus, szerelmi viszonyt ápoló Jedi ugyanúgy képes megmaradni a Jedik önzetlen, ragaszkodásmentes ösvényén, mint egy olyan társa, aki hírből se ismeri a szerelem fogalmát. Anakin alapvetően kötődő típus volt: ahogy kötődött Padméhoz, ugyanúgy kötődött Shmihez, Ahsokához, akiknek szintén rettegett az elvesztésétől. Akkor már tanítványuk se legyen a Jediknek és tiltsuk el őket örökre a szüleiktől ia? :) Obi-Wan remek példa... nem csak hogy szerette Satine-t, még azt követően is képes volt megtagadni a bosszú delejes csábítását, hogy Maul kivégezte a nőt. Összességében emberfüggőnek tartom a kérdést.

 

Szerintem nyugodtan elhagyható ez a Jedi rögeszme a Rebelsben, főleg, ha a lehetséges utódok révén a Rend fennmaradása a tét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Kanant már nemigen fogják foglalkoztatni a bukott Rend hagyományai. Egyébként mindig is baromságnak tartottam ezt a "Jediknek nem lehet feleségük" dolgot. Semmi értelmét nem látom... akiben megvan a ragaszkodó kötődés csírája, az egy Jedi-társához, barátjához, akárkijéhez ugyanúgy tud kötődni, mint egy feleséghez, gyerekekhez. Ellenben egy romantikus, szerelmi viszonyt ápoló Jedi ugyanúgy képes megmaradni a Jedik önzetlen, ragaszkodásmentes ösvényén, mint egy olyan társa, aki hírből se ismeri a szerelem fogalmát. Anakin alapvetően kötődő típus volt: ahogy kötődött Padméhoz, ugyanúgy kötődött Shmihez, Ahsokához, akiknek szintén rettegett az elvesztésétől. Akkor már tanítványuk se legyen a Jediknek és tiltsuk el őket örökre a szüleiktől ia? :) Obi-Wan remek példa... nem csak hogy szerette Satine-t, még azt követően is képes volt megtagadni a bosszú delejes csábítását, hogy Maul kivégezte a nőt. Összességében emberfüggőnek tartom a kérdést.

 

Szerintem nyugodtan elhagyható ez a Jedi rögeszme a Rebelsben, főleg, ha a lehetséges utódok révén a Rend fennmaradása a tét.

Szerintem anno nem hülyeségből találták ezt ki a Jedik. Nyilván reagáltak valamire. Például arra, hogy a Jedik számára kimondottan bűnbe csábító, ha van valaki, akihez önző módon kötődnek. A szülők nem jöhetnek szóba, hiszen amint a TCW-ben láttuk, hamar szétválasztják őket, nem is ismerik általában a szülőket. A szerelem tilos, a folyamatos küldetések és a tanulmányok miatt alapból ez sem lenne olyan nagy ügy (kivétel, ha mondjuk két Jedi egymásba szeret, vagy padawan a mesterbe, az ciki). Szóval alapból ezzel a Jediknek csak egy kötődési típust kell megoldaniuk: a mester tanítvány kapcsolatot. Padawant viszont általában csak az fogadhat, aki készen áll rá, biztos vagyok benne, hogy a lovagok komoly felkészítést kapnak arra nézve, hogy ezt a kötődést hogyan kell menedzselni.

 

A kettejük kapcsolata majdnem olyan mint egy pszichológus és a páciense kapcsolata. Ha a páciens beleszeret a pszichológusba, akkor utóbbinak tudnia kell, hogyan is kezelje a helyzetet, és a segítségével megoldják a problémát.

 

Anakin esetében is láthattuk, milyen problémákhoz vezethet a szerelem egy olyan Jedinél, aki nagyon erős. Ha kötődik hozzá, és a galaxis érdekei elé helyezi annak az egy egyénnek az érdekeit, az hatalmas galibát okozhat.

 

Nem mondom, hogy nem működhet másként, de ez igenis egy komoly dilemma, és szerintem nem lehet egyszerűen kijelenteni, hogy melyik felfogás a jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky és Donát véleményével is egyetértek.

 

A Jedi Rend nagyon erős elvárásokat támaszt tagjaival szemben, de nem a felesleges önsanyargatás miatt, hanem mer fontos. A szülőktől való korai elválasztás tragikus és brutális, de a tökéletes kiképzéshez (az esetek többségében) szükséges. Ugyanez a helyzet a szerelemmel is.

A jedi-nek alapvetően az Erővel ápolt kapcsolatára és a szellem egyensúlyára kell hangsúlyt fektetnie. A szerelem vagy egyéb erős emberi kötődés érzelmi alapú és ösztönös, ami nehezen fér meg a racionális gondolkodással. Nem eredendően rossz vagy ártalmas, de nagyon veszélyes. Láthattuk Anakin esetében, hogy mennyit számított az a pár év, amivel elkéstek az anyjától való elválasztással.

Padmé-ról nem is beszélve. Mindezt úgy, hogy még csak nem is a lány használta ki és terelte rossz irányba, hanem egy külső gonosz fél lovagolta meg a helyzetet. Na meg ugye Anakin maga generálta a problémás szitut és nem tudott megküzdeni a szerettei elvesztése feletti aggodalmával.

 

Az viszont tény és való, hogy bizonyos esetekben az ilyen elvek többet árthatnak, mint használnak. A szerelemmel kapcsolatos szigor is kissé túlzó. Elvégre Anakin-nál erős motiváció volt az árulásra, hogy a Rend kizárta volna, ha megszületik a gyermeke, ez ultimátum volt neki. A csapdából nem menekülhetett, így könnyebben sodródhatott a sötét oldalra. Ezt tudta Palpi is, de ha a Rend szabadabban engedi a kapcsolatot, akkor ez az egész szituáció mérsékeltebb és Anakin kérhetett volna érdemi segítséget a jedi-ktől is.

 

A 66-os irtás után meg hatványozottan kritikus helyzetben a jedi-k, hisz a Rendjük lényegében megszűnt létezni. Szerintem abszolút egyedi lesz, hogy a túlélők közül ki milyen mértékben tartja magát az addigi szabályokhoz. Amúgy se lenne ki ellenőrizze őket, rájuk van bízva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Kanant már nemigen fogják foglalkoztatni a bukott Rend hagyományai. Egyébként mindig is baromságnak tartottam ezt a "Jediknek nem lehet feleségük" dolgot. Semmi értelmét nem látom... akiben megvan a ragaszkodó kötődés csírája, az egy Jedi-társához, barátjához, akárkijéhez ugyanúgy tud kötődni, mint egy feleséghez, gyerekekhez. Ellenben egy romantikus, szerelmi viszonyt ápoló Jedi ugyanúgy képes megmaradni a Jedik önzetlen, ragaszkodásmentes ösvényén, mint egy olyan társa, aki hírből se ismeri a szerelem fogalmát. Anakin alapvetően kötődő típus volt: ahogy kötődött Padméhoz, ugyanúgy kötődött Shmihez, Ahsokához, akiknek szintén rettegett az elvesztésétől. Akkor már tanítványuk se legyen a Jediknek és tiltsuk el őket örökre a szüleiktől ia? :) Obi-Wan remek példa... nem csak hogy szerette Satine-t, még azt követően is képes volt megtagadni a bosszú delejes csábítását, hogy Maul kivégezte a nőt. Összességében emberfüggőnek tartom a kérdést.

 

Szerintem nyugodtan elhagyható ez a Jedi rögeszme a Rebelsben, főleg, ha a lehetséges utódok révén a Rend fennmaradása a tét.

Azt azért ne felejtsük el, hogy Obi-Wan nem házasodott meg titokban. Továbbra is szerette Satine-t, de nem hagyta ott érte a Rendet annak ellenére, amit a Voyage of Temptation-ben mondott.

Anakinnal ellentétben ő a kötelességét választotta. Milyen ironikus, hogy az 5. évadban pont Anakin mondta azt Ahsokának, hogy "Purpose must come before feelings." :P

 

Korábban én sem értettem egyet a Jedi Kódex-el, de ez mára megváltozott. Egy Jedi annak szenteli az életét, hogy másokat védelmezzen, nem pedig a saját javait gyarapítsa. Azok a Sith-ek.

"Attachment leads to jealousy. The shadow of greed that is." - hogy Yodát idézzem.

 

Mindazon által van egy-két régi EU-s idézet, amiben szintén van valami...

 

"Love doesn't lead to the dark side. Passion can lead to rage and fear, and can be controlled, but passion is not the same thing as love. Controlling your passions while being in love, that's what they should teach you to beware, but love itself will save, not condemn you." - Jolee Bindo

 

"Remember: abilities are not inherently good or evil, it's how you use them." - Kyle Katarn

 

Szerintem Kanan stílusához jobban illik ez a két nézőpont, mivel ő egész más korszakban nőtt fel, mint Obi-Wan.

Az is lehet, hogy emiatt egyszer-kétszer majd vészesen közel kerül a sötét oldalhoz. Kb. annyira, mint Luke a VI. részben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padawant viszont általában csak az fogadhat, aki készen áll rá, biztos vagyok benne, hogy a lovagok komoly felkészítést kapnak arra nézve, hogy ezt a kötődést hogyan kell menedzselni.

Igen, csak az fogadhat, és nagyon komoly okításon esnek át. Mint Anakin, aki nem is akart tanítványt, a kötődéseket abszolúte nem tudta menedzselni, ennek ellenére Yoda és Obi-Wan lazán rákényszerített egy tanítványt. De legyen a javukra írva, hogy utána önhatalmúlag el is vették tőle. Meg hát Obi-Wan is nagyon komoly kurzusun esett át kapcsolattartásból, és hát piszkosul fel volt készülve a tanításra, talán egy órát gyakorolhatott is a tükör előtt. Neki meg azt írhatjuk a javára, hogy kiképete a Jedi Rend legnagyobb árulóját és elpuszíttóját, a Galaxis igába hajtóját. :)

 

És én még mindig úgy vélem, hogy a Jedik eme döntéssel rossz utat választottak. Lehet jönni Anakin példájával, de pb rámutatott arra, hogy Anakin kötődésének legfőbb ártalma pont eme szabály létezése. Ha Anakinnak nem kell titkolnia az érzéseit, nem kell hazugságban élnie attól rettegve, hogy a Jedik kivágják, mint macskát sz*rni, csak azért, mert szerelmes, ami az egyik legszebb érzés, Palpatine ezt nem tudja kihasználni ellene. Lehet, hogy megoldotta volna máshogy a dolgot, sőt, biztos, de Anakin árulásának a fő oka az volt, hogy a Jedik állítottak egy szabályt, ami önnön sírjuk is volt egyben.

És a Jedik repetázni vágytak a pusztulásból, nagyon bejött nekik ez a világvége cucc. Mert Luke-ot is a kötődések eldobására és Vader, a saját apja kinyírására buzdították. Nuku alternatíva, annak gondolata, hogy az, ami átállította Anakint, talán vissza is hozhatja, fel sem merül bennük. És mi lett volna, ha Luke hallgat rájuk, ha tényleg lesúlyt Vaderre? Vagy maga lett volna az Uralkodó új tanítványa, amivel aztán marhára előre léptek volna a Jedik. Vagy a Lázadók szétdurrantják a II. Halálcsillagot, és akkor se több Sith, se több Jedi, ezzel a Jedik megint nincsenek kint a vízből. Vagy a Lázadók valamit nagyon elcsesznek, és megmarad a II. Halálcsillag, viszont Luke nem áll át az apja kinyírása után, ez estben Sidious ott helyben megsüti a valagát. Mert ugye abban azért egyetérthetünk, hogy se Yoda, se Ben (na jó, Ben talán) nem gondolhatta komolyan, hogy Luke-nak fénykardpárbajban vagy Erőpárbajban bármiféle esélye lett volna Sidious ellen. Az a "csak egy jól felkészült Jedi lovag tudja legyőzni az Uralkodót és Vadert" duma csak a reklámszöveg volt, mert azt nem mondhatták, hogy "Vadert talán még csak-csak kinyírod, ha jól kiképezünk, vagy ha nem akar annyira nagyon megölni, de ha nyílt konfrontációba kerülsz az Uralkodóval, inkább dőlj a kardodba, mindkettőtöknek egyszerűbb lesz." :)

Egy szó mint száz, ha Luke tartotta volna magát ehhez az elavult és értelmetlen nézethez, a legoptimálisabb eset is az lett volna, hogy mindkét Erőhasználó rend abszolúte kihal, de legalább a Galaxis felszabadul, a legrosszabb esetben Sidiousnak új tanítványa van, és még nagyobb rémuralom kezdődik, hiszen ezzel a győzelemmel végleg kiirtotta volna a Jediket.

Ja, és persze mindehez jön még az a nem elhanyagolható tény, hogy ez a tiltott érzelmi kapcsolat volt az, ami visszahozta Anakint a Sötét Oldalról és rávette arra, hogy hajítsa Palpatine-t egy bazi mély lukba bele.

 

Kanannál azért lesz ez a dolog érdekes, mert ő még tizenéves volt aa 66-os parancs idején, tehát nem igazán szokhatott még bele eme szabályba, vagy inkább, nem kerülhetett igazán szembe vele. Így Herába nyugodt szívvel belezúghat, nem hiszem, hogy agyalna azon, hogy ez nem a Jedik útja. Pláne, hogy Jedi Rend már nincs is, szóval ki olvasná a fejére?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin azért különleges eset volt és különleges bánásmódban kellett volna részesíteni.

 

Kanan viszont várhatóan egy átlag Jedihez hasonlóan időben lett elválasztva a szüleitől, pláne nem lehetett rabszolga.

E helyett 14 éves korában(ennyi volt Ahsoka is a TCW elején) levadászták elvtársait és kénytelen volt megtagadni azokat az elveket, melyekre felesküdött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma elkezdtem a tcw 6. évadát újra és Dee Bradley Baker-t hallgatva elgondolkodtam, hogy esetleg kap-e szerepet rohamosztagosként.

Mert nem tudom a Rebels szándékában áll-e kicsit a Rohamosztagosokkal foglalkozni, de mivel az eredeti trilógiában rendkívül szűkszavúak voltak -és ez enyhe kifejezés- így én megkockáztatnám, hogy ebben az időszakban még egy rakás renegát klón is lehetett köztük. nincs sok értelme EU-val foglalkozni manapság, de pl.: Battlefront II-ben is simán a klónok kaptak új páncélt mikor eljött az ideje.

Valyon Rebels és ilyenformán maga az új kánon kíván ebben a témában "nyilatkozni". -kár lenne kihagyni szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Ez igaz, de ne feledjük, hogy Anakin kezdte... szóval Ő nem alkalmazott a szabályokhoz, amivel a Rend nyilván nem tudott mit kezdeni. Na de, a szabályok okkal születtek, valószínűleg a következő miatt: tegyük fel, hogy Anakin összejön Padméval, és a Rend ezt tudná kezelni. Például elmondhatná a kizárás fenyegetettsége nélkül. Windu megtiltja neki, hogy odajöjjön Palpatine-hoz, de Anakin szembeszegül, mert fél attól, hogy Padmé meg fog halni, és nem akarja, hogy Windu Palpatine-t elintézze. (Hogy lenne álom, az jó kérdés, de ettől most tekintsünk el egy pillanatra).

 

Ott van Padmé az egyik oldalon és ott van a Jedi rend a másik oldalon. A felsőbb érdek az, hogy Palpatine haljon meg, mert túl veszélyes életben tartani. Ezt kívánja meg a Jedi Rend, és ha Anakin józanul gondolkodik, nincs ami befolyásolja a döntését, akkor ezt ő is belátja. Anakin személyes, önző érdeke pedig az, hogy Padmé életben maradjon, és ezért a Sith-nek életben kell maradnia.

 

Ez független attól, hogy a Jedik kizárnák őt, vagy sem, vagy hogy miként állnak a feleségéhez. Ami számít: ha egy Jedi önző módon kötődik valakihez, akkor a cselekedetei eltérül(het)nek attól, amit a Rend érdekei megkívánnak. Ezt a konklúziót figyelembe véve alakították a szabályokat a Jedik úgy ahogy. Vegyük észre,hogy a szülőktől való elszakítás ugyanezen logika mentén történik, csak pepitában. Ha a szülőket ismerik, kötődnek hozzájuk, akkor megint egy külső személy érdekei kerülhetnek előtérbe a galaxis érdekeivel szemben.

 

A Jedik számára nem tilos a szeretet. Ahogy Anakin maga mondja, kötelességük szeretni, de önzetlen, ragaszkodás nélküli módon, hogy meg legyen bennük a jóság iránti vágy, hogy lássák, hogy cselekedeteik milyen fontosak, hogy békével közelítsenek a konfliktusokhoz, hogy lássák: az életüknek annak ellenére van értelme, hogy ők maguk megtagadják maguktól a legtöbb élvezetet. A Jedi Rend szemlélődő, legtöbbször neutrális közvetítő a felek között, igyekszik objektívnek és higgadtnak maradni. Ha van, akihez ragaszkodnak, akihez szeretnek, azok eltorzíthatják a neutralitást, elfogulttá válhatnak, és gyakran szembekerülhetnek a Rend elveivel.

 

Most nézzük meg Luke-ot. Vitathatatlan, hogy szerette az apját, és gyakorlatilag az apja érdekeit helyezte minden fölé. Jó stratégia volt ez? A végén bejött, ez tagadhatatlan, de legyünk őszinték: Luke-nak ez volt az egyetlen esélye, ha el akarta érni a célját. Nem volt igazi döntése. Persze, átállhatott volna a sötét oldalra, megölhette volna az apját, de az ő helyzete egy speciális helyzet volt abból a szempontból, hogy a felsőbb jóhoz a saját egyéni érdekének beteljesítésén vezetett az út. Ahogy írtátok is, nem volt esélye Vader és Palpatine ellen. Csak úgy volt esélye, ha előbbit maga mellé állítja. Nem az volt a kérdés, hogy a személyes szerettét mentse-e meg, vagy a galaxist, hanem az, hogy sikerül-e az előbbit, hogy utána összejöjjön az utóbbi.

 

Luke helyzete speciális volt, és speciális helyzetek speciális megoldásokat igényelnek. Ez az, amit nem ismertek fel Yodáék, de nem Luke személyes elgondolásával volt gondjuk, hanem Vaderrel. Nem hiszem, hogy Luke ragaszkodását nehezményezték (pl. a Leiához fűződő viszonyát nem firtatták, csak annyit mondtak neki, hogy Palpi elől titkolja el), hanem az volt a baj, hogy látták, mit tett Vader, és azt hitték, hogy Luke erre alapozott stratégiája tuti bukást eredményez a Rend számára.

 

Ezzel együtt a jövőben is veszélyes önző módon szeretni egy Jedi számára, mert a fenti okok nem változtak. Ha a Rend alapelvei persze megváltoznak, és tevékenyebb részesei kívánnak lenni a galaxis életének, nem pedig csak külső szemlélődők, akkor akár itt is változhatnak a dolgok, de tény az, hogy ez az elfogultság miatt mindig is komoly rizikóforrás marad a Jedik számára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legtöbb dologban egyetértek Donát írásával. Csak néhány észrevétel.

 

Anakin nem mondhatta el őszintén a Rendnek a Padmé-val kapcsolatos problémáit. Tudta, hogy elég merevek ahhoz, hogy ezt már nem nyelik le neki és csak rajtaveszít. Ha terítené a lapjait, akkor a jediknek lehetőségük nyílna elmagyarázni Anakin-nak hogy is mennek a dolgok az Erővel és annak sötét oldalával. Talán meggyőzhetnék, hogy Sidious hazudik Padmé megmentéséről és ezért nem éri meg átállni. Az is lehet, hogy nem, de legalább megpróbálhatták volna.

Csak ezt persze megint az akadályozná, hogy félnek a sötét oldalról beszélni, mert ugyanúgy félnek annak csábító erejétől, mint a szerelem esetében. Inkább démonizálják ezeket a dolgokat, hogy távol tartsák tőle a jediket. Ez az esetek 90%-ában működik, viszont néha spontán beesnek a dolgok és az illető ráérez a tiltott gyümölcs ízére, viszont nem tudja kezelni, mert a jedik nem készítették fel rá rendesen, nem ismertették meg vele. Ilyenkor pedig fonákul sül el a dolog és a tiltás mindennél nagyobb balhét okoz.

 

Persze az is tökéletesen igaz, hogy a veszély nagyban személyfüggő. Anakin-nal rengeteg probléma volt, Padmé az egyik legfontosabb volt ezek közül, de azért akadt ott más is. 1-1 ilyen kivételért pedig nem érdemes borítani az egész rendszert és szabadjára engedni a lovakat. Az egészet nézhetjük úgy is, hogy Anakin-nak már így is túl sokat engedtek és a Rendbe való bevétellel kivételt tettek és ennek itták meg a levét.

Szóval lehet, hogy a túl sok kötöttség és túlzó szabály hozta az árulást, de az is lehet, hogy pont a lazább hozzáállás a Kiválasztott esetében. Az is lehet, hogy sehogy nem lehetett volna elkerülni, nehéz dolog.

 

Az biztos, hogy Obi és Yoda az utolsó pillanatig hűek maradtak az eredeti elveikhez. Luke-nál is húzták amíg lehetett az apjával kapcsolatos dolgokat és ki tudja mikor mondták volna el neki. Majdnem gond lett belőle. A húgával ugyenez ment, abból is lehetett volna nagyobb gubanc. Eleve nem is engedték volna a Bespin-re, később meg Vader-t is meg akarták öletni vele.

Ezek ugyan logikus és érthető dolgok voltak, de jól példázzák, hogy még ekkor se nézték más szemszögből a dolgokat és nem is próbáltak a megszokottól eltérő alternatívával szolgálni. Luke megtette, kockázatos volt ugyan, de bejött neki. Szerintem ha ő új rendet épít, akkor ott merőben más alaphozzáállás uralkodik majd, mint a régiben. Jobb lesz-e ez vagy rosszabb? Nem tudjuk, könnyen lehet, hogy nála meg majd pont ez üt vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ne OFF -oljatok. :)

 

Ja, egy jó kis off-dömping -nem mintha én nem vettem volna már részt ilyenben ;) -mindig elhomályosít néhány "on" bejegyzést..

De akkor is érdekel, van-e véleményetek/tippetek az általam felvetett rohamosztagos ügyben!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, egy jó kis off-dömping -nem mintha én nem vettem volna már részt ilyenben ;) -mindig elhomályosít néhány "on" bejegyzést..

De akkor is érdekel, van-e véleményetek/tippetek az általam felvetett rohamosztagos ügyben!

A Legends szerint (tudom, már nem mérvadó, de ötletforrásként nem titkoltan szeretnék használni), miután a Birodalomban megjelentek a sorozott katonák, vegyesen alkották klónok és átlagemberek a hadsereget. Ahogy egyre több sorozott került a soraik közé, úgy koptak ki folyamatosan a klónok... bár ekkor már a klónok sem kizárólag Fett-től származtak, így nem tudom, mennyi esély van rá, hogy ha esetleg látunk klónrohamosztagost, az éppen Fett genetikai másolata lesz, Dee Bradley Bakerrel.

 

Viszont ennek ellenére is megoldható lenne a szinkronszínész sorozatba csempészése Rex, Cody, Echo, vagy egyéb ismert, életben marad klón révén, akinek szerintem érdekes sztorikat és szituációkat eredményezne a TCW utáni sorsuk bemutatása. Igaz, biológiailag már vagy 54 évesek lennének a Rebelsben, egy epizódszerep erejéig érdekes lenne a feltűnésük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szinte biztos vagyok abban, hogy a Rebels jócskán fog a Rohamosztaggal foglalkozni. Ha nem is olyan szinten, mint a TCW a klónokkal eleinte, de a későbbi évadokhoz hasonló mértékben elvárható és esélyes.

 

 

A Legends szerint (tudom, már nem mérvadó, de ötletforrásként nem titkoltan szeretnék használni), miután a Birodalomban megjelentek a sorozott katonák, vegyesen alkották klónok és átlagemberek a hadsereget. Ahogy egyre több sorozott került a soraik közé, úgy koptak ki folyamatosan a klónok... bár ekkor már a klónok sem kizárólag Fett-től származtak, így nem tudom, mennyi esély van rá, hogy ha esetleg látunk klónrohamosztagost, az éppen Fett genetikai másolata lesz, Dee Bradley Bakerrel.

 

Viszont ennek ellenére is megoldható lenne a szinkronszínész sorozatba csempészése Rex, Cody, Echo, vagy egyéb ismert, életben marad klón révén, akinek szerintem érdekes sztorikat és szituációkat eredményezne a TCW utáni sorsuk bemutatása. Igaz, biológiailag már vagy 54 évesek lennének a Rebelsben, egy epizódszerep erejéig érdekes lenne a feltűnésük.

 

Ez a sorozat más lesz, mint a TCW abban a tekintetben is, hogy nem próbál annyi történet szálat bemutatni, hanem csak Kanan-ékra összpontosít így sajna nem hiszem hogy sok mindent megtudnánk a rohamosztikról hacsak nem Zare Leonis révén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a sorozat más lesz, mint a TCW abban a tekintetben is, hogy nem próbál annyi történet szálat bemutatni, hanem csak Kanan-ékra összpontosít így sajna nem hiszem hogy sok mindent megtudnánk a rohamosztikról hacsak nem Zare Leonis révén.

Én is erre tippelnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a sorozat más lesz, mint a TCW abban a tekintetben is, hogy nem próbál annyi történet szálat bemutatni, hanem csak Kanan-ékra összpontosít így sajna nem hiszem hogy sok mindent megtudnánk a rohamosztikról hacsak nem Zare Leonis révén.

 

Pontosan, szerintem pont Zare Leonis is egy olyan példa ami bizakodásra adhat okot a témában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint egy új jármű, amit a Lego leplez le. Wookiee dropship. A leírásból az is kiderül, hogy az egyik wookiee-t Wullffwarrónak fogják hívni, feltehetően az a vezéralkatú szőrmók lesz, aki a trailerben rohamosztagost hajigál.

 

14699036496_9420207da1_b.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megpróbáltam kihámozni az érdekesebb infókat a sorozat Comic Conos paneljén elhangzottakból...

 

 

- Az Inkvizítor fénykardja a The Force Unleashed egy elvetett dizájnjából származik.

- Kiderül, mi történt az Erő-érzékeny ifjakkal a Birodalom ideje során.

- A szinkronszínészek immár kb. 1 éve dolgoznak a sorozaton.

- A Rebels a Lázadók Szövetségének eredettörténete.

- A Klónok Háborúja után a Galaxis nagy része árulónak bélyegezte a Jediket.

- A Birodalom ellenkezés nélkül irányítja a Galaxist, ami kifáradt a háborúban. Nincs azonnali lázadás. A birodalmi zsarnokság fogja életre hívni azt.

- A Ghost legénységének minden tagja „nagyon személyes okból kifolyólag” csatlakozott.

- A Sötét Oldal csírája jelen van Kananben, mert valami történt vele a múltban. Még fiatal srác volt a 66-os során.

- Obi-Wan többet fog szerepelni, mint azt a trailerben láthattuk.

- Bár a sorozat karaktereinek meg kell állniuk a saját lábukon, Filoni szerint őrültség lenne azt feltételezni, hogy senki sem fog feltűnni a TCW-ből.

- Nincs kizárva, hogy a Rebels karakterei feltűnjenek élőszereplős művekben is.

- Ezra eleinte vonakodik a Ghost legénységéhez való csatlakozáshoz.

- Az Ep4-hez hasonlóan a sorozatban is helyet kap a humor, a maga módján.

- Ebben az időszakban a Jedik megpróbálnak rejtve maradni, ennek ellenére természetesen lesznek fénykardpárbajok.

- A sorozat abban is hasonlítani fog az Ep4-5-6-hoz, hogy jóval kevesebb karaktert vonultat fel, mint a TCW.

- Az A New Dawn c. regényből fog kiderülni, Hera miért hozta össze a legénységet.

- Filoni szeretné, ha tartanák magukat a rosszfiúk hierarchiájához... ha Vader megjelenik, az ellenségei futásnak erednek.

- A Lázadók Szövetsége megalakulásának kezdetén járunk, amikor még csak 4-5 emberből áll, látszólag esélytelenül a sikerre.

- A sorozat eleinte egy központi helyen fog játszódni.

- Az új trailerben szerepel Luminara Unduli! A Kashyyykon lévő klónok nem végeztek jó munkát a 66-os parancs során. (azt hiszem, így már egyértelmű, hogy ő lesz az a bizonyos Jedi-fogoly)

BtWtL4PCIAAn5Ii.png

 

 

Három rövid birodalmi propaganda videó is érkezett.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.